000858WLY

🇨🇳 Çin Borsası
72.07
CNY
نتائج التحليل
درجة متانة لوذيان?
78/100
Çok Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
81/100
Dalio Risk ?
96/100
Piotroski ?
7/9
Güçlü
Faaliyet nakit akışı verisi yok (C3, C4)
Graham ?
¥63.8
Pahalı
مقياس نشط?
4/4
ثقة?
75%
ملخص متانة لوذيان
71/100
Lothien Sağlamlık: Güçlü (71/100)
Genel tablo olumlu. Finansal yapı sağlam, bazı riskler mevcut. | Kısa Vade: Olumlu | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 8 | Negatif: 5 | Nötr: 2
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte ¥690M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Çeyreklik Kâr Düşüşü
Net kâr bir önceki çeyreğe göre %-90.3 geriledi (¥7.1B → ¥690M). Kısa vadede olumsuz sinyal.
Yıllık Kâr Büyümesi Güçlü
Geçen yılın aynı dönemine göre net kâr %+232.6 arttı. Büyüme trendi sağlıklı.
3 Çeyrek Üst Üste Artış
Son 3 çeyrek üst üste kâr artıyor. Güçlü yukarı trend devam ediyor.
Hasılat Geriledi
Satış gelirleri çeyreklik %-72.9 düştü. Talep zayıflıyor veya mevsimsel etki var.
Yıllık Hasılatta Daralma
Yıllık hasılat %-13.2 düştü. Şirket daralmada.
Net Nakit Pozisyonu
Şirketin nakdi borçlarından ¥118.7B fazla. Borç riski düşük.
Güçlü Likidite
Cari oran 2.47x — kısa vadeli borçları rahat karşılıyor.
Borç Azalıyor
Toplam borç çeyreklik %-71.7 düştü. Bilanço güçleniyor.
FAVÖK Düşüşü
FAVÖK çeyreklik %-91.3 düştü. Operasyonel performans zayıflıyor.
Makul F/K
Trailing F/K: 12.0. Makul değerleme aralığında.
Lothien Sağlamlık Skoru: 78/100
Bileşik algoritma değerlendirmesine göre şirketin finansal yapısı güçlü görünüyor.
Mevsimsel Etki
Çeyreklik düşüş (%-90.3) ama yıllık bazda artış (%+232.6). Bu muhtemelen mevsimsel bir düşüş.
Özkaynak Eriyor
Özkaynak çeyreklik %-19.0 düştü. Zarar veya temettü ile sermaye eriyor.
Sonraki Çeyrek: Artış Beklentisi
Pusla tahminine göre bir sonraki çeyrekte kâr %+469.1 artabilir (¥690M → ¥3.9B).

تاريخ البيانات 2026-10-16 ليست نصيحة استثمارية؛ الأرقام مخرجات نماذج قائمة على قواعد. كيف تُحسب الدرجات

بطاقة تعريف الدرجة
تاريخ البيانات 2026-10-16
وتيرة التحديث تشغيل تحليلي مجدول في أيام العمل الساعة 19:30 بتوقيت إسطنبول؛ لا يُحدَّث كل رمز في كل تشغيل

ملخص المنهجيةدرجة متانة لوذيان (0-100) مزيج مرجّح من درجات فرعية تُحسب وفق قواعد ثابتة من القوائم المالية المنشورة وبيانات الأسعار (تقييم داموداران، ومخاطر داليو، ومؤشر بيوتروسكي F، وجودة الأرباح، والزخم وغيرها). وتُطبَّق القواعد تلقائيًا على كل سهم مشمول، بأوزان تختلف حسب القطاع.

الافتراضاتتستند الحسابات إلى أحدث القوائم المالية التي نشرتها الشركة وإلى بيانات أسعار قد تكون متأخرة. وحين لا تُنشر أربعة أرباع، قد تُقدَّر الأرقام السنوية بالتناسب من الأرباع المتاحة. ومعايير النموذج مثل معدل الفائدة الخالي من المخاطر وعلاوة المخاطر والنمو طويل الأجل افتراضات ثابتة لكل بورصة، ولا تتضمن توقعًا خاصًا بالشركة.

تضارب المصالحلم يُنشر أي بيان بشأن ما إذا كانت شركة MIDAK المشغّلة للوذيان أو فريقها يملكون مراكز في هذه الأسهم. وتُنتَج الأرقام تلقائيًا بالقواعد نفسها ودون اعتبار لأي مركز من هذا النوع.

