4013Al-Nahdi Medical Company

🇸🇦 Tadawul
222.60
SAR
نتائج التحليل
درجة متانة لوذيان?
43/100
Orta
Neden bu skor?
Damodaran ?
42/100
Dalio Risk ?
67/100
Piotroski ?
5/9
Nötr
Graham ?
SAR61.1
Pahalı
مقياس نشط?
3/4
ثقة?
69%
ملخص متانة لوذيان
53/100
Lothien Sağlamlık: Orta (53/100)
Karışık sinyaller. Hem olumlu hem olumsuz göstergeler mevcut. | Kısa Vade: Nötr | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 4 | Negatif: 2 | Nötr: 3
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte SAR663M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Kâr Stabil
Net kâr bir önceki çeyreğe göre fazla değişmedi (%+10.4). İstikrarlı seyir.
Yüksek Net Kâr Marjı
Net kâr marjı %16.5. Her 100SAR satıştan 17SAR kâr kalıyor.
Orta Seviye Borç
Net borç/özkaynak 0.89x. Yönetilebilir seviyede ama takip edilmeli.
FAVÖK Büyümesi
FAVÖK çeyreklik %+27.8 arttı (SAR823M → SAR1.1B). Operasyonel verimlilik artıyor.
Yüksek F/K Uyarısı
Trailing F/K: 31.5. Piyasa yüksek büyüme bekliyor ya da hisse pahalı. Büyüme gerçekleşmezse düşüş riski yüksek.
Yüksek PD/DD
PD/DD: 9.38. Piyasa defter değerinin çok üstünde fiyatlıyor. Büyüme beklentisi primli.
Yüksek EV/EBITDA
EV/EBITDA: 24.1. Pahalı değerleme.
Yüksek ROE
Özkaynak getirisi (ROE): %29.4. Sermaye verimli kullanılıyor.

تاريخ البيانات 2026-10-16 ليست نصيحة استثمارية؛ الأرقام مخرجات نماذج قائمة على قواعد. كيف تُحسب الدرجات

بطاقة تعريف الدرجة
تاريخ البيانات 2026-10-16
وتيرة التحديث تشغيل تحليلي مجدول في أيام العمل الساعة 19:30 بتوقيت إسطنبول؛ لا يُحدَّث كل رمز في كل تشغيل

ملخص المنهجيةدرجة متانة لوذيان (0-100) مزيج مرجّح من درجات فرعية تُحسب وفق قواعد ثابتة من القوائم المالية المنشورة وبيانات الأسعار (تقييم داموداران، ومخاطر داليو، ومؤشر بيوتروسكي F، وجودة الأرباح، والزخم وغيرها). وتُطبَّق القواعد تلقائيًا على كل سهم مشمول، بأوزان تختلف حسب القطاع.

الافتراضاتتستند الحسابات إلى أحدث القوائم المالية التي نشرتها الشركة وإلى بيانات أسعار قد تكون متأخرة. وحين لا تُنشر أربعة أرباع، قد تُقدَّر الأرقام السنوية بالتناسب من الأرباع المتاحة. ومعايير النموذج مثل معدل الفائدة الخالي من المخاطر وعلاوة المخاطر والنمو طويل الأجل افتراضات ثابتة لكل بورصة، ولا تتضمن توقعًا خاصًا بالشركة.

تضارب المصالحلم يُنشر أي بيان بشأن ما إذا كانت شركة MIDAK المشغّلة للوذيان أو فريقها يملكون مراكز في هذه الأسهم. وتُنتَج الأرقام تلقائيًا بالقواعد نفسها ودون اعتبار لأي مركز من هذا النوع.

تحذيرهذه المعلومات لا تندرج ضمن نطاق الاستشارات الاستثمارية وليست نصيحة استثمارية. والأرقام ناتج نماذج قائمة على قواعد، وقد لا تناسب وضعك المالي أو تفضيلاتك في المخاطرة والعائد. واتخاذ قرار استثماري بالاعتماد على هذه المعلومات وحدها قد لا يؤدي إلى نتائج تلبي توقعاتك.

