601177Hangzhou Bank

🇨🇳 Çin Borsası
12.94
CNY
نتائج التحليل
درجة متانة لوذيان?
48/100
Orta
Neden bu skor?
Damodaran ?
35/100
Dalio Risk ?
64/100
Piotroski ?
5/9
Nötr
Faaliyet nakit akışı verisi yok (C3, C4)
Graham ?
¥10.6
Pahalı
مقياس نشط?
4/4
ثقة?
75%
ملخص متانة لوذيان
77/100
Lothien Sağlamlık: Çok Güçlü (77/100)
Temel göstergelerin büyük çoğunluğu pozitif. Kârlılık, büyüme ve değerleme açısından güçlü görünüm. | Kısa Vade: Olumlu | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 6 | Negatif: 1 | Nötr: 1
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte ¥96M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Çeyreklik Kâr Artışı
Net kâr bir önceki çeyreğe göre %+53.0 arttı (¥63M → ¥96M). Kısa vadede olumlu momentum.
Yıllık Kâr Büyümesi Güçlü
Geçen yılın aynı dönemine göre net kâr %+30.1 arttı. Büyüme trendi sağlıklı.
4 Çeyrek Üst Üste Artış
Son 4 çeyrek üst üste kâr artıyor. Güçlü yukarı trend devam ediyor.
Hasılat Büyümesi Güçlü
Satış gelirleri çeyreklik %+31.5 arttı (¥516M → ¥679M). Talep güçlü.
Düşük Nakit Dönüşümü
FCF/Kâr oranı sadece %13. Kâr kâğıt üzerinde, nakte dönmüyor.
FAVÖK Büyümesi
FAVÖK çeyreklik %+53.2 arttı (¥71M → ¥109M). Operasyonel verimlilik artıyor.
Yüksek EV/EBITDA
EV/EBITDA: 17.9. Pahalı değerleme.

تاريخ البيانات 2026-10-16 ليست نصيحة استثمارية؛ الأرقام مخرجات نماذج قائمة على قواعد. كيف تُحسب الدرجات

بطاقة تعريف الدرجة
تاريخ البيانات 2026-10-16
وتيرة التحديث تشغيل تحليلي مجدول في أيام العمل الساعة 19:30 بتوقيت إسطنبول؛ لا يُحدَّث كل رمز في كل تشغيل

ملخص المنهجيةدرجة متانة لوذيان (0-100) مزيج مرجّح من درجات فرعية تُحسب وفق قواعد ثابتة من القوائم المالية المنشورة وبيانات الأسعار (تقييم داموداران، ومخاطر داليو، ومؤشر بيوتروسكي F، وجودة الأرباح، والزخم وغيرها). وتُطبَّق القواعد تلقائيًا على كل سهم مشمول، بأوزان تختلف حسب القطاع.

الافتراضاتتستند الحسابات إلى أحدث القوائم المالية التي نشرتها الشركة وإلى بيانات أسعار قد تكون متأخرة. وحين لا تُنشر أربعة أرباع، قد تُقدَّر الأرقام السنوية بالتناسب من الأرباع المتاحة. ومعايير النموذج مثل معدل الفائدة الخالي من المخاطر وعلاوة المخاطر والنمو طويل الأجل افتراضات ثابتة لكل بورصة، ولا تتضمن توقعًا خاصًا بالشركة.

تضارب المصالحلم يُنشر أي بيان بشأن ما إذا كانت شركة MIDAK المشغّلة للوذيان أو فريقها يملكون مراكز في هذه الأسهم. وتُنتَج الأرقام تلقائيًا بالقواعد نفسها ودون اعتبار لأي مركز من هذا النوع.

تحذيرهذه المعلومات لا تندرج ضمن نطاق الاستشارات الاستثمارية وليست نصيحة استثمارية. والأرقام ناتج نماذج قائمة على قواعد، وقد لا تناسب وضعك المالي أو تفضيلاتك في المخاطرة والعائد. واتخاذ قرار استثماري بالاعتماد على هذه المعلومات وحدها قد لا يؤدي إلى نتائج تلبي توقعاتك.

