600031Sany Heavy Industry

🇨🇳 Çin Borsası
17.69
CNY
نتائج التحليل
درجة متانة لوذيان?
71/100
Çok Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
67/100
Dalio Risk ?
84/100
Piotroski ?
6/9
Nötr
Faaliyet nakit akışı verisi yok (C3, C4)
Graham ?
¥15.4
Pahalı
مقياس نشط?
4/4
ثقة?
75%
ملخص متانة لوذيان
89/100
Lothien Sağlamlık: Çok Güçlü (89/100)
Temel göstergelerin büyük çoğunluğu pozitif. Kârlılık, büyüme ve değerleme açısından güçlü görünüm. | Kısa Vade: Olumlu | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 8 | Negatif: 0 | Nötr: 0
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte ¥3.2B net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Çeyreklik Kâr Artışı
Net kâr bir önceki çeyreğe göre %+29.4 arttı (¥2.5B → ¥3.2B). Kısa vadede olumlu momentum.
4 Çeyrek Üst Üste Artış
Son 4 çeyrek üst üste kâr artıyor. Güçlü yukarı trend devam ediyor.
Hasılat Büyümesi Güçlü
Satış gelirleri çeyreklik %+21.6 arttı (¥24.1B → ¥29.4B). Talep güçlü.
Net Nakit Pozisyonu
Şirketin nakdi borçlarından ¥8.8B fazla. Borç riski düşük.
Güçlü Nakit Üretimi
Serbest nakit akışı (¥5.6B) kârın %173'sini nakit olarak üretiyor. Kâr kalitesi yüksek.
FAVÖK Büyümesi
FAVÖK çeyreklik %+28.2 arttı (¥3.0B → ¥3.9B). Operasyonel verimlilik artıyor.
Lothien Sağlamlık Skoru: 71/100
Bileşik algoritma değerlendirmesine göre şirketin finansal yapısı güçlü görünüyor.

تاريخ البيانات 2026-10-16 ليست نصيحة استثمارية؛ الأرقام مخرجات نماذج قائمة على قواعد. كيف تُحسب الدرجات

بطاقة تعريف الدرجة
تاريخ البيانات 2026-10-16
وتيرة التحديث تشغيل تحليلي مجدول في أيام العمل الساعة 19:30 بتوقيت إسطنبول؛ لا يُحدَّث كل رمز في كل تشغيل

ملخص المنهجيةدرجة متانة لوذيان (0-100) مزيج مرجّح من درجات فرعية تُحسب وفق قواعد ثابتة من القوائم المالية المنشورة وبيانات الأسعار (تقييم داموداران، ومخاطر داليو، ومؤشر بيوتروسكي F، وجودة الأرباح، والزخم وغيرها). وتُطبَّق القواعد تلقائيًا على كل سهم مشمول، بأوزان تختلف حسب القطاع.

الافتراضاتتستند الحسابات إلى أحدث القوائم المالية التي نشرتها الشركة وإلى بيانات أسعار قد تكون متأخرة. وحين لا تُنشر أربعة أرباع، قد تُقدَّر الأرقام السنوية بالتناسب من الأرباع المتاحة. ومعايير النموذج مثل معدل الفائدة الخالي من المخاطر وعلاوة المخاطر والنمو طويل الأجل افتراضات ثابتة لكل بورصة، ولا تتضمن توقعًا خاصًا بالشركة.

تضارب المصالحلم يُنشر أي بيان بشأن ما إذا كانت شركة MIDAK المشغّلة للوذيان أو فريقها يملكون مراكز في هذه الأسهم. وتُنتَج الأرقام تلقائيًا بالقواعد نفسها ودون اعتبار لأي مركز من هذا النوع.

تحذيرهذه المعلومات لا تندرج ضمن نطاق الاستشارات الاستثمارية وليست نصيحة استثمارية. والأرقام ناتج نماذج قائمة على قواعد، وقد لا تناسب وضعك المالي أو تفضيلاتك في المخاطرة والعائد. واتخاذ قرار استثماري بالاعتماد على هذه المعلومات وحدها قد لا يؤدي إلى نتائج تلبي توقعاتك.

