3040Qassim Cement

🇸🇦 Tadawul
42.32
SAR
نتائج التحليل
درجة متانة لوذيان?
44/100
Orta
Neden bu skor?
Damodaran ?
23/100
Dalio Risk ?
97/100
Piotroski ?
5/9
Nötr
Graham ?
SAR33.5
Pahalı
مقياس نشط?
4/4
ثقة?
75%
ملخص متانة لوذيان
37/100
Lothien Sağlamlık: Zayıf (37/100)
Olumsuz göstergeler ağır basıyor. Finansal yapıda zayıflıklar mevcut. | Kısa Vade: Olumlu | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 3 | Negatif: 5 | Nötr: 0
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte SAR52M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Çeyreklik Kâr Düşüşü
Net kâr bir önceki çeyreğe göre %-24.7 geriledi (SAR69M → SAR52M). Kısa vadede olumsuz sinyal.
4 Çeyrek Üst Üste Düşüş
Son 4 çeyrek üst üste kâr düşüyor. Aşağı trend endişe verici. Sonraki çeyreğe dikkat.
Yıllık Hasılatta Daralma
Yıllık hasılat %-6.4 düştü. Şirket daralmada.
Brüt Marj Daraldı
Brüt kâr marjı %26.3 → %20.9 (-5.3 puan). Maliyet baskısı veya rekabet artıyor.
Yüksek Net Kâr Marjı
Net kâr marjı %18.9. Her 100SAR satıştan 19SAR kâr kalıyor.
Güçlü Likidite
Cari oran 4.96x — kısa vadeli borçları rahat karşılıyor.
Kârlı ama Nakit Üretemiyor
Net kâr pozitif (SAR52M) ama FCF negatif (-SAR5M). Yatırım harcamaları yüksek veya alacak birikimi var.

تاريخ البيانات 2026-10-16 ليست نصيحة استثمارية؛ الأرقام مخرجات نماذج قائمة على قواعد. كيف تُحسب الدرجات

بطاقة تعريف الدرجة
تاريخ البيانات 2026-10-16
وتيرة التحديث تشغيل تحليلي مجدول في أيام العمل الساعة 19:30 بتوقيت إسطنبول؛ لا يُحدَّث كل رمز في كل تشغيل

ملخص المنهجيةدرجة متانة لوذيان (0-100) مزيج مرجّح من درجات فرعية تُحسب وفق قواعد ثابتة من القوائم المالية المنشورة وبيانات الأسعار (تقييم داموداران، ومخاطر داليو، ومؤشر بيوتروسكي F، وجودة الأرباح، والزخم وغيرها). وتُطبَّق القواعد تلقائيًا على كل سهم مشمول، بأوزان تختلف حسب القطاع.

الافتراضاتتستند الحسابات إلى أحدث القوائم المالية التي نشرتها الشركة وإلى بيانات أسعار قد تكون متأخرة. وحين لا تُنشر أربعة أرباع، قد تُقدَّر الأرقام السنوية بالتناسب من الأرباع المتاحة. ومعايير النموذج مثل معدل الفائدة الخالي من المخاطر وعلاوة المخاطر والنمو طويل الأجل افتراضات ثابتة لكل بورصة، ولا تتضمن توقعًا خاصًا بالشركة.

تضارب المصالحلم يُنشر أي بيان بشأن ما إذا كانت شركة MIDAK المشغّلة للوذيان أو فريقها يملكون مراكز في هذه الأسهم. وتُنتَج الأرقام تلقائيًا بالقواعد نفسها ودون اعتبار لأي مركز من هذا النوع.

تحذيرهذه المعلومات لا تندرج ضمن نطاق الاستشارات الاستثمارية وليست نصيحة استثمارية. والأرقام ناتج نماذج قائمة على قواعد، وقد لا تناسب وضعك المالي أو تفضيلاتك في المخاطرة والعائد. واتخاذ قرار استثماري بالاعتماد على هذه المعلومات وحدها قد لا يؤدي إلى نتائج تلبي توقعاتك.

