603259WuXi AppTec

🇨🇳 Çin Borsası
144.30
CNY
Analysis Scores
Lothien Robustness Score?
-
Neden bu skor?
Damodaran ?
-
Dalio Risk ?
-
Piotroski ?
5/9
Nötr
Faaliyet nakit akışı verisi yok (C3, C4)
Graham ?
¥69.7
Pahalı
Lothien Robustness Summary
99/100
Lothien Sağlamlık: Çok Güçlü (99/100)
Temel göstergelerin büyük çoğunluğu pozitif. Kârlılık, büyüme ve değerleme açısından güçlü görünüm. | Kısa Vade: Olumlu | Uzun Vade: Olumlu | Pozitif: 11 | Negatif: 0 | Nötr: 0
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte ¥6.4B net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Çeyreklik Kâr Artışı
Net kâr bir önceki çeyreğe göre %+38.2 arttı (¥4.7B → ¥6.4B). Kısa vadede olumlu momentum.
Yıllık Kâr Büyümesi Güçlü
Geçen yılın aynı dönemine göre net kâr %+31.5 arttı. Büyüme trendi sağlıklı.
5 Çeyrek Üst Üste Artış
Son 5 çeyrek üst üste kâr artıyor. Güçlü yukarı trend devam ediyor.
Hasılat Büyümesi Güçlü
Satış gelirleri çeyreklik %+32.4 arttı (¥12.4B → ¥16.5B). Talep güçlü.
Yıllık Hasılat Büyümesi Güçlü
Yıllık hasılat %+47.7 arttı. Şirket büyüyor.
Brüt Marj Genişliyor
Brüt kâr marjı %50.4 → %56.6 (+6.2 puan). Fiyatlama gücü artıyor veya maliyetler düşüyor.
Yüksek Net Kâr Marjı
Net kâr marjı %39.1. Her 100¥ satıştan 39¥ kâr kalıyor.
Net Nakit Pozisyonu
Şirketin nakdi borçlarından ¥27.2B fazla. Borç riski düşük.
Güçlü Likidite
Cari oran 2.54x — kısa vadeli borçları rahat karşılıyor.
FAVÖK Büyümesi
FAVÖK çeyreklik %+41.5 arttı (¥5.6B → ¥8.0B). Operasyonel verimlilik artıyor.

Data date date not measured Not investment advice; the figures are rule-based model output. How the scores are computed

Score record
Data date date not measured
Update frequency Scheduled analysis run on business days at 19:30 Istanbul time; not every symbol is refreshed in every run

Method summaryThe Lothien Robustness Score (0-100) is a weighted combination of sub-scores computed by fixed rules from published financial statements and price data (Damodaran valuation, Dalio risk, Piotroski F-score, earnings quality, momentum and others). The rules are applied automatically to every covered stock, with weights that vary by sector.

AssumptionsCalculations rest on the company's latest published financial statements and on price data that may be delayed. Where four quarters have not been published, annual figures may be scaled from the available quarters. Model parameters such as the risk-free rate, the risk premium and long-term growth are fixed assumptions per exchange and contain no company-specific expectation.

Conflict of interestNo statement has been published on whether MIDAK, the operator of Lothien, or its team hold positions in these stocks. The figures are produced automatically by the same rules, without regard to any such position.

WarningThis information is not within the scope of investment advisory services and is not investment advice. The figures are the output of rule-based models and may not suit your financial situation or your risk and return preferences. Making an investment decision on the basis of this information alone may not lead to results that meet your expectations.

Model output; not investment advice; different models can disagree. Report an error

