600900China Yangtze Power

🇨🇳 Çin Borsası
29.38
CNY
نتائج التحليل
درجة متانة لوذيان?
52/100
Orta
Neden bu skor?
Damodaran ?
50/100
Dalio Risk ?
47/100
Piotroski ?
4/9
Nötr
Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Faaliyet nakit akışı verisi yok (C3, C4); Önceki yıl verisi yok → marj karşılaştırılamadı (C8)
Graham ?
¥15.3
Pahalı
مقياس نشط?
4/4
ثقة?
67%
ملخص متانة لوذيان
62/100
Lothien Sağlamlık: Güçlü (62/100)
Genel tablo olumlu. Finansal yapı sağlam, bazı riskler mevcut. | Kısa Vade: Olumlu | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 5 | Negatif: 2 | Nötr: 2
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte ¥8.0B net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Kâr Stabil
Net kâr bir önceki çeyreğe göre fazla değişmedi (%+18.2). İstikrarlı seyir.
4 Çeyrek Üst Üste Artış
Son 4 çeyrek üst üste kâr artıyor. Güçlü yukarı trend devam ediyor.
Brüt Marj Genişliyor
Brüt kâr marjı %55.6 → %59.9 (+4.3 puan). Fiyatlama gücü artıyor veya maliyetler düşüyor.
Yüksek Net Kâr Marjı
Net kâr marjı %40.3. Her 100¥ satıştan 40¥ kâr kalıyor.
Orta Seviye Borç
Net borç/özkaynak 1.27x. Yönetilebilir seviyede ama takip edilmeli.
Likidite Riski
Cari oran 0.20x — kısa vadeli borçları karşılama kapasitesi düşük. Nakit sıkışıklığı riski var.
Güçlü Nakit Üretimi
Serbest nakit akışı (¥11.2B) kârın %140'sini nakit olarak üretiyor. Kâr kalitesi yüksek.
Yüksek EV/EBITDA
EV/EBITDA: 22.5. Pahalı değerleme.

تاريخ البيانات 2026-10-16 ليست نصيحة استثمارية؛ الأرقام مخرجات نماذج قائمة على قواعد. كيف تُحسب الدرجات

بطاقة تعريف الدرجة
تاريخ البيانات 2026-10-16
وتيرة التحديث تشغيل تحليلي مجدول في أيام العمل الساعة 19:30 بتوقيت إسطنبول؛ لا يُحدَّث كل رمز في كل تشغيل

ملخص المنهجيةدرجة متانة لوذيان (0-100) مزيج مرجّح من درجات فرعية تُحسب وفق قواعد ثابتة من القوائم المالية المنشورة وبيانات الأسعار (تقييم داموداران، ومخاطر داليو، ومؤشر بيوتروسكي F، وجودة الأرباح، والزخم وغيرها). وتُطبَّق القواعد تلقائيًا على كل سهم مشمول، بأوزان تختلف حسب القطاع.

الافتراضاتتستند الحسابات إلى أحدث القوائم المالية التي نشرتها الشركة وإلى بيانات أسعار قد تكون متأخرة. وحين لا تُنشر أربعة أرباع، قد تُقدَّر الأرقام السنوية بالتناسب من الأرباع المتاحة. ومعايير النموذج مثل معدل الفائدة الخالي من المخاطر وعلاوة المخاطر والنمو طويل الأجل افتراضات ثابتة لكل بورصة، ولا تتضمن توقعًا خاصًا بالشركة.

تضارب المصالحلم يُنشر أي بيان بشأن ما إذا كانت شركة MIDAK المشغّلة للوذيان أو فريقها يملكون مراكز في هذه الأسهم. وتُنتَج الأرقام تلقائيًا بالقواعد نفسها ودون اعتبار لأي مركز من هذا النوع.

تحذيرهذه المعلومات لا تندرج ضمن نطاق الاستشارات الاستثمارية وليست نصيحة استثمارية. والأرقام ناتج نماذج قائمة على قواعد، وقد لا تناسب وضعك المالي أو تفضيلاتك في المخاطرة والعائد. واتخاذ قرار استثماري بالاعتماد على هذه المعلومات وحدها قد لا يؤدي إلى نتائج تلبي توقعاتك.