ناتج نموذج؛ ليس نصيحة استثمارية؛ وقد تختلف النماذج فيما بينها. الإبلاغ عن خطأ

تحليل المخاطر (VaR) Orta
252 أيام
التقلب السنوي ?
%33.7
VaR 95% ?
%3.56
أقصى خسارة يومية
VaR 99% ?
%5.00
أقصى خسارة يومية
CVaR 95% ?
%4.47
الخسارة المتوقعة (الذيل)
أقصى تراجع ?
%29.3
25.02.2026 → 09.10.2026
الانحراف ?
0.32
Parametrik%3.56
Historik%3.48
Cornish-Fisher%3.31
توزيع العوائد
التقييم
إمكانية?
+30.5%
ROIC ?
14.1%
قيمة DCF ?
75.76
دورة الديون?
Erken Genişleme
تحليل الميزانية العمومية? Q2026/6
Net kâr çeyreklik %+29.4 artarak 3.2B CNY oldu
Yıllık net kâr büyümesi %+16.9
Hasılat çeyreklik %+21.6 büyüdü (29.4B CNY)
Yıllık hasılat büyümesi güçlü (%+24.4)
Brüt kâr marjı: %28.3
Net kâr marjı: %10.9
FAVÖK çeyreklik %+28.2 büyüdü (3.9B CNY)
FAVÖK marjı: %13.1
Toplam borç %-14.9 azaldı → 19.1B CNY
Net nakit pozisyonunda: -8.8B CNY (borçsuz)
Borç/Özkaynak oranı düşük: 0.21x
Cari oran: 1.68x — yeterli likidite
Nakit %-16.0 azaldı → 27.9B CNY
İşletme nakit akışı pozitif: 19.6B CNY
Serbest nakit akışı pozitif: 5.6B CNY
ROE düşük: %3.5
ROA düşük: %1.8
Toplam varlıklar: 181.2B CNY (%+3.8)
Özkaynak: 92.1B CNY (%+1.7)
İşletme kârı pozitif: 4.7B CNY
İşletme kârı büyüme: %+36.9
Faiz karşılama oranı güçlü: 39.4x (Faiz: 98.0M CNY)
Ödenmiş sermaye: 9.2B CNY
Net işletme sermayesi pozitif: 53.8B CNY
CAPEX: 672.5M CNY (Hasılatın %2.3'i)
Son 7 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 altında: %-8.0 — teknik trend olumsuz
Direnç seviyesi: TRAMA-99 = 19.22 CNY
Likit varlık ağırlığı yüksek: Dönen varlıklar toplam varlıkların %73'i
التحليل الأساسي والفني
الربحية
Net Kâr Marjı %10.9
Net kâr marjı %10.9 — sağlıklı seviyede. Bir önceki çeyreğe göre +0.7 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %7.6
ROE %7.6 — düşük özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %13.1
FAVÖK marjı %13.1 — orta seviye operasyonel verimlilik.
Brüt Kâr Marjı %28.3
Hasılat başına brüt kâr %28.3. Sektöre bağlı olarak değerlendirin.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %18.2
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %18.2'i. Güçlü FCF üretimi — kâr kalitesi yüksek.
التقييم
F/K Oranı 16.1x القطاع: 16.6x
F/K 16.1x — sektör medyanına (16.6x) kıyasla makul seviyelerde.
PD/DD Oranı 1.62x القطاع: 1.36x
PD/DD 1.62x — sektör medyanının (1.36x) %19 üzerinde.
EV/EBITDA 11.8x القطاع: 11.9x
EV/EBITDA 11.8x — sektör medyanı (11.9x) ile uyumlu.
المديونية
Cari Oran 1.68x
Cari oran 1.68x — kısa vadeli borçları rahatlıkla karşılayabilir.
Net Borç / EBITDA 1.6x
Net Borç/EBITDA 1.6x — yönetilebilir borç seviyesi.
Borç / Özkaynak 0.21x
Düşük kaldıraç — varlıkların büyük çoğunluğu özkaynak ile finanse ediliyor.
Faiz Karşılama Oranı 23.8x
Faiz karşılama 23.8x — faiz giderlerini ödeyebilmek için çok geniş marj.
النمو
Hasılat Büyümesi (YoY) %+24.4
