601211Guotai Junan Securities

🇨🇳 Çin Borsası
16.65
CNY
Analysis Scores
Lothien Robustness Score?
66/100
Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
48/100
ROIC banka/finans için tanımsız — mevduat/prim fonlaması borç değil hammaddedir; değerleme öz-sermaye (P/DD) tabanlı yapılır
Dalio Risk ?
92/100
Piotroski ?
6/9
Nötr
Cari oran verisi eksik (C6); brüt kâr, önceki yıl brüt kâr verisi eksik → marj karşılaştırılamadı (C8); Banka/finans: kaldıraç/cari-oran/marj kriterleri uygulanamaz, skor kalan kriterlere göre normalize edildi
Graham ?
¥28.2
Ucuz
Active Metric?
3/4
Confidence?
64%
Lothien Robustness Summary
92/100
Lothien Sağlamlık: Çok Güçlü (92/100)
Temel göstergelerin büyük çoğunluğu pozitif. Kârlılık, büyüme ve değerleme açısından güçlü görünüm. | Kısa Vade: Olumlu | Uzun Vade: Olumlu | Pozitif: 10 | Negatif: 2 | Nötr: 1
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte ¥13.9B net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Çeyreklik Kâr Artışı
Net kâr bir önceki çeyreğe göre %+117.1 arttı (¥6.4B → ¥13.9B). Kısa vadede olumlu momentum.
Yıllık Kâr Büyümesi Güçlü
Geçen yılın aynı dönemine göre net kâr %+296.9 arttı. Büyüme trendi sağlıklı.
4 Çeyrek Üst Üste Artış
Son 4 çeyrek üst üste kâr artıyor. Güçlü yukarı trend devam ediyor.
Hasılat Büyümesi Güçlü
Satış gelirleri çeyreklik %+82.5 arttı (¥16.0B → ¥29.2B). Talep güçlü.
Yıllık Hasılat Büyümesi Güçlü
Yıllık hasılat %+146.3 arttı. Şirket büyüyor.
Brüt Marj Daraldı
Brüt kâr marjı %345.4 → %189.3 (-156.1 puan). Maliyet baskısı veya rekabet artıyor.
Yüksek Net Kâr Marjı
Net kâr marjı %47.5. Her 100¥ satıştan 48¥ kâr kalıyor.
Net Nakit Pozisyonu
Şirketin nakdi borçlarından ¥506.9B fazla. Borç riski düşük.
Güçlü Nakit Üretimi
Serbest nakit akışı (¥13.1B) kârın %95'sini nakit olarak üretiyor. Kâr kalitesi yüksek.
Makul F/K
Trailing F/K: 8.5. Makul değerleme aralığında.
Defter Değerinin Altında
PD/DD: 0.79. Hisse defter değerinin altında işlem görüyor. Değer tuzağı mı yoksa fırsat mı iyi analiz edilmeli.
Sonraki Çeyrek: Düşüş Beklentisi
Tahminine göre kâr %-35.0 düşebilir. Sonraki bilançoya dikkat.

Data date 2026-10-16 Not investment advice; the figures are rule-based model output. How the scores are computed

Score record
Data date 2026-10-16
Update frequency Scheduled analysis run on business days at 19:30 Istanbul time; not every symbol is refreshed in every run

Method summaryThe Lothien Robustness Score (0-100) is a weighted combination of sub-scores computed by fixed rules from published financial statements and price data (Damodaran valuation, Dalio risk, Piotroski F-score, earnings quality, momentum and others). The rules are applied automatically to every covered stock, with weights that vary by sector.

AssumptionsCalculations rest on the company's latest published financial statements and on price data that may be delayed. Where four quarters have not been published, annual figures may be scaled from the available quarters. Model parameters such as the risk-free rate, the risk premium and long-term growth are fixed assumptions per exchange and contain no company-specific expectation.

Conflict of interestNo statement has been published on whether MIDAK, the operator of Lothien, or its team hold positions in these stocks. The figures are produced automatically by the same rules, without regard to any such position.

WarningThis information is not within the scope of investment advisory services and is not investment advice. The figures are the output of rule-based models and may not suit your financial situation or your risk and return preferences. Making an investment decision on the basis of this information alone may not lead to results that meet your expectations.

Model output; not investment advice; different models can disagree. Report an error

