600887Inner Mongolia Yili

🇨🇳 Çin Borsası
28.20
CNY
نتائج التحليل
درجة متانة لوذيان?
60/100
Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
59/100
Dalio Risk ?
48/100
Piotroski ?
5/9
Nötr
Faaliyet nakit akışı verisi yok (C3, C4)
Graham ?
¥16.7
Pahalı
مقياس نشط?
4/4
ثقة?
72%
ملخص متانة لوذيان
21/100
Lothien Sağlamlık: Çok Zayıf (21/100)
Temel göstergelerin çoğu olumsuz. Lothien sağlamlık skoru düşük seviyede. | Kısa Vade: Olumlu | Uzun Vade: Olumsuz | Pozitif: 3 | Negatif: 8 | Nötr: 1
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte ¥364M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Çeyreklik Kâr Düşüşü
Net kâr bir önceki çeyreğe göre %-93.3 geriledi (¥5.4B → ¥364M). Kısa vadede olumsuz sinyal.
Yıllık Kâr Geriledi
Geçen yılın aynı dönemine göre net kâr %-84.4 düştü. Uzun vadede endişe verici.
4 Çeyrek Üst Üste Düşüş
Son 4 çeyrek üst üste kâr düşüyor. Aşağı trend endişe verici. Sonraki çeyreğe dikkat.
Brüt Marj Daraldı
Brüt kâr marjı %38.5 → %34.3 (-4.2 puan). Maliyet baskısı veya rekabet artıyor.
Çok Düşük Net Kâr Marjı
Net kâr marjı sadece %1.2. Küçük bir maliyet artışı şirketi zarara sokabilir.
Orta Seviye Borç
Net borç/özkaynak 0.91x. Yönetilebilir seviyede ama takip edilmeli.
Likidite Riski
Cari oran 0.62x — kısa vadeli borçları karşılama kapasitesi düşük. Nakit sıkışıklığı riski var.
Güçlü Nakit Üretimi
Serbest nakit akışı (¥5.3B) kârın %1449'sini nakit olarak üretiyor. Kâr kalitesi yüksek.
FAVÖK Düşüşü
FAVÖK çeyreklik %-81.4 düştü. Operasyonel performans zayıflıyor.
Yüksek EV/EBITDA
EV/EBITDA: 18.3. Pahalı değerleme.
Sonraki Çeyrek: Artış Beklentisi
Pusla tahminine göre bir sonraki çeyrekte kâr %+564.5 artabilir (¥364M → ¥2.4B).

تاريخ البيانات 2026-10-16 ليست نصيحة استثمارية؛ الأرقام مخرجات نماذج قائمة على قواعد. كيف تُحسب الدرجات

بطاقة تعريف الدرجة
تاريخ البيانات 2026-10-16
وتيرة التحديث تشغيل تحليلي مجدول في أيام العمل الساعة 19:30 بتوقيت إسطنبول؛ لا يُحدَّث كل رمز في كل تشغيل

ملخص المنهجيةدرجة متانة لوذيان (0-100) مزيج مرجّح من درجات فرعية تُحسب وفق قواعد ثابتة من القوائم المالية المنشورة وبيانات الأسعار (تقييم داموداران، ومخاطر داليو، ومؤشر بيوتروسكي F، وجودة الأرباح، والزخم وغيرها). وتُطبَّق القواعد تلقائيًا على كل سهم مشمول، بأوزان تختلف حسب القطاع.

الافتراضاتتستند الحسابات إلى أحدث القوائم المالية التي نشرتها الشركة وإلى بيانات أسعار قد تكون متأخرة. وحين لا تُنشر أربعة أرباع، قد تُقدَّر الأرقام السنوية بالتناسب من الأرباع المتاحة. ومعايير النموذج مثل معدل الفائدة الخالي من المخاطر وعلاوة المخاطر والنمو طويل الأجل افتراضات ثابتة لكل بورصة، ولا تتضمن توقعًا خاصًا بالشركة.

تضارب المصالحلم يُنشر أي بيان بشأن ما إذا كانت شركة MIDAK المشغّلة للوذيان أو فريقها يملكون مراكز في هذه الأسهم. وتُنتَج الأرقام تلقائيًا بالقواعد نفسها ودون اعتبار لأي مركز من هذا النوع.

