002594

🇨🇳 Çin Borsası
82.72
CNY
Analiz Skorları
Lothien Sağlamlık Skoru?
60/100
Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
59/100
Dalio Risk ?
66/100
Piotroski ?
5/9
Nötr
Faaliyet nakit akışı verisi yok (C3, C4)
Graham ?
¥44.9
Pahalı
Aktif Metrik?
4/4
Güven?
75%
Lothien Sağlamlık Özeti
62/100
Lothien Sağlamlık: Güçlü (62/100)
Genel tablo olumlu. Finansal yapı sağlam, bazı riskler mevcut. | Kısa Vade: Olumlu | Uzun Vade: Olumlu | Pozitif: 4 | Negatif: 2 | Nötr: 1
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte ¥8.2B net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Kâr Stabil
Net kâr bir önceki çeyreğe göre fazla değişmedi (%+1.7). İstikrarlı seyir.
3 Çeyrek Üst Üste Artış
Son 3 çeyrek üst üste kâr artıyor. Güçlü yukarı trend devam ediyor.
Yıllık Hasılatta Daralma
Yıllık hasılat %-3.2 düştü. Şirket daralmada.
Borç Azalıyor
Toplam borç çeyreklik %-23.9 düştü. Bilanço güçleniyor.
Güçlü Nakit Üretimi
Serbest nakit akışı (¥11.9B) kârın %144'sini nakit olarak üretiyor. Kâr kalitesi yüksek.
FAVÖK Düşüşü
FAVÖK çeyreklik %-58.0 düştü. Operasyonel performans zayıflıyor.

Veri tarihi 2026-10-16 Yatırım tavsiyesi değildir; sayılar kural tabanlı model çıktısıdır. Skorlar nasıl hesaplanır

Skor künyesi
Veri tarihi 2026-10-16
Güncelleme sıklığı İş günleri TSİ 19:30 planlı analiz koşumu; her sembol her koşumda yenilenmeyebilir

Yöntem özetiLothien Sağlamlık Skoru (0-100), yayımlanmış finansal tablolardan ve fiyat verisinden sabit kurallarla hesaplanan alt skorların (Damodaran değerleme, Dalio risk, Piotroski F-skoru, kazanç kalitesi, momentum ve diğerleri) ağırlıklı bileşimidir. Kurallar, sektöre göre değişen ağırlıklarla kapsamdaki her hisseye otomatik uygulanır.

VarsayımlarHesaplar şirketin açıkladığı son dönem finansal tablolarına ve gecikmeli olabilen fiyat verisine dayanır. Dört çeyreği açıklanmamış dönemlerde yıllık rakamlar mevcut çeyreklerden ölçeklenebilir. Risksiz faiz, risk primi ve uzun vadeli büyüme gibi model parametreleri borsa bazında sabit varsayımlardır; şirkete özel beklenti içermez.

Çıkar çatışmasıLothien'i işleten MİDAK'ın ve ekibinin bu hisselerde pozisyonu olup olmadığına dair bir beyan yayımlanmamıştır. Sayılar böyle bir pozisyon dikkate alınmadan, aynı kurallarla otomatik üretilir.

UyarıBu bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir ve yatırım tavsiyesi değildir. Sayılar kural tabanlı modellerin çıktısıdır; mali durumunuza, risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Yalnız bu bilgilere dayanarak yatırım kararı vermek beklentilerinize uygun sonuç doğurmayabilir.