ناتج نموذج؛ ليس نصيحة استثمارية؛ وقد تختلف النماذج فيما بينها. الإبلاغ عن خطأ

تحليل المخاطر (VaR) Yüksek
252 أيام
التقلب السنوي ?
%39.3
VaR 95% ?
%4.19
أقصى خسارة يومية
VaR 99% ?
%5.88
أقصى خسارة يومية
CVaR 95% ?
%6.05
الخسارة المتوقعة (الذيل)
أقصى تراجع ?
%37.0
24.09.2025 → 24.07.2026
الانحراف ?
0.21
Parametrik%4.19
Historik%3.63
Cornish-Fisher%3.81
توزيع العوائد
التقييم
إمكانية?
-15.7%
ROIC ?
4.4%
قيمة DCF ?
8.71
دورة الديون?
Erken Genişleme
تحليل الميزانية العمومية? Q2026/6
Net kâr çeyreklik %+53.0 artarak 96.0M CNY oldu
Yıllık net kâr büyümesi %+30.1
Hasılat çeyreklik %+31.5 büyüdü (678.6M CNY)
Yıllık hasılat büyümesi güçlü (%+9.1)
Brüt kâr marjı: %22.1
Net kâr marjı: %14.1
FAVÖK çeyreklik %+53.2 büyüdü (108.6M CNY)
FAVÖK marjı: %16.0
Toplam borç: 952.7M CNY
Net borç: 664.6M CNY
Borç/Özkaynak oranı düşük: 0.32x
Cari oran: 1.09x — yeterli likidite
Nakit %-15.5 azaldı → 288.0M CNY
İşletme nakit akışı pozitif: 262.6M CNY
Serbest nakit akışı pozitif: 12.0M CNY
ROE düşük: %3.2
ROA düşük: %1.7
Toplam varlıklar %+5.1 büyüdü → 5.6B CNY
Özkaynak: 3.0B CNY (%+2.8)
İşletme kârı pozitif: 70.8M CNY
İşletme kârı büyüme: %+217.5
Faiz karşılama oranı güçlü: 19.9x (Faiz: 5.5M CNY)
Ödenmiş sermaye: 407.7M CNY
Net işletme sermayesi pozitif: 189.4M CNY
İşletme sermayesi değişimi: %-43.9
CAPEX: 32.0M CNY (Hasılatın %4.7'i)
Son 7 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 altında: %-8.1 — teknik trend olumsuz
Direnç seviyesi: TRAMA-99 = 14.09 CNY
التحليل الأساسي والفني
الربحية
Net Kâr Marjı %14.1
Net kâr marjı %14.1 — sağlıklı seviyede. Bir önceki çeyreğe göre +2.0 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %6.9
ROE %6.9 — düşük özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %16.0
FAVÖK marjı %16.0 — iyi operasyonel performans.
Brüt Kâr Marjı %22.1
Hasılat başına brüt kâr %22.1. Sektöre bağlı olarak değerlendirin.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %6.9
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %6.9'i. Orta FCF — yatırım harcamaları operasyonel kârı kısıyor.
التقييم
F/K Oranı 18.7x القطاع: 16.6x
F/K 18.7x — sektör medyanının (16.6x) %12 üzerinde. Hafif premium.
PD/DD Oranı 1.70x القطاع: 1.36x
PD/DD 1.70x — sektör medyanının (1.36x) %25 üzerinde.
EV/EBITDA 17.9x القطاع: 11.9x
EV/EBITDA 17.9x — sektör medyanının (11.9x) %51 üzerinde. EBITDA’ya göre pahalı.
المديونية
Cari Oran 1.09x
Cari oran 1.09x — sınırda, dikkat gerektirir.
Net Borç / EBITDA 3.0x
Net Borç/EBITDA 3.0x — yönetilebilir borç seviyesi.
Borç / Özkaynak 0.32x
Düşük kaldıraç — varlıkların büyük çoğunluğu özkaynak ile finanse ediliyor.
Faiz Karşılama Oranı 13.2x
Faiz karşılama 13.2x — faiz giderlerini ödeyebilmek için çok geniş marj.
النمو
Hasılat Büyümesi (YoY) %+9.1