ناتج نموذج؛ ليس نصيحة استثمارية؛ وقد تختلف النماذج فيما بينها. الإبلاغ عن خطأ

تحليل المخاطر (VaR) Orta
252 أيام
التقلب السنوي ?
%21.8
VaR 95% ?
%2.33
أقصى خسارة يومية
VaR 99% ?
%3.27
أقصى خسارة يومية
CVaR 95% ?
%3.01
الخسارة المتوقعة (الذيل)
أقصى تراجع ?
%23.0
26.10.2025 → 29.06.2026
الانحراف ?
-0.18
Parametrik%2.33
Historik%2.09
Cornish-Fisher%2.34
توزيع العوائد
التقييم
إمكانية?
-35.6%
ROIC ?
20.2%
دورة الديون?
Erken Genişleme
تحليل الميزانية العمومية? Q2026/6
Net kâr çeyreklik %+10.4 artarak 662.7M SAR oldu
Yıllık net kâr büyümesi %+10.4
Hasılat çeyreklik %+16.9 büyüdü (4.0B SAR)
Yıllık hasılat büyümesi güçlü (%+16.9)
Brüt kâr marjı: %30.5
Net kâr marjı yüksek: %16.5
FAVÖK çeyreklik %+27.8 büyüdü (1.1B SAR)
FAVÖK marjı güçlü: %26.3
Toplam borç: 9.7B SAR
Net borç hasılatın üzerinde: 7.3B SAR
Borç/Özkaynak oranı: 1.17x
Cari oran: 1.12x — yeterli likidite
Nakit ve benzerleri: 2.3B SAR
İşletme nakit akışı pozitif: 777.7M SAR
Serbest nakit akışı pozitif: 214.5M SAR
ROE: %8.0
ROA: %2.7
Toplam varlıklar %+6.4 büyüdü → 24.7B SAR
Özkaynak: 8.3B SAR (%-2.5)
İşletme kârı pozitif: 770.4M SAR
Faiz karşılama oranı güçlü: 10.2x (Faiz: 103.2M SAR)
Ödenmiş sermaye: 350.0M SAR
Net işletme sermayesi pozitif: 667.7M SAR
İşletme sermayesi değişimi: %-24.5
CAPEX: 563.2M SAR (Hasılatın %14.1'i)
Son 8 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 altında: %-10.6 — teknik trend olumsuz
Direnç seviyesi: TRAMA-99 = 249.04 SAR
التحليل الأساسي والفني
الربحية
Net Kâr Marjı %16.5
Net kâr marjı %16.5 — sağlıklı seviyede. Bir önceki çeyreğe göre -1.0 puan düşüş.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %29.4
ROE %29.4 — yüksek özkaynak verimliliği.
FAVÖK Marjı %26.3
FAVÖK marjı %26.3 — operasyonel olarak çok verimli.
Brüt Kâr Marjı %30.5
Hasılat başına brüt kâr %30.5. Sektöre bağlı olarak değerlendirin.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %2.0
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %2.0'i. Orta FCF — yatırım harcamaları operasyonel kârı kısıyor.
التقييم
F/K Oranı 31.5x القطاع: 19.5x
F/K 31.5x — sektör medyanının (19.5x) %61 üzerinde. Pahalı bölge.
PD/DD Oranı 9.38x القطاع: 2.61x
PD/DD 9.38x — sektör medyanının %259 üzerinde. Pahalı defter değeri.
EV/EBITDA 24.1x القطاع: 11.8x
EV/EBITDA 24.1x — sektör medyanının (11.8x) %104 üzerinde. EBITDA’ya göre pahalı.
المديونية
Cari Oran 1.12x
Cari oran 1.12x — sınırda, dikkat gerektirir.
Net Borç / EBITDA 2.7x
Net Borç/EBITDA 2.7x — yönetilebilir borç seviyesi.
Borç / Özkaynak 1.17x
Borç/Özkaynak 1.17x — orta düzey finansal kaldıraç.
Faiz Karşılama Oranı 8.5x
