4006BinDawood Holding

🇸🇦 Tadawul
9.68
SAR
Analysis Scores
Lothien Robustness Score?
61/100
Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
50/100
Dalio Risk ?
43/100
Piotroski ?
7/9
Güçlü
Graham ?
SAR13.9
Ucuz
Active Metric?
3/4
Confidence?
59%
Lothien Robustness Summary
44/100
Lothien Sağlamlık: Zayıf (44/100)
Olumsuz göstergeler ağır basıyor. Finansal yapıda zayıflıklar mevcut. | Kısa Vade: Olumlu | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 3 | Negatif: 5 | Nötr: 1
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte SAR7M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Kâr Stabil
Net kâr bir önceki çeyreğe göre fazla değişmedi (%+2.7). İstikrarlı seyir.
4 Çeyrek Üst Üste Artış
Son 4 çeyrek üst üste kâr artıyor. Güçlü yukarı trend devam ediyor.
Yıllık Hasılatta Daralma
Yıllık hasılat %-4.6 düştü. Şirket daralmada.
Çok Düşük Net Kâr Marjı
Net kâr marjı sadece %1.6. Küçük bir maliyet artışı şirketi zarara sokabilir.
Yüksek Borçluluk
Net borç/özkaynak oranı 1.97x. Yüksek kaldıraç risk taşır, faiz yükü ağır olabilir.
Kârlı ama Nakit Üretemiyor
Net kâr pozitif (SAR7M) ama FCF negatif (-SAR5M). Yatırım harcamaları yüksek veya alacak birikimi var.
Defter Değerinin Altında
PD/DD: 0.61. Hisse defter değerinin altında işlem görüyor. Değer tuzağı mı yoksa fırsat mı iyi analiz edilmeli.
Düşük ROE
ROE: %3.3. Sermaye getirisi yetersiz — enflasyonun altında.

Data date 2026-10-16 Not investment advice; the figures are rule-based model output. How the scores are computed

Score record
Data date 2026-10-16
Update frequency Scheduled analysis run on business days at 19:30 Istanbul time; not every symbol is refreshed in every run

Method summaryThe Lothien Robustness Score (0-100) is a weighted combination of sub-scores computed by fixed rules from published financial statements and price data (Damodaran valuation, Dalio risk, Piotroski F-score, earnings quality, momentum and others). The rules are applied automatically to every covered stock, with weights that vary by sector.

AssumptionsCalculations rest on the company's latest published financial statements and on price data that may be delayed. Where four quarters have not been published, annual figures may be scaled from the available quarters. Model parameters such as the risk-free rate, the risk premium and long-term growth are fixed assumptions per exchange and contain no company-specific expectation.

Conflict of interestNo statement has been published on whether MIDAK, the operator of Lothien, or its team hold positions in these stocks. The figures are produced automatically by the same rules, without regard to any such position.

WarningThis information is not within the scope of investment advisory services and is not investment advice. The figures are the output of rule-based models and may not suit your financial situation or your risk and return preferences. Making an investment decision on the basis of this information alone may not lead to results that meet your expectations.

Model output; not investment advice; different models can disagree. Report an error

