002415

🇨🇳 Çin Borsası
33.66
CNY
نتائج التحليل
درجة متانة لوذيان?
63/100
Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
68/100
Dalio Risk ?
97/100
Piotroski ?
4/9
Nötr
Faaliyet nakit akışı verisi yok (C3, C4); brüt kâr, önceki yıl brüt kâr verisi eksik → marj karşılaştırılamadı (C8)
Graham ?
¥18.1
Pahalı
مقياس نشط?
4/4
ثقة?
75%
ملخص متانة لوذيان
88/100
Lothien Sağlamlık: Çok Güçlü (88/100)
Temel göstergelerin büyük çoğunluğu pozitif. Kârlılık, büyüme ve değerleme açısından güçlü görünüm. | Kısa Vade: Olumlu | Uzun Vade: Olumlu | Pozitif: 8 | Negatif: 1 | Nötr: 0
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte ¥5.1B net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Çeyreklik Kâr Artışı
Net kâr bir önceki çeyreğe göre %+54.4 arttı (¥3.3B → ¥5.1B). Kısa vadede olumlu momentum.
Yıllık Kâr Büyümesi Güçlü
Geçen yılın aynı dönemine göre net kâr %+41.3 arttı. Büyüme trendi sağlıklı.
3 Çeyrek Üst Üste Artış
Son 3 çeyrek üst üste kâr artıyor. Güçlü yukarı trend devam ediyor.
Yüksek Net Kâr Marjı
Net kâr marjı %19.6. Her 100¥ satıştan 20¥ kâr kalıyor.
Net Nakit Pozisyonu
Şirketin nakdi borçlarından ¥32.8B fazla. Borç riski düşük.
Güçlü Likidite
Cari oran 2.51x — kısa vadeli borçları rahat karşılıyor.
Güçlü Nakit Üretimi
Serbest nakit akışı (¥4.7B) kârın %92'sini nakit olarak üretiyor. Kâr kalitesi yüksek.
Sonraki Çeyrek: Düşüş Beklentisi
Tahminine göre kâr %-30.9 düşebilir. Sonraki bilançoya dikkat.

تاريخ البيانات 2026-10-16 ليست نصيحة استثمارية؛ الأرقام مخرجات نماذج قائمة على قواعد. كيف تُحسب الدرجات

بطاقة تعريف الدرجة
تاريخ البيانات 2026-10-16
وتيرة التحديث تشغيل تحليلي مجدول في أيام العمل الساعة 19:30 بتوقيت إسطنبول؛ لا يُحدَّث كل رمز في كل تشغيل

ملخص المنهجيةدرجة متانة لوذيان (0-100) مزيج مرجّح من درجات فرعية تُحسب وفق قواعد ثابتة من القوائم المالية المنشورة وبيانات الأسعار (تقييم داموداران، ومخاطر داليو، ومؤشر بيوتروسكي F، وجودة الأرباح، والزخم وغيرها). وتُطبَّق القواعد تلقائيًا على كل سهم مشمول، بأوزان تختلف حسب القطاع.

الافتراضاتتستند الحسابات إلى أحدث القوائم المالية التي نشرتها الشركة وإلى بيانات أسعار قد تكون متأخرة. وحين لا تُنشر أربعة أرباع، قد تُقدَّر الأرقام السنوية بالتناسب من الأرباع المتاحة. ومعايير النموذج مثل معدل الفائدة الخالي من المخاطر وعلاوة المخاطر والنمو طويل الأجل افتراضات ثابتة لكل بورصة، ولا تتضمن توقعًا خاصًا بالشركة.

تضارب المصالحلم يُنشر أي بيان بشأن ما إذا كانت شركة MIDAK المشغّلة للوذيان أو فريقها يملكون مراكز في هذه الأسهم. وتُنتَج الأرقام تلقائيًا بالقواعد نفسها ودون اعتبار لأي مركز من هذا النوع.

تحذيرهذه المعلومات لا تندرج ضمن نطاق الاستشارات الاستثمارية وليست نصيحة استثمارية. والأرقام ناتج نماذج قائمة على قواعد، وقد لا تناسب وضعك المالي أو تفضيلاتك في المخاطرة والعائد. واتخاذ قرار استثماري بالاعتماد على هذه المعلومات وحدها قد لا يؤدي إلى نتائج تلبي توقعاتك.