تحذيرهذه المعلومات لا تندرج ضمن نطاق الاستشارات الاستثمارية وليست نصيحة استثمارية. والأرقام ناتج نماذج قائمة على قواعد، وقد لا تناسب وضعك المالي أو تفضيلاتك في المخاطرة والعائد. واتخاذ قرار استثماري بالاعتماد على هذه المعلومات وحدها قد لا يؤدي إلى نتائج تلبي توقعاتك.

ناتج نموذج؛ ليس نصيحة استثمارية؛ وقد تختلف النماذج فيما بينها. الإبلاغ عن خطأ

تحليل المخاطر (VaR) Düşük
252 أيام
التقلب السنوي ?
%18.2
VaR 95% ?
%1.87
أقصى خسارة يومية
VaR 99% ?
%2.65
أقصى خسارة يومية
CVaR 95% ?
%2.64
الخسارة المتوقعة (الذيل)
أقصى تراجع ?
%19.0
19.11.2025 → 30.06.2026
الانحراف ?
0.18
Parametrik%1.87
Historik%1.66
Cornish-Fisher%1.76
توزيع العوائد
التقييم
إمكانية?
+12.2%
ROIC ?
8.4%
قيمة DCF ?
110.19
دورة الديون?
Daralma
تحليل الميزانية العمومية? Q2026/6
Net kâr çeyreklik %-93.3 düşerek 364.0M CNY oldu
Yıllık net kâr %-84.4 geriledi
Hasılat çeyreklik %-14.8 düştü (29.7B CNY)
Yıllık hasılat büyümesi ılımlı (%+2.6)
Brüt kâr marjı: %34.3
Brüt marj değişimi: %-4.2 puan
Net kâr marjı düşük: %1.2
FAVÖK çeyreklik %-81.4 düştü (1.2B CNY)
FAVÖK marjı düşük: %4.2
Toplam borç: 65.3B CNY
Net borç hasılatın üzerinde: 48.7B CNY
Borç/Özkaynak oranı: 1.22x
Cari oran < 1: 0.62x — likidite riski
Nakit %-15.9 azaldı → 16.6B CNY
İşletme nakit akışı pozitif: 21.1B CNY
Serbest nakit akışı pozitif: 5.3B CNY
ROE düşük: %0.7
ROA düşük: %0.2
Toplam varlıklar: 157.2B CNY (%+0.3)
Özkaynak %-9.9 azaldı → 53.7B CNY
İşletme kârı pozitif: 3.3B CNY
Faiz karşılama oranı güçlü: 4.2x (Faiz: 295.7M CNY)
Ödenmiş sermaye: 6.3B CNY
Net işletme sermayesi negatif: -36.9B CNY — kısa vadeli baskı
İşletme sermayesi değişimi: %-30.5
CAPEX: 749.1M CNY (Hasılatın %2.5'i)
Son 5 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 üzerinde: %+7.7 — teknik trend olumlu
Destek seviyesi: TRAMA-99 = 26.18 CNY
التحليل الأساسي والفني
الربحية
Net Kâr Marjı %1.2
Net kâr marjı %1.2 — pozitif ancak düşük. Bir önceki çeyreğe göre -14.3 puan düşüş.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %12.2
ROE %12.2 — orta düzey özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %4.2
FAVÖK marjı %4.2 — düşük ancak pozitif.
Brüt Kâr Marjı %34.3
Hasılat başına brüt kâr %34.3. Sektöre bağlı olarak değerlendirin.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %11.6
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %11.6'i. Güçlü FCF üretimi — kâr kalitesi yüksek.
التقييم
F/K Oranı 19.3x القطاع: 15.1x
F/K 19.3x — sektör medyanının (15.1x) %28 üzerinde. Hafif premium.
PD/DD Oranı 3.31x القطاع: 2.39x
PD/DD 3.31x — sektör medyanının (2.39x) %38 üzerinde.
EV/EBITDA 18.3x القطاع: 10.4x
EV/EBITDA 18.3x — sektör medyanının (10.4x) %75 üzerinde. EBITDA’ya göre pahalı.
المديونية
Cari Oran 0.62x
Cari oran 0.62x — kısa vadeli yükümlülükler dönen varlıkları aşıyor. Likidite riski.
Net Borç / EBITDA 5.3x
Net Borç/EBITDA 5.3x — aşırı kaldıraç. Kırılgan borç profili.
Borç / Özkaynak 1.22x