Hasılat yıllık %24.4 büyüdü — sağlıklı büyüme hızı.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+16.9
Net kâr yıllık %16.9 artmış — pozitif ancak ılımlı büyüme.
Sezonsellik Analizi Q2 (Nis-Haz)
Tarihsel olarak en güçlü çeyrek: Q2 (Nis-Haz) (ort. kâr 2.6B). En zayıf çeyrek: Q4 (Eki-Ara) (ort. kâr 1.2B).
شرح النتائج
Lothien Sağlamlık
71/100
Çok güçlü sağlamlık skoru (71/100). Damodaran değerlemesi, Dalio risk analizi ve bilanço kalite kriterleri büyük ölçüde karşılanmış.
Çok Güçlü
Potansiyel
+30.5%
Artı %30.5 beklenen değer (23.16) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %75.
Bileşenler: FK hedefi: 19.96 | PD/DD hedefi: 15.46 | EV/EBITDA hedefi: 17.84 | DCF hedefi: 53.25
Damodaran Değerleme
67/100
Orta Damodaran skoru (67/100). ROIC (%14.1) – WACC (%8.1) farkı +6.0 baz puan. Değer yaratma kapasitesi sınırlı.
Güçlü
Dalio Risk Analizi
84/100
Düşük borç riski (84/100). Faiz karşılama oranı 23.8x — güçlü. Borç/EBITDA 1.6x — sağlıklı aralıkta.
Kaldıraç: 87/100 | Borç Servis: 92/100 | Kalite: 83/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%14.1
ROIC (%14.1) sermaye maliyetini 6.0 puan aşıyor → şirket değer yaratıyor.
WACC: %8.1
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
75.76
DCF modeli 75.76 hedef değer üretmiş — güncel fiyata göre %326.8 ucuz.
Mevcut fiyat: 17.75
Borç Döngüsü Fazı
Erken Genişleme
Borç azalıyor, büyüme ivme kazanıyor. Şirket bilanço temizliği döneminde — piyasal açıdan olumlu.
Piotroski F-Score
6/9
Orta Piotroski (6/9). Bazı bilanço kriterleri karşılanmış, bazıları eksik. Not: Faaliyet nakit akışı verisi yok (C3, C4)
Nötr
Graham İçsel Değer
¥15.4
Graham içsel değer: ¥15.4. Pahalı
Pahalı
⚖️ مقارنة القطاع
F/K Oranı
16.1x vs 16.6x
Sektör medyanının %3 altında — ucuz
PD/DD Oranı
1.62x vs 1.36x
Sektörden %19 daha pahalı (defter değerine göre)
EV/EBITDA
11.8x vs 11.9x
Sektörden %1 daha düşük EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%14.1 vs %8.1 WACC
ROIC 6.0 baz puan sermaye maliyetini aşıyor
Net Kâr Marjı (TTM)
%9.6 vs %11.8 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %9.6
TRAMA-99 Trend — Düşüş Trendi
Fiyat (17.69), TRAMA-99 çizgisinin %8.0 altında. Düşüş trendi sürüyor — teknik görünüm olumsuz. TRAMA, üstüne kırılana kadar baskı devam edebilir.
السعر:: 17.69
TRAMA: 19.22
الفرق: %-8.0
الرسوم البيانية
المؤشرات
انحراف بولينجر ?
عتبات RSI ?

مخطط الأسعار ?
مؤشر القوة النسبية (14) ?
نطاقات بولينجر ?
MACD ?
السعر على أساس الذهب + TRAMA (السهم / غرام ذهب) ?
نسبة السعر/الأرباح ?
نسبة السعر/القيمة الدفترية ?
الأرباح قبل الفوائد والضرائب والاستهلاك ?
صافي رأس المال العامل ?
النسبة الجارية ?
600031 — التوافق مع التمويل التشاركي
جارٍ التحميل…
درجات صحة لوذيان والتحليلات في هذه الصفحة لأغراض إعلامية فقط. لا تشكل نصيحة استثمارية.