601318Ping An Insurance

🇨🇳 Çin Borsası
51.88
CNY
نتائج التحليل
درجة متانة لوذيان?
80/100
Çok Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
75/100
ROIC banka/finans için tanımsız — mevduat/prim fonlaması borç değil hammaddedir; değerleme öz-sermaye (P/DD) tabanlı yapılır
Dalio Risk ?
90/100
Piotroski ?
3/9
Zayıf
Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Faaliyet nakit akışı verisi yok (C3, C4); Cari oran verisi eksik (C6); brüt kâr verisi eksik → marj karşılaştırılamadı (C8); Banka/finans: kaldıraç/cari-oran/marj kriterleri uygulanamaz, skor kalan kriterlere göre normalize edildi
Graham ?
¥106.0
Ucuz
مقياس نشط?
4/4
ثقة?
75%
ملخص متانة لوذيان
99/100
Lothien Sağlamlık: Çok Güçlü (99/100)
Temel göstergelerin büyük çoğunluğu pozitif. Kârlılık, büyüme ve değerleme açısından güçlü görünüm. | Kısa Vade: Olumlu | Uzun Vade: Olumlu | Pozitif: 11 | Negatif: 1 | Nötr: 0
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte ¥67.6B net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Çeyreklik Kâr Artışı
Net kâr bir önceki çeyreğe göre %+170.0 arttı (¥25.0B → ¥67.6B). Kısa vadede olumlu momentum.
Yıllık Kâr Büyümesi Güçlü
Geçen yılın aynı dönemine göre net kâr %+64.7 arttı. Büyüme trendi sağlıklı.
5 Çeyrek Üst Üste Artış
Son 5 çeyrek üst üste kâr artıyor. Güçlü yukarı trend devam ediyor.
Hasılat Büyümesi Güçlü
Satış gelirleri çeyreklik %+76.3 arttı (¥186.4B → ¥328.6B). Talep güçlü.
Brüt Marj Daraldı
Brüt kâr marjı %205.9 → %116.8 (-89.1 puan). Maliyet baskısı veya rekabet artıyor.
Yüksek Net Kâr Marjı
Net kâr marjı %20.6. Her 100¥ satıştan 21¥ kâr kalıyor.
Güçlü Nakit Üretimi
Serbest nakit akışı (¥235.3B) kârın %348'sini nakit olarak üretiyor. Kâr kalitesi yüksek.
Çok Düşük F/K
Trailing F/K: 5.9. Piyasa şirketi kârına göre düşük fiyatlıyor. Ucuz görünüyor ama sebebi araştırılmalı.
Defter Değerinin Altında
PD/DD: 0.91. Hisse defter değerinin altında işlem görüyor. Değer tuzağı mı yoksa fırsat mı iyi analiz edilmeli.
Düşük EV/EBITDA
EV/EBITDA: 1.2. Operasyonel kârlılığa göre ucuz değerleme.
Lothien Sağlamlık Skoru: 80/100
Bileşik algoritma değerlendirmesine göre şirketin finansal yapısı güçlü görünüyor.

تاريخ البيانات 2026-10-16 ليست نصيحة استثمارية؛ الأرقام مخرجات نماذج قائمة على قواعد. كيف تُحسب الدرجات

بطاقة تعريف الدرجة
تاريخ البيانات 2026-10-16
وتيرة التحديث تشغيل تحليلي مجدول في أيام العمل الساعة 19:30 بتوقيت إسطنبول؛ لا يُحدَّث كل رمز في كل تشغيل

ملخص المنهجيةدرجة متانة لوذيان (0-100) مزيج مرجّح من درجات فرعية تُحسب وفق قواعد ثابتة من القوائم المالية المنشورة وبيانات الأسعار (تقييم داموداران، ومخاطر داليو، ومؤشر بيوتروسكي F، وجودة الأرباح، والزخم وغيرها). وتُطبَّق القواعد تلقائيًا على كل سهم مشمول، بأوزان تختلف حسب القطاع.

