4002Mouwasat Medical Services

🇸🇦 Tadawul
60.25
SAR
Оценки анализа
Оценка надежности Lothien?
68/100
Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
51/100
Dalio Risk ?
77/100
Piotroski ?
6/9
Nötr
Graham ?
SAR43.5
Pahalı
Активная метрика?
4/4
Уверенность?
75%
Сводка надежности Lothien
63/100
Lothien Sağlamlık: Güçlü (63/100)
Genel tablo olumlu. Finansal yapı sağlam, bazı riskler mevcut. | Kısa Vade: Olumlu | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 3 | Negatif: 1 | Nötr: 2
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte SAR211M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Kâr Stabil
Net kâr bir önceki çeyreğe göre fazla değişmedi (%+5.2). İstikrarlı seyir.
4 Çeyrek Üst Üste Artış
Son 4 çeyrek üst üste kâr artıyor. Güçlü yukarı trend devam ediyor.
Yüksek Net Kâr Marjı
Net kâr marjı %24.1. Her 100SAR satıştan 24SAR kâr kalıyor.
Kârlı ama Nakit Üretemiyor
Net kâr pozitif (SAR211M) ama FCF negatif (-SAR104M). Yatırım harcamaları yüksek veya alacak birikimi var.
Makul F/K
Trailing F/K: 14.2. Makul değerleme aralığında.

Дата данных 2026-10-16 Не является инвестиционной рекомендацией; цифры — результат расчёта по правилам модели. Как рассчитываются оценки

Паспорт оценки
Дата данных 2026-10-16
Периодичность обновления Плановый расчёт в рабочие дни в 19:30 по стамбульскому времени; не каждый символ обновляется при каждом запуске

Кратко о методикеОценка надёжности Lothien (0–100) — взвешенное сочетание частных оценок, рассчитанных по фиксированным правилам на основе опубликованной финансовой отчётности и ценовых данных (оценка по Дамодарану, риск по Далио, F-показатель Пиотроски, качество прибыли, моментум и другие). Правила применяются автоматически к каждой охваченной акции с весами, которые зависят от сектора.

ДопущенияРасчёты опираются на последнюю опубликованную компанией финансовую отчётность и на ценовые данные, которые могут поступать с задержкой. Если отчётность за четыре квартала не опубликована, годовые показатели могут масштабироваться по имеющимся кварталам. Параметры модели — безрисковая ставка, премия за риск и долгосрочный рост — фиксированные допущения для каждой биржи и не содержат ожиданий по конкретной компании.

Конфликт интересовЗаявление о том, владеют ли MIDAK, оператор Lothien, или его команда позициями в этих акциях, не публиковалось. Показатели рассчитываются автоматически по одним и тем же правилам без учёта таких позиций.

ПредупреждениеЭта информация не относится к инвестиционному консультированию и не является инвестиционной рекомендацией. Показатели — результат работы моделей, основанных на правилах, и могут не соответствовать вашему финансовому положению или вашим предпочтениям по риску и доходности. Решение об инвестициях, принятое только на основе этой информации, может не привести к ожидаемым результатам.

Результат модели; не является инвестиционной рекомендацией; разные модели могут расходиться. Сообщить об ошибке

