600585Anhui Conch Cement

🇨🇳 Çin Borsası
18.64
CNY
نتائج التحليل
درجة متانة لوذيان?
68/100
Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
61/100
Dalio Risk ?
83/100
Piotroski ?
3/9
Zayıf
Faaliyet nakit akışı verisi yok (C3, C4)
Graham ?
¥32.5
Ucuz
مقياس نشط?
4/4
ثقة?
75%
ملخص متانة لوذيان
41/100
Lothien Sağlamlık: Zayıf (41/100)
Olumsuz göstergeler ağır basıyor. Finansal yapıda zayıflıklar mevcut. | Kısa Vade: Olumlu | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 6 | Negatif: 6 | Nötr: 0
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte ¥1.1B net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Çeyreklik Kâr Düşüşü
Net kâr bir önceki çeyreğe göre %-27.9 geriledi (¥1.5B → ¥1.1B). Kısa vadede olumsuz sinyal.
Yıllık Kâr Geriledi
Geçen yılın aynı dönemine göre net kâr %-58.6 düştü. Uzun vadede endişe verici.
4 Çeyrek Üst Üste Düşüş
Son 4 çeyrek üst üste kâr düşüyor. Aşağı trend endişe verici. Sonraki çeyreğe dikkat.
Yıllık Hasılatta Daralma
Yıllık hasılat %-10.7 düştü. Şirket daralmada.
Brüt Marj Daraldı
Brüt kâr marjı %21.3 → %17.3 (-4.0 puan). Maliyet baskısı veya rekabet artıyor.
Net Nakit Pozisyonu
Şirketin nakdi borçlarından ¥8.0B fazla. Borç riski düşük.
Güçlü Likidite
Cari oran 2.90x — kısa vadeli borçları rahat karşılıyor.
Güçlü Nakit Üretimi
Serbest nakit akışı (¥2.7B) kârın %252'sini nakit olarak üretiyor. Kâr kalitesi yüksek.
Defter Değerinin Altında
PD/DD: 0.49. Hisse defter değerinin altında işlem görüyor. Değer tuzağı mı yoksa fırsat mı iyi analiz edilmeli.
Düşük ROE
ROE: %2.3. Sermaye getirisi yetersiz — enflasyonun altında.
Sonraki Çeyrek: Artış Beklentisi
Pusla tahminine göre bir sonraki çeyrekte kâr %+86.2 artabilir (¥1.1B → ¥2.0B).

تاريخ البيانات 2026-10-16 ليست نصيحة استثمارية؛ الأرقام مخرجات نماذج قائمة على قواعد. كيف تُحسب الدرجات

بطاقة تعريف الدرجة
تاريخ البيانات 2026-10-16
وتيرة التحديث تشغيل تحليلي مجدول في أيام العمل الساعة 19:30 بتوقيت إسطنبول؛ لا يُحدَّث كل رمز في كل تشغيل

ملخص المنهجيةدرجة متانة لوذيان (0-100) مزيج مرجّح من درجات فرعية تُحسب وفق قواعد ثابتة من القوائم المالية المنشورة وبيانات الأسعار (تقييم داموداران، ومخاطر داليو، ومؤشر بيوتروسكي F، وجودة الأرباح، والزخم وغيرها). وتُطبَّق القواعد تلقائيًا على كل سهم مشمول، بأوزان تختلف حسب القطاع.

الافتراضاتتستند الحسابات إلى أحدث القوائم المالية التي نشرتها الشركة وإلى بيانات أسعار قد تكون متأخرة. وحين لا تُنشر أربعة أرباع، قد تُقدَّر الأرقام السنوية بالتناسب من الأرباع المتاحة. ومعايير النموذج مثل معدل الفائدة الخالي من المخاطر وعلاوة المخاطر والنمو طويل الأجل افتراضات ثابتة لكل بورصة، ولا تتضمن توقعًا خاصًا بالشركة.

تضارب المصالحلم يُنشر أي بيان بشأن ما إذا كانت شركة MIDAK المشغّلة للوذيان أو فريقها يملكون مراكز في هذه الأسهم. وتُنتَج الأرقام تلقائيًا بالقواعد نفسها ودون اعتبار لأي مركز من هذا النوع.

