ZKXEver Glory United Holdings Limited

🇸🇬 Singapur Borsası
0.76
SGD
Analysis Scores
Lothien Robustness Score?
56/100
Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
36/100
Dalio Risk ?
87/100
Piotroski ?
4/9
Nötr
Graham ?
S$0.3
Pahalı
Active Metric?
4/4
Confidence?
72%
Lothien Robustness Summary
88/100
Lothien Sağlamlık: Çok Güçlü (88/100)
Temel göstergelerin büyük çoğunluğu pozitif. Kârlılık, büyüme ve değerleme açısından güçlü görünüm. | Kısa Vade: Olumlu | Uzun Vade: Olumlu | Pozitif: 11 | Negatif: 1 | Nötr: 2
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte S$28M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Çeyreklik Kâr Artışı
Net kâr bir önceki çeyreğe göre %+461.1 arttı (S$5M → S$28M). Kısa vadede olumlu momentum.
Yıllık Kâr Büyümesi Güçlü
Geçen yılın aynı dönemine göre net kâr %+461.1 arttı. Büyüme trendi sağlıklı.
Hasılat Büyümesi Güçlü
Satış gelirleri çeyreklik %+536.5 arttı (S$29M → S$185M). Talep güçlü.
Yıllık Hasılat Büyümesi Güçlü
Yıllık hasılat %+536.5 arttı. Şirket büyüyor.
Yüksek Net Kâr Marjı
Net kâr marjı %15.2. Her 100S$ satıştan 15S$ kâr kalıyor.
Borç Azalıyor
Toplam borç çeyreklik %-20.2 düştü. Bilanço güçleniyor.
Düşük Nakit Dönüşümü
FCF/Kâr oranı sadece %21. Kâr kâğıt üzerinde, nakte dönmüyor.
FAVÖK Büyümesi
FAVÖK çeyreklik %+400.8 arttı (S$5M → S$27M). Operasyonel verimlilik artıyor.
Çok Düşük F/K
Trailing F/K: 7.4. Piyasa şirketi kârına göre düşük fiyatlıyor. Ucuz görünüyor ama sebebi araştırılmalı.
Yüksek PD/DD
PD/DD: 5.19. Piyasa defter değerinin çok üstünde fiyatlıyor. Büyüme beklentisi primli.
Yüksek ROE
Özkaynak getirisi (ROE): %58.6. Sermaye verimli kullanılıyor.
Özkaynak Büyümesi
Özkaynak çeyreklik %+24.3 arttı. Şirket içsel birikimle güçleniyor.
Sonraki Çeyrek: Düşüş Beklentisi
Tahminine göre kâr %-51.5 düşebilir. Sonraki bilançoya dikkat.

Data date 2026-10-16 Not investment advice; the figures are rule-based model output. How the scores are computed

Score record
Data date 2026-10-16
Update frequency Scheduled analysis run on business days at 19:30 Istanbul time; not every symbol is refreshed in every run

Method summaryThe Lothien Robustness Score (0-100) is a weighted combination of sub-scores computed by fixed rules from published financial statements and price data (Damodaran valuation, Dalio risk, Piotroski F-score, earnings quality, momentum and others). The rules are applied automatically to every covered stock, with weights that vary by sector.

AssumptionsCalculations rest on the company's latest published financial statements and on price data that may be delayed. Where four quarters have not been published, annual figures may be scaled from the available quarters. Model parameters such as the risk-free rate, the risk premium and long-term growth are fixed assumptions per exchange and contain no company-specific expectation.

Conflict of interestNo statement has been published on whether MIDAK, the operator of Lothien, or its team hold positions in these stocks. The figures are produced automatically by the same rules, without regard to any such position.

WarningThis information is not within the scope of investment advisory services and is not investment advice. The figures are the output of rule-based models and may not suit your financial situation or your risk and return preferences. Making an investment decision on the basis of this information alone may not lead to results that meet your expectations.

Model output; not investment advice; different models can disagree. Report an error

Risk Analysis (VaR) Yüksek
252 days
Annual Volatility ?
%35.3
VaR 95% ?
%3.50
daily max loss
VaR 99% ?
%5.02
daily max loss
CVaR 95% ?
%3.77
expected loss (tail)
Max Drawdown ?
%16.5
26.12.2025 → 03.02.2026
Skewness ?
1.00
Parametrik%3.50
Historik%3.20
Cornish-Fisher%2.71
Return Distribution
Valuation
Potential?
-21.3%
ROIC ?
14.7%
DCF Value ?
0.33
Debt Cycle?
Erken Genişleme
Balance Sheet Analysis? Q2026/6
Yıllık net kâr büyümesi %+461.1
Yıllık hasılat büyümesi güçlü (%+536.5)
Brüt kâr marjı: %20.1
Net kâr marjı yüksek: %15.2
FAVÖK marjı: %14.7
Toplam borç: 33.5M SGD
Net borç: 9.9M SGD
Borç/Özkaynak oranı düşük: 0.46x
Cari oran: 1.73x — yeterli likidite
Nakit ve benzerleri: 23.7M SGD
İşletme nakit akışı pozitif: 29.4M SGD
Serbest nakit akışı pozitif: 6.0M SGD
ROE yüksek: %39.0 — özkaynak verimli kullanılıyor
ROA güçlü: %16.5 — varlıklar etkin kullanılıyor
Ödenmiş sermaye: 501.3M SGD
Net işletme sermayesi pozitif: 53.7M SGD
Son 7 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 üzerinde: %+6.0 — teknik trend olumlu
Destek seviyesi: TRAMA-99 = 0.72 SGD
Likit varlık ağırlığı yüksek: Dönen varlıklar toplam varlıkların %75'i
Fundamental & Technical Analysis
Profitability
Net Kâr Marjı %15.2
Net kâr marjı %15.2 — sağlıklı seviyede. Bir önceki çeyreğe göre -2.0 puan düşüş.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %58.6
ROE %58.6 — yüksek özkaynak verimliliği.
FAVÖK Marjı %14.7
FAVÖK marjı %14.7 — orta seviye operasyonel verimlilik.
Brüt Kâr Marjı %20.1
Hasılat başına brüt kâr %20.1. Sektöre bağlı olarak değerlendirin.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %5.0
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %5.0'i. Orta FCF — yatırım harcamaları operasyonel kârı kısıyor.
Valuation
F/K Oranı 7.4x Sector: 9.2x
F/K 7.4x — sektör medyanına (9.2x) kıyasla makul seviyelerde.
PD/DD Oranı 5.19x Sector: 1.07x
PD/DD 5.19x — sektör medyanının %385 üzerinde. Pahalı defter değeri.
EV/EBITDA 8.9x Sector: 5.8x
EV/EBITDA 8.9x — sektör medyanının (5.8x) %53 üzerinde. EBITDA’ya göre pahalı.
Indebtedness
Cari Oran 1.73x
Cari oran 1.73x — kısa vadeli borçları rahatlıkla karşılayabilir.
Net Borç / EBITDA 0.8x
Net Borç/EBITDA 0.8x — çok düşük borç yükü. Şirket hızla borcunu ödeyebilir.
Borç / Özkaynak 0.46x
Düşük kaldıraç — varlıkların büyük çoğunluğu özkaynak ile finanse ediliyor.
Faiz Karşılama Oranı 71.1x
Faiz karşılama 71.1x — faiz giderlerini ödeyebilmek için çok geniş marj.
Growth
Hasılat Büyