4190Jarir Marketing

🇸🇦 Tadawul
16.97
SAR
Analysis Scores
Lothien Robustness Score?
59/100
Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
59/100
Dalio Risk ?
79/100
Piotroski ?
9/9
Güçlü
Graham ?
SAR5.4
Pahalı
Active Metric?
4/4
Confidence?
75%
Lothien Robustness Summary
52/100
Lothien Sağlamlık: Orta (52/100)
Karışık sinyaller. Hem olumlu hem olumsuz göstergeler mevcut. | Kısa Vade: Olumsuz | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 4 | Negatif: 2 | Nötr: 2
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte SAR236M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Kâr Stabil
Net kâr bir önceki çeyreğe göre fazla değişmedi (%-7.1). İstikrarlı seyir.
5 Çeyrek Üst Üste Düşüş
Son 5 çeyrek üst üste kâr düşüyor. Aşağı trend endişe verici. Sonraki çeyreğe dikkat.
Güçlü Nakit Üretimi
Serbest nakit akışı (SAR214M) kârın %91'sini nakit olarak üretiyor. Kâr kalitesi yüksek.
Yüksek PD/DD
PD/DD: 12.27. Piyasa defter değerinin çok üstünde fiyatlıyor. Büyüme beklentisi primli.
Yüksek EV/EBITDA
EV/EBITDA: 15.2. Pahalı değerleme.
Yüksek ROE
Özkaynak getirisi (ROE): %66.4. Sermaye verimli kullanılıyor.
Sonraki Çeyrek: Artış Beklentisi
Pusla tahminine göre bir sonraki çeyrekte kâr %+16.8 artabilir (SAR236M → SAR275M).

Data date 2026-10-16 Not investment advice; the figures are rule-based model output. How the scores are computed

Score record
Data date 2026-10-16
Update frequency Scheduled analysis run on business days at 19:30 Istanbul time; not every symbol is refreshed in every run

Method summaryThe Lothien Robustness Score (0-100) is a weighted combination of sub-scores computed by fixed rules from published financial statements and price data (Damodaran valuation, Dalio risk, Piotroski F-score, earnings quality, momentum and others). The rules are applied automatically to every covered stock, with weights that vary by sector.

AssumptionsCalculations rest on the company's latest published financial statements and on price data that may be delayed. Where four quarters have not been published, annual figures may be scaled from the available quarters. Model parameters such as the risk-free rate, the risk premium and long-term growth are fixed assumptions per exchange and contain no company-specific expectation.

Conflict of interestNo statement has been published on whether MIDAK, the operator of Lothien, or its team hold positions in these stocks. The figures are produced automatically by the same rules, without regard to any such position.

WarningThis information is not within the scope of investment advisory services and is not investment advice. The figures are the output of rule-based models and may not suit your financial situation or your risk and return preferences. Making an investment decision on the basis of this information alone may not lead to results that meet your expectations.

Model output; not investment advice; different models can disagree. Report an error