Risk Analysis (VaR) Orta
252 days
Annual Volatility ?
%20.8
VaR 95% ?
%2.37
daily max loss
VaR 99% ?
%3.27
daily max loss
CVaR 95% ?
%3.14
expected loss (tail)
Max Drawdown ?
%42.7
15.10.2025 → 15.10.2026
Skewness ?
-0.10
Parametrik%2.37
Historik%2.41
Cornish-Fisher%2.40
Return Distribution
Valuation
Potential?
+40.8%
ROIC ?
4.6%
Debt Cycle?
Daralma
Balance Sheet Analysis? Q2026/6
Net kâr çeyreklik yatay seyrede (6.6M SAR, %+2.7)
Yıllık net kâr %-16.4 geriledi
Hasılat çeyreklik %-5.6 düştü (417.7M SAR)
Yıllık hasılat büyümesi ılımlı (%-4.6)
Brüt kâr marjı: %33.5
Net kâr marjı düşük: %1.6
FAVÖK yatay seyrede (64.9M SAR)
FAVÖK marjı: %15.5
Toplam borç: 1.4B SAR
Net borç hasılatın üzerinde: 1.4B SAR
Borç/Özkaynak oranı yüksek: 1.99x
Cari oran: 1.16x — yeterli likidite
Nakit %-43.8 azaldı → 13.0M SAR
İşletme nakit akışı pozitif: 16.8M SAR
Serbest nakit akışı negatif: -5.3M SAR — yatırımlar nakdi aşıyor
ROE düşük: %0.9
ROA düşük: %0.3
Toplam varlıklar: 2.5B SAR (%-0.3)
Özkaynak: 723.7M SAR (%+1.0)
İşletme kârı pozitif: 20.7M SAR
Faiz karşılama oranı güçlü: 7.2x (Faiz: 9.0M SAR)
Ödenmiş sermaye: 45.0M SAR
Net işletme sermayesi pozitif: 153.8M SAR
İşletme sermayesi değişimi: %-5.2
CAPEX: 22.1M SAR (Hasılatın %5.3'i)
Son 8 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 altında: %-16.8 — teknik trend olumsuz
Direnç seviyesi: TRAMA-99 = 11.64 SAR
Fundamental & Technical Analysis
Profitability
Net Kâr Marjı %1.6
Net kâr marjı %1.6 — pozitif ancak düşük. Bir önceki çeyreğe göre +0.1 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %3.3
ROE %3.3 — düşük özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %15.5
FAVÖK marjı %15.5 — iyi operasyonel performans.
Brüt Kâr Marjı %33.5
Hasılat başına brüt kâr %33.5. Sektöre bağlı olarak değerlendirin.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %0.1
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %0.1'i. Orta FCF — yatırım harcamaları operasyonel kârı kısıyor.
Valuation
F/K Oranı 18.3x Sector: 17.7x
F/K 18.3x — sektör medyanının (17.7x) %3 üzerinde. Hafif premium.
PD/DD Oranı 0.61x Sector: 2.51x
PD/DD 0.61x — sektör medyanının (2.51x) çok altında. Defter değerine göre ucuz.
EV/EBITDA 7.2x Sector: 9.1x
EV/EBITDA 7.2x — sektör medyanı (9.1x) ile uyumlu.
Indebtedness
Cari Oran 1.16x
Cari oran 1.16x — sınırda, dikkat gerektirir.
Net Borç / EBITDA 5.6x
Net Borç/EBITDA 5.6x — aşırı kaldıraç. Kırılgan borç profili.
Borç / Özkaynak 1.99x
Borç/Özkaynak 1.99x — yüksek kaldıraç. Borç döngüsü değişimlerine karşı hassas.
Faiz Karşılama Oranı 5.6x
Faiz karşılama 5.6x — faiz yükümlülükleri rahatça karşılanıyor.
Growth
Hasılat Büyümesi (YoY) %-4.6
Hasılat yıllık %-4.6 geriledi — hafif düşüş, yakından izlenmeli.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %-16.4
Net kâr yıllık %-16.4 gerilemiş — kârlılık baskı altında.
Sezonsellik Analizi Q2 (Nis-Haz)
Tarihsel olarak en güçlü çeyrek: Q2 (Nis-Haz) (ort. kâr 7.1M). En zayıf çeyrek: Q4 (Eki-Ara) (ort. kâr 4.8M).
Score Explanations
Lothien Sağlamlık
61/100
İyi sağlamlık (61/100). Şirket genel olarak dengeli bir finansal profil gösteriyor; bazı alanlarda iyileştirme potansiyeli mevcut.
Güçlü
Potansiyel
+40.8%
Artı %40.8 beklenen değer (13.81) ile güncel fiyat karşılaştırması. 3/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %59.
Bileşenler: FK hedefi: 9.42 | PD/DD hedefi: 29.43 | EV/EBITDA hedefi: 12.35
Damodaran Değerleme
50/100
Düşük Damodaran skoru (50/100). ROIC (%4.6) sermaye maliyetinin altında. DCF analizi mevcut fiyatı desteklemiyor.
Orta
Dalio Risk Analizi
43/100
Yüksek borç riski (43/100). Faiz karşılama oranı 5.6x — güçlü. Borç/EBITDA 5.6x — yüksek borç yükü.
Kaldıraç: 21/100 | Borç Servis: 77/100 | Kalite: 76/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%4.6
ROIC (%4.6) sermaye maliyetinin (5.6%) altında → değer imha ediyor.
WACC: %5.6
Borç Döngüsü Fazı
Daralma
Yüksek borç servisi + düşen gelirler kombinasyonu. Bilanço baskı altında.
Piotroski F-Score
7/9
Güçlü Piotroski F-Score (7/9). Karlılık, kaldıraç ve operasyonel verimlilik kriterleri büyük ölçüde karşılanmış.
Güçlü
Graham İçsel Değer
SAR13.9
Graham içsel değer: SAR13.9. Ucuz
Ucuz
⚖️ Sector Comparison
F/K Oranı
18.3x vs 17.7x
Sektör medyanının %3 üzerinde — pahalı
PD/DD Oranı
0.61x vs 2.51x
Sektörden %76 daha ucuz (defter değerine göre)
EV/EBITDA
7.2x vs 9.1x
Sektörden %21 daha düşük EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%4.6 vs %5.6 WACC
ROIC 1.0 baz puan sermaye maliyetinin altında
Net Kâr Marjı (TTM)
%1.4 vs %14.9 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %1.4
TRAMA-99 Trend — Güçlü Düşüş Trendi
Fiyat (9.68), TRAMA-99 çizgisinin %16.8 altında. Belirgin düşüş trendi. Teknik açıdan güçlü direnç TRAMA çizgisi.
Price:: 9.68
TRAMA: 11.64
Difference: %-16.8
Charts
Indicators
BB deviation ?
RSI thresholds ?

Price Chart ?
RSI (14) ?
Bollinger Bands ?
MACD ?
Gold-Based Price + TRAMA (Stock / Gram Gold) ?
P/E Ratio ?
P/B Ratio ?
EBITDA ?
Net Working Capital ?
Current Ratio ?
4006 — Participation Finance Compliance
Loading…
The Lothien health scores and analyses on this page are for informational purposes only. They do not constitute investment advice. Please consult a licensed investment advisor before making investment decisions.