601899Zijin Mining

🇨🇳 Çin Borsası
29.92
CNY
نتائج التحليل
درجة متانة لوذيان?
72/100
Çok Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
76/100
Dalio Risk ?
82/100
Piotroski ?
5/9
Nötr
Faaliyet nakit akışı verisi yok (C3, C4)
Graham ?
¥20.8
Pahalı
مقياس نشط?
4/4
ثقة?
75%
ملخص متانة لوذيان
86/100
Lothien Sağlamlık: Çok Güçlü (86/100)
Temel göstergelerin büyük çoğunluğu pozitif. Kârlılık, büyüme ve değerleme açısından güçlü görünüm. | Kısa Vade: Olumlu | Uzun Vade: Olumlu | Pozitif: 7 | Negatif: 0 | Nötr: 2
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte ¥19.1B net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Kâr Stabil
Net kâr bir önceki çeyreğe göre fazla değişmedi (%-4.9). İstikrarlı seyir.
Yıllık Kâr Büyümesi Güçlü
Geçen yılın aynı dönemine göre net kâr %+45.5 arttı. Büyüme trendi sağlıklı.
4 Çeyrek Üst Üste Artış
Son 4 çeyrek üst üste kâr artıyor. Güçlü yukarı trend devam ediyor.
Yüksek Net Kâr Marjı
Net kâr marjı %20.0. Her 100¥ satıştan 20¥ kâr kalıyor.
Güçlü Nakit Üretimi
Serbest nakit akışı (¥20.5B) kârın %108'sini nakit olarak üretiyor. Kâr kalitesi yüksek.
Makul F/K
Trailing F/K: 11.0. Makul değerleme aralığında.
Yüksek ROE
Özkaynak getirisi (ROE): %26.1. Sermaye verimli kullanılıyor.
Lothien Sağlamlık Skoru: 72/100
Bileşik algoritma değerlendirmesine göre şirketin finansal yapısı güçlü görünüyor.

تاريخ البيانات 2026-10-16 ليست نصيحة استثمارية؛ الأرقام مخرجات نماذج قائمة على قواعد. كيف تُحسب الدرجات

بطاقة تعريف الدرجة
تاريخ البيانات 2026-10-16
وتيرة التحديث تشغيل تحليلي مجدول في أيام العمل الساعة 19:30 بتوقيت إسطنبول؛ لا يُحدَّث كل رمز في كل تشغيل

ملخص المنهجيةدرجة متانة لوذيان (0-100) مزيج مرجّح من درجات فرعية تُحسب وفق قواعد ثابتة من القوائم المالية المنشورة وبيانات الأسعار (تقييم داموداران، ومخاطر داليو، ومؤشر بيوتروسكي F، وجودة الأرباح، والزخم وغيرها). وتُطبَّق القواعد تلقائيًا على كل سهم مشمول، بأوزان تختلف حسب القطاع.

الافتراضاتتستند الحسابات إلى أحدث القوائم المالية التي نشرتها الشركة وإلى بيانات أسعار قد تكون متأخرة. وحين لا تُنشر أربعة أرباع، قد تُقدَّر الأرقام السنوية بالتناسب من الأرباع المتاحة. ومعايير النموذج مثل معدل الفائدة الخالي من المخاطر وعلاوة المخاطر والنمو طويل الأجل افتراضات ثابتة لكل بورصة، ولا تتضمن توقعًا خاصًا بالشركة.

تضارب المصالحلم يُنشر أي بيان بشأن ما إذا كانت شركة MIDAK المشغّلة للوذيان أو فريقها يملكون مراكز في هذه الأسهم. وتُنتَج الأرقام تلقائيًا بالقواعد نفسها ودون اعتبار لأي مركز من هذا النوع.

تحذيرهذه المعلومات لا تندرج ضمن نطاق الاستشارات الاستثمارية وليست نصيحة استثمارية. والأرقام ناتج نماذج قائمة على قواعد، وقد لا تناسب وضعك المالي أو تفضيلاتك في المخاطرة والعائد. واتخاذ قرار استثماري بالاعتماد على هذه المعلومات وحدها قد لا يؤدي إلى نتائج تلبي توقعاتك.