Risk Analysis (VaR) Yüksek
252 days
Annual Volatility ?
%43.1
VaR 95% ?
%4.30
daily max loss
VaR 99% ?
%6.15
daily max loss
CVaR 95% ?
%5.39
expected loss (tail)
Max Drawdown ?
%22.4
09.10.2025 → 03.12.2025
Skewness ?
0.48
Parametrik%4.30
Historik%3.59
Cornish-Fisher%3.82
Return Distribution
Valuation
Potential?
-
Balance Sheet Analysis? Q2026/6
Net kâr çeyreklik %+38.2 artarak 6.4B CNY oldu
Yıllık net kâr büyümesi %+31.5
Hasılat çeyreklik %+32.4 büyüdü (16.5B CNY)
Yıllık hasılat büyümesi güçlü (%+47.7)
Brüt kâr marjı güçlü: %56.6
Brüt marj değişimi: %+6.2 puan
Net kâr marjı yüksek: %39.1
FAVÖK çeyreklik %+41.5 büyüdü (8.0B CNY)
FAVÖK marjı güçlü: %48.5
Toplam borç: 8.5B CNY
Net nakit pozisyonunda: -27.2B CNY (borçsuz)
Borç/Özkaynak oranı düşük: 0.10x
Cari oran güçlü: 2.54x — yükümlülükler rahat karşılanıyor
Nakit ve benzerleri: 35.7B CNY
Serbest nakit akışı pozitif: 4.3B CNY
ROE düşük: %7.7
ROA: %5.5
Toplam varlıklar %+8.2 büyüdü → 116.3B CNY
Özkaynak: 83.3B CNY (%-1.1)
İşletme kârı pozitif: 7.9B CNY
İşletme kârı büyüme: %+54.4
Faiz karşılama oranı güçlü: 113.7x (Faiz: 70.2M CNY)
Ödenmiş sermaye: 3.0B CNY
Net işletme sermayesi pozitif: 44.4B CNY
CAPEX: 1.8B CNY (Hasılatın %10.7'i)
Son 7 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 hafif altında: %-1.8
Direnç seviyesi: TRAMA-99 = 147.01 CNY
Likit varlık ağırlığı yüksek: Dönen varlıklar toplam varlıkların %63'i
Fundamental & Technical Analysis
Profitability
Net Kâr Marjı %39.1
Net kâr marjı %39.1 — çok güçlü. Bir önceki çeyreğe göre +1.6 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %21.7
ROE %21.7 — yüksek özkaynak verimliliği.
FAVÖK Marjı %48.5
FAVÖK marjı %48.5 — operasyonel olarak çok verimli.
Brüt Kâr Marjı %56.6
Hasılat başına brüt kâr %56.6. Güçlü fiyatlama gücü.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %25.5
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %25.5'i. Güçlü FCF üretimi — kâr kalitesi yüksek.
Valuation
F/K Oranı 17.2x Sector: 17.7x
F/K 17.2x — sektör medyanına (17.7x) kıyasla makul seviyelerde.
PD/DD Oranı 5.00x Sector: 2.98x
PD/DD 5.00x — sektör medyanının %68 üzerinde. Pahalı defter değeri.
EV/EBITDA 14.0x Sector: 13.2x
EV/EBITDA 14.0x — sektör medyanının (13.2x) %6 üzerinde. EBITDA’ya göre pahalı.
Indebtedness
Cari Oran 2.54x
Cari oran 2.54x — kısa vadeli yükümlülüklerin 2 katı dönen varlık mevcut. Çok sağlıklı likidite.
Net Borç / EBITDA 0.3x
Net Borç/EBITDA 0.3x — çok düşük borç yükü. Şirket hızla borcunu ödeyebilir.
Borç / Özkaynak 0.10x
Düşük kaldıraç — varlıkların büyük çoğunluğu özkaynak ile finanse ediliyor.
Faiz Karşılama Oranı 116.2x
Faiz karşılama 116.2x — faiz giderlerini ödeyebilmek için çok geniş marj.
Growth
Hasılat Büyümesi (YoY) %+47.7
Hasılat yıllık %47.7 büyüdü (2026/6) — güçlü büyüme. Sektör genişlemesi ve/veya pazar payı artışı.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+31.5
Net kâr yıllık %31.5 artmış — güçlü kâr büyümesi.
Sezonsellik Analizi Q4 (Eki-Ara)
Tarihsel olarak en güçlü çeyrek: Q4 (Eki-Ara) (ort. kâr 5.0B). En zayıf çeyrek: Q1 (Oca-Mar) (ort. kâr 4.2B).
Score Explanations
Lothien Sağlamlık
-
İyi sağlamlık (68/100). Şirket genel olarak dengeli bir finansal profil gösteriyor; bazı alanlarda iyileştirme potansiyeli mevcut.
Potansiyel
-
Eksi %0.1 beklenen değer (139.37) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %75.
Bileşenler: FK hedefi: 148.95 | PD/DD hedefi: 90.36 | EV/EBITDA hedefi: 131.53 | DCF hedefi: 195.70
Damodaran Değerleme
-
Orta Damodaran skoru (70/100). ROIC (%32.0) – WACC (%7.0) farkı +25.0 baz puan. Değer yaratma kapasitesi sınırlı.
Güçlü
Dalio Risk Analizi
-
Düşük borç riski (98/100). Faiz karşılama oranı 116.2x — güçlü. Borç/EBITDA 0.3x — sağlıklı aralıkta.
Kaldıraç: 94/100 | Borç Servis: 100/100 | Kalite: 98/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%32.0
ROIC (%32.0) sermaye maliyetini 25.0 puan aşıyor → şirket değer yaratıyor.
WACC: %7.0
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
195.70
DCF modeli 195.70 hedef değer üretmiş — güncel fiyata göre %40.2 ucuz.
Mevcut fiyat: 139.57
Borç Döngüsü Fazı
Erken Genişleme
Borç azalıyor, büyüme ivme kazanıyor. Şirket bilanço temizliği döneminde — piyasal açıdan olumlu.
Piotroski F-Score
5/9
Orta Piotroski (5/9). Bazı bilanço kriterleri karşılanmış, bazıları eksik. Not: Faaliyet nakit akışı verisi yok (C3, C4)
Nötr
Graham İçsel Değer
¥69.7
Graham içsel değer: ¥69.7. Pahalı
Pahalı
⚖️ Sector Comparison
F/K Oranı
17.2x vs 17.7x
Sektör medyanının %3 altında — ucuz
PD/DD Oranı
5.00x vs 2.98x
Sektörden %68 daha pahalı (defter değerine göre)
EV/EBITDA
14.0x vs 13.2x
Sektörden %6 daha yüksek EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%32.0 vs %7.0 WACC
ROIC 25.0 baz puan sermaye maliyetini aşıyor
Net Kâr Marjı (TTM)
%43.8 vs %52.7 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %43.8
↔
TRAMA-99 Trend — TRAMA Yakınında
Fiyat (144.30), TRAMA-99 çizgisi (147.01) ile yakın seviyede (%-1.8). Önemli karar bölgesi — kırılım yönü trendi belirleyecek.
Price:: 144.30
TRAMA: 147.01
Difference: %-1.8
Charts
Indicators
BB deviation ?
RSI thresholds ?

Price Chart ?
RSI (14) ?
Bollinger Bands ?
MACD ?
Gold-Based Price + TRAMA (Stock / Gram Gold) ?
603259 — Participation Finance Compliance
Loading…
The Lothien health scores and analyses on this page are for informational purposes only. They do not constitute investment advice. Please consult a licensed investment advisor before making investment decisions.