002415

🇨🇳 Çin Borsası
33.66
CNY
Analysis Scores
Lothien Robustness Score?
63/100
Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
68/100
Dalio Risk ?
97/100
Piotroski ?
4/9
Nötr
Faaliyet nakit akışı verisi yok (C3, C4); brüt kâr, önceki yıl brüt kâr verisi eksik → marj karşılaştırılamadı (C8)
Graham ?
¥18.1
Pahalı
Active Metric?
4/4
Confidence?
75%
Lothien Robustness Summary
88/100
Lothien Sağlamlık: Çok Güçlü (88/100)
Temel göstergelerin büyük çoğunluğu pozitif. Kârlılık, büyüme ve değerleme açısından güçlü görünüm. | Kısa Vade: Olumlu | Uzun Vade: Olumlu | Pozitif: 8 | Negatif: 1 | Nötr: 0
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte ¥5.1B net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Çeyreklik Kâr Artışı
Net kâr bir önceki çeyreğe göre %+54.4 arttı (¥3.3B → ¥5.1B). Kısa vadede olumlu momentum.
Yıllık Kâr Büyümesi Güçlü
Geçen yılın aynı dönemine göre net kâr %+41.3 arttı. Büyüme trendi sağlıklı.
3 Çeyrek Üst Üste Artış
Son 3 çeyrek üst üste kâr artıyor. Güçlü yukarı trend devam ediyor.
Yüksek Net Kâr Marjı
Net kâr marjı %19.6. Her 100¥ satıştan 20¥ kâr kalıyor.
Net Nakit Pozisyonu
Şirketin nakdi borçlarından ¥32.8B fazla. Borç riski düşük.
Güçlü Likidite
Cari oran 2.51x — kısa vadeli borçları rahat karşılıyor.
Güçlü Nakit Üretimi
Serbest nakit akışı (¥4.7B) kârın %92'sini nakit olarak üretiyor. Kâr kalitesi yüksek.
Sonraki Çeyrek: Düşüş Beklentisi
Tahminine göre kâr %-30.9 düşebilir. Sonraki bilançoya dikkat.

Data date 2026-10-16 Not investment advice; the figures are rule-based model output. How the scores are computed

Score record
Data date 2026-10-16
Update frequency Scheduled analysis run on business days at 19:30 Istanbul time; not every symbol is refreshed in every run

Method summaryThe Lothien Robustness Score (0-100) is a weighted combination of sub-scores computed by fixed rules from published financial statements and price data (Damodaran valuation, Dalio risk, Piotroski F-score, earnings quality, momentum and others). The rules are applied automatically to every covered stock, with weights that vary by sector.

AssumptionsCalculations rest on the company's latest published financial statements and on price data that may be delayed. Where four quarters have not been published, annual figures may be scaled from the available quarters. Model parameters such as the risk-free rate, the risk premium and long-term growth are fixed assumptions per exchange and contain no company-specific expectation.

Conflict of interestNo statement has been published on whether MIDAK, the operator of Lothien, or its team hold positions in these stocks. The figures are produced automatically by the same rules, without regard to any such position.

WarningThis information is not within the scope of investment advisory services and is not investment advice. The figures are the output of rule-based models and may not suit your financial situation or your risk and return preferences. Making an investment decision on the basis of this information alone may not lead to results that meet your expectations.

Model output; not investment advice; different models can disagree. Report an error