ناتج نموذج؛ ليس نصيحة استثمارية؛ وقد تختلف النماذج فيما بينها. الإبلاغ عن خطأ

تحليل المخاطر (VaR) Orta
252 أيام
التقلب السنوي ?
%28.4
VaR 95% ?
%2.90
أقصى خسارة يومية
VaR 99% ?
%4.12
أقصى خسارة يومية
CVaR 95% ?
%3.30
الخسارة المتوقعة (الذيل)
أقصى تراجع ?
%17.4
30.04.2026 → 11.06.2026
الانحراف ?
0.94
Parametrik%2.90
Historik%2.77
Cornish-Fisher%2.27
توزيع العوائد
التقييم
إمكانية?
+13.1%
ROIC ?
31.1%
قيمة DCF ?
49.61
دورة الديون?
Erken Genişleme
تحليل الميزانية العمومية? Q2026/6
Net kâr çeyreklik %+54.4 artarak 5.1B CNY oldu
Yıllık net kâr büyümesi sınırlı (%+4.9)
Hasılat çeyreklik %+12.9 büyüdü (26.1B CNY)
Yıllık hasılat büyümesi ılımlı (%-2.4)
Brüt kâr marjı güçlü: %50.7
Net kâr marjı yüksek: %19.6
FAVÖK marjı güçlü: %25.2
Toplam borç: 5.0B CNY
Net nakit pozisyonunda: -32.8B CNY (borçsuz)
Borç/Özkaynak oranı düşük: 0.06x
Cari oran güçlü: 2.51x — yükümlülükler rahat karşılanıyor
Nakit ve benzerleri: 37.9B CNY
Serbest nakit akışı pozitif: 4.7B CNY
ROE düşük: %6.1
ROA: %3.7
Toplam varlıklar: 137.7B CNY (%-0.3)
Özkaynak: 84.3B CNY (%+1.2)
İşletme kârı pozitif: 6.5B CNY
İşletme kârı büyüme: %+82.6
Faiz karşılama oranı güçlü: 152.0x (Faiz: 43.2M CNY)
Ödenmiş sermaye: 9.2B CNY
Net işletme sermayesi pozitif: 63.4B CNY
CAPEX: 736.9M CNY (Hasılatın %2.8'i)
Son 7 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 hafif üzerinde: %+3.3
Destek seviyesi: TRAMA-99 = 32.59 CNY
Likit varlık ağırlığı yüksek: Dönen varlıklar toplam varlıkların %77'i
التحليل الأساسي والفني
الربحية
Net Kâr Marjı %19.6
Net kâr marjı %19.6 — sağlıklı seviyede. Bir önceki çeyreğe göre +5.3 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %17.3
ROE %17.3 — orta düzey özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %25.2
FAVÖK marjı %25.2 — operasyonel olarak çok verimli.
Brüt Kâr Marjı %50.7
Hasılat başına brüt kâr %50.7. Güçlü fiyatlama gücü.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %17.5
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %17.5'i. Güçlü FCF üretimi — kâr kalitesi yüksek.
التقييم
F/K Oranı 21.4x القطاع: 19.3x
F/K 21.4x — sektör medyanının (19.3x) %11 üzerinde. Hafif premium.
PD/DD Oranı 3.68x القطاع: 2.61x
PD/DD 3.68x — sektör medyanının (2.61x) %41 üzerinde.
EV/EBITDA 13.5x القطاع: 15.6x
EV/EBITDA 13.5x — sektör medyanı (15.6x) ile uyumlu.
المديونية
Cari Oran 2.51x
Cari oran 2.51x — kısa vadeli yükümlülüklerin 2 katı dönen varlık mevcut. Çok sağlıklı likidite.
Net Borç / EBITDA 0.2x
Net Borç/EBITDA 0.2x — çok düşük borç yükü. Şirket hızla borcunu ödeyebilir.
Borç / Özkaynak 0.06x
Düşük kaldıraç — varlıkların büyük çoğunluğu özkaynak ile finanse ediliyor.
Faiz Karşılama Oranı 115.3x
Faiz karşılama 115.3x — faiz giderlerini ödeyebilmek için çok geniş marj.
النمو
Hasılat Büyümesi (YoY) %+12.1