Hasılat yıllık %9.1 büyüdü — pozitif ancak yavaş büyüme.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+30.1
Net kâr yıllık %30.1 artmış — güçlü kâr büyümesi.
Sezonsellik Analizi Q2 (Nis-Haz)
Tarihsel olarak en güçlü çeyrek: Q2 (Nis-Haz) (ort. kâr 77.4M). En zayıf çeyrek: Q4 (Eki-Ara) (ort. kâr 48.9M).
شرح النتائج
Lothien Sağlamlık
48/100
Orta düzey sağlamlık (48/100). Değerleme ve risk kriterleri karma sinyal veriyor. Detaylı inceleme önerilir.
Orta
Potansiyel
-15.7%
Eksi %15.7 beklenen değer (10.69) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %75.
Bileşenler: FK hedefi: 11.91 | PD/DD hedefi: 10.44 | EV/EBITDA hedefi: 8.40 | DCF hedefi: 8.71
Damodaran Değerleme
35/100
Düşük Damodaran skoru (35/100). ROIC (%4.4) sermaye maliyetinin altında. DCF analizi mevcut fiyatı desteklemiyor.
Zayıf
Dalio Risk Analizi
64/100
Orta düzey borç riski (64/100). Faiz karşılama oranı 13.2x — güçlü. Borç/EBITDA 3.0x — yönetilebilir.
Kaldıraç: 78/100 | Borç Servis: 77/100 | Kalite: 77/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%4.4
ROIC (%4.4) sermaye maliyetinin (9.5%) altında → değer imha ediyor.
WACC: %9.5
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
8.71
DCF (8.71) güncel fiyatın %31.3 altında — nakit akışları mevcut fiyatı desteklemiyor.
Mevcut fiyat: 12.68
Borç Döngüsü Fazı
Erken Genişleme
Borç azalıyor, büyüme ivme kazanıyor. Şirket bilanço temizliği döneminde — piyasal açıdan olumlu.
Piotroski F-Score
5/9
Orta Piotroski (5/9). Bazı bilanço kriterleri karşılanmış, bazıları eksik. Not: Faaliyet nakit akışı verisi yok (C3, C4)
Nötr
Graham İçsel Değer
¥10.6
Graham içsel değer: ¥10.6. Pahalı
Pahalı
⚖️ مقارنة القطاع
F/K Oranı
18.7x vs 16.6x
Sektör medyanının %12 üzerinde — pahalı
PD/DD Oranı
1.70x vs 1.36x
Sektörden %25 daha pahalı (defter değerine göre)
EV/EBITDA
17.9x vs 11.9x
Sektörden %51 daha yüksek EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%4.4 vs %9.5 WACC
ROIC 5.1 baz puan sermaye maliyetinin altında
Net Kâr Marjı (TTM)
%11.2 vs %12.9 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %11.2
TRAMA-99 Trend — Düşüş Trendi
Fiyat (12.94), TRAMA-99 çizgisinin %8.1 altında. Düşüş trendi sürüyor — teknik görünüm olumsuz. TRAMA, üstüne kırılana kadar baskı devam edebilir.
السعر:: 12.94
TRAMA: 14.09
الفرق: %-8.1
الرسوم البيانية
المؤشرات
انحراف بولينجر ?
عتبات RSI ?

مخطط الأسعار ?
مؤشر القوة النسبية (14) ?
نطاقات بولينجر ?
MACD ?
السعر على أساس الذهب + TRAMA (السهم / غرام ذهب) ?
نسبة السعر/الأرباح ?
نسبة السعر/القيمة الدفترية ?
الأرباح قبل الفوائد والضرائب والاستهلاك ?
صافي رأس المال العامل ?
النسبة الجارية ?
601177 — التوافق مع التمويل التشاركي
جارٍ التحميل…
درجات صحة لوذيان والتحليلات في هذه الصفحة لأغراض إعلامية فقط. لا تشكل نصيحة استثمارية.