601228Guangzhou Port Company Limited

🇨🇳 Çin Borsası
3.12
CNY
نتائج التحليل
درجة متانة لوذيان?
54/100
Orta
Neden bu skor?
Damodaran ?
51/100
Dalio Risk ?
49/100
Piotroski ?
3/9
Zayıf
Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Faaliyet nakit akışı verisi yok (C3, C4); Önceki yıl verisi yok → marj karşılaştırılamadı (C8)
Graham ?
¥2.8
Pahalı
مقياس نشط?
4/4
ثقة?
72%
ملخص متانة لوذيان
66/100
Lothien Sağlamlık: Güçlü (66/100)
Genel tablo olumlu. Finansal yapı sağlam, bazı riskler mevcut. | Kısa Vade: Olumlu | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 4 | Negatif: 2 | Nötr: 0
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte ¥323M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Çeyreklik Kâr Artışı
Net kâr bir önceki çeyreğe göre %+38.5 arttı (¥233M → ¥323M). Kısa vadede olumlu momentum.
4 Çeyrek Üst Üste Artış
Son 4 çeyrek üst üste kâr artıyor. Güçlü yukarı trend devam ediyor.
Güçlü Nakit Üretimi
Serbest nakit akışı (¥883M) kârın %273'sini nakit olarak üretiyor. Kâr kalitesi yüksek.
Yüksek EV/EBITDA
EV/EBITDA: 19.7. Pahalı değerleme.
Düşük ROE
ROE: %2.9. Sermaye getirisi yetersiz — enflasyonun altında.

تاريخ البيانات 2026-10-16 ليست نصيحة استثمارية؛ الأرقام مخرجات نماذج قائمة على قواعد. كيف تُحسب الدرجات

بطاقة تعريف الدرجة
تاريخ البيانات 2026-10-16
وتيرة التحديث تشغيل تحليلي مجدول في أيام العمل الساعة 19:30 بتوقيت إسطنبول؛ لا يُحدَّث كل رمز في كل تشغيل

ملخص المنهجيةدرجة متانة لوذيان (0-100) مزيج مرجّح من درجات فرعية تُحسب وفق قواعد ثابتة من القوائم المالية المنشورة وبيانات الأسعار (تقييم داموداران، ومخاطر داليو، ومؤشر بيوتروسكي F، وجودة الأرباح، والزخم وغيرها). وتُطبَّق القواعد تلقائيًا على كل سهم مشمول، بأوزان تختلف حسب القطاع.

الافتراضاتتستند الحسابات إلى أحدث القوائم المالية التي نشرتها الشركة وإلى بيانات أسعار قد تكون متأخرة. وحين لا تُنشر أربعة أرباع، قد تُقدَّر الأرقام السنوية بالتناسب من الأرباع المتاحة. ومعايير النموذج مثل معدل الفائدة الخالي من المخاطر وعلاوة المخاطر والنمو طويل الأجل افتراضات ثابتة لكل بورصة، ولا تتضمن توقعًا خاصًا بالشركة.

تضارب المصالحلم يُنشر أي بيان بشأن ما إذا كانت شركة MIDAK المشغّلة للوذيان أو فريقها يملكون مراكز في هذه الأسهم. وتُنتَج الأرقام تلقائيًا بالقواعد نفسها ودون اعتبار لأي مركز من هذا النوع.

تحذيرهذه المعلومات لا تندرج ضمن نطاق الاستشارات الاستثمارية وليست نصيحة استثمارية. والأرقام ناتج نماذج قائمة على قواعد، وقد لا تناسب وضعك المالي أو تفضيلاتك في المخاطرة والعائد. واتخاذ قرار استثماري بالاعتماد على هذه المعلومات وحدها قد لا يؤدي إلى نتائج تلبي توقعاتك.

ناتج نموذج؛ ليس نصيحة استثمارية؛ وقد تختلف النماذج فيما بينها. الإبلاغ عن خطأ

تحليل المخاطر (VaR) Orta
252 أيام
التقلب السنوي ?
%21.6
VaR 95% ?
%2.27
أقصى خسارة يومية
VaR 99% ?
%3.19
أقصى خسارة يومية
CVaR 95% ?
%2.87
الخسارة المتوقعة (الذيل)
أقصى تراجع ?
%24.8
23.01.2026 → 30.06.2026
الانحراف ?
0.76
Parametrik%2.27
Historik%2.14
Cornish-Fisher%1.79
توزيع العوائد
التقييم
إمكانية?
+19.4%
ROIC ?
5.0%
قيمة DCF ?
13.71
دورة الديون?
Geç Genişleme
تحليل الميزانية العمومية? Q2026/6
Net kâr çeyreklik %+38.5 artarak 322.8M CNY oldu
Yıllık net kâr büyümesi %+11.4
Hasılat çeyreklik %+17.9 büyüdü (3.6B CNY)
Yıllık hasılat büyümesi ılımlı (%+1.7)
Brüt kâr marjı: %24.1
Net kâr marjı: %9.1
FAVÖK çeyreklik %+10.6 büyüdü (580.9M CNY)
FAVÖK marjı: %16.4
Toplam borç: 20.6B CNY
Net borç hasılatın üzerinde: 14.6B CNY
Borç/Özkaynak oranı: 0.95x
Cari oran < 1: 0.98x — likidite riski
Nakit %-10.5 azaldı → 6.0B CNY
Serbest nakit akışı pozitif: 882.7M CNY
ROE düşük: %1.5
ROA düşük: %0.6
Toplam varlıklar: 54.7B CNY (%-1.3)
Özkaynak: 21.6B CNY (%+0.3)
İşletme kârı pozitif: 503.5M CNY
İşletme kârı büyüme: %+12.0
Faiz karşılama oranı güçlü: 5.3x (Faiz: 109.7M CNY)
Ödenmiş sermaye: 7.5B CNY
Net işletme sermayesi negatif: -176.6M CNY — kısa vadeli baskı
İşletme sermayesi değişimi: %-162.2
CAPEX: 499.2M CNY (Hasılatın %14.1'i)
Son 7 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 hafif üzerinde: %+0.5
Destek seviyesi: TRAMA-99 = 3.11 CNY
Sabit varlık ağırlıklı bilanço: Dönen varlıklar %17
التحليل الأساسي والفني
الربحية
Net Kâr Marjı %9.1
Net kâr marjı %9.1 — pozitif ancak düşük. Bir önceki çeyreğe göre +1.4 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %2.9
ROE %2.9 — düşük özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %16.4
FAVÖK marjı %16.4 — iyi operasyonel performans.
Brüt Kâr Marjı %24.1
Hasılat başına brüt kâr %24.1. Sektöre bağlı olarak değerlendirin.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %-1.1
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %-1.1'i. Negatif FCF — şirket nakit tüketiyor.
التقييم
F/K Oranı 27.9x القطاع: 16.6x
F/K 27.9x — sektör medyanının (16.6x) %68 üzerinde. Pahalı bölge.
PD/DD Oranı 1.08x القطاع: 1.36x
PD/DD 1.08x — sektör medyanı (1.36x) altında veya yakın. Makul değerleme.
EV/EBITDA 19.7x القطاع: 11.9x
EV/EBITDA 19.7x — sektör medyanının (11.9x) %65 üzerinde. EBITDA’ya göre pahalı.
المديونية
Cari Oran 0.98x
Cari oran 0.98x — kısa vadeli yükümlülükler dönen varlıkları aşıyor. Likidite riski.
Net Borç / EBITDA 10.6x
Net Borç/EBITDA 10.6x — aşırı kaldıraç. Kırılgan borç profili.
Borç / Özkaynak 0.95x
Borç/Özkaynak 0.95x — orta düzey finansal kaldıraç.
Faiz Karşılama Oranı 4.2x
Faiz karşılama 4.2x — faiz yükümlülükleri rahatça karşılanıyor.
النمو
Hasılat Büyümesi (YoY) %+1.7
Hasılat yıllık %1.7 büyüdü — pozitif ancak yavaş büyüme.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+11.4
Net kâr yıllık %11.4 artmış — pozitif ancak ılımlı büyüme.
شرح النتائج
Lothien Sağlamlık
54/100
Orta düzey sağlamlık (54/100). Değerleme ve risk kriterleri karma sinyal veriyor. Detaylı inceleme önerilir.
Orta
Potansiyel
+19.4%
Artı %19.4 beklenen değer (3.70) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %72.
Bileşenler: FK hedefi: 2.06 | PD/DD hedefi: 3.96 | EV/EBITDA hedefi: 1.87 | DCF hedefi: 9.30
Damodaran Değerleme
51/100
Orta Damodaran skoru (51/100). ROIC (%5.0) – WACC (%6.1) farkı -1.1 baz puan. Değer yaratma kapasitesi sınırlı.
Orta
Dalio Risk Analizi
49/100
Yüksek borç riski (49/100). Faiz karşılama oranı 4.2x — kabul edilebilir. Borç/EBITDA 10.6x — yüksek borç yükü.
Kaldıraç: 38/100 | Borç Servis: 63/100 | Kalite: 83/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%5.0
ROIC (%5.0) sermaye maliyetinin (6.1%) altında → değer imha ediyor.
WACC: %6.1
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
13.71
DCF modeli 13.71 hedef değer üretmiş — güncel fiyata göre %342.3 ucuz.
Mevcut fiyat: 3.10
Borç Döngüsü Fazı
Geç Genişleme
Borç döngüsü fazı: Geç Genişleme
Piotroski F-Score
3/9
Zayıf Piotroski (3/9). Çok sayıda bilanço kalitesi kriteri karşılanamıyor. Not: Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Faaliyet nakit akışı verisi yok (C3, C4)
Zayıf
Graham İçsel Değer
¥2.8
Graham içsel değer: ¥2.8. Pahalı
Pahalı
⚖️ مقارنة القطاع
F/K Oranı
27.9x vs 16.6x
Sektör medyanının %68 üzerinde — pahalı
PD/DD Oranı
1.08x vs 1.36x
Sektörden %20 daha ucuz (defter değerine göre)
EV/EBITDA
19.7x vs 11.9x
Sektörden %65 daha yüksek EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%5.0 vs %6.1 WACC
ROIC 1.1 baz puan sermaye maliyetinin altında
Net Kâr Marjı (TTM)
%7.2 vs %15.1 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %7.2
↔
TRAMA-99 Trend — TRAMA Yakınında
Fiyat (3.12), TRAMA-99 çizgisi (3.11) ile yakın seviyede (%+0.5). Önemli karar bölgesi — kırılım yönü trendi belirleyecek.
السعر:: 3.12
TRAMA: 3.11
الفرق: %+0.5
الرسوم البيانية
المؤشرات
انحراف بولينجر ?
عتبات RSI ?

مخطط الأسعار ?
مؤشر القوة النسبية (14) ?
نطاقات بولينجر ?
MACD ?
السعر على أساس الذهب + TRAMA (السهم / غرام ذهب) ?
نسبة السعر/الأرباح ?
نسبة السعر/القيمة الدفترية ?
الأرباح قبل الفوائد والضرائب والاستهلاك ?
صافي رأس المال العامل ?
النسبة الجارية ?
601228 — التوافق مع التمويل التشاركي
جارٍ التحميل…
درجات صحة لوذيان والتحليلات في هذه الصفحة لأغراض إعلامية فقط. لا تشكل نصيحة استثمارية.