Risk Analysis (VaR) Orta
252 days
Annual Volatility ?
%22.5
VaR 95% ?
%2.24
daily max loss
VaR 99% ?
%3.20
daily max loss
CVaR 95% ?
%3.24
expected loss (tail)
Max Drawdown ?
%13.0
28.10.2025 → 30.11.2025
Skewness ?
0.24
Parametrik%2.24
Historik%2.32
Cornish-Fisher%2.00
Return Distribution
Valuation
Potential?
-22.9%
ROIC ?
47.5%
DCF Value ?
17.87
Debt Cycle?
Erken Genişleme
Balance Sheet Analysis? Q2026/6
Net kâr çeyreklik %-7.1 düşerek 235.6M SAR oldu
Yıllık net kâr büyümesi %+19.5
Hasılat çeyreklik %-8.7 düştü (2.8B SAR)
Yıllık hasılat büyümesi ılımlı (%+7.2)
Brüt kâr marjı düşük: %12.3
Brüt marj değişimi: %+1.0 puan
Net kâr marjı: %8.5
FAVÖK yatay seyrede (307.5M SAR)
FAVÖK marjı düşük: %11.1
Toplam borç: 730.9M SAR
Net borç: 569.4M SAR
Borç/Özkaynak oranı düşük: 0.43x
Cari oran: 1.35x — yeterli likidite
Nakit %-71.3 azaldı → 161.5M SAR
İşletme nakit akışı pozitif: 230.0M SAR
Serbest nakit akışı pozitif: 214.0M SAR
ROE: %14.0
ROA: %5.5
Toplam varlıklar %-5.2 küçüldü → 4.2B SAR
Özkaynak: 1.7B SAR (%-0.8)
İşletme kârı pozitif: 243.6M SAR
Faiz karşılama oranı güçlü: 17.5x (Faiz: 17.5M SAR)
Ödenmiş sermaye: 1.2B SAR
Net işletme sermayesi pozitif: 601.0M SAR
CAPEX: 15.9M SAR (Hasılatın %0.6'i)
Son 8 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 hafif üzerinde: %+2.7
Destek seviyesi: TRAMA-99 = 16.52 SAR
Fundamental & Technical Analysis
Profitability
Net Kâr Marjı %8.5
Net kâr marjı %8.5 — pozitif ancak düşük. Bir önceki çeyreğe göre +0.1 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %66.4
ROE %66.4 — yüksek özkaynak verimliliği.
FAVÖK Marjı %11.1
FAVÖK marjı %11.1 — orta seviye operasyonel verimlilik.
Brüt Kâr Marjı %12.3
Hasılat başına brüt kâr %12.3. Sektöre bağlı olarak değerlendirin.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %13.5
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %13.5'i. Güçlü FCF üretimi — kâr kalitesi yüksek.
Valuation
F/K Oranı 18.4x Sector: 17.7x
F/K 18.4x — sektör medyanının (17.7x) %4 üzerinde. Hafif premium.
PD/DD Oranı 12.27x Sector: 2.51x
PD/DD 12.27x — sektör medyanının %389 üzerinde. Pahalı defter değeri.
EV/EBITDA 15.2x Sector: 9.1x
EV/EBITDA 15.2x — sektör medyanının (9.1x) %68 üzerinde. EBITDA’ya göre pahalı.
Indebtedness
Cari Oran 1.35x
Cari oran 1.35x — kısa vadeli borçları rahatlıkla karşılayabilir.
Net Borç / EBITDA 0.5x
Net Borç/EBITDA 0.5x — çok düşük borç yükü. Şirket hızla borcunu ödeyebilir.
Borç / Özkaynak 0.43x
Düşük kaldıraç — varlıkların büyük çoğunluğu özkaynak ile finanse ediliyor.
Faiz Karşılama Oranı 27.8x
Faiz karşılama 27.8x — faiz giderlerini ödeyebilmek için çok geniş marj.
Growth
Hasılat Büyümesi (YoY) %+7.2
Hasılat yıllık %7.2 büyüdü — pozitif ancak yavaş büyüme.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+19.5
Net kâr yıllık %19.5 artmış — pozitif ancak ılımlı büyüme.
Sezonsellik Analizi Q3 (Tem-Eyl)
Tarihsel olarak en güçlü çeyrek: Q3 (Tem-Eyl) (ort. kâr 316.6M). En zayıf çeyrek: Q2 (Nis-Haz) (ort. kâr 200.2M).
Score Explanations
Lothien Sağlamlık
59/100
İyi sağlamlık (59/100). Şirket genel olarak dengeli bir finansal profil gösteriyor; bazı alanlarda iyileştirme potansiyeli mevcut.
Güçlü
Potansiyel
-22.9%
Eksi %22.9 beklenen değer (13.30) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %75.
Bileşenler: FK hedefi: 15.86 | PD/DD hedefi: 4.31 | EV/EBITDA hedefi: 10.30 | DCF hedefi: 17.87
Damodaran Değerleme
59/100
Orta Damodaran skoru (59/100). ROIC (%47.5) – WACC (%12.0) farkı +35.5 baz puan. Değer yaratma kapasitesi sınırlı.
Orta
Dalio Risk Analizi
79/100
Düşük borç riski (79/100). Faiz karşılama oranı 27.8x — güçlü. Borç/EBITDA 0.5x — sağlıklı aralıkta.
Kaldıraç: 88/100 | Borç Servis: 84/100 | Kalite: 89/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%47.5
ROIC (%47.5) sermaye maliyetini 35.5 puan aşıyor → şirket değer yaratıyor.
WACC: %12.0
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
17.87
DCF (17.87) güncel fiyatla (%+3.6) yakın — adil değer bölgesinde.
Mevcut fiyat: 17.25
Borç Döngüsü Fazı
Erken Genişleme
Borç azalıyor, büyüme ivme kazanıyor. Şirket bilanço temizliği döneminde — piyasal açıdan olumlu.
Piotroski F-Score
9/9
Güçlü Piotroski F-Score (9/9). Karlılık, kaldıraç ve operasyonel verimlilik kriterleri büyük ölçüde karşılanmış.
Güçlü
Graham İçsel Değer
SAR5.4
Graham içsel değer: SAR5.4. Pahalı
Pahalı
⚖️ Sector Comparison
F/K Oranı
18.4x vs 17.7x
Sektör medyanının %4 üzerinde — pahalı
PD/DD Oranı
12.27x vs 2.51x
Sektörden %389 daha pahalı (defter değerine göre)
EV/EBITDA
15.2x vs 9.1x
Sektörden %68 daha yüksek EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%47.5 vs %12.0 WACC
ROIC 35.5 baz puan sermaye maliyetini aşıyor
Net Kâr Marjı (TTM)
%9.5 vs %11.8 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %9.5
↔
TRAMA-99 Trend — TRAMA Yakınında
Fiyat (16.97), TRAMA-99 çizgisi (16.52) ile yakın seviyede (%+2.7). Önemli karar bölgesi — kırılım yönü trendi belirleyecek.
Price:: 16.97
TRAMA: 16.52
Difference: %+2.7
Charts
Indicators
BB deviation ?
RSI thresholds ?

Price Chart ?
RSI (14) ?
Bollinger Bands ?
MACD ?
Gold-Based Price + TRAMA (Stock / Gram Gold) ?
P/E Ratio ?
P/B Ratio ?
EBITDA ?
Net Working Capital ?
Current Ratio ?
4190 — Participation Finance Compliance
Loading…
The Lothien health scores and analyses on this page are for informational purposes only. They do not constitute investment advice. Please consult a licensed investment advisor before making investment decisions.