601228Guangzhou Port Company Limited

🇨🇳 Çin Borsası
3.12
CNY
Analysis Scores
Lothien Robustness Score?
54/100
Orta
Neden bu skor?
Damodaran ?
51/100
Dalio Risk ?
49/100
Piotroski ?
3/9
Zayıf
Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Faaliyet nakit akışı verisi yok (C3, C4); Önceki yıl verisi yok → marj karşılaştırılamadı (C8)
Graham ?
¥2.8
Pahalı
Active Metric?
4/4
Confidence?
72%
Lothien Robustness Summary
66/100
Lothien Sağlamlık: Güçlü (66/100)
Genel tablo olumlu. Finansal yapı sağlam, bazı riskler mevcut. | Kısa Vade: Olumlu | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 4 | Negatif: 2 | Nötr: 0
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte ¥323M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Çeyreklik Kâr Artışı
Net kâr bir önceki çeyreğe göre %+38.5 arttı (¥233M → ¥323M). Kısa vadede olumlu momentum.
4 Çeyrek Üst Üste Artış
Son 4 çeyrek üst üste kâr artıyor. Güçlü yukarı trend devam ediyor.
Güçlü Nakit Üretimi
Serbest nakit akışı (¥883M) kârın %273'sini nakit olarak üretiyor. Kâr kalitesi yüksek.
Yüksek EV/EBITDA
EV/EBITDA: 19.7. Pahalı değerleme.
Düşük ROE
ROE: %2.9. Sermaye getirisi yetersiz — enflasyonun altında.

Data date 2026-10-16 Not investment advice; the figures are rule-based model output. How the scores are computed

Score record
Data date 2026-10-16
Update frequency Scheduled analysis run on business days at 19:30 Istanbul time; not every symbol is refreshed in every run

Method summaryThe Lothien Robustness Score (0-100) is a weighted combination of sub-scores computed by fixed rules from published financial statements and price data (Damodaran valuation, Dalio risk, Piotroski F-score, earnings quality, momentum and others). The rules are applied automatically to every covered stock, with weights that vary by sector.

AssumptionsCalculations rest on the company's latest published financial statements and on price data that may be delayed. Where four quarters have not been published, annual figures may be scaled from the available quarters. Model parameters such as the risk-free rate, the risk premium and long-term growth are fixed assumptions per exchange and contain no company-specific expectation.

Conflict of interestNo statement has been published on whether MIDAK, the operator of Lothien, or its team hold positions in these stocks. The figures are produced automatically by the same rules, without regard to any such position.

WarningThis information is not within the scope of investment advisory services and is not investment advice. The figures are the output of rule-based models and may not suit your financial situation or your risk and return preferences. Making an investment decision on the basis of this information alone may not lead to results that meet your expectations.

Model output; not investment advice; different models can disagree. Report an error