Risk Analysis (VaR) Orta
252 days
Annual Volatility ?
%28.4
VaR 95% ?
%2.90
daily max loss
VaR 99% ?
%4.12
daily max loss
CVaR 95% ?
%3.30
expected loss (tail)
Max Drawdown ?
%17.4
30.04.2026 → 11.06.2026
Skewness ?
0.94
Parametrik%2.90
Historik%2.77
Cornish-Fisher%2.27
Return Distribution
Valuation
Potential?
+13.1%
ROIC ?
31.1%
DCF Value ?
49.61
Debt Cycle?
Erken Genişleme
Balance Sheet Analysis? Q2026/6
Net kâr çeyreklik %+54.4 artarak 5.1B CNY oldu
Yıllık net kâr büyümesi sınırlı (%+4.9)
Hasılat çeyreklik %+12.9 büyüdü (26.1B CNY)
Yıllık hasılat büyümesi ılımlı (%-2.4)
Brüt kâr marjı güçlü: %50.7
Net kâr marjı yüksek: %19.6
FAVÖK marjı güçlü: %25.2
Toplam borç: 5.0B CNY
Net nakit pozisyonunda: -32.8B CNY (borçsuz)
Borç/Özkaynak oranı düşük: 0.06x
Cari oran güçlü: 2.51x — yükümlülükler rahat karşılanıyor
Nakit ve benzerleri: 37.9B CNY
Serbest nakit akışı pozitif: 4.7B CNY
ROE düşük: %6.1
ROA: %3.7
Toplam varlıklar: 137.7B CNY (%-0.3)
Özkaynak: 84.3B CNY (%+1.2)
İşletme kârı pozitif: 6.5B CNY
İşletme kârı büyüme: %+82.6
Faiz karşılama oranı güçlü: 152.0x (Faiz: 43.2M CNY)
Ödenmiş sermaye: 9.2B CNY
Net işletme sermayesi pozitif: 63.4B CNY
CAPEX: 736.9M CNY (Hasılatın %2.8'i)
Son 7 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 hafif üzerinde: %+3.3
Destek seviyesi: TRAMA-99 = 32.59 CNY
Likit varlık ağırlığı yüksek: Dönen varlıklar toplam varlıkların %77'i
Fundamental & Technical Analysis
Profitability
Net Kâr Marjı %19.6
Net kâr marjı %19.6 — sağlıklı seviyede. Bir önceki çeyreğe göre +5.3 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %17.3
ROE %17.3 — orta düzey özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %25.2
FAVÖK marjı %25.2 — operasyonel olarak çok verimli.
Brüt Kâr Marjı %50.7
Hasılat başına brüt kâr %50.7. Güçlü fiyatlama gücü.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %17.5
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %17.5'i. Güçlü FCF üretimi — kâr kalitesi yüksek.
Valuation
F/K Oranı 21.4x Sector: 19.3x
F/K 21.4x — sektör medyanının (19.3x) %11 üzerinde. Hafif premium.
PD/DD Oranı 3.68x Sector: 2.61x
PD/DD 3.68x — sektör medyanının (2.61x) %41 üzerinde.
EV/EBITDA 13.5x Sector: 15.6x
EV/EBITDA 13.5x — sektör medyanı (15.6x) ile uyumlu.
Indebtedness
Cari Oran 2.51x
Cari oran 2.51x — kısa vadeli yükümlülüklerin 2 katı dönen varlık mevcut. Çok sağlıklı likidite.
Net Borç / EBITDA 0.2x
Net Borç/EBITDA 0.2x — çok düşük borç yükü. Şirket hızla borcunu ödeyebilir.
Borç / Özkaynak 0.06x
Düşük kaldıraç — varlıkların büyük çoğunluğu özkaynak ile finanse ediliyor.
Faiz Karşılama Oranı 115.3x
Faiz karşılama 115.3x — faiz giderlerini ödeyebilmek için çok geniş marj.
Growth
Hasılat Büyümesi (YoY) %+12.1
Hasılat yıllık %12.1 büyüdü — sağlıklı büyüme hızı.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+41.3
Net kâr yıllık %41.3 artmış — güçlü kâr büyümesi.
Sezonsellik Analizi Q2 (Nis-Haz)
Tarihsel olarak en güçlü çeyrek: Q2 (Nis-Haz) (ort. kâr 4.4B). En zayıf çeyrek: Q4 (ort. kâr 3.3B).
Score Explanations
Lothien Sağlamlık
63/100
İyi sağlamlık (63/100). Şirket genel olarak dengeli bir finansal profil gösteriyor; bazı alanlarda iyileştirme potansiyeli mevcut.
Güçlü
Potansiyel
+13.1%
Artı %13.1 beklenen değer (38.29) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %75.
Bileşenler: FK hedefi: 31.05 | PD/DD hedefi: 25.03 | EV/EBITDA hedefi: 39.11 | DCF hedefi: 49.61
Damodaran Değerleme
68/100
Orta Damodaran skoru (68/100). ROIC (%31.1) – WACC (%9.9) farkı +21.2 baz puan. Değer yaratma kapasitesi sınırlı.
Güçlü
Dalio Risk Analizi
97/100
Düşük borç riski (97/100). Faiz karşılama oranı 115.3x — güçlü. Borç/EBITDA 0.2x — sağlıklı aralıkta.
Kaldıraç: 96/100 | Borç Servis: 100/100 | Kalite: 91/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%31.1
ROIC (%31.1) sermaye maliyetini 21.2 puan aşıyor → şirket değer yaratıyor.
WACC: %9.9
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
49.61
DCF modeli 49.61 hedef değer üretmiş — güncel fiyata göre %46.5 ucuz.
Mevcut fiyat: 33.86
Borç Döngüsü Fazı
Erken Genişleme
Borç azalıyor, büyüme ivme kazanıyor. Şirket bilanço temizliği döneminde — piyasal açıdan olumlu.
Piotroski F-Score
4/9
Zayıf Piotroski (4/9). Çok sayıda bilanço kalitesi kriteri karşılanamıyor. Not: Faaliyet nakit akışı verisi yok (C3, C4); brüt kâr, önceki yıl brüt kâr verisi eksik → marj karşılaştırılamadı (C8)
Nötr
Graham İçsel Değer
¥18.1
Graham içsel değer: ¥18.1. Pahalı
Pahalı
⚖️ Sector Comparison
F/K Oranı
21.4x vs 19.3x
Sektör medyanının %11 üzerinde — pahalı
PD/DD Oranı
3.68x vs 2.61x
Sektörden %41 daha pahalı (defter değerine göre)
EV/EBITDA
13.5x vs 15.6x
Sektörden %13 daha düşük EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%31.1 vs %9.9 WACC
ROIC 21.2 baz puan sermaye maliyetini aşıyor
Net Kâr Marjı (TTM)
%15.6 vs %22.1 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %15.6
↔
TRAMA-99 Trend — TRAMA Yakınında
Fiyat (33.66), TRAMA-99 çizgisi (32.59) ile yakın seviyede (%+3.3). Önemli karar bölgesi — kırılım yönü trendi belirleyecek.
Price:: 33.66
TRAMA: 32.59
Difference: %+3.3
Charts
Indicators
BB deviation ?
RSI thresholds ?

Price Chart ?
RSI (14) ?
Bollinger Bands ?
MACD ?
Gold-Based Price + TRAMA (Stock / Gram Gold) ?
P/E Ratio ?
P/B Ratio ?
EBITDA ?
Net Working Capital ?
Current Ratio ?
002415 — Participation Finance Compliance
Loading…
The Lothien health scores and analyses on this page are for informational purposes only. They do not constitute investment advice. Please consult a licensed investment advisor before making investment decisions.