Risk Analysis (VaR) Orta
252 days
Annual Volatility ?
%25.2
VaR 95% ?
%2.65
daily max loss
VaR 99% ?
%3.74
daily max loss
CVaR 95% ?
%3.27
expected loss (tail)
Max Drawdown ?
%32.8
06.01.2026 → 28.05.2026
Skewness ?
0.55
Parametrik%2.65
Historik%2.48
Cornish-Fisher%2.34
Return Distribution
Valuation
Potential?
+17.3%
DCF Value ?
16.41
Debt Cycle?
Erken Genişleme
Balance Sheet Analysis? Q2026/6
Net kâr çeyreklik %+117.1 artarak 13.9B CNY oldu
Yıllık net kâr büyümesi %+296.9
Hasılat çeyreklik %+82.5 büyüdü (29.2B CNY)
Yıllık hasılat büyümesi güçlü (%+146.3)
Brüt kâr marjı güçlü: %189.3
Brüt marj değişimi: %-156.1 puan
Net kâr marjı yüksek: %47.5
FAVÖK çeyreklik %+22.3 büyüdü (58.9B CNY)
FAVÖK marjı güçlü: %201.7
Toplam borç: 541.4B CNY
Net nakit pozisyonunda: -506.9B CNY (borçsuz)
Borç/Özkaynak oranı: 1.45x
Nakit ve benzerleri: 1,048.3B CNY
İşletme nakit akışı pozitif: 13.6B CNY
Serbest nakit akışı pozitif: 13.1B CNY
ROE düşük: %3.7
ROA düşük: %0.6
Toplam varlıklar %+10.7 büyüdü → 2,502.2B CNY
Özkaynak %+10.9 arttı → 373.0B CNY
Faiz karşılama oranı güçlü: 8.7x (Faiz: 6.8B CNY)
Ödenmiş sermaye: 17.6B CNY
CAPEX: 470.4M CNY (Hasılatın %1.6'i)
Son 7 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 altında: %-7.6 — teknik trend olumsuz
Direnç seviyesi: TRAMA-99 = 18.01 CNY
Fundamental & Technical Analysis
Profitability
Net Kâr Marjı %47.5
Net kâr marjı %47.5 — çok güçlü. Bir önceki çeyreğe göre +7.6 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %7.3
ROE %7.3 — düşük özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %201.7
FAVÖK marjı %201.7 — operasyonel olarak çok verimli.
Brüt Kâr Marjı %189.3
Hasılat başına brüt kâr %189.3. Güçlü fiyatlama gücü.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %240.1
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %240.1'i. Güçlü FCF üretimi — kâr kalitesi yüksek.
Valuation
F/K Oranı 8.5x Sector: 11.2x
F/K 8.5x — sektör medyanına (11.2x) kıyasla makul seviyelerde.
PD/DD Oranı 0.79x Sector: 1.09x
PD/DD 0.79x — sektör medyanı (1.09x) altında veya yakın. Makul değerleme.
Indebtedness
Net Borç / EBITDA 2.5x
Net Borç/EBITDA 2.5x — yönetilebilir borç seviyesi.
Borç / Özkaynak 1.45x
Borç/Özkaynak 1.45x — orta düzey finansal kaldıraç.
Faiz Karşılama Oranı 8.7x
Faiz karşılama 8.7x — faiz yükümlülükleri rahatça karşılanıyor.
Growth
Hasılat Büyümesi (YoY) %+146.3
Hasılat yıllık %146.3 büyüdü (2026/6) — güçlü büyüme. Sektör genişlemesi ve/veya pazar payı artışı.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+296.9
Net kâr yıllık %296.9 artmış (2026/6) — olağanüstü kâr büyümesi.
Sezonsellik Analizi Q1 (Oca-Mar)
Tarihsel olarak en güçlü çeyrek: Q1 (Oca-Mar) (ort. kâr 9.3B). En zayıf çeyrek: Q4 (Eki-Ara) (ort. kâr 4.6B).
Score Explanations
Lothien Sağlamlık
66/100
İyi sağlamlık (66/100). Şirket genel olarak dengeli bir finansal profil gösteriyor; bazı alanlarda iyileştirme potansiyeli mevcut.
Güçlü
Potansiyel
+17.3%
Artı %17.3 beklenen değer (19.53) ile güncel fiyat karşılaştırması. 3/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %64.
Bileşenler: FK hedefi: 22.28 | PD/DD hedefi: 23.61 | DCF hedefi: 16.41
Damodaran Değerleme
48/100
Düşük Damodaran skoru (48/100). DCF analizi mevcut fiyatı desteklemiyor. Eksik/sorunlu: ROIC banka/finans için tanımsız — mevduat/prim fonlaması borç değil hammaddedir; değerleme öz-sermaye (P/DD) tabanlı yapılır.
Orta
Dalio Risk Analizi
92/100
Düşük borç riski (92/100). Faiz karşılama oranı 8.7x — güçlü. Borç/EBITDA 2.5x — yönetilebilir.
Kaldıraç: 50/100 | Borç Servis: 100/100 | Kalite: 83/100
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
16.41
DCF (16.41) güncel fiyatla (%-1.4) yakın — adil değer bölgesinde.
Mevcut fiyat: 16.65
Borç Döngüsü Fazı
Erken Genişleme
Borç azalıyor, büyüme ivme kazanıyor. Şirket bilanço temizliği döneminde — piyasal açıdan olumlu.
Piotroski F-Score
6/9
Orta Piotroski (6/9). Bazı bilanço kriterleri karşılanmış, bazıları eksik. Not: Cari oran verisi eksik (C6); brüt kâr, önceki yıl brüt kâr verisi eksik → marj karşılaştırılamadı (C8)
Nötr
Graham İçsel Değer
¥28.2
Graham içsel değer: ¥28.2. Ucuz
Ucuz
⚖️ Sector Comparison
F/K Oranı
8.5x vs 11.2x
Sektör medyanının %25 altında — ucuz
PD/DD Oranı
0.79x vs 1.09x
Sektörden %28 daha ucuz (defter değerine göre)
TRAMA-99 Trend — Düşüş Trendi
Fiyat (16.65), TRAMA-99 çizgisinin %7.6 altında. Düşüş trendi sürüyor — teknik görünüm olumsuz. TRAMA, üstüne kırılana kadar baskı devam edebilir.
Price:: 16.65
TRAMA: 18.01
Difference: %-7.6
Charts
Indicators
BB deviation ?
RSI thresholds ?

Price Chart ?
RSI (14) ?
Bollinger Bands ?
MACD ?
Gold-Based Price + TRAMA (Stock / Gram Gold) ?
P/E Ratio ?
P/B Ratio ?
601211 — Participation Finance Compliance
Loading…
The Lothien health scores and analyses on this page are for informational purposes only. They do not constitute investment advice. Please consult a licensed investment advisor before making investment decisions.