ناتج نموذج؛ ليس نصيحة استثمارية؛ وقد تختلف النماذج فيما بينها. الإبلاغ عن خطأ

تحليل المخاطر (VaR) Düşük
252 أيام
التقلب السنوي ?
%11.8
VaR 95% ?
%1.22
أقصى خسارة يومية
VaR 99% ?
%1.73
أقصى خسارة يومية
CVaR 95% ?
%1.82
الخسارة المتوقعة (الذيل)
أقصى تراجع ?
%8.2
01.06.2026 → 15.10.2026
الانحراف ?
-0.40
Parametrik%1.22
Historik%1.05
Cornish-Fisher%1.24
توزيع العوائد
التقييم
إمكانية?
-26.6%
ROIC ?
8.3%
قيمة DCF ?
4.84
دورة الديون?
Erken Genişleme
تحليل الميزانية العمومية? Q2026/6
Net kâr çeyreklik %-24.7 düşerek 51.8M SAR oldu
Yıllık net kâr %-15.2 geriledi
Hasılat çeyreklik %-6.2 düştü (274.6M SAR)
Yıllık hasılat daraldı (%-6.4)
Brüt kâr marjı: %20.9
Brüt marj değişimi: %-5.3 puan
Net kâr marjı yüksek: %18.9
FAVÖK çeyreklik %-18.8 düştü (88.7M SAR)
FAVÖK marjı güçlü: %32.3
Toplam borç %+12.1 arttı → 115.7M SAR
Net borç: 8.1M SAR
Borç/Özkaynak oranı düşük: 0.04x
Cari oran güçlü: 4.96x — yükümlülükler rahat karşılanıyor
Nakit %-61.6 azaldı → 107.6M SAR
İşletme nakit akışı pozitif: 33.7M SAR
Serbest nakit akışı negatif: -4.6M SAR — yatırımlar nakdi aşıyor
ROE düşük: %2.0
ROA düşük: %1.7
Toplam varlıklar: 3.1B SAR (%-4.1)
Özkaynak: 2.6B SAR (%-1.4)
İşletme kârı pozitif: 56.0M SAR
Faiz karşılama oranı güçlü: 61.8x (Faiz: 1.4M SAR)
Ödenmiş sermaye: 109.8M SAR
Net işletme sermayesi pozitif: 1.0B SAR
CAPEX: 38.2M SAR (Hasılatın %13.9'i)
Son 8 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 hafif altında: %-4.4
Direnç seviyesi: TRAMA-99 = 44.26 SAR
التحليل الأساسي والفني
الربحية
Net Kâr Marjı %18.9
Net kâr marjı %18.9 — sağlıklı seviyede. Bir önceki çeyreğe göre -4.6 puan düşüş.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %8.8
ROE %8.8 — düşük özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %32.3
FAVÖK marjı %32.3 — operasyonel olarak çok verimli.
Brüt Kâr Marjı %20.9
Hasılat başına brüt kâr %20.9. Sektöre bağlı olarak değerlendirin.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %4.6
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %4.6'i. Orta FCF — yatırım harcamaları operasyonel kârı kısıyor.
التقييم
F/K Oranı 20.3x القطاع: 15.4x
F/K 20.3x — sektör medyanının (15.4x) %32 üzerinde. Pahalı bölge.
PD/DD Oranı 1.80x القطاع: 1.35x
PD/DD 1.80x — sektör medyanının (1.35x) %33 üzerinde.
EV/EBITDA 12.4x القطاع: 8.5x
EV/EBITDA 12.4x — sektör medyanının (8.5x) %46 üzerinde. EBITDA’ya göre pahalı.
المديونية
Cari Oran 4.96x
Cari oran 4.96x — kısa vadeli yükümlülüklerin 2 katı dönen varlık mevcut. Çok sağlıklı likidite.
Net Borç / EBITDA 0.3x
Net Borç/EBITDA 0.3x — çok düşük borç yükü. Şirket hızla borcunu ödeyebilir.
Borç / Özkaynak 0.04x
Düşük kaldıraç — varlıkların büyük çoğunluğu özkaynak ile finanse ediliyor.
Faiz Karşılama Oranı 79.3x
Faiz karşılama 79.3x — faiz giderlerini ödeyebilmek için çok geniş marj.
