4017Naba'a Healthcare

🇸🇦 Tadawul
33.20
SAR
Analysis Scores
Lothien Robustness Score?
47/100
Orta
Neden bu skor?
Damodaran ?
33/100
Dalio Risk ?
65/100
Piotroski ?
3/9
Zayıf
Graham ?
SAR19.4
Pahalı
Active Metric?
4/4
Confidence?
72%
Lothien Robustness Summary
41/100
Lothien Sağlamlık: Zayıf (41/100)
Olumsuz göstergeler ağır basıyor. Finansal yapıda zayıflıklar mevcut. | Kısa Vade: Olumsuz | Uzun Vade: Olumsuz | Pozitif: 1 | Negatif: 4 | Nötr: 0
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte SAR58M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Çeyreklik Kâr Düşüşü
Net kâr bir önceki çeyreğe göre %-20.1 geriledi (SAR73M → SAR58M). Kısa vadede olumsuz sinyal.
Kârlı ama Nakit Üretemiyor
Net kâr pozitif (SAR58M) ama FCF negatif (-SAR73M). Yatırım harcamaları yüksek veya alacak birikimi var.
Yüksek EV/EBITDA
EV/EBITDA: 17.8. Pahalı değerleme.
Özkaynak Eriyor
Özkaynak çeyreklik %-10.8 düştü. Zarar veya temettü ile sermaye eriyor.

Data date 2026-10-16 Not investment advice; the figures are rule-based model output. How the scores are computed

Score record
Data date 2026-10-16
Update frequency Scheduled analysis run on business days at 19:30 Istanbul time; not every symbol is refreshed in every run

Method summaryThe Lothien Robustness Score (0-100) is a weighted combination of sub-scores computed by fixed rules from published financial statements and price data (Damodaran valuation, Dalio risk, Piotroski F-score, earnings quality, momentum and others). The rules are applied automatically to every covered stock, with weights that vary by sector.

AssumptionsCalculations rest on the company's latest published financial statements and on price data that may be delayed. Where four quarters have not been published, annual figures may be scaled from the available quarters. Model parameters such as the risk-free rate, the risk premium and long-term growth are fixed assumptions per exchange and contain no company-specific expectation.

Conflict of interestNo statement has been published on whether MIDAK, the operator of Lothien, or its team hold positions in these stocks. The figures are produced automatically by the same rules, without regard to any such position.

WarningThis information is not within the scope of investment advisory services and is not investment advice. The figures are the output of rule-based models and may not suit your financial situation or your risk and return preferences. Making an investment decision on the basis of this information alone may not lead to results that meet your expectations.

Model output; not investment advice; different models can disagree. Report an error

