2110National Company for Glass Industries

🇸🇦 Tadawul
179.10
SAR
Analysis Scores
Lothien Robustness Score?
35/100
Zayıf
Neden bu skor?
Damodaran ?
36/100
ROIC hesaplanamadı: yatırılan sermaye ≤ 0 (özkaynak + net borç) — bu bilançoda ROIC paydası tanımsız; DCF hesaplanamadı (faaliyet kârı veya nakit akışı eksik)
Dalio Risk ?
22/100
Piotroski ?
5/9
Nötr
Graham ?
Veri Yetersiz
Özkaynaklar negatif veya sıfır — Graham formülü pozitif defter değeri gerektirir
Active Metric?
1/4
Confidence?
43%
Lothien Robustness Summary
29/100
Lothien Sağlamlık: Çok Zayıf (29/100)
Temel göstergelerin çoğu olumsuz. Lothien sağlamlık skoru düşük seviyede. | Kısa Vade: Olumsuz | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 4 | Negatif: 7 | Nötr: 1
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte SAR2M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Çeyreklik Kâr Düşüşü
Net kâr bir önceki çeyreğe göre %-90.8 geriledi (SAR27M → SAR2M). Kısa vadede olumsuz sinyal.
Yıllık Kâr Geriledi
Geçen yılın aynı dönemine göre net kâr %-90.8 düştü. Uzun vadede endişe verici.
Hasılat Geriledi
Satış gelirleri çeyreklik %-18.3 düştü. Talep zayıflıyor veya mevsimsel etki var.
Yıllık Hasılatta Daralma
Yıllık hasılat %-18.3 düştü. Şirket daralmada.
Brüt Marj Daraldı
Brüt kâr marjı %-14.3 → %-37.1 (-22.8 puan). Maliyet baskısı veya rekabet artıyor.
Likidite Riski
Cari oran 0.22x — kısa vadeli borçları karşılama kapasitesi düşük. Nakit sıkışıklığı riski var.
Kârlı ama Nakit Üretemiyor
Net kâr pozitif (SAR2M) ama FCF negatif (-SAR32M). Yatırım harcamaları yüksek veya alacak birikimi var.
FAVÖK Büyümesi
FAVÖK çeyreklik %+125.1 arttı (-SAR22M → SAR5M). Operasyonel verimlilik artıyor.
Makul F/K
Trailing F/K: 14.2. Makul değerleme aralığında.
Özkaynak Büyümesi
Özkaynak çeyreklik %+49.3 arttı. Şirket içsel birikimle güçleniyor.
Sonraki Çeyrek: Artış Beklentisi
Pusla tahminine göre bir sonraki çeyrekte kâr %+424.8 artabilir (SAR2M → SAR13M).

Data date 2026-10-16 Not investment advice; the figures are rule-based model output. How the scores are computed

Score record
Data date 2026-10-16
Update frequency Scheduled analysis run on business days at 19:30 Istanbul time; not every symbol is refreshed in every run

Method summaryThe Lothien Robustness Score (0-100) is a weighted combination of sub-scores computed by fixed rules from published financial statements and price data (Damodaran valuation, Dalio risk, Piotroski F-score, earnings quality, momentum and others). The rules are applied automatically to every covered stock, with weights that vary by sector.

AssumptionsCalculations rest on the company's latest published financial statements and on price data that may be delayed. Where four quarters have not been published, annual figures may be scaled from the available quarters. Model parameters such as the risk-free rate, the risk premium and long-term growth are fixed assumptions per exchange and contain no company-specific expectation.

Conflict of interestNo statement has been published on whether MIDAK, the operator of Lothien, or its team hold positions in these stocks. The figures are produced automatically by the same rules, without regard to any such position.

WarningThis information is not within the scope of investment advisory services and is not investment advice. The figures are the output of rule-based models and may not suit your financial situation or your risk and return preferences. Making an investment decision on the basis of this information alone may not lead to results that meet your expectations.

Model output; not investment advice; different models can disagree. Report an error

