300059

🇨🇳 Çin Borsası
18.11
CNY
نتائج التحليل
درجة متانة لوذيان?
66/100
Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
60/100
Dalio Risk ?
70/100
Piotroski ?
3/9
Zayıf
Faaliyet nakit akışı verisi yok (C3, C4)
Graham ?
¥11.2
Pahalı
مقياس نشط?
4/4
ثقة?
75%
ملخص متانة لوذيان
76/100
Lothien Sağlamlık: Çok Güçlü (76/100)
Temel göstergelerin büyük çoğunluğu pozitif. Kârlılık, büyüme ve değerleme açısından güçlü görünüm. | Kısa Vade: Olumlu | Uzun Vade: Olumlu | Pozitif: 7 | Negatif: 3 | Nötr: 0
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte ¥4.3B net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Çeyreklik Kâr Artışı
Net kâr bir önceki çeyreğe göre %+43.2 arttı (¥3.0B → ¥4.3B). Kısa vadede olumlu momentum.
Yıllık Kâr Büyümesi Güçlü
Geçen yılın aynı dönemine göre net kâr %+51.7 arttı. Büyüme trendi sağlıklı.
3 Çeyrek Üst Üste Artış
Son 3 çeyrek üst üste kâr artıyor. Güçlü yukarı trend devam ediyor.
Yıllık Hasılat Büyümesi Güçlü
Yıllık hasılat %+62.4 arttı. Şirket büyüyor.
Yüksek Net Kâr Marjı
Net kâr marjı %79.0. Her 100¥ satıştan 79¥ kâr kalıyor.
Kârlı ama Nakit Üretemiyor
Net kâr pozitif (¥4.3B) ama FCF negatif (-¥189M). Yatırım harcamaları yüksek veya alacak birikimi var.
FAVÖK Büyümesi
FAVÖK çeyreklik %+46.8 arttı (¥3.5B → ¥5.1B). Operasyonel verimlilik artıyor.
Yüksek EV/EBITDA
EV/EBITDA: 18.4. Pahalı değerleme.
Sonraki Çeyrek: Düşüş Beklentisi
Tahminine göre kâr %-28.7 düşebilir. Sonraki bilançoya dikkat.

تاريخ البيانات 2026-10-16 ليست نصيحة استثمارية؛ الأرقام مخرجات نماذج قائمة على قواعد. كيف تُحسب الدرجات

بطاقة تعريف الدرجة
تاريخ البيانات 2026-10-16
وتيرة التحديث تشغيل تحليلي مجدول في أيام العمل الساعة 19:30 بتوقيت إسطنبول؛ لا يُحدَّث كل رمز في كل تشغيل

ملخص المنهجيةدرجة متانة لوذيان (0-100) مزيج مرجّح من درجات فرعية تُحسب وفق قواعد ثابتة من القوائم المالية المنشورة وبيانات الأسعار (تقييم داموداران، ومخاطر داليو، ومؤشر بيوتروسكي F، وجودة الأرباح، والزخم وغيرها). وتُطبَّق القواعد تلقائيًا على كل سهم مشمول، بأوزان تختلف حسب القطاع.

الافتراضاتتستند الحسابات إلى أحدث القوائم المالية التي نشرتها الشركة وإلى بيانات أسعار قد تكون متأخرة. وحين لا تُنشر أربعة أرباع، قد تُقدَّر الأرقام السنوية بالتناسب من الأرباع المتاحة. ومعايير النموذج مثل معدل الفائدة الخالي من المخاطر وعلاوة المخاطر والنمو طويل الأجل افتراضات ثابتة لكل بورصة، ولا تتضمن توقعًا خاصًا بالشركة.

تضارب المصالحلم يُنشر أي بيان بشأن ما إذا كانت شركة MIDAK المشغّلة للوذيان أو فريقها يملكون مراكز في هذه الأسهم. وتُنتَج الأرقام تلقائيًا بالقواعد نفسها ودون اعتبار لأي مركز من هذا النوع.

تحذيرهذه المعلومات لا تندرج ضمن نطاق الاستشارات الاستثمارية وليست نصيحة استثمارية. والأرقام ناتج نماذج قائمة على قواعد، وقد لا تناسب وضعك المالي أو تفضيلاتك في المخاطرة والعائد. واتخاذ قرار استثماري بالاعتماد على هذه المعلومات وحدها قد لا يؤدي إلى نتائج تلبي توقعاتك.