تحذيرهذه المعلومات لا تندرج ضمن نطاق الاستشارات الاستثمارية وليست نصيحة استثمارية. والأرقام ناتج نماذج قائمة على قواعد، وقد لا تناسب وضعك المالي أو تفضيلاتك في المخاطرة والعائد. واتخاذ قرار استثماري بالاعتماد على هذه المعلومات وحدها قد لا يؤدي إلى نتائج تلبي توقعاتك.

ناتج نموذج؛ ليس نصيحة استثمارية؛ وقد تختلف النماذج فيما بينها. الإبلاغ عن خطأ

تحليل المخاطر (VaR) Orta
252 أيام
التقلب السنوي ?
%24.5
VaR 95% ?
%2.61
أقصى خسارة يومية
VaR 99% ?
%3.66
أقصى خسارة يومية
CVaR 95% ?
%3.08
الخسارة المتوقعة (الذيل)
أقصى تراجع ?
%36.5
25.02.2026 → 09.07.2026
الانحراف ?
0.76
Parametrik%2.61
Historik%2.41
Cornish-Fisher%2.19
توزيع العوائد
التقييم
إمكانية?
+70.9%
ROIC ?
3.1%
قيمة DCF ?
74.46
دورة الديون?
Erken Genişleme
تحليل الميزانية العمومية? Q2026/6
Net kâr çeyreklik %-27.9 düşerek 1.1B CNY oldu
Yıllık net kâr %-58.6 geriledi
Hasılat çeyreklik %+16.4 büyüdü (19.9B CNY)
Yıllık hasılat daraldı (%-10.7)
Brüt kâr marjı düşük: %17.3
Brüt marj değişimi: %-4.0 puan
Net kâr marjı: %5.3
FAVÖK çeyreklik %-22.8 düştü (1.6B CNY)
FAVÖK marjı düşük: %7.8
Toplam borç: 26.3B CNY
Net nakit pozisyonunda: -8.0B CNY (borçsuz)
Borç/Özkaynak oranı düşük: 0.14x
Cari oran güçlü: 2.90x — yükümlülükler rahat karşılanıyor
Nakit %-17.6 azaldı → 34.3B CNY
İşletme nakit akışı pozitif: 12.8B CNY
Serbest nakit akışı pozitif: 2.7B CNY
ROE düşük: %0.6
ROA düşük: %0.4
Toplam varlıklar: 252.5B CNY (%-0.3)
Özkaynak: 191.2B CNY (%-1.3)
İşletme kârı pozitif: 885.5M CNY
Faiz karşılama oranı güçlü: 9.3x (Faiz: 167.4M CNY)
Ödenmiş sermaye: 5.3B CNY
Net işletme sermayesi pozitif: 56.8B CNY
İşletme sermayesi değişimi: %-9.5
CAPEX: 1.5B CNY (Hasılatın %7.6'i)
Son 7 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 üzerinde: %+6.7 — teknik trend olumlu
Destek seviyesi: TRAMA-99 = 17.46 CNY
التحليل الأساسي والفني
الربحية
Net Kâr Marjı %5.3
Net kâr marjı %5.3 — pozitif ancak düşük. Bir önceki çeyreğe göre -3.3 puan düşüş.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %2.3
ROE %2.3 — düşük özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %7.8
FAVÖK marjı %7.8 — orta seviye operasyonel verimlilik.
Brüt Kâr Marjı %17.3
Hasılat başına brüt kâr %17.3. Sektöre bağlı olarak değerlendirin.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %12.0
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %12.0'i. Güçlü FCF üretimi — kâr kalitesi yüksek.
التقييم
F/K Oranı 16.1x القطاع: 16.6x
F/K 16.1x — sektör medyanına (16.6x) kıyasla makul seviyelerde.
PD/DD Oranı 0.49x القطاع: 1.36x
PD/DD 0.49x — sektör medyanının (1.36x) çok altında. Defter değerine göre ucuz.
EV/EBITDA 10.0x القطاع: 11.9x
EV/EBITDA 10.0x — sektör medyanı (11.9x) ile uyumlu.
المديونية
Cari Oran 2.90x
Cari oran 2.90x — kısa vadeli yükümlülüklerin 2 katı dönen varlık mevcut. Çok sağlıklı likidite.
Net Borç / EBITDA 3.1x
Net Borç/EBITDA 3.1x — yüksek borç yükü. Borç servisi baskı oluşturuyor.
Borç / Özkaynak 0.14x