Risk Analysis (VaR) Orta
252 days
Annual Volatility ?
%24.0
VaR 95% ?
%2.57
daily max loss
VaR 99% ?
%3.60
daily max loss
CVaR 95% ?
%3.10
expected loss (tail)
Max Drawdown ?
%32.0
02.11.2025 → 03.03.2026
Skewness ?
0.58
Parametrik%2.57
Historik%2.44
Cornish-Fisher%2.26
Return Distribution
Valuation
Potential?
-17.1%
ROIC ?
9.1%
DCF Value ?
18.65
Debt Cycle?
Erken Genişleme
Balance Sheet Analysis? Q2026/6
Net kâr çeyreklik %-20.1 düşerek 57.9M SAR oldu
Yıllık net kâr %-20.1 geriledi
Hasılat çeyreklik %+3.4 büyüdü (798.9M SAR)
Yıllık hasılat büyümesi ılımlı (%+3.4)
Brüt kâr marjı: %21.9
Net kâr marjı: %7.3
FAVÖK çeyreklik %+8.0 büyüdü (128.3M SAR)
FAVÖK marjı: %16.1
Toplam borç %+16.5 arttı → 1.4B SAR
Net borç hasılatın üzerinde: 1.0B SAR
Borç/Özkaynak oranı düşük: 0.43x
Cari oran: 1.50x — yeterli likidite
Nakit %-18.8 azaldı → 356.6M SAR
İşletme nakit akışı negatif: -1.2M SAR
Serbest nakit akışı negatif: -72.7M SAR — yatırımlar nakdi aşıyor
ROE düşük: %1.8
ROA düşük: %1.0
Toplam varlıklar: 6.1B SAR (%+4.4)
Özkaynak %-10.8 azaldı → 3.2B SAR
İşletme kârı pozitif: 69.7M SAR
Faiz karşılama oranı güçlü: 5.1x (Faiz: 25.1M SAR)
Ödenmiş sermaye: 230.0M SAR
Net işletme sermayesi pozitif: 623.7M SAR
İşletme sermayesi değişimi: %+10.1
CAPEX: 71.5M SAR (Hasılatın %8.9'i)
Son 8 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 altında: %-6.0 — teknik trend olumsuz
Direnç seviyesi: TRAMA-99 = 35.31 SAR
Fundamental & Technical Analysis
Profitability
Net Kâr Marjı %7.3
Net kâr marjı %7.3 — pozitif ancak düşük. Bir önceki çeyreğe göre -2.1 puan düşüş.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %8.1
ROE %8.1 — düşük özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %16.1
FAVÖK marjı %16.1 — iyi operasyonel performans.
Brüt Kâr Marjı %21.9
Hasılat başına brüt kâr %21.9. Sektöre bağlı olarak değerlendirin.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %-3.5
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %-3.5'i. Negatif FCF — şirket nakit tüketiyor.
Valuation
F/K Oranı 27.6x Sector: 19.5x
F/K 27.6x — sektör medyanının (19.5x) %41 üzerinde. Pahalı bölge.
PD/DD Oranı 2.38x Sector: 2.61x
PD/DD 2.38x — sektör medyanı (2.61x) altında veya yakın. Makul değerleme.
EV/EBITDA 17.8x Sector: 11.8x
EV/EBITDA 17.8x — sektör medyanının (11.8x) %51 üzerinde. EBITDA’ya göre pahalı.
Indebtedness
Cari Oran 1.50x
Cari oran 1.50x — kısa vadeli borçları rahatlıkla karşılayabilir.
Net Borç / EBITDA 2.8x
Net Borç/EBITDA 2.8x — yönetilebilir borç seviyesi.
Borç / Özkaynak 0.43x
Düşük kaldıraç — varlıkların büyük çoğunluğu özkaynak ile finanse ediliyor.
Faiz Karşılama Oranı 4.8x
Faiz karşılama 4.8x — faiz yükümlülükleri rahatça karşılanıyor.
Growth
Hasılat Büyümesi (YoY) %+3.4
Hasılat yıllık %3.4 büyüdü — pozitif ancak yavaş büyüme.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %-20.1
Net kâr yıllık %-20.1 gerilemiş (2026/6) — ciddi kâr erimesi.
Sezonsellik Analizi Q3 (Tem-Eyl)
Tarihsel olarak en güçlü çeyrek: Q3 (Tem-Eyl) (ort. kâr 83.1M). En zayıf çeyrek: Q2 (Nis-Haz) (ort. kâr 59.3M).
Score Explanations
Lothien Sağlamlık
47/100
Orta düzey sağlamlık (47/100). Değerleme ve risk kriterleri karma sinyal veriyor. Detaylı inceleme önerilir.
Orta
Potansiyel
-17.1%
Eksi %17.1 beklenen değer (27.41) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %72.
Bileşenler: FK hedefi: 22.50 | PD/DD hedefi: 36.98 | EV/EBITDA hedefi: 21.93 | DCF hedefi: 18.65
Damodaran Değerleme
33/100
Düşük Damodaran skoru (33/100). ROIC (%9.1) sermaye maliyetinin altında. DCF analizi mevcut fiyatı desteklemiyor.
Zayıf
Dalio Risk Analizi
65/100
Orta düzey borç riski (65/100). Faiz karşılama oranı 4.8x — kabul edilebilir. Borç/EBITDA 2.8x — yönetilebilir.
Kaldıraç: 61/100 | Borç Servis: 80/100 | Kalite: 83/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%9.1
ROIC (%9.1) sermaye maliyetinin (10.9%) altında → değer imha ediyor.
WACC: %10.9
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
18.65
DCF (18.65) güncel fiyatın %43.6 altında — nakit akışları mevcut fiyatı desteklemiyor.
Mevcut fiyat: 33.08
Borç Döngüsü Fazı
Erken Genişleme
Borç azalıyor, büyüme ivme kazanıyor. Şirket bilanço temizliği döneminde — piyasal açıdan olumlu.
Piotroski F-Score
3/9
Zayıf Piotroski (3/9). Çok sayıda bilanço kalitesi kriteri karşılanamıyor.
Zayıf
Graham İçsel Değer
SAR19.4
Graham içsel değer: SAR19.4. Pahalı
Pahalı
⚖️ Sector Comparison
F/K Oranı
27.6x vs 19.5x
Sektör medyanının %41 üzerinde — pahalı
PD/DD Oranı
2.38x vs 2.61x
Sektörden %9 daha ucuz (defter değerine göre)
EV/EBITDA
17.8x vs 11.8x
Sektörden %51 daha yüksek EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%9.1 vs %10.9 WACC
ROIC 1.7 baz puan sermaye maliyetinin altında
Net Kâr Marjı (TTM)
%8.8 vs %15.6 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %8.8
TRAMA-99 Trend — Düşüş Trendi
Fiyat (33.20), TRAMA-99 çizgisinin %6.0 altında. Düşüş trendi sürüyor — teknik görünüm olumsuz. TRAMA, üstüne kırılana kadar baskı devam edebilir.
Price:: 33.20
TRAMA: 35.31
Difference: %-6.0
Charts
Indicators
BB deviation ?
RSI thresholds ?

Price Chart ?
RSI (14) ?
Bollinger Bands ?
MACD ?
Gold-Based Price + TRAMA (Stock / Gram Gold) ?
P/E Ratio ?
P/B Ratio ?
EBITDA ?
Net Working Capital ?
Current Ratio ?
4017 — Participation Finance Compliance
Loading…
The Lothien health scores and analyses on this page are for informational purposes only. They do not constitute investment advice. Please consult a licensed investment advisor before making investment decisions.