601816CGN Power

🇨🇳 Çin Borsası
5.13
CNY
Analiz Skorları
Lothien Sağlamlık Skoru?
61/100
Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
54/100
Dalio Risk ?
73/100
Piotroski ?
3/9
Zayıf
Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Faaliyet nakit akışı verisi yok (C3, C4); Önceki yıl verisi yok → marj karşılaştırılamadı (C8)
Graham ?
¥5.1
Pahalı
Aktif Metrik?
4/4
Güven?
75%
Lothien Sağlamlık Özeti
67/100
Lothien Sağlamlık: Güçlü (67/100)
Genel tablo olumlu. Finansal yapı sağlam, bazı riskler mevcut. | Kısa Vade: Olumlu | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 4 | Negatif: 1 | Nötr: 1
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte ¥3.6B net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Kâr Stabil
Net kâr bir önceki çeyreğe göre fazla değişmedi (%+15.5). İstikrarlı seyir.
4 Çeyrek Üst Üste Artış
Son 4 çeyrek üst üste kâr artıyor. Güçlü yukarı trend devam ediyor.
Yüksek Net Kâr Marjı
Net kâr marjı %32.2. Her 100¥ satıştan 32¥ kâr kalıyor.
Güçlü Nakit Üretimi
Serbest nakit akışı (¥6.2B) kârın %172'sini nakit olarak üretiyor. Kâr kalitesi yüksek.
Düşük ROE
ROE: %4.6. Sermaye getirisi yetersiz — enflasyonun altında.

Veri tarihi 2026-10-16 Yatırım tavsiyesi değildir; sayılar kural tabanlı model çıktısıdır. Skorlar nasıl hesaplanır

Skor künyesi
Veri tarihi 2026-10-16
Güncelleme sıklığı İş günleri TSİ 19:30 planlı analiz koşumu; her sembol her koşumda yenilenmeyebilir

Yöntem özetiLothien Sağlamlık Skoru (0-100), yayımlanmış finansal tablolardan ve fiyat verisinden sabit kurallarla hesaplanan alt skorların (Damodaran değerleme, Dalio risk, Piotroski F-skoru, kazanç kalitesi, momentum ve diğerleri) ağırlıklı bileşimidir. Kurallar, sektöre göre değişen ağırlıklarla kapsamdaki her hisseye otomatik uygulanır.

VarsayımlarHesaplar şirketin açıkladığı son dönem finansal tablolarına ve gecikmeli olabilen fiyat verisine dayanır. Dört çeyreği açıklanmamış dönemlerde yıllık rakamlar mevcut çeyreklerden ölçeklenebilir. Risksiz faiz, risk primi ve uzun vadeli büyüme gibi model parametreleri borsa bazında sabit varsayımlardır; şirkete özel beklenti içermez.

Çıkar çatışmasıLothien'i işleten MİDAK'ın ve ekibinin bu hisselerde pozisyonu olup olmadığına dair bir beyan yayımlanmamıştır. Sayılar böyle bir pozisyon dikkate alınmadan, aynı kurallarla otomatik üretilir.

UyarıBu bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir ve yatırım tavsiyesi değildir. Sayılar kural tabanlı modellerin çıktısıdır; mali durumunuza, risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Yalnız bu bilgilere dayanarak yatırım kararı vermek beklentilerinize uygun sonuç doğurmayabilir.