Düşük kaldıraç — varlıkların büyük çoğunluğu özkaynak ile finanse ediliyor.
Faiz Karşılama Oranı 13.7x
Faiz karşılama 13.7x — faiz giderlerini ödeyebilmek için çok geniş marj.
النمو
Hasılat Büyümesi (YoY) %-10.7
Hasılat yıllık %-10.7 geriledi — önemli ciro düşüşü.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %-58.6
Net kâr yıllık %-58.6 gerilemiş (2026/6) — ciddi kâr erimesi.
Sezonsellik Analizi Q4 (Eki-Ara)
Tarihsel olarak en güçlü çeyrek: Q4 (Eki-Ara) (ort. kâr 2.2B). En zayıf çeyrek: Q1 (Oca-Mar) (ort. kâr 1.6B).
شرح النتائج
Lothien Sağlamlık
68/100
İyi sağlamlık (68/100). Şirket genel olarak dengeli bir finansal profil gösteriyor; bazı alanlarda iyileştirme potansiyeli mevcut.
Güçlü
Potansiyel
+70.9%
Artı %70.9 beklenen değer (29.93) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %75.
Bileşenler: FK hedefi: 19.78 | PD/DD hedefi: 49.74 | EV/EBITDA hedefi: 20.78 | DCF hedefi: 52.53
Damodaran Değerleme
61/100
Orta Damodaran skoru (61/100). ROIC (%3.1) – WACC (%7.3) farkı -4.2 baz puan. Değer yaratma kapasitesi sınırlı.
Orta
Dalio Risk Analizi
83/100
Düşük borç riski (83/100). Faiz karşılama oranı 13.7x — güçlü. Borç/EBITDA 3.1x — yönetilebilir.
Kaldıraç: 79/100 | Borç Servis: 100/100 | Kalite: 78/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%3.1
ROIC (%3.1) sermaye maliyetinin (7.3%) altında → değer imha ediyor.
WACC: %7.3
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
74.46
DCF modeli 74.46 hedef değer üretmiş — güncel fiyata göre %325.3 ucuz.
Mevcut fiyat: 17.51
Borç Döngüsü Fazı
Erken Genişleme
Borç azalıyor, büyüme ivme kazanıyor. Şirket bilanço temizliği döneminde — piyasal açıdan olumlu.
Piotroski F-Score
3/9
Zayıf Piotroski (3/9). Çok sayıda bilanço kalitesi kriteri karşılanamıyor. Not: Faaliyet nakit akışı verisi yok (C3, C4)
Zayıf
Graham İçsel Değer
¥32.5
Graham içsel değer: ¥32.5. Ucuz
Ucuz
⚖️ مقارنة القطاع
F/K Oranı
16.1x vs 16.6x
Sektör medyanının %3 altında — ucuz
PD/DD Oranı
0.49x vs 1.36x
Sektörden %64 daha ucuz (defter değerine göre)
EV/EBITDA
10.0x vs 11.9x
Sektörden %16 daha düşük EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%3.1 vs %7.3 WACC
ROIC 4.2 baz puan sermaye maliyetinin altında
Net Kâr Marjı (TTM)
%8.6 vs %10.5 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %8.6
TRAMA-99 Trend — Yükseliş Trendi
Fiyat (18.64), TRAMA-99 çizgisinin %6.7 üzerinde. Yükseliş trendi sürmekte; trend değişimi için TRAMA'ya yaklaşma takip edilmeli.
السعر:: 18.64
TRAMA: 17.46
الفرق: %+6.7
الرسوم البيانية
المؤشرات
انحراف بولينجر ?
عتبات RSI ?

مخطط الأسعار ?
مؤشر القوة النسبية (14) ?
نطاقات بولينجر ?
MACD ?
السعر على أساس الذهب + TRAMA (السهم / غرام ذهب) ?
نسبة السعر/الأرباح ?
نسبة السعر/القيمة الدفترية ?
الأرباح قبل الفوائد والضرائب والاستهلاك ?
صافي رأس المال العامل ?
النسبة الجارية ?
600585 — التوافق مع التمويل التشاركي
جارٍ التحميل…
درجات صحة لوذيان والتحليلات في هذه الصفحة لأغراض إعلامية فقط. لا تشكل نصيحة استثمارية.