ناتج نموذج؛ ليس نصيحة استثمارية؛ وقد تختلف النماذج فيما بينها. الإبلاغ عن خطأ

تحليل المخاطر (VaR) Yüksek
252 أيام
التقلب السنوي ?
%47.3
VaR 95% ?
%4.80
أقصى خسارة يومية
VaR 99% ?
%6.83
أقصى خسارة يومية
CVaR 95% ?
%6.25
الخسارة المتوقعة (الذيل)
أقصى تراجع ?
%42.2
29.01.2026 → 26.06.2026
الانحراف ?
0.05
Parametrik%4.80
Historik%4.67
Cornish-Fisher%4.73
توزيع العوائد
التقييم
إمكانية?
+27.7%
ROIC ?
28.8%
قيمة DCF ?
84.41
دورة الديون?
Erken Genişleme
تحليل الميزانية العمومية? Q2026/6
Net kâr çeyreklik yatay seyrede (19.1B CNY, %-4.9)
Yıllık net kâr büyümesi %+45.5
Hasılat çeyreklik yatay kaldı (95.7B CNY)
Yıllık hasılat büyümesi ılımlı (%+7.8)
Brüt kâr marjı güçlü: %39.2
Brüt marj değişimi: %+2.9 puan
Net kâr marjı yüksek: %20.0
FAVÖK yatay seyrede (32.7B CNY)
FAVÖK marjı güçlü: %34.1
Toplam borç: 165.6B CNY
Net borç: 74.3B CNY
Borç/Özkaynak oranı: 0.80x
Cari oran: 1.33x — yeterli likidite
Nakit ve benzerleri: 91.3B CNY
İşletme nakit akışı pozitif: 102.1B CNY
Serbest nakit akışı pozitif: 20.5B CNY
ROE: %9.3
ROA: %3.5
Toplam varlıklar: 541.4B CNY (%-1.6)
Özkaynak: 205.9B CNY (%+2.7)
İşletme kârı pozitif: 31.1B CNY
Faiz karşılama oranı güçlü: 43.1x (Faiz: 758.1M CNY)
Ödenmiş sermaye: 26.6B CNY
Net işletme sermayesi pozitif: 44.6B CNY
İşletme sermayesi değişimi: %-7.5
CAPEX: 7.1B CNY (Hasılatın %7.4'i)
Son 7 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 altında: %-10.1 — teknik trend olumsuz
Direnç seviyesi: TRAMA-99 = 33.28 CNY
التحليل الأساسي والفني
الربحية
Net Kâr Marjı %20.0
Net kâr marjı %20.0 — sağlıklı seviyede. Bir önceki çeyreğe göre -0.4 puan düşüş.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %26.1
ROE %26.1 — yüksek özkaynak verimliliği.
FAVÖK Marjı %34.1
FAVÖK marjı %34.1 — operasyonel olarak çok verimli.
Brüt Kâr Marjı %39.2
Hasılat başına brüt kâr %39.2. Sektöre bağlı olarak değerlendirin.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %16.2
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %16.2'i. Güçlü FCF üretimi — kâr kalitesi yüksek.
التقييم
F/K Oranı 11.0x القطاع: 13.0x
F/K 11.0x — sektör medyanına (13.0x) kıyasla makul seviyelerde.
PD/DD Oranı 3.79x القطاع: 1.98x
PD/DD 3.79x — sektör medyanının %92 üzerinde. Pahalı defter değeri.
EV/EBITDA 7.7x القطاع: 9.0x
EV/EBITDA 7.7x — sektör medyanı (9.0x) ile uyumlu.
المديونية
Cari Oran 1.33x
Cari oran 1.33x — kısa vadeli borçları rahatlıkla karşılayabilir.
Net Borç / EBITDA 1.5x
Net Borç/EBITDA 1.5x — çok düşük borç yükü. Şirket hızla borcunu ödeyebilir.
Borç / Özkaynak 0.80x
Borç/Özkaynak 0.80x — orta düzey finansal kaldıraç.
Faiz Karşılama Oranı 32.9x
Faiz karşılama 32.9x — faiz giderlerini ödeyebilmek için çok geniş marj.
النمو
Hasılat Büyümesi (YoY) %+7.8