الافتراضاتتستند الحسابات إلى أحدث القوائم المالية التي نشرتها الشركة وإلى بيانات أسعار قد تكون متأخرة. وحين لا تُنشر أربعة أرباع، قد تُقدَّر الأرقام السنوية بالتناسب من الأرباع المتاحة. ومعايير النموذج مثل معدل الفائدة الخالي من المخاطر وعلاوة المخاطر والنمو طويل الأجل افتراضات ثابتة لكل بورصة، ولا تتضمن توقعًا خاصًا بالشركة.

تضارب المصالحلم يُنشر أي بيان بشأن ما إذا كانت شركة MIDAK المشغّلة للوذيان أو فريقها يملكون مراكز في هذه الأسهم. وتُنتَج الأرقام تلقائيًا بالقواعد نفسها ودون اعتبار لأي مركز من هذا النوع.

تحذيرهذه المعلومات لا تندرج ضمن نطاق الاستشارات الاستثمارية وليست نصيحة استثمارية. والأرقام ناتج نماذج قائمة على قواعد، وقد لا تناسب وضعك المالي أو تفضيلاتك في المخاطرة والعائد. واتخاذ قرار استثماري بالاعتماد على هذه المعلومات وحدها قد لا يؤدي إلى نتائج تلبي توقعاتك.