Model çıktısıdır; yatırım tavsiyesi değildir; modeller arası fark olabilir. Hata bildir

Risk Analizi (VaR) Düşük
252 gün
Yıllık Volatilite ?
%16.0
VaR 95% ?
%1.66
günlük maks kayıp
VaR 99% ?
%2.35
günlük maks kayıp
CVaR 95% ?
%2.21
beklenen kayıp (kuyruk)
Maks Düşüş ?
%14.4
10.11.2025 → 26.06.2026
Çarpıklık ?
-0.06
Parametrik%1.66
Historik%1.70
Cornish-Fisher%1.66
Getiri Dağılımı
Değerleme
Potansiyel?
+30.4%
ROIC ?
5.8%
DCF Değer ?
13.05
Borç Döngüsü?
Erken Genişleme
Bilanço Analizi? Q2026/6
Net kâr çeyreklik %+15.5 artarak 3.6B CNY oldu
Yıllık net kâr büyümesi sınırlı (%+8.2)
Hasılat çeyreklik %+6.8 büyüdü (11.3B CNY)
Yıllık hasılat büyümesi ılımlı (%+4.6)
Brüt kâr marjı güçlü: %44.9
Net kâr marjı yüksek: %32.2
FAVÖK çeyreklik %+13.6 büyüdü (5.3B CNY)
FAVÖK marjı güçlü: %46.6
Toplam borç: 49.6B CNY
Net borç hasılatın üzerinde: 32.6B CNY
Borç/Özkaynak oranı düşük: 0.24x
Cari oran: 1.30x — yeterli likidite
Nakit %+19.6 arttı → 17.0B CNY
İşletme nakit akışı pozitif: 21.6B CNY
Serbest nakit akışı pozitif: 6.2B CNY
ROE düşük: %1.7
ROA düşük: %1.2
Toplam varlıklar: 294.0B CNY (%+1.1)
Özkaynak: 209.5B CNY (%-0.4)
İşletme kârı pozitif: 5.2B CNY
İşletme kârı büyüme: %+12.7
Faiz karşılama oranı güçlü: 13.8x (Faiz: 379.6M CNY)
Ödenmiş sermaye: 48.9B CNY
Net işletme sermayesi pozitif: 4.3B CNY
İşletme sermayesi değişimi: %-43.0
CAPEX: 28.4M CNY (Hasılatın %0.3'i)
Son 7 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 hafif üzerinde: %+1.9
Destek seviyesi: TRAMA-99 = 5.03 CNY
Sabit varlık ağırlıklı bilanço: Dönen varlıklar %6
Temel & Teknik Analiz
Karlılık
Net Kâr Marjı %32.2
Net kâr marjı %32.2 — çok güçlü. Bir önceki çeyreğe göre +2.4 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %4.6
ROE %4.6 — düşük özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %46.6
FAVÖK marjı %46.6 — operasyonel olarak çok verimli.
Brüt Kâr Marjı %44.9
Hasılat başına brüt kâr %44.9. Güçlü fiyatlama gücü.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %47.7
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %47.7'i. Güçlü FCF üretimi — kâr kalitesi yüksek.
Değerleme
F/K Oranı 19.4x Sektör: 15.6x
F/K 19.4x — sektör medyanının (15.6x) %24 üzerinde. Hafif premium.
PD/DD Oranı 1.19x Sektör: 1.27x
PD/DD 1.19x — sektör medyanı (1.27x) altında veya yakın. Makul değerleme.
EV/EBITDA 14.8x Sektör: 13.2x
EV/EBITDA 14.8x — sektör medyanının (13.2x) %13 üzerinde. EBITDA’ya göre pahalı.
Borçluluk
Cari Oran 1.30x
Cari oran 1.30x — kısa vadeli borçları rahatlıkla karşılayabilir.
Net Borç / EBITDA 2.6x
Net Borç/EBITDA 2.6x — yönetilebilir borç seviyesi.
Borç / Özkaynak 0.24x
Düşük kaldıraç — varlıkların büyük çoğunluğu özkaynak ile finanse ediliyor.
Faiz Karşılama Oranı 12.2x
Faiz karşılama 12.2x — faiz giderlerini ödeyebilmek için çok geniş marj.
Büyüme
Hasılat Büyümesi (YoY) %+4.6