ناتج نموذج؛ ليس نصيحة استثمارية؛ وقد تختلف النماذج فيما بينها. الإبلاغ عن خطأ

تحليل المخاطر (VaR) Düşük
252 أيام
التقلب السنوي ?
%13.6
VaR 95% ?
%1.38
أقصى خسارة يومية
VaR 99% ?
%1.96
أقصى خسارة يومية
CVaR 95% ?
%1.77
الخسارة المتوقعة (الذيل)
أقصى تراجع ?
%10.4
11.11.2025 → 28.01.2026
الانحراف ?
0.22
Parametrik%1.38
Historik%1.33
Cornish-Fisher%1.30
توزيع العوائد
التقييم
إمكانية?
-1.4%
ROIC ?
6.6%
قيمة DCF ?
66.96
دورة الديون?
Daralma
تحليل الميزانية العمومية? Q2026/6
Net kâr çeyreklik %+18.2 artarak 8.0B CNY oldu
Yıllık net kâr büyümesi sınırlı (%+1.5)
Hasılat çeyreklik %+9.4 büyüdü (19.8B CNY)
Yıllık hasılat büyümesi ılımlı (%+0.7)
Brüt kâr marjı güçlü: %59.9
Brüt marj değişimi: %+4.3 puan
Net kâr marjı yüksek: %40.3
FAVÖK çeyreklik %+16.3 büyüdü (12.0B CNY)
FAVÖK marjı güçlü: %60.6
Toplam borç: 283.4B CNY
Net borç hasılatın üzerinde: 274.0B CNY
Borç/Özkaynak oranı: 1.31x
Cari oran < 1: 0.20x — likidite riski
Nakit %+16.6 arttı → 9.4B CNY
İşletme nakit akışı pozitif: 60.7B CNY
Serbest nakit akışı pozitif: 11.2B CNY
ROE düşük: %3.7
ROA düşük: %1.4
Toplam varlıklar: 561.4B CNY (%-0.1)
Özkaynak %-5.2 azaldı → 216.1B CNY
İşletme kârı pozitif: 10.5B CNY
İşletme kârı büyüme: %+17.9
Faiz karşılama oranı güçlü: 5.7x (Faiz: 2.1B CNY)
Ödenmiş sermaye: 24.5B CNY
Net işletme sermayesi negatif: -94.6B CNY — kısa vadeli baskı
İşletme sermayesi değişimi: %+8.4
CAPEX: 1.2B CNY (Hasılatın %6.1'i)
Son 7 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 hafif üzerinde: %+4.7
Destek seviyesi: TRAMA-99 = 28.07 CNY
التحليل الأساسي والفني
الربحية
Net Kâr Marjı %40.3
Net kâr marjı %40.3 — çok güçlü. Bir önceki çeyreğe göre +3.0 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %9.5
ROE %9.5 — düşük özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %60.6
FAVÖK marjı %60.6 — operasyonel olarak çok verimli.
Brüt Kâr Marjı %59.9
Hasılat başına brüt kâr %59.9. Güçlü fiyatlama gücü.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %48.3
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %48.3'i. Güçlü FCF üretimi — kâr kalitesi yüksek.
التقييم
F/K Oranı 25.8x القطاع: 18.6x
F/K 25.8x — sektör medyanının (18.6x) %39 üzerinde. Pahalı bölge.
PD/DD Oranı 3.35x القطاع: 1.54x
PD/DD 3.35x — sektör medyanının %118 üzerinde. Pahalı defter değeri.
EV/EBITDA 22.5x القطاع: 16.7x
EV/EBITDA 22.5x — sektör medyanının (16.7x) %34 üzerinde. EBITDA’ya göre pahalı.
المديونية
Cari Oran 0.20x
Cari oran 0.20x — kısa vadeli yükümlülükler dönen varlıkları aşıyor. Likidite riski.
Net Borç / EBITDA 6.4x
Net Borç/EBITDA 6.4x — aşırı kaldıraç. Kırılgan borç profili.
Borç / Özkaynak 1.31x
Borç/Özkaynak 1.31x — orta düzey finansal kaldıraç.
Faiz Karşılama Oranı 5.0x
Faiz karşılama 5.0x — faiz yükümlülükleri rahatça karşılanıyor.