Model çıktısıdır; yatırım tavsiyesi değildir; modeller arası fark olabilir. Hata bildir

Risk Analizi (VaR) Orta
252 gün
Yıllık Volatilite ?
%28.2
VaR 95% ?
%3.00
günlük maks kayıp
VaR 99% ?
%4.21
günlük maks kayıp
CVaR 95% ?
%3.32
beklenen kayıp (kuyruk)
Maks Düşüş ?
%29.3
09.10.2025 → 26.06.2026
Çarpıklık ?
0.81
Parametrik%3.00
Historik%2.61
Cornish-Fisher%2.49
Getiri Dağılımı
Değerleme
Potansiyel?
+28.2%
ROIC ?
8.5%
DCF Değer ?
318.89
Borç Döngüsü?
Erken Genişleme
Bilanço Analizi? Q2026/6
Net kâr çeyreklik yatay seyrede (8.2B CNY, %+1.7)
Yıllık net kâr %-11.3 geriledi
Hasılat çeyreklik %-3.2 düştü (194.6B CNY)
Yıllık hasılat daraldı (%-18.1)
Brüt kâr marjı düşük: %18.9
Brüt marj değişimi: %+2.8 puan
Net kâr marjı düşük: %4.2
FAVÖK çeyreklik %-58.0 düştü (10.8B CNY)
FAVÖK marjı düşük: %5.6
Toplam borç %-23.9 azaldı → 125.9B CNY
Net borç: 67.2B CNY
Borç/Özkaynak oranı düşük: 0.48x
Cari oran < 1: 0.87x — likidite riski
Nakit %-57.8 azaldı → 58.7B CNY
Serbest nakit akışı pozitif: 11.9B CNY
ROE düşük: %3.2
ROA düşük: %0.9
Toplam varlıklar %+5.8 büyüdü → 941.3B CNY
Özkaynak %+8.8 arttı → 260.8B CNY
İşletme kârı pozitif: 14.6B CNY
İşletme kârı büyüme: %+158.9
Faiz karşılama oranı güçlü: 11.4x (Faiz: 950.9M CNY)
Ödenmiş sermaye: 9.1B CNY
Net işletme sermayesi negatif: -64.8B CNY — kısa vadeli baskı
İşletme sermayesi değişimi: %+33.2
CAPEX: 22.6B CNY (Hasılatın %11.6'i)
Son 7 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 altında: %-14.3 — teknik trend olumsuz
Direnç seviyesi: TRAMA-99 = 96.48 CNY
Temel & Teknik Analiz
Karlılık
Net Kâr Marjı %4.2
Net kâr marjı %4.2 — pozitif ancak düşük. Bir önceki çeyreğe göre +0.2 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %11.4
ROE %11.4 — orta düzey özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %5.6
FAVÖK marjı %5.6 — orta seviye operasyonel verimlilik.
Brüt Kâr Marjı %18.9
Hasılat başına brüt kâr %18.9. Sektöre bağlı olarak değerlendirin.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %-7.5
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %-7.5'i. Negatif FCF — şirket nakit tüketiyor.
Değerleme
F/K Oranı 26.3x Sektör: 14.5x
F/K 26.3x — sektör medyanının (14.5x) %81 üzerinde. Pahalı bölge.
PD/DD Oranı 2.87x Sektör: 1.68x
PD/DD 2.87x — sektör medyanının %71 üzerinde. Pahalı defter değeri.
EV/EBITDA 12.0x Sektör: 22.0x
EV/EBITDA 12.0x — sektör medyanının (22.0x) %45 altında. EBITDA’ya göre ucuz.
Borçluluk
Cari Oran 0.87x
Cari oran 0.87x — kısa vadeli yükümlülükler dönen varlıkları aşıyor. Likidite riski.
Net Borç / EBITDA 1.9x
Net Borç/EBITDA 1.9x — yönetilebilir borç seviyesi.
Borç / Özkaynak 0.48x
Düşük kaldıraç — varlıkların büyük çoğunluğu özkaynak ile finanse ediliyor.
Faiz Karşılama Oranı 21.9x
Faiz karşılama 21.9x — faiz giderlerini ödeyebilmek için çok geniş marj.
Büyüme
Hasılat Büyümesi (YoY) %-3.2