Hasılat yıllık %4.6 büyüdü — pozitif ancak yavaş büyüme.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+8.2
Net kâr yıllık %8.2 artmış — pozitif ancak ılımlı büyüme.
Sezonsellik Analizi Q2 (Nis-Haz)
Tarihsel olarak en güçlü çeyrek: Q2 (Nis-Haz) (ort. kâr 3.5B). En zayıf çeyrek: Q4 (Eki-Ara) (ort. kâr 2.8B).
Skor Açıklamaları
Lothien Sağlamlık
61/100
İyi sağlamlık (61/100). Şirket genel olarak dengeli bir finansal profil gösteriyor; bazı alanlarda iyileştirme potansiyeli mevcut.
Güçlü
Potansiyel
+30.4%
Artı %30.4 beklenen değer (6.64) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %75.
Bileşenler: FK hedefi: 4.16 | PD/DD hedefi: 5.53 | EV/EBITDA hedefi: 4.51 | DCF hedefi: 13.05
Damodaran Değerleme
54/100
Orta Damodaran skoru (54/100). ROIC (%5.8) – WACC (%8.2) farkı -2.4 baz puan. Değer yaratma kapasitesi sınırlı.
Orta
Dalio Risk Analizi
73/100
Düşük borç riski (73/100). Faiz karşılama oranı 12.2x — güçlü. Borç/EBITDA 2.6x — yönetilebilir.
Kaldıraç: 83/100 | Borç Servis: 82/100 | Kalite: 89/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%5.8
ROIC (%5.8) sermaye maliyetinin (8.2%) altında → değer imha ediyor.
WACC: %8.2
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
13.05
DCF modeli 13.05 hedef değer üretmiş — güncel fiyata göre %156.4 ucuz.
Mevcut fiyat: 5.09
Borç Döngüsü Fazı
Erken Genişleme
Borç azalıyor, büyüme ivme kazanıyor. Şirket bilanço temizliği döneminde — piyasal açıdan olumlu.
Piotroski F-Score
3/9
Zayıf Piotroski (3/9). Çok sayıda bilanço kalitesi kriteri karşılanamıyor. Not: Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Faaliyet nakit akışı verisi yok (C3, C4)
Zayıf
Graham İçsel Değer
¥5.1
Graham içsel değer: ¥5.1. Pahalı
Pahalı
⚖️ Sektör Karşılaştırması
F/K Oranı
19.4x vs 15.6x
Sektör medyanının %24 üzerinde — pahalı
PD/DD Oranı
1.19x vs 1.27x
Sektörden %6 daha ucuz (defter değerine göre)
EV/EBITDA
14.8x vs 13.2x
Sektörden %13 daha yüksek EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%5.8 vs %8.2 WACC
ROIC 2.4 baz puan sermaye maliyetinin altında
Net Kâr Marjı (TTM)
%30.3 vs %44.3 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %30.3
↔
TRAMA-99 Trend — TRAMA Yakınında
Fiyat (5.13), TRAMA-99 çizgisi (5.03) ile yakın seviyede (%+1.9). Önemli karar bölgesi — kırılım yönü trendi belirleyecek.
Fiyat:: 5.13
TRAMA: 5.03
Fark: %+1.9
Grafikler
Göstergeler
BB sapması ?
RSI eşikleri ?

Fiyat Grafiği ?
RSI (14) ?
Bollinger Bantları ?
MACD ?
Altın Bazlı Fiyat + TRAMA (Hisse / Gram Altın) ?
F/K Oranı ?
PD/DD Oranı ?
FAVÖK ?
Net İşletme Sermayesi ?
Cari Oran ?
601816 — Katılım Finans Uygunluğu
Yükleniyor…
Bu sayfadaki Lothien sağlamlık skorları, DCF teorik değerler ve analizler yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. SPK (Sermaye Piyasası Kurulu) düzenlemelerine tabidir. Yatırım kararlarınızı almadan önce lisanslı bir yatırım danışmanına başvurunuz. Geçmiş performans gelecekteki sonuçların garantisi değildir.