ناتج نموذج؛ ليس نصيحة استثمارية؛ وقد تختلف النماذج فيما بينها. الإبلاغ عن خطأ

تحليل المخاطر (VaR) Orta
252 أيام
التقلب السنوي ?
%31.9
VaR 95% ?
%3.43
أقصى خسارة يومية
VaR 99% ?
%4.80
أقصى خسارة يومية
CVaR 95% ?
%3.92
الخسارة المتوقعة (الذيل)
أقصى تراجع ?
%37.3
29.09.2025 → 08.10.2026
الانحراف ?
1.32
Parametrik%3.43
Historik%2.91
Cornish-Fisher%2.34
توزيع العوائد
التقييم
إمكانية?
+46.9%
ROIC ?
11.3%
قيمة DCF ?
63.23
دورة الديون?
Erken Genişleme
تحليل الميزانية العمومية? Q2026/6
Net kâr çeyreklik %+43.2 artarak 4.3B CNY oldu
Yıllık net kâr büyümesi %+44.8
Hasılat çeyreklik %+17.0 büyüdü (5.5B CNY)
Yıllık hasılat büyümesi güçlü (%+22.2)
Brüt kâr marjı güçlü: %97.0
Brüt marj değişimi: %+1.4 puan
Net kâr marjı yüksek: %79.0
FAVÖK çeyreklik %+46.8 büyüdü (5.1B CNY)
FAVÖK marjı güçlü: %93.5
Toplam borç %+22.5 arttı → 167.8B CNY
Net borç hasılatın üzerinde: 14.1B CNY
Borç/Özkaynak oranı yüksek: 1.71x
Cari oran: 1.27x — yeterli likidite
Nakit %+22.5 arttı → 153.7B CNY
Serbest nakit akışı negatif: -188.7M CNY — yatırımlar nakdi aşıyor
ROE düşük: %4.4
ROA düşük: %0.9
Toplam varlıklar %+28.7 büyüdü → 505.7B CNY
Özkaynak %+7.1 arttı → 98.4B CNY
İşletme kârı pozitif: 4.4B CNY
İşletme kârı büyüme: %+31.1
Faiz karşılama oranı güçlü: 240.2x (Faiz: 21.3M CNY)
Ödenmiş sermaye: 15.8B CNY
Net işletme sermayesi pozitif: 102.8B CNY
CAPEX: 69.0M CNY (Hasılatın %1.3'i)
Son 7 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 altında: %-10.8 — teknik trend olumsuz
Direnç seviyesi: TRAMA-99 = 20.31 CNY
Likit varlık ağırlığı yüksek: Dönen varlıklar toplam varlıkların %95'i
التحليل الأساسي والفني
الربحية
Net Kâr Marjı %79.0
Net kâr marjı %79.0 — çok güçlü. Bir önceki çeyreğe göre +14.5 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %14.8
ROE %14.8 — orta düzey özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %93.5
FAVÖK marjı %93.5 — operasyonel olarak çok verimli.
Brüt Kâr Marjı %97.0
Hasılat başına brüt kâr %97.0. Güçlü fiyatlama gücü.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %127.0
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %127.0'i. Güçlü FCF üretimi — kâr kalitesi yüksek.
التقييم
F/K Oranı 20.5x القطاع: 19.3x
F/K 20.5x — sektör medyanının (19.3x) %6 üzerinde. Hafif premium.
PD/DD Oranı 2.95x القطاع: 2.61x
PD/DD 2.95x — sektör medyanının (2.61x) %13 üzerinde.
EV/EBITDA 18.4x القطاع: 15.6x
EV/EBITDA 18.4x — sektör medyanının (15.6x) %18 üzerinde. EBITDA’ya göre pahalı.
المديونية
Cari Oran 1.27x
Cari oran 1.27x — kısa vadeli borçları rahatlıkla karşılayabilir.
Net Borç / EBITDA 10.2x
Net Borç/EBITDA 10.2x — aşırı kaldıraç. Kırılgan borç profili.
Borç / Özkaynak 1.71x
Borç/Özkaynak 1.71x — yüksek kaldıraç. Borç döngüsü değişimlerine karşı hassas.
Faiz Karşılama Oranı 242.1x
Faiz karşılama 242.1x — faiz giderlerini ödeyebilmek için çok geniş marj.
