002594

🇨🇳 Çin Borsası
82.72
CNY
Analysis Scores
Lothien Robustness Score?
60/100
Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
59/100
Dalio Risk ?
66/100
Piotroski ?
5/9
Nötr
Faaliyet nakit akışı verisi yok (C3, C4)
Graham ?
¥44.9
Pahalı
Active Metric?
4/4
Confidence?
75%
Lothien Robustness Summary
62/100
Lothien Sağlamlık: Güçlü (62/100)
Genel tablo olumlu. Finansal yapı sağlam, bazı riskler mevcut. | Kısa Vade: Olumlu | Uzun Vade: Olumlu | Pozitif: 4 | Negatif: 2 | Nötr: 1
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte ¥8.2B net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Kâr Stabil
Net kâr bir önceki çeyreğe göre fazla değişmedi (%+1.7). İstikrarlı seyir.
3 Çeyrek Üst Üste Artış
Son 3 çeyrek üst üste kâr artıyor. Güçlü yukarı trend devam ediyor.
Yıllık Hasılatta Daralma
Yıllık hasılat %-3.2 düştü. Şirket daralmada.
Borç Azalıyor
Toplam borç çeyreklik %-23.9 düştü. Bilanço güçleniyor.
Güçlü Nakit Üretimi
Serbest nakit akışı (¥11.9B) kârın %144'sini nakit olarak üretiyor. Kâr kalitesi yüksek.
FAVÖK Düşüşü
FAVÖK çeyreklik %-58.0 düştü. Operasyonel performans zayıflıyor.

Data date 2026-10-16 Not investment advice; the figures are rule-based model output. How the scores are computed

Score record
Data date 2026-10-16
Update frequency Scheduled analysis run on business days at 19:30 Istanbul time; not every symbol is refreshed in every run

Method summaryThe Lothien Robustness Score (0-100) is a weighted combination of sub-scores computed by fixed rules from published financial statements and price data (Damodaran valuation, Dalio risk, Piotroski F-score, earnings quality, momentum and others). The rules are applied automatically to every covered stock, with weights that vary by sector.

AssumptionsCalculations rest on the company's latest published financial statements and on price data that may be delayed. Where four quarters have not been published, annual figures may be scaled from the available quarters. Model parameters such as the risk-free rate, the risk premium and long-term growth are fixed assumptions per exchange and contain no company-specific expectation.

Conflict of interestNo statement has been published on whether MIDAK, the operator of Lothien, or its team hold positions in these stocks. The figures are produced automatically by the same rules, without regard to any such position.

WarningThis information is not within the scope of investment advisory services and is not investment advice. The figures are the output of rule-based models and may not suit your financial situation or your risk and return preferences. Making an investment decision on the basis of this information alone may not lead to results that meet your expectations.

Model output; not investment advice; different models can disagree. Report an error