تحذيرهذه المعلومات لا تندرج ضمن نطاق الاستشارات الاستثمارية وليست نصيحة استثمارية. والأرقام ناتج نماذج قائمة على قواعد، وقد لا تناسب وضعك المالي أو تفضيلاتك في المخاطرة والعائد. واتخاذ قرار استثماري بالاعتماد على هذه المعلومات وحدها قد لا يؤدي إلى نتائج تلبي توقعاتك.

ناتج نموذج؛ ليس نصيحة استثمارية؛ وقد تختلف النماذج فيما بينها. الإبلاغ عن خطأ

تحليل المخاطر (VaR) Orta
252 أيام
التقلب السنوي ?
%22.6
VaR 95% ?
%2.54
أقصى خسارة يومية
VaR 99% ?
%3.51
أقصى خسارة يومية
CVaR 95% ?
%2.90
الخسارة المتوقعة (الذيل)
أقصى تراجع ?
%44.0
16.10.2025 → 29.09.2026
الانحراف ?
1.70
Parametrik%2.54
Historik%2.02
Cornish-Fisher%1.44
توزيع العوائد
التقييم
إمكانية?
+25.4%
ROIC ?
18.3%
قيمة DCF ?
162.47
دورة الديون?
Erken Genişleme
تحليل الميزانية العمومية? Q2026/6
Net kâr çeyreklik %-90.3 düşerek 690.2M CNY oldu
Yıllık net kâr %-72.2 geriledi
Hasılat çeyreklik %-72.9 düştü (5.6B CNY)
Yıllık hasılat daraldı (%-43.6)
Brüt kâr marjı güçlü: %75.6
Net kâr marjı: %12.4
FAVÖK çeyreklik %-91.3 düştü (1.4B CNY)
FAVÖK marjı: %24.3
Toplam borç %-71.7 azaldı → 349.9M CNY
Net nakit pozisyonunda: -118.7B CNY (borçsuz)
Borç/Özkaynak oranı düşük: 0.00x
Cari oran güçlü: 2.47x — yükümlülükler rahat karşılanıyor
Nakit %-12.6 azaldı → 119.1B CNY
Serbest nakit akışı pozitif: 297.3M CNY
ROE düşük: %0.6
ROA düşük: %0.4
Toplam varlıklar: 185.0B CNY (%+2.2)
Özkaynak %-19.0 azaldı → 118.5B CNY
İşletme kârı pozitif: 757.6M CNY
Faiz karşılama oranı güçlü: 69.2x (Faiz: 19.6M CNY)
Ödenmiş sermaye: 3.9B CNY
Net işletme sermayesi pozitif: 93.2B CNY
İşletme sermayesi değişimi: %-24.5
CAPEX: 84.5M CNY (Hasılatın %1.5'i)
Son 8 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 hafif üzerinde: %+2.2
Destek seviyesi: TRAMA-99 = 70.50 CNY
Likit varlık ağırlığı yüksek: Dönen varlıklar toplam varlıkların %85'i
التحليل الأساسي والفني
الربحية
Net Kâr Marjı %12.4
Net kâr marjı %12.4 — sağlıklı seviyede. Bir önceki çeyreğe göre -22.2 puan düşüş.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %17.4
ROE %17.4 — orta düzey özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %24.3
FAVÖK marjı %24.3 — iyi operasyonel performans.
Brüt Kâr Marjı %75.6
Hasılat başına brüt kâr %75.6. Güçlü fiyatlama gücü.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %17.8
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %17.8'i. Güçlü FCF üretimi — kâr kalitesi yüksek.
التقييم
F/K Oranı 12.0x القطاع: 15.1x
F/K 12.0x — sektör medyanına (15.1x) kıyasla makul seviyelerde.
PD/DD Oranı 2.34x القطاع: 2.39x
PD/DD 2.34x — sektör medyanı (2.39x) altında veya yakın. Makul değerleme.
EV/EBITDA 8.9x القطاع: 10.4x
EV/EBITDA 8.9x — sektör medyanı (10.4x) ile uyumlu.
المديونية
Cari Oran 2.47x
Cari oran 2.47x — kısa vadeli yükümlülüklerin 2 katı dönen varlık mevcut. Çok sağlıklı likidite.
Net Borç / EBITDA 0.0x
Net Borç/EBITDA 0.0x — çok düşük borç yükü. Şirket hızla borcunu ödeyebilir.
Borç / Özkaynak 0.00x
Düşük kaldıraç — varlıkların büyük çoğunluğu özkaynak ile finanse ediliyor.