النمو
Hasılat Büyümesi (YoY) %+0.7
Hasılat yıllık %0.7 büyüdü — pozitif ancak yavaş büyüme.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+1.5
Net kâr yıllık %1.5 artmış — pozitif ancak ılımlı büyüme.
Sezonsellik Analizi Q2 (Nis-Haz)
Tarihsel olarak en güçlü çeyrek: Q2 (Nis-Haz) (ort. kâr 7.8B). En zayıf çeyrek: Q4 (Eki-Ara) (ort. kâr 5.4B).
شرح النتائج
Lothien Sağlamlık
52/100
Orta düzey sağlamlık (52/100). Değerleme ve risk kriterleri karma sinyal veriyor. Detaylı inceleme önerilir.
Orta
Potansiyel
-1.4%
Eksi %1.4 beklenen değer (29.19) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %67.
Bileşenler: FK hedefi: 21.89 | PD/DD hedefi: 14.11 | EV/EBITDA hedefi: 22.03 | DCF hedefi: 66.96
Damodaran Değerleme
50/100
Düşük Damodaran skoru (50/100). DCF analizi mevcut fiyatı desteklemiyor.
Orta
Dalio Risk Analizi
47/100
Yüksek borç riski (47/100). Faiz karşılama oranı 5.0x — güçlü. Borç/EBITDA 6.4x — yüksek borç yükü.
Kaldıraç: 52/100 | Borç Servis: 49/100 | Kalite: 88/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%6.6
ROIC (%6.6) sermaye maliyetini hafifçe (0.8 puan) aşıyor.
WACC: %5.8
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
66.96
DCF modeli 66.96 hedef değer üretmiş — güncel fiyata göre %126.2 ucuz.
Mevcut fiyat: 29.60
Borç Döngüsü Fazı
Daralma
Yüksek borç servisi + düşen gelirler kombinasyonu. Bilanço baskı altında.
Piotroski F-Score
4/9
Zayıf Piotroski (4/9). Çok sayıda bilanço kalitesi kriteri karşılanamıyor. Not: Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Faaliyet nakit akışı verisi yok (C3, C4)
Nötr
Graham İçsel Değer
¥15.3
Graham içsel değer: ¥15.3. Pahalı
Pahalı
⚖️ مقارنة القطاع
F/K Oranı
25.8x vs 18.6x
Sektör medyanının %39 üzerinde — pahalı
PD/DD Oranı
3.35x vs 1.54x
Sektörden %118 daha pahalı (defter değerine göre)
EV/EBITDA
22.5x vs 16.7x
Sektörden %34 daha yüksek EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%6.6 vs %5.8 WACC
ROIC 0.8 baz puan sermaye maliyetini aşıyor
Net Kâr Marjı (TTM)
%37.1 vs %56.9 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %37.1
↔
TRAMA-99 Trend — TRAMA Yakınında
Fiyat (29.38), TRAMA-99 çizgisi (28.07) ile yakın seviyede (%+4.7). Önemli karar bölgesi — kırılım yönü trendi belirleyecek.
السعر:: 29.38
TRAMA: 28.07
الفرق: %+4.7
الرسوم البيانية
المؤشرات
انحراف بولينجر ?
عتبات RSI ?

مخطط الأسعار ?
مؤشر القوة النسبية (14) ?
نطاقات بولينجر ?
MACD ?
السعر على أساس الذهب + TRAMA (السهم / غرام ذهب) ?
نسبة السعر/الأرباح ?
نسبة السعر/القيمة الدفترية ?
الأرباح قبل الفوائد والضرائب والاستهلاك ?
صافي رأس المال العامل ?
النسبة الجارية ?
600900 — التوافق مع التمويل التشاركي
جارٍ التحميل…
درجات صحة لوذيان والتحليلات في هذه الصفحة لأغراض إعلامية فقط. لا تشكل نصيحة استثمارية.