Risk Analysis (VaR) Orta
252 days
Annual Volatility ?
%21.6
VaR 95% ?
%2.27
daily max loss
VaR 99% ?
%3.19
daily max loss
CVaR 95% ?
%2.87
expected loss (tail)
Max Drawdown ?
%24.8
23.01.2026 → 30.06.2026
Skewness ?
0.76
Parametrik%2.27
Historik%2.14
Cornish-Fisher%1.79
Return Distribution
Valuation
Potential?
+19.4%
ROIC ?
5.0%
DCF Value ?
13.71
Debt Cycle?
Geç Genişleme
Balance Sheet Analysis? Q2026/6
Net kâr çeyreklik %+38.5 artarak 322.8M CNY oldu
Yıllık net kâr büyümesi %+11.4
Hasılat çeyreklik %+17.9 büyüdü (3.6B CNY)
Yıllık hasılat büyümesi ılımlı (%+1.7)
Brüt kâr marjı: %24.1
Net kâr marjı: %9.1
FAVÖK çeyreklik %+10.6 büyüdü (580.9M CNY)
FAVÖK marjı: %16.4
Toplam borç: 20.6B CNY
Net borç hasılatın üzerinde: 14.6B CNY
Borç/Özkaynak oranı: 0.95x
Cari oran < 1: 0.98x — likidite riski
Nakit %-10.5 azaldı → 6.0B CNY
Serbest nakit akışı pozitif: 882.7M CNY
ROE düşük: %1.5
ROA düşük: %0.6
Toplam varlıklar: 54.7B CNY (%-1.3)
Özkaynak: 21.6B CNY (%+0.3)
İşletme kârı pozitif: 503.5M CNY
İşletme kârı büyüme: %+12.0
Faiz karşılama oranı güçlü: 5.3x (Faiz: 109.7M CNY)
Ödenmiş sermaye: 7.5B CNY
Net işletme sermayesi negatif: -176.6M CNY — kısa vadeli baskı
İşletme sermayesi değişimi: %-162.2
CAPEX: 499.2M CNY (Hasılatın %14.1'i)
Son 7 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 hafif üzerinde: %+0.5
Destek seviyesi: TRAMA-99 = 3.11 CNY
Sabit varlık ağırlıklı bilanço: Dönen varlıklar %17
Fundamental & Technical Analysis
Profitability
Net Kâr Marjı %9.1
Net kâr marjı %9.1 — pozitif ancak düşük. Bir önceki çeyreğe göre +1.4 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %2.9
ROE %2.9 — düşük özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %16.4
FAVÖK marjı %16.4 — iyi operasyonel performans.
Brüt Kâr Marjı %24.1
Hasılat başına brüt kâr %24.1. Sektöre bağlı olarak değerlendirin.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %-1.1
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %-1.1'i. Negatif FCF — şirket nakit tüketiyor.
Valuation
F/K Oranı 27.9x Sector: 16.6x
F/K 27.9x — sektör medyanının (16.6x) %68 üzerinde. Pahalı bölge.
PD/DD Oranı 1.08x Sector: 1.36x
PD/DD 1.08x — sektör medyanı (1.36x) altında veya yakın. Makul değerleme.
EV/EBITDA 19.7x Sector: 11.9x
EV/EBITDA 19.7x — sektör medyanının (11.9x) %65 üzerinde. EBITDA’ya göre pahalı.
Indebtedness
Cari Oran 0.98x
Cari oran 0.98x — kısa vadeli yükümlülükler dönen varlıkları aşıyor. Likidite riski.
Net Borç / EBITDA 10.6x
Net Borç/EBITDA 10.6x — aşırı kaldıraç. Kırılgan borç profili.
Borç / Özkaynak 0.95x
Borç/Özkaynak 0.95x — orta düzey finansal kaldıraç.
Faiz Karşılama Oranı 4.2x
Faiz karşılama 4.2x — faiz yükümlülükleri rahatça karşılanıyor.
Growth
Hasılat Büyümesi (YoY) %+1.7
Hasılat yıllık %1.7 büyüdü — pozitif ancak yavaş büyüme.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+11.4
Net kâr yıllık %11.4 artmış — pozitif ancak ılımlı büyüme.
Score Explanations
Lothien Sağlamlık
54/100
Orta düzey sağlamlık (54/100). Değerleme ve risk kriterleri karma sinyal veriyor. Detaylı inceleme önerilir.
Orta
Potansiyel
+19.4%
Artı %19.4 beklenen değer (3.70) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %72.
Bileşenler: FK hedefi: 2.06 | PD/DD hedefi: 3.96 | EV/EBITDA hedefi: 1.87 | DCF hedefi: 9.30
Damodaran Değerleme
51/100
Orta Damodaran skoru (51/100). ROIC (%5.0) – WACC (%6.1) farkı -1.1 baz puan. Değer yaratma kapasitesi sınırlı.
Orta
Dalio Risk Analizi
49/100
Yüksek borç riski (49/100). Faiz karşılama oranı 4.2x — kabul edilebilir. Borç/EBITDA 10.6x — yüksek borç yükü.
Kaldıraç: 38/100 | Borç Servis: 63/100 | Kalite: 83/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%5.0
ROIC (%5.0) sermaye maliyetinin (6.1%) altında → değer imha ediyor.
WACC: %6.1
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
13.71
DCF modeli 13.71 hedef değer üretmiş — güncel fiyata göre %342.3 ucuz.
Mevcut fiyat: 3.10
Borç Döngüsü Fazı
Geç Genişleme
Borç döngüsü fazı: Geç Genişleme
Piotroski F-Score
3/9
Zayıf Piotroski (3/9). Çok sayıda bilanço kalitesi kriteri karşılanamıyor. Not: Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Faaliyet nakit akışı verisi yok (C3, C4)
Zayıf
Graham İçsel Değer
¥2.8
Graham içsel değer: ¥2.8. Pahalı
Pahalı
⚖️ Sector Comparison
F/K Oranı
27.9x vs 16.6x
Sektör medyanının %68 üzerinde — pahalı
PD/DD Oranı
1.08x vs 1.36x
Sektörden %20 daha ucuz (defter değerine göre)
EV/EBITDA
19.7x vs 11.9x
Sektörden %65 daha yüksek EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%5.0 vs %6.1 WACC
ROIC 1.1 baz puan sermaye maliyetinin altında
Net Kâr Marjı (TTM)
%7.2 vs %15.1 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %7.2
↔
TRAMA-99 Trend — TRAMA Yakınında
Fiyat (3.12), TRAMA-99 çizgisi (3.11) ile yakın seviyede (%+0.5). Önemli karar bölgesi — kırılım yönü trendi belirleyecek.
Price:: 3.12
TRAMA: 3.11
Difference: %+0.5
Charts
Indicators
BB deviation ?
RSI thresholds ?

Price Chart ?
RSI (14) ?
Bollinger Bands ?
MACD ?
Gold-Based Price + TRAMA (Stock / Gram Gold) ?
P/E Ratio ?
P/B Ratio ?
EBITDA ?
Net Working Capital ?
Current Ratio ?
601228 — Participation Finance Compliance
Loading…
The Lothien health scores and analyses on this page are for informational purposes only. They do not constitute investment advice. Please consult a licensed investment advisor before making investment decisions.