النمو
Hasılat Büyümesi (YoY) %-6.4
Hasılat yıllık %-6.4 geriledi — hafif düşüş, yakından izlenmeli.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %-15.2
Net kâr yıllık %-15.2 gerilemiş — kârlılık baskı altında.
Sezonsellik Analizi Q1 (Oca-Mar)
Tarihsel olarak en güçlü çeyrek: Q1 (Oca-Mar) (ort. kâr 78.8M). En zayıf çeyrek: Q3 (Tem-Eyl) (ort. kâr 53.7M).
شرح النتائج
Lothien Sağlamlık
44/100
Orta düzey sağlamlık (44/100). Değerleme ve risk kriterleri karma sinyal veriyor. Detaylı inceleme önerilir.
Orta
Potansiyel
-26.6%
Eksi %26.6 beklenen değer (31.34) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %75.
Bileşenler: FK hedefi: 33.31 | PD/DD hedefi: 32.51 | EV/EBITDA hedefi: 29.19 | DCF hedefi: 10.68
Damodaran Değerleme
23/100
Düşük Damodaran skoru (23/100). ROIC (%8.3) sermaye maliyetinin altında. DCF analizi mevcut fiyatı desteklemiyor.
Çok Zayıf
Dalio Risk Analizi
97/100
Düşük borç riski (97/100). Faiz karşılama oranı 79.3x — güçlü. Borç/EBITDA 0.3x — sağlıklı aralıkta.
Kaldıraç: 97/100 | Borç Servis: 100/100 | Kalite: 90/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%8.3
ROIC (%8.3) sermaye maliyetinin (13.9%) altında → değer imha ediyor.
WACC: %13.9
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
4.84
DCF (4.84) güncel fiyatın %88.7 altında — nakit akışları mevcut fiyatı desteklemiyor.
Mevcut fiyat: 42.70
Borç Döngüsü Fazı
Erken Genişleme
Borç azalıyor, büyüme ivme kazanıyor. Şirket bilanço temizliği döneminde — piyasal açıdan olumlu.
Piotroski F-Score
5/9
Orta Piotroski (5/9). Bazı bilanço kriterleri karşılanmış, bazıları eksik.
Nötr
Graham İçsel Değer
SAR33.5
Graham içsel değer: SAR33.5. Pahalı
Pahalı
⚖️ مقارنة القطاع
F/K Oranı
20.3x vs 15.4x
Sektör medyanının %32 üzerinde — pahalı
PD/DD Oranı
1.80x vs 1.35x
Sektörden %33 daha pahalı (defter değerine göre)
EV/EBITDA
12.4x vs 8.5x
Sektörden %46 daha yüksek EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%8.3 vs %13.9 WACC
ROIC 5.6 baz puan sermaye maliyetinin altında
Net Kâr Marjı (TTM)
%20.9 vs %34.3 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %20.9
↔
TRAMA-99 Trend — TRAMA Yakınında
Fiyat (42.32), TRAMA-99 çizgisi (44.26) ile yakın seviyede (%-4.4). Önemli karar bölgesi — kırılım yönü trendi belirleyecek.
السعر:: 42.32
TRAMA: 44.26
الفرق: %-4.4
الرسوم البيانية
المؤشرات
انحراف بولينجر ?
عتبات RSI ?

مخطط الأسعار ?
مؤشر القوة النسبية (14) ?
نطاقات بولينجر ?
MACD ?
السعر على أساس الذهب + TRAMA (السهم / غرام ذهب) ?
نسبة السعر/الأرباح ?
نسبة السعر/القيمة الدفترية ?
الأرباح قبل الفوائد والضرائب والاستهلاك ?
صافي رأس المال العامل ?
النسبة الجارية ?
3040 — التوافق مع التمويل التشاركي
جارٍ التحميل…
درجات صحة لوذيان والتحليلات في هذه الصفحة لأغراض إعلامية فقط. لا تشكل نصيحة استثمارية.