Borç/Özkaynak 1.22x — orta düzey finansal kaldıraç.
Faiz Karşılama Oranı 8.6x
Faiz karşılama 8.6x — faiz yükümlülükleri rahatça karşılanıyor.
النمو
Hasılat Büyümesi (YoY) %+2.6
Hasılat yıllık %2.6 büyüdü — pozitif ancak yavaş büyüme.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %-84.4
Net kâr yıllık %-84.4 gerilemiş (2026/6) — ciddi kâr erimesi.
Sezonsellik Analizi Q1 (Oca-Mar)
Tarihsel olarak en güçlü çeyrek: Q1 (Oca-Mar) (ort. kâr 5.1B). En zayıf çeyrek: Q4 (Eki-Ara) (ort. kâr -638.3M).
شرح النتائج
Lothien Sağlamlık
60/100
İyi sağlamlık (60/100). Şirket genel olarak dengeli bir finansal profil gösteriyor; bazı alanlarda iyileştirme potansiyeli mevcut.
Güçlü
Potansiyel
+12.2%
Artı %12.2 beklenen değer (31.52) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %72.
Bileşenler: FK hedefi: 22.26 | PD/DD hedefi: 21.22 | EV/EBITDA hedefi: 16.02 | DCF hedefi: 84.30
Damodaran Değerleme
59/100
Orta Damodaran skoru (59/100). ROIC (%8.4) – WACC (%5.5) farkı +2.9 baz puan. Değer yaratma kapasitesi sınırlı.
Orta
Dalio Risk Analizi
48/100
Yüksek borç riski (48/100). Faiz karşılama oranı 8.6x — güçlü. Borç/EBITDA 5.3x — yüksek borç yükü.
Kaldıraç: 36/100 | Borç Servis: 66/100 | Kalite: 64/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%8.4
ROIC (%8.4) sermaye maliyetini hafifçe (2.9 puan) aşıyor.
WACC: %5.5
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
110.19
DCF modeli 110.19 hedef değer üretmiş — güncel fiyata göre %292.1 ucuz.
Mevcut fiyat: 28.10
Borç Döngüsü Fazı
Daralma
Yüksek borç servisi + düşen gelirler kombinasyonu. Bilanço baskı altında.
Piotroski F-Score
5/9
Orta Piotroski (5/9). Bazı bilanço kriterleri karşılanmış, bazıları eksik. Not: Faaliyet nakit akışı verisi yok (C3, C4)
Nötr
Graham İçsel Değer
¥16.7
Graham içsel değer: ¥16.7. Pahalı
Pahalı
⚖️ مقارنة القطاع
F/K Oranı
19.3x vs 15.1x
Sektör medyanının %28 üzerinde — pahalı
PD/DD Oranı
3.31x vs 2.39x
Sektörden %38 daha pahalı (defter değerine göre)
EV/EBITDA
18.3x vs 10.4x
Sektörden %75 daha yüksek EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%8.4 vs %5.5 WACC
ROIC 2.9 baz puan sermaye maliyetini aşıyor
Net Kâr Marjı (TTM)
%7.8 vs %10.4 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %7.8
TRAMA-99 Trend — Yükseliş Trendi
Fiyat (28.20), TRAMA-99 çizgisinin %7.7 üzerinde. Yükseliş trendi sürmekte; trend değişimi için TRAMA'ya yaklaşma takip edilmeli.
السعر:: 28.20
TRAMA: 26.18
الفرق: %+7.7
الرسوم البيانية
المؤشرات
انحراف بولينجر ?
عتبات RSI ?

مخطط الأسعار ?
مؤشر القوة النسبية (14) ?
نطاقات بولينجر ?
MACD ?
السعر على أساس الذهب + TRAMA (السهم / غرام ذهب) ?
نسبة السعر/الأرباح ?
نسبة السعر/القيمة الدفترية ?
الأرباح قبل الفوائد والضرائب والاستهلاك ?
صافي رأس المال العامل ?
النسبة الجارية ?
600887 — التوافق مع التمويل التشاركي
جارٍ التحميل…
درجات صحة لوذيان والتحليلات في هذه الصفحة لأغراض إعلامية فقط. لا تشكل نصيحة استثمارية.