Risk Analysis (VaR) Orta
252 days
Annual Volatility ?
%34.0
VaR 95% ?
%3.42
daily max loss
VaR 99% ?
%4.88
daily max loss
CVaR 95% ?
%4.30
expected loss (tail)
Max Drawdown ?
%18.7
15.06.2026 → 16.07.2026
Skewness ?
0.94
Parametrik%3.42
Historik%2.97
Cornish-Fisher%2.60
Return Distribution
Valuation
Potential?
-3.9%
Debt Cycle?
Daralma
Balance Sheet Analysis? Q2026/6
Net kâr çeyreklik %-90.8 düşerek 2.5M SAR oldu
Yıllık net kâr %-90.8 geriledi
Hasılat çeyreklik %-18.3 düştü (26.0M SAR)
Yıllık hasılat daraldı (%-18.3)
Brüt kâr marjı düşük: %-37.1
Brüt marj değişimi: %-22.8 puan
Net kâr marjı: %9.5
FAVÖK çeyreklik %+125.1 büyüdü (5.5M SAR)
FAVÖK marjı: %21.0
Toplam borç: 108.1M SAR
Net borç hasılatın üzerinde: 104.5M SAR
Cari oran < 1: 0.22x — likidite riski
Nakit %-50.9 azaldı → 3.6M SAR
İşletme nakit akışı negatif: -29.9M SAR
Serbest nakit akışı negatif: -31.7M SAR — yatırımlar nakdi aşıyor
ROA düşük: %0.3
Toplam varlıklar %+10.9 büyüdü → 887.1M SAR
Özkaynak %+49.3 arttı → -159.2M SAR
İşletme kârı negatif: -33.8M SAR — faaliyet zararı
Faiz karşılama oranı güçlü: 19.0x (Faiz: 288,000 SAR)
Ödenmiş sermaye: 6.7M SAR
Net işletme sermayesi negatif: -669.5M SAR — kısa vadeli baskı
İşletme sermayesi değişimi: %-83.1
CAPEX: 1.8M SAR (Hasılatın %7.0'i)
Son 8 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 üzerinde: %+22.6 — teknik trend olumlu
Destek seviyesi: TRAMA-99 = 146.05 SAR
Sabit varlık ağırlıklı bilanço: Dönen varlıklar %21
Fundamental & Technical Analysis
Profitability
Net Kâr Marjı %9.5
Net kâr marjı %9.5 — pozitif ancak düşük. Bir önceki çeyreğe göre -74.9 puan düşüş.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %-35.1
ROE %-35.1 — negatif özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %21.0
FAVÖK marjı %21.0 — iyi operasyonel performans.
Brüt Kâr Marjı %-37.1
Hasılat başına brüt kâr %-37.1. Sektöre bağlı olarak değerlendirin.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %-22.9
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %-22.9'i. Negatif FCF — şirket nakit tüketiyor.
Valuation
F/K Oranı 14.2x Sector: 15.5x
F/K 14.2x — sektör medyanına (15.5x) kıyasla makul seviyelerde.
Indebtedness
Cari Oran 0.22x
Cari oran 0.22x — kısa vadeli yükümlülükler dönen varlıkları aşıyor. Likidite riski.
Faiz Karşılama Oranı -51.9x
Faiz karşılama -51.9x — kritik seviye. Faiz ödemelerinde zorluk riski var.
Growth
Hasılat Büyümesi (YoY) %-18.3
Hasılat yıllık %-18.3 geriledi — önemli ciro düşüşü.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %-90.8
Net kâr yıllık %-90.8 gerilemiş (2026/6) — ciddi kâr erimesi.
Sezonsellik Analizi Q3 (Tem-Eyl)
Tarihsel olarak en güçlü çeyrek: Q3 (Tem-Eyl) (ort. kâr 31.4M). En zayıf çeyrek: Q2 (Nis-Haz) (ort. kâr 13.7M).
Score Explanations
Lothien Sağlamlık
35/100
Zayıf sağlamlık (35/100). Değerleme metrikleri ve/veya borç profili olumsuz; dikkatli olmak gerekiyor.
Zayıf
Potansiyel
-3.9%
Eksi %3.9 beklenen değer (170.16) ile güncel fiyat karşılaştırması. 1/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %43.
Bileşenler: FK hedefi: 161.09
Damodaran Değerleme
36/100
Düşük Damodaran skoru (36/100). DCF analizi mevcut fiyatı desteklemiyor. Eksik/sorunlu: ROIC hesaplanamadı: yatırılan sermaye ≤ 0 (özkaynak + net borç) — bu bilançoda ROIC paydası tanımsız; DCF hesaplanamadı (faaliyet kârı veya nakit akışı eksik).
Zayıf
Dalio Risk Analizi
22/100
Yüksek borç riski (22/100). Faiz karşılama oranı -51.9x — zayıf, kırılgan.
Kaldıraç: 50/100 | Borç Servis: 11/100 | Kalite: 65/100
Borç Döngüsü Fazı
Daralma
Yüksek borç servisi + düşen gelirler kombinasyonu. Bilanço baskı altında.
Piotroski F-Score
5/9
Orta Piotroski (5/9). Bazı bilanço kriterleri karşılanmış, bazıları eksik.
Nötr
Graham İçsel Değer
—
Özkaynaklar negatif veya sıfır — Graham formülü pozitif defter değeri gerektirir
⚖️ Sector Comparison
F/K Oranı
14.2x vs 15.5x
Sektör medyanının %8 altında — ucuz
Net Kâr Marjı (TTM)
%68.3 vs %-49.2 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %68.3
TRAMA-99 Trend — Güçlü Yükseliş Trendi
Fiyat (179.10), TRAMA-99 çizgisinin %22.6 üzerinde. Güçlü yükseliş trendi devam ediyor. Teknik momentum olumlu.
Price:: 179.10
TRAMA: 146.05
Difference: %+22.6
Charts
Indicators
BB deviation ?
RSI thresholds ?

Price Chart ?
RSI (14) ?
Bollinger Bands ?
MACD ?
Gold-Based Price + TRAMA (Stock / Gram Gold) ?
P/E Ratio ?
P/B Ratio ?
EBITDA ?
Net Working Capital ?
Current Ratio ?
2110 — Participation Finance Compliance
Loading…
The Lothien health scores and analyses on this page are for informational purposes only. They do not constitute investment advice. Please consult a licensed investment advisor before making investment decisions.