النمو
Hasılat Büyümesi (YoY) %+62.4
Hasılat yıllık %62.4 büyüdü (2026/6) — güçlü büyüme. Sektör genişlemesi ve/veya pazar payı artışı.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+51.7
Net kâr yıllık %51.7 artmış (2026/6) — olağanüstü kâr büyümesi.
Sezonsellik Analizi Q2 (Nis-Haz)
Tarihsel olarak en güçlü çeyrek: Q2 (Nis-Haz) (ort. kâr 3.6B). En zayıf çeyrek: Q4 (ort. kâr 3.0B).
شرح النتائج
Lothien Sağlamlık
66/100
İyi sağlamlık (66/100). Şirket genel olarak dengeli bir finansal profil gösteriyor; bazı alanlarda iyileştirme potansiyeli mevcut.
Güçlü
Potansiyel
+46.9%
Artı %46.9 beklenen değer (26.92) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %75.
Bileşenler: FK hedefi: 17.28 | PD/DD hedefi: 16.75 | EV/EBITDA hedefi: 15.50 | DCF hedefi: 54.96
Damodaran Değerleme
60/100
Orta Damodaran skoru (60/100). ROIC (%11.3) – WACC (%7.2) farkı +4.1 baz puan. Değer yaratma kapasitesi sınırlı.
Orta
Dalio Risk Analizi
70/100
Orta düzey borç riski (70/100). Faiz karşılama oranı 242.1x — güçlü. Borç/EBITDA 10.2x — yüksek borç yükü.
Kaldıraç: 7/100 | Borç Servis: 82/100 | Kalite: 91/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%11.3
ROIC (%11.3) sermaye maliyetini hafifçe (4.1 puan) aşıyor.
WACC: %7.2
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
63.23
DCF modeli 63.23 hedef değer üretmiş — güncel fiyata göre %245.1 ucuz.
Mevcut fiyat: 18.32
Borç Döngüsü Fazı
Erken Genişleme
Borç azalıyor, büyüme ivme kazanıyor. Şirket bilanço temizliği döneminde — piyasal açıdan olumlu.
Piotroski F-Score
3/9
Zayıf Piotroski (3/9). Çok sayıda bilanço kalitesi kriteri karşılanamıyor. Not: Faaliyet nakit akışı verisi yok (C3, C4)
Zayıf
Graham İçsel Değer
¥11.2
Graham içsel değer: ¥11.2. Pahalı
Pahalı
⚖️ مقارنة القطاع
F/K Oranı
20.5x vs 19.3x
Sektör medyanının %6 üzerinde — pahalı
PD/DD Oranı
2.95x vs 2.61x
Sektörden %13 daha pahalı (defter değerine göre)
EV/EBITDA
18.4x vs 15.6x
Sektörden %18 daha yüksek EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%11.3 vs %7.2 WACC
ROIC 4.1 baz puan sermaye maliyetini aşıyor
Net Kâr Marjı (TTM)
%71.0 vs %83.0 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %71.0
TRAMA-99 Trend — Düşüş Trendi
Fiyat (18.11), TRAMA-99 çizgisinin %10.8 altında. Düşüş trendi sürüyor — teknik görünüm olumsuz. TRAMA, üstüne kırılana kadar baskı devam edebilir.
السعر:: 18.11
TRAMA: 20.31
الفرق: %-10.8
الرسوم البيانية
المؤشرات
انحراف بولينجر ?
عتبات RSI ?

مخطط الأسعار ?
مؤشر القوة النسبية (14) ?
نطاقات بولينجر ?
MACD ?
السعر على أساس الذهب + TRAMA (السهم / غرام ذهب) ?
نسبة السعر/الأرباح ?
نسبة السعر/القيمة الدفترية ?
الأرباح قبل الفوائد والضرائب والاستهلاك ?
صافي رأس المال العامل ?
النسبة الجارية ?
300059 — التوافق مع التمويل التشاركي
جارٍ التحميل…
درجات صحة لوذيان والتحليلات في هذه الصفحة لأغراض إعلامية فقط. لا تشكل نصيحة استثمارية.