Анализ рисков (VaR) Orta
252 дней
Годовая волатильность ?
%23.9
VaR 95% ?
%2.57
макс. дневной убыток
VaR 99% ?
%3.60
макс. дневной убыток
CVaR 95% ?
%3.08
ожидаемый убыток (хвост)
Макс. просадка ?
%25.2
19.10.2025 → 03.03.2026
Асимметрия ?
0.68
Parametrik%2.57
Historik%2.23
Cornish-Fisher%2.17
Распределение доходности
Оценка стоимости
Потенциал?
+5.3%
ROIC ?
16.9%
Значение DCF ?
46.01
Долговой цикл?
Erken Genişleme
Анализ баланса? Q2026/6
Net kâr çeyreklik %+5.2 artarak 211.4M SAR oldu
Yıllık net kâr büyümesi %+13.1
Hasılat çeyreklik %+5.1 büyüdü (876.4M SAR)
Yıllık hasılat büyümesi güçlü (%+10.1)
Brüt kâr marjı güçlü: %40.7
Net kâr marjı yüksek: %24.1
FAVÖK çeyreklik %+6.4 büyüdü (299.9M SAR)
FAVÖK marjı güçlü: %34.2
Toplam borç: 1.2B SAR
Net borç hasılatın üzerinde: 1.0B SAR
Borç/Özkaynak oranı düşük: 0.30x
Cari oran: 1.51x — yeterli likidite
Nakit %-66.5 azaldı → 159.0M SAR
İşletme nakit akışı pozitif: 16.9M SAR
Serbest nakit akışı negatif: -103.9M SAR — yatırımlar nakdi aşıyor
ROE düşük: %5.3
ROA: %3.2
Toplam varlıklar: 6.6B SAR (%+1.4)
Özkaynak: 4.0B SAR (%-0.3)
İşletme kârı pozitif: 207.3M SAR
Faiz karşılama oranı güçlü: 20.2x (Faiz: 14.8M SAR)
Ödenmiş sermaye: 200.0M SAR
Net işletme sermayesi pozitif: 621.1M SAR
İşletme sermayesi değişimi: %-12.8
CAPEX: 120.8M SAR (Hasılatın %13.8'i)
Son 8 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 altında: %-15.7 — teknik trend olumsuz
Direnç seviyesi: TRAMA-99 = 71.48 SAR
Фундаментальный и технический анализ
Рентабельность
Net Kâr Marjı %24.1
Net kâr marjı %24.1 — çok güçlü. Bir önceki çeyreğe göre +0.0 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %21.4
ROE %21.4 — yüksek özkaynak verimliliği.
FAVÖK Marjı %34.2
FAVÖK marjı %34.2 — operasyonel olarak çok verimli.
Brüt Kâr Marjı %40.7
Hasılat başına brüt kâr %40.7. Güçlü fiyatlama gücü.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %19.1
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %19.1'i. Güçlü FCF üretimi — kâr kalitesi yüksek.
Оценка
F/K Oranı 14.2x Сектор: 19.5x
F/K 14.2x — sektör medyanına (19.5x) kıyasla makul seviyelerde.
PD/DD Oranı 3.04x Сектор: 2.61x
PD/DD 3.04x — sektör medyanının (2.61x) %16 üzerinde.
EV/EBITDA 11.1x Сектор: 11.8x
EV/EBITDA 11.1x — sektör medyanı (11.8x) ile uyumlu.
Задолженность
Cari Oran 1.51x
Cari oran 1.51x — kısa vadeli borçları rahatlıkla karşılayabilir.
Net Borç / EBITDA 1.0x
Net Borç/EBITDA 1.0x — çok düşük borç yükü. Şirket hızla borcunu ödeyebilir.
Borç / Özkaynak 0.30x
Düşük kaldıraç — varlıkların büyük çoğunluğu özkaynak ile finanse ediliyor.
Faiz Karşılama Oranı 20.8x
Faiz karşılama 20.8x — faiz giderlerini ödeyebilmek için çok geniş marj.
Рост
Hasılat Büyümesi (YoY) %+10.1
Hasılat yıllık %10.1 büyüdü — sağlıklı büyüme hızı.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+13.1
Net kâr yıllık %13.1 artmış — pozitif ancak ılımlı büyüme.
Sezonsellik Analizi Q4 (Eki-Ara)
Tarihsel olarak en güçlü çeyrek: Q4 (Eki-Ara) (ort. kâr 205.1M). En zayıf çeyrek: Q3 (Tem-Eyl) (ort. kâr 174.7M).
Пояснения к оценкам
Lothien Sağlamlık
68/100
İyi sağlamlık (68/100). Şirket genel olarak dengeli bir finansal profil gösteriyor; bazı alanlarda iyileştirme potansiyeli mevcut.
Güçlü
Potansiyel
+5.3%
Artı %5.3 beklenen değer (63.45) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %75.
Bileşenler: FK hedefi: 85.56 | PD/DD hedefi: 54.73 | EV/EBITDA hedefi: 63.87 | DCF hedefi: 46.01
Damodaran Değerleme
51/100
Orta Damodaran skoru (51/100). ROIC (%16.9) – WACC (%11.0) farkı +5.9 baz puan. Değer yaratma kapasitesi sınırlı.
Orta
Dalio Risk Analizi
77/100
Düşük borç riski (77/100). Faiz karşılama oranı 20.8x — güçlü. Borç/EBITDA 1.0x — sağlıklı aralıkta.
Kaldıraç: 82/100 | Borç Servis: 88/100 | Kalite: 100/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%16.9
ROIC (%16.9) sermaye maliyetini 5.9 puan aşıyor → şirket değer yaratıyor.
WACC: %11.0
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
46.01
DCF (46.01) güncel fiyatın %23.6 altında — nakit akışları mevcut fiyatı desteklemiyor.
Mevcut fiyat: 60.25
Borç Döngüsü Fazı
Erken Genişleme
Borç azalıyor, büyüme ivme kazanıyor. Şirket bilanço temizliği döneminde — piyasal açıdan olumlu.
Piotroski F-Score
6/9
Orta Piotroski (6/9). Bazı bilanço kriterleri karşılanmış, bazıları eksik.
Nötr
Graham İçsel Değer
SAR43.5
Graham içsel değer: SAR43.5. Pahalı
Pahalı
⚖️ Сравнение секторов
F/K Oranı
14.2x vs 19.5x
Sektör medyanının %27 altında — ucuz
PD/DD Oranı
3.04x vs 2.61x
Sektörden %16 daha pahalı (defter değerine göre)
EV/EBITDA
11.1x vs 11.8x
Sektörden %6 daha düşük EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%16.9 vs %11.0 WACC
ROIC 5.9 baz puan sermaye maliyetini aşıyor
Net Kâr Marjı (TTM)
%25.2 vs %34.9 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %25.2
TRAMA-99 Trend — Güçlü Düşüş Trendi
Fiyat (60.25), TRAMA-99 çizgisinin %15.7 altında. Belirgin düşüş trendi. Teknik açıdan güçlü direnç TRAMA çizgisi.
Цена:: 60.25
TRAMA: 71.48
Разница: %-15.7
Графики
Индикаторы
Отклонение BB ?
Пороги RSI ?

График цен ?
RSI (14) ?
Полосы Боллинджера ?
MACD ?
Цена на базе золота + TRAMA (Акция / Грамм золота) ?
Коэффициент P/E ?
Коэффициент P/B ?
EBITDA ?
Чистый оборотный капитал ?
Коэффициент текущей ликвидности ?
4002 — Соответствие нормам исламских финансов
Загрузка…
Баллы надёжности Lothien и анализы на этой странице предназначены только для информационных целей. Они не являются инвестиционной рекомендацией. Перед принятием инвестиционных решений проконсультируйтесь с лицензированным инвестиционным консультантом.