ناتج نموذج؛ ليس نصيحة استثمارية؛ وقد تختلف النماذج فيما بينها. الإبلاغ عن خطأ

تحليل المخاطر (VaR) Orta
252 أيام
التقلب السنوي ?
%27.0
VaR 95% ?
%2.81
أقصى خسارة يومية
VaR 99% ?
%3.97
أقصى خسارة يومية
CVaR 95% ?
%3.36
الخسارة المتوقعة (الذيل)
أقصى تراجع ?
%36.5
06.01.2026 → 26.06.2026
الانحراف ?
0.52
Parametrik%2.81
Historik%2.29
Cornish-Fisher%2.48
توزيع العوائد
التقييم
إمكانية?
+83.6%
قيمة DCF ?
227.10
دورة الديون?
Erken Genişleme
تحليل الميزانية العمومية? Q2026/6
Net kâr çeyreklik %+170.0 artarak 67.6B CNY oldu
Yıllık net kâr büyümesi %+64.7
Hasılat çeyreklik %+76.3 büyüdü (328.6B CNY)
Yıllık hasılat büyümesi güçlü (%+39.3)
Brüt kâr marjı güçlü: %116.8
Brüt marj değişimi: %-89.1 puan
Net kâr marjı yüksek: %20.6
FAVÖK yatay seyrede (267.0B CNY)
FAVÖK marjı güçlü: %81.2
Toplam borç: 1,380.5B CNY
Net borç hasılatın üzerinde: 393.8B CNY
Borç/Özkaynak oranı: 1.34x
Nakit ve benzerleri: 986.7B CNY
İşletme nakit akışı pozitif: 688.5B CNY
Serbest nakit akışı pozitif: 235.3B CNY
ROE düşük: %6.6
ROA düşük: %0.5
Toplam varlıklar: 14,301.0B CNY (%+0.9)
Özkaynak: 1,028.1B CNY (%+1.0)
Faiz karşılama oranı güçlü: 45.0x (Faiz: 5.9B CNY)
Ödenmiş sermaye: 18.1B CNY
CAPEX: 1.6B CNY (Hasılatın %0.5'i)
Son 7 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 hafif altında: %-4.4
Direnç seviyesi: TRAMA-99 = 54.28 CNY
التحليل الأساسي والفني
الربحية
Net Kâr Marjı %20.6
Net kâr marjı %20.6 — çok güçlü. Bir önceki çeyreğe göre +7.1 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %15.6
ROE %15.6 — orta düzey özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %81.2
FAVÖK marjı %81.2 — operasyonel olarak çok verimli.
Brüt Kâr Marjı %116.8
Hasılat başına brüt kâr %116.8. Güçlü fiyatlama gücü.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %67.6
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %67.6'i. Güçlü FCF üretimi — kâr kalitesi yüksek.
التقييم
F/K Oranı 5.9x القطاع: 10.5x
F/K 5.9x — sektör medyanının (10.5x) %44 altında. Değer yatırımı açısından cazip.
PD/DD Oranı 0.91x القطاع: 1.02x
PD/DD 0.91x — sektör medyanı (1.02x) altında veya yakın. Makul değerleme.
EV/EBITDA 1.2x القطاع: 6.0x
EV/EBITDA 1.2x — sektör medyanının (6.0x) %79 altında. EBITDA’ya göre ucuz.
المديونية
Net Borç / EBITDA 1.3x
Net Borç/EBITDA 1.3x — çok düşük borç yükü. Şirket hızla borcunu ödeyebilir.
Borç / Özkaynak 1.34x
Borç/Özkaynak 1.34x — orta düzey finansal kaldıraç.
Faiz Karşılama Oranı 48.0x
Faiz karşılama 48.0x — faiz giderlerini ödeyebilmek için çok geniş marj.
النمو
Hasılat Büyümesi (YoY) %+39.3
Hasılat yıllık %39.3 büyüdü (2026/6) — güçlü büyüme. Sektör genişlemesi ve/veya pazar payı artışı.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+64.7
Net kâr yıllık %64.7 artmış (2026/6) — olağanüstü kâr büyümesi.
شرح النتائج
Lothien Sağlamlık
80/100
Çok güçlü sağlamlık skoru (80/100). Damodaran değerlemesi, Dalio risk analizi ve bilanço kalite kriterleri büyük ölçüde karşılanmış.
Çok Güçlü
Potansiyel
+83.6%
Artı %83.6 beklenen değer (95.05) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %75.
Bileşenler: FK hedefi: 97.50 | PD/DD hedefi: 62.35 | EV/EBITDA hedefi: 155.34 | DCF hedefi: 155.34
Damodaran Değerleme
75/100
Güçlü Damodaran değerlemesi (75/100). ROIC sermaye maliyetini karşılıyor, şirket değer yaratıyor. Eksik/sorunlu: ROIC banka/finans için tanımsız — mevduat/prim fonlaması borç değil hammaddedir; değerleme öz-sermaye (P/DD) tabanlı yapılır.
Güçlü
Dalio Risk Analizi
90/100
Düşük borç riski (90/100). Faiz karşılama oranı 48.0x — güçlü. Borç/EBITDA 1.3x — sağlıklı aralıkta.
Kaldıraç: 50/100 | Borç Servis: 100/100 | Kalite: 77/100
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
227.10
DCF modeli 227.10 hedef değer üretmiş — güncel fiyata göre %338.6 ucuz.
Mevcut fiyat: 51.78
Borç Döngüsü Fazı
Erken Genişleme
Borç azalıyor, büyüme ivme kazanıyor. Şirket bilanço temizliği döneminde — piyasal açıdan olumlu.
Piotroski F-Score
3/9
Zayıf Piotroski (3/9). Çok sayıda bilanço kalitesi kriteri karşılanamıyor. Not: Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Faaliyet nakit akışı verisi yok (C3, C4)
Zayıf
Graham İçsel Değer
¥106.0
Graham içsel değer: ¥106.0. Ucuz
Ucuz
⚖️ مقارنة القطاع
F/K Oranı
5.9x vs 10.5x
Sektör medyanının %44 altında — ucuz
PD/DD Oranı
0.91x vs 1.02x
Sektörden %11 daha ucuz (defter değerine göre)
EV/EBITDA
1.2x vs 6.0x
Sektörden %79 daha düşük EV/EBITDA
↔
TRAMA-99 Trend — TRAMA Yakınında
Fiyat (51.88), TRAMA-99 çizgisi (54.28) ile yakın seviyede (%-4.4). Önemli karar bölgesi — kırılım yönü trendi belirleyecek.
السعر:: 51.88
TRAMA: 54.28
الفرق: %-4.4
الرسوم البيانية
المؤشرات
انحراف بولينجر ?
عتبات RSI ?

مخطط الأسعار ?
مؤشر القوة النسبية (14) ?
نطاقات بولينجر ?
MACD ?
السعر على أساس الذهب + TRAMA (السهم / غرام ذهب) ?
نسبة السعر/الأرباح ?
نسبة السعر/القيمة الدفترية ?
601318 — التوافق مع التمويل التشاركي
جارٍ التحميل…
درجات صحة لوذيان والتحليلات في هذه الصفحة لأغراض إعلامية فقط. لا تشكل نصيحة استثمارية.