Hasılat yıllık %-3.2 geriledi — hafif düşüş, yakından izlenmeli.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+29.7
Net kâr yıllık %29.7 artmış — güçlü kâr büyümesi.
Sezonsellik Analizi Q4
Tarihsel olarak en güçlü çeyrek: Q4 (ort. kâr 8.1B). En zayıf çeyrek: Q2 (Nis-Haz) (ort. kâr 7.3B).
Skor Açıklamaları
Lothien Sağlamlık
60/100
İyi sağlamlık (60/100). Şirket genel olarak dengeli bir finansal profil gösteriyor; bazı alanlarda iyileştirme potansiyeli mevcut.
Güçlü
Potansiyel
+28.2%
Artı %28.2 beklenen değer (105.41) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %75.
Bileşenler: FK hedefi: 45.84 | PD/DD hedefi: 49.66 | EV/EBITDA hedefi: 150.52 | DCF hedefi: 246.72
Damodaran Değerleme
59/100
Orta Damodaran skoru (59/100). ROIC (%8.5) – WACC (%6.4) farkı +2.1 baz puan. Değer yaratma kapasitesi sınırlı.
Orta
Dalio Risk Analizi
66/100
Orta düzey borç riski (66/100). Faiz karşılama oranı 21.9x — güçlü. Borç/EBITDA 1.9x — sağlıklı aralıkta.
Kaldıraç: 85/100 | Borç Servis: 72/100 | Kalite: 76/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%8.5
ROIC (%8.5) sermaye maliyetini hafifçe (2.1 puan) aşıyor.
WACC: %6.4
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
318.89
DCF modeli 318.89 hedef değer üretmiş — güncel fiyata göre %287.8 ucuz.
Mevcut fiyat: 82.24
Borç Döngüsü Fazı
Erken Genişleme
Borç azalıyor, büyüme ivme kazanıyor. Şirket bilanço temizliği döneminde — piyasal açıdan olumlu.
Piotroski F-Score
5/9
Orta Piotroski (5/9). Bazı bilanço kriterleri karşılanmış, bazıları eksik. Not: Faaliyet nakit akışı verisi yok (C3, C4)
Nötr
Graham İçsel Değer
¥44.9
Graham içsel değer: ¥44.9. Pahalı
Pahalı
⚖️ Sektör Karşılaştırması
F/K Oranı
26.3x vs 14.5x
Sektör medyanının %81 üzerinde — pahalı
PD/DD Oranı
2.87x vs 1.68x
Sektörden %71 daha pahalı (defter değerine göre)
EV/EBITDA
12.0x vs 22.0x
Sektörden %45 daha düşük EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%8.5 vs %6.4 WACC
ROIC 2.1 baz puan sermaye maliyetini aşıyor
Net Kâr Marjı (TTM)
%3.8 vs %9.1 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %3.8
TRAMA-99 Trend — Düşüş Trendi
Fiyat (82.72), TRAMA-99 çizgisinin %14.3 altında. Düşüş trendi sürüyor — teknik görünüm olumsuz. TRAMA, üstüne kırılana kadar baskı devam edebilir.
Fiyat:: 82.72
TRAMA: 96.48
Fark: %-14.3
Grafikler
Göstergeler
BB sapması ?
RSI eşikleri ?

Fiyat Grafiği ?
RSI (14) ?
Bollinger Bantları ?
MACD ?
Altın Bazlı Fiyat + TRAMA (Hisse / Gram Altın) ?
F/K Oranı ?
PD/DD Oranı ?
FAVÖK ?
Net İşletme Sermayesi ?
Cari Oran ?
002594 — Katılım Finans Uygunluğu
Yükleniyor…
Bu sayfadaki Lothien sağlamlık skorları, DCF teorik değerler ve analizler yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. SPK (Sermaye Piyasası Kurulu) düzenlemelerine tabidir. Yatırım kararlarınızı almadan önce lisanslı bir yatırım danışmanına başvurunuz. Geçmiş performans gelecekteki sonuçların garantisi değildir.