Risk Analysis (VaR) Orta
252 days
Annual Volatility ?
%28.2
VaR 95% ?
%3.00
daily max loss
VaR 99% ?
%4.21
daily max loss
CVaR 95% ?
%3.32
expected loss (tail)
Max Drawdown ?
%29.3
09.10.2025 → 26.06.2026
Skewness ?
0.81
Parametrik%3.00
Historik%2.61
Cornish-Fisher%2.49
Return Distribution
Valuation
Potential?
+28.2%
ROIC ?
8.5%
DCF Value ?
318.89
Debt Cycle?
Erken Genişleme
Balance Sheet Analysis? Q2026/6
Net kâr çeyreklik yatay seyrede (8.2B CNY, %+1.7)
Yıllık net kâr %-11.3 geriledi
Hasılat çeyreklik %-3.2 düştü (194.6B CNY)
Yıllık hasılat daraldı (%-18.1)
Brüt kâr marjı düşük: %18.9
Brüt marj değişimi: %+2.8 puan
Net kâr marjı düşük: %4.2
FAVÖK çeyreklik %-58.0 düştü (10.8B CNY)
FAVÖK marjı düşük: %5.6
Toplam borç %-23.9 azaldı → 125.9B CNY
Net borç: 67.2B CNY
Borç/Özkaynak oranı düşük: 0.48x
Cari oran < 1: 0.87x — likidite riski
Nakit %-57.8 azaldı → 58.7B CNY
Serbest nakit akışı pozitif: 11.9B CNY
ROE düşük: %3.2
ROA düşük: %0.9
Toplam varlıklar %+5.8 büyüdü → 941.3B CNY
Özkaynak %+8.8 arttı → 260.8B CNY
İşletme kârı pozitif: 14.6B CNY
İşletme kârı büyüme: %+158.9
Faiz karşılama oranı güçlü: 11.4x (Faiz: 950.9M CNY)
Ödenmiş sermaye: 9.1B CNY
Net işletme sermayesi negatif: -64.8B CNY — kısa vadeli baskı
İşletme sermayesi değişimi: %+33.2
CAPEX: 22.6B CNY (Hasılatın %11.6'i)
Son 7 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 altında: %-14.3 — teknik trend olumsuz
Direnç seviyesi: TRAMA-99 = 96.48 CNY
Fundamental & Technical Analysis
Profitability
Net Kâr Marjı %4.2
Net kâr marjı %4.2 — pozitif ancak düşük. Bir önceki çeyreğe göre +0.2 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %11.4
ROE %11.4 — orta düzey özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %5.6
FAVÖK marjı %5.6 — orta seviye operasyonel verimlilik.
Brüt Kâr Marjı %18.9
Hasılat başına brüt kâr %18.9. Sektöre bağlı olarak değerlendirin.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %-7.5
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %-7.5'i. Negatif FCF — şirket nakit tüketiyor.
Valuation
F/K Oranı 26.3x Sector: 14.5x
F/K 26.3x — sektör medyanının (14.5x) %81 üzerinde. Pahalı bölge.
PD/DD Oranı 2.87x Sector: 1.68x
PD/DD 2.87x — sektör medyanının %71 üzerinde. Pahalı defter değeri.
EV/EBITDA 12.0x Sector: 22.0x
EV/EBITDA 12.0x — sektör medyanının (22.0x) %45 altında. EBITDA’ya göre ucuz.
Indebtedness
Cari Oran 0.87x
Cari oran 0.87x — kısa vadeli yükümlülükler dönen varlıkları aşıyor. Likidite riski.
Net Borç / EBITDA 1.9x
Net Borç/EBITDA 1.9x — yönetilebilir borç seviyesi.
Borç / Özkaynak 0.48x
Düşük kaldıraç — varlıkların büyük çoğunluğu özkaynak ile finanse ediliyor.
Faiz Karşılama Oranı 21.9x
Faiz karşılama 21.9x — faiz giderlerini ödeyebilmek için çok geniş marj.
Growth
Hasılat Büyümesi (YoY) %-3.2
Hasılat yıllık %-3.2 geriledi — hafif düşüş, yakından izlenmeli.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+29.7
Net kâr yıllık %29.7 artmış — güçlü kâr büyümesi.
Sezonsellik Analizi Q4
Tarihsel olarak en güçlü çeyrek: Q4 (ort. kâr 8.1B). En zayıf çeyrek: Q2 (Nis-Haz) (ort. kâr 7.3B).
Score Explanations
Lothien Sağlamlık
60/100
İyi sağlamlık (60/100). Şirket genel olarak dengeli bir finansal profil gösteriyor; bazı alanlarda iyileştirme potansiyeli mevcut.
Güçlü
Potansiyel
+28.2%
Artı %28.2 beklenen değer (105.41) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %75.
Bileşenler: FK hedefi: 45.84 | PD/DD hedefi: 49.66 | EV/EBITDA hedefi: 150.52 | DCF hedefi: 246.72
Damodaran Değerleme
59/100
Orta Damodaran skoru (59/100). ROIC (%8.5) – WACC (%6.4) farkı +2.1 baz puan. Değer yaratma kapasitesi sınırlı.
Orta
Dalio Risk Analizi
66/100
Orta düzey borç riski (66/100). Faiz karşılama oranı 21.9x — güçlü. Borç/EBITDA 1.9x — sağlıklı aralıkta.
Kaldıraç: 85/100 | Borç Servis: 72/100 | Kalite: 76/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%8.5
ROIC (%8.5) sermaye maliyetini hafifçe (2.1 puan) aşıyor.
WACC: %6.4
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
318.89
DCF modeli 318.89 hedef değer üretmiş — güncel fiyata göre %287.8 ucuz.
Mevcut fiyat: 82.24
Borç Döngüsü Fazı
Erken Genişleme
Borç azalıyor, büyüme ivme kazanıyor. Şirket bilanço temizliği döneminde — piyasal açıdan olumlu.
Piotroski F-Score
5/9
Orta Piotroski (5/9). Bazı bilanço kriterleri karşılanmış, bazıları eksik. Not: Faaliyet nakit akışı verisi yok (C3, C4)
Nötr
Graham İçsel Değer
¥44.9
Graham içsel değer: ¥44.9. Pahalı
Pahalı
⚖️ Sector Comparison
F/K Oranı
26.3x vs 14.5x
Sektör medyanının %81 üzerinde — pahalı
PD/DD Oranı
2.87x vs 1.68x
Sektörden %71 daha pahalı (defter değerine göre)
EV/EBITDA
12.0x vs 22.0x
Sektörden %45 daha düşük EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%8.5 vs %6.4 WACC
ROIC 2.1 baz puan sermaye maliyetini aşıyor
Net Kâr Marjı (TTM)
%3.8 vs %9.1 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %3.8
TRAMA-99 Trend — Düşüş Trendi
Fiyat (82.72), TRAMA-99 çizgisinin %14.3 altında. Düşüş trendi sürüyor — teknik görünüm olumsuz. TRAMA, üstüne kırılana kadar baskı devam edebilir.
Price:: 82.72
TRAMA: 96.48
Difference: %-14.3
Charts
Indicators
BB deviation ?
RSI thresholds ?

Price Chart ?
RSI (14) ?
Bollinger Bands ?
MACD ?
Gold-Based Price + TRAMA (Stock / Gram Gold) ?
P/E Ratio ?
P/B Ratio ?
EBITDA ?
Net Working Capital ?
Current Ratio ?
002594 — Participation Finance Compliance
Loading…
The Lothien health scores and analyses on this page are for informational purposes only. They do not constitute investment advice. Please consult a licensed investment advisor before making investment decisions.