Faiz karşılama 8.5x — faiz yükümlülükleri rahatça karşılanıyor.
النمو
Hasılat Büyümesi (YoY) %+16.9
Hasılat yıllık %16.9 büyüdü — sağlıklı büyüme hızı.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+10.4
Net kâr yıllık %10.4 artmış — pozitif ancak ılımlı büyüme.
Sezonsellik Analizi Q2 (Nis-Haz)
Tarihsel olarak en güçlü çeyrek: Q2 (Nis-Haz) (ort. kâr 606.5M). En zayıf çeyrek: Q3 (Tem-Eyl) (ort. kâr 597.7M).
شرح النتائج
Lothien Sağlamlık
43/100
Orta düzey sağlamlık (43/100). Değerleme ve risk kriterleri karma sinyal veriyor. Detaylı inceleme önerilir.
Orta
Potansiyel
-35.6%
Eksi %35.6 beklenen değer (142.58) ile güncel fiyat karşılaştırması. 3/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %69.
Bileşenler: FK hedefi: 140.15 | PD/DD hedefi: 66.49 | EV/EBITDA hedefi: 108.28
Damodaran Değerleme
42/100
Düşük Damodaran skoru (42/100). DCF analizi mevcut fiyatı desteklemiyor.
Zayıf
Dalio Risk Analizi
67/100
Orta düzey borç riski (67/100). Faiz karşılama oranı 8.5x — güçlü. Borç/EBITDA 2.7x — yönetilebilir.
Kaldıraç: 43/100 | Borç Servis: 78/100 | Kalite: 100/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%20.2
ROIC (%20.2) sermaye maliyetini 10.3 puan aşıyor → şirket değer yaratıyor.
WACC: %9.9
Borç Döngüsü Fazı
Erken Genişleme
Borç azalıyor, büyüme ivme kazanıyor. Şirket bilanço temizliği döneminde — piyasal açıdan olumlu.
Piotroski F-Score
5/9
Orta Piotroski (5/9). Bazı bilanço kriterleri karşılanmış, bazıları eksik.
Nötr
Graham İçsel Değer
SAR61.1
Graham içsel değer: SAR61.1. Pahalı
Pahalı
⚖️ مقارنة القطاع
F/K Oranı
31.5x vs 19.5x
Sektör medyanının %61 üzerinde — pahalı
PD/DD Oranı
9.38x vs 2.61x
Sektörden %259 daha pahalı (defter değerine göre)
EV/EBITDA
24.1x vs 11.8x
Sektörden %104 daha yüksek EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%20.2 vs %9.9 WACC
ROIC 10.3 baz puan sermaye maliyetini aşıyor
Net Kâr Marjı (TTM)
%17.2 vs %24.6 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %17.2
TRAMA-99 Trend — Düşüş Trendi
Fiyat (222.60), TRAMA-99 çizgisinin %10.6 altında. Düşüş trendi sürüyor — teknik görünüm olumsuz. TRAMA, üstüne kırılana kadar baskı devam edebilir.
السعر:: 222.60
TRAMA: 249.04
الفرق: %-10.6
الرسوم البيانية
المؤشرات
انحراف بولينجر ?
عتبات RSI ?

مخطط الأسعار ?
مؤشر القوة النسبية (14) ?
نطاقات بولينجر ?
MACD ?
السعر على أساس الذهب + TRAMA (السهم / غرام ذهب) ?
نسبة السعر/الأرباح ?
نسبة السعر/القيمة الدفترية ?
الأرباح قبل الفوائد والضرائب والاستهلاك ?
صافي رأس المال العامل ?
النسبة الجارية ?
4013 — التوافق مع التمويل التشاركي
جارٍ التحميل…
درجات صحة لوذيان والتحليلات في هذه الصفحة لأغراض إعلامية فقط. لا تشكل نصيحة استثمارية.