Hasılat yıllık %12.1 büyüdü — sağlıklı büyüme hızı.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+41.3
Net kâr yıllık %41.3 artmış — güçlü kâr büyümesi.
Sezonsellik Analizi Q2 (Nis-Haz)
Tarihsel olarak en güçlü çeyrek: Q2 (Nis-Haz) (ort. kâr 4.4B). En zayıf çeyrek: Q4 (ort. kâr 3.3B).
شرح النتائج
Lothien Sağlamlık
63/100
İyi sağlamlık (63/100). Şirket genel olarak dengeli bir finansal profil gösteriyor; bazı alanlarda iyileştirme potansiyeli mevcut.
Güçlü
Potansiyel
+13.1%
Artı %13.1 beklenen değer (38.29) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %75.
Bileşenler: FK hedefi: 31.05 | PD/DD hedefi: 25.03 | EV/EBITDA hedefi: 39.11 | DCF hedefi: 49.61
Damodaran Değerleme
68/100
Orta Damodaran skoru (68/100). ROIC (%31.1) – WACC (%9.9) farkı +21.2 baz puan. Değer yaratma kapasitesi sınırlı.
Güçlü
Dalio Risk Analizi
97/100
Düşük borç riski (97/100). Faiz karşılama oranı 115.3x — güçlü. Borç/EBITDA 0.2x — sağlıklı aralıkta.
Kaldıraç: 96/100 | Borç Servis: 100/100 | Kalite: 91/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%31.1
ROIC (%31.1) sermaye maliyetini 21.2 puan aşıyor → şirket değer yaratıyor.
WACC: %9.9
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
49.61
DCF modeli 49.61 hedef değer üretmiş — güncel fiyata göre %46.5 ucuz.
Mevcut fiyat: 33.86
Borç Döngüsü Fazı
Erken Genişleme
Borç azalıyor, büyüme ivme kazanıyor. Şirket bilanço temizliği döneminde — piyasal açıdan olumlu.
Piotroski F-Score
4/9
Zayıf Piotroski (4/9). Çok sayıda bilanço kalitesi kriteri karşılanamıyor. Not: Faaliyet nakit akışı verisi yok (C3, C4); brüt kâr, önceki yıl brüt kâr verisi eksik → marj karşılaştırılamadı (C8)
Nötr
Graham İçsel Değer
¥18.1
Graham içsel değer: ¥18.1. Pahalı
Pahalı
⚖️ مقارنة القطاع
F/K Oranı
21.4x vs 19.3x
Sektör medyanının %11 üzerinde — pahalı
PD/DD Oranı
3.68x vs 2.61x
Sektörden %41 daha pahalı (defter değerine göre)
EV/EBITDA
13.5x vs 15.6x
Sektörden %13 daha düşük EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%31.1 vs %9.9 WACC
ROIC 21.2 baz puan sermaye maliyetini aşıyor
Net Kâr Marjı (TTM)
%15.6 vs %22.1 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %15.6
↔
TRAMA-99 Trend — TRAMA Yakınında
Fiyat (33.66), TRAMA-99 çizgisi (32.59) ile yakın seviyede (%+3.3). Önemli karar bölgesi — kırılım yönü trendi belirleyecek.
السعر:: 33.66
TRAMA: 32.59
الفرق: %+3.3
الرسوم البيانية
المؤشرات
انحراف بولينجر ?
عتبات RSI ?

مخطط الأسعار ?
مؤشر القوة النسبية (14) ?
نطاقات بولينجر ?
MACD ?
السعر على أساس الذهب + TRAMA (السهم / غرام ذهب) ?
نسبة السعر/الأرباح ?
نسبة السعر/القيمة الدفترية ?
الأرباح قبل الفوائد والضرائب والاستهلاك ?
صافي رأس المال العامل ?
النسبة الجارية ?
002415 — التوافق مع التمويل التشاركي
جارٍ التحميل…
درجات صحة لوذيان والتحليلات في هذه الصفحة لأغراض إعلامية فقط. لا تشكل نصيحة استثمارية.