Hasılat yıllık %7.8 büyüdü — pozitif ancak yavaş büyüme.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+45.5
Net kâr yıllık %45.5 artmış — güçlü kâr büyümesi.
Sezonsellik Analizi Q1 (Oca-Mar)
Tarihsel olarak en güçlü çeyrek: Q1 (Oca-Mar) (ort. kâr 15.1B). En zayıf çeyrek: Q4 (Eki-Ara) (ort. kâr 10.8B).
شرح النتائج
Lothien Sağlamlık
72/100
Çok güçlü sağlamlık skoru (72/100). Damodaran değerlemesi, Dalio risk analizi ve bilanço kalite kriterleri büyük ölçüde karşılanmış.
Çok Güçlü
Potansiyel
+27.7%
Artı %27.7 beklenen değer (37.53) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %75.
Bileşenler: FK hedefi: 35.26 | PD/DD hedefi: 16.74 | EV/EBITDA hedefi: 34.39 | DCF hedefi: 84.41
Damodaran Değerleme
76/100
Güçlü Damodaran değerlemesi (76/100). ROIC (%28.8) sermaye maliyetini aşıyor, şirket değer yaratıyor.
Güçlü
Dalio Risk Analizi
82/100
Düşük borç riski (82/100). Faiz karşılama oranı 32.9x — güçlü. Borç/EBITDA 1.5x — sağlıklı aralıkta.
Kaldıraç: 76/100 | Borç Servis: 83/100 | Kalite: 99/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%28.8
ROIC (%28.8) sermaye maliyetini 21.2 puan aşıyor → şirket değer yaratıyor.
WACC: %7.6
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
84.41
DCF modeli 84.41 hedef değer üretmiş — güncel fiyata göre %187.3 ucuz.
Mevcut fiyat: 29.38
Borç Döngüsü Fazı
Erken Genişleme
Borç azalıyor, büyüme ivme kazanıyor. Şirket bilanço temizliği döneminde — piyasal açıdan olumlu.
Piotroski F-Score
5/9
Orta Piotroski (5/9). Bazı bilanço kriterleri karşılanmış, bazıları eksik. Not: Faaliyet nakit akışı verisi yok (C3, C4)
Nötr
Graham İçsel Değer
¥20.8
Graham içsel değer: ¥20.8. Pahalı
Pahalı
⚖️ مقارنة القطاع
F/K Oranı
11.0x vs 13.0x
Sektör medyanının %15 altında — ucuz
PD/DD Oranı
3.79x vs 1.98x
Sektörden %92 daha pahalı (defter değerine göre)
EV/EBITDA
7.7x vs 9.0x
Sektörden %15 daha düşük EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%28.8 vs %7.6 WACC
ROIC 21.2 baz puan sermaye maliyetini aşıyor
Net Kâr Marjı (TTM)
%17.5 vs %29.6 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %17.5
TRAMA-99 Trend — Düşüş Trendi
Fiyat (29.92), TRAMA-99 çizgisinin %10.1 altında. Düşüş trendi sürüyor — teknik görünüm olumsuz. TRAMA, üstüne kırılana kadar baskı devam edebilir.
السعر:: 29.92
TRAMA: 33.28
الفرق: %-10.1
الرسوم البيانية
المؤشرات
انحراف بولينجر ?
عتبات RSI ?

مخطط الأسعار ?
مؤشر القوة النسبية (14) ?
نطاقات بولينجر ?
MACD ?
السعر على أساس الذهب + TRAMA (السهم / غرام ذهب) ?
نسبة السعر/الأرباح ?
نسبة السعر/القيمة الدفترية ?
الأرباح قبل الفوائد والضرائب والاستهلاك ?
صافي رأس المال العامل ?
النسبة الجارية ?
601899 — التوافق مع التمويل التشاركي
جارٍ التحميل…
درجات صحة لوذيان والتحليلات في هذه الصفحة لأغراض إعلامية فقط. لا تشكل نصيحة استثمارية.