Faiz Karşılama Oranı 432.1x
Faiz karşılama 432.1x — faiz giderlerini ödeyebilmek için çok geniş marj.
النمو
Hasılat Büyümesi (YoY) %-13.2
Hasılat yıllık %-13.2 geriledi — önemli ciro düşüşü.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+232.6
Net kâr yıllık %232.6 artmış (2026/6) — olağanüstü kâr büyümesi.
Sezonsellik Analizi Q4
Tarihsel olarak en güçlü çeyrek: Q4 (ort. kâr 7.1B). En zayıf çeyrek: Q2 (Nis-Haz) (ort. kâr 448.9M).
شرح النتائج
Lothien Sağlamlık
78/100
Çok güçlü sağlamlık skoru (78/100). Damodaran değerlemesi, Dalio risk analizi ve bilanço kalite kriterleri büyük ölçüde karşılanmış.
Çok Güçlü
Potansiyel
+25.4%
Artı %25.4 beklenen değer (89.42) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %75.
Bileşenler: FK hedefi: 77.06 | PD/DD hedefi: 75.41 | EV/EBITDA hedefi: 83.99 | DCF hedefi: 162.47
Damodaran Değerleme
81/100
Güçlü Damodaran değerlemesi (81/100). ROIC (%18.3) sermaye maliyetini aşıyor, şirket değer yaratıyor.
Çok Güçlü
Dalio Risk Analizi
96/100
Düşük borç riski (96/100). Faiz karşılama oranı 432.1x — güçlü. Borç/EBITDA 0.0x — sağlıklı aralıkta.
Kaldıraç: 100/100 | Borç Servis: 100/100 | Kalite: 87/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%18.3
ROIC (%18.3) sermaye maliyetini 11.3 puan aşıyor → şirket değer yaratıyor.
WACC: %7.0
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
162.47
DCF modeli 162.47 hedef değer üretmiş — güncel fiyata göre %127.9 ucuz.
Mevcut fiyat: 71.30
Borç Döngüsü Fazı
Erken Genişleme
Borç azalıyor, büyüme ivme kazanıyor. Şirket bilanço temizliği döneminde — piyasal açıdan olumlu.
Piotroski F-Score
7/9
Güçlü Piotroski F-Score (7/9). Karlılık, kaldıraç ve operasyonel verimlilik kriterleri büyük ölçüde karşılanmış. Not: Faaliyet nakit akışı verisi yok (C3, C4)
Güçlü
Graham İçsel Değer
¥63.8
Graham içsel değer: ¥63.8. Pahalı
Pahalı
⚖️ مقارنة القطاع
F/K Oranı
12.0x vs 15.1x
Sektör medyanının %20 altında — ucuz
PD/DD Oranı
2.34x vs 2.39x
Sektörden %2 daha ucuz (defter değerine göre)
EV/EBITDA
8.9x vs 10.4x
Sektörden %15 daha düşük EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%18.3 vs %7.0 WACC
ROIC 11.3 baz puan sermaye maliyetini aşıyor
Net Kâr Marjı (TTM)
%33.0 vs %25.7 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %33.0
↔
TRAMA-99 Trend — TRAMA Yakınında
Fiyat (72.07), TRAMA-99 çizgisi (70.50) ile yakın seviyede (%+2.2). Önemli karar bölgesi — kırılım yönü trendi belirleyecek.
السعر:: 72.07
TRAMA: 70.50
الفرق: %+2.2
الرسوم البيانية
المؤشرات
انحراف بولينجر ?
عتبات RSI ?

مخطط الأسعار ?
مؤشر القوة النسبية (14) ?
نطاقات بولينجر ?
MACD ?
السعر على أساس الذهب + TRAMA (السهم / غرام ذهب) ?
نسبة السعر/الأرباح ?
نسبة السعر/القيمة الدفترية ?
الأرباح قبل الفوائد والضرائب والاستهلاك ?
صافي رأس المال العامل ?
النسبة الجارية ?
000858 — التوافق مع التمويل التشاركي
جارٍ التحميل…
درجات صحة لوذيان والتحليلات في هذه الصفحة لأغراض إعلامية فقط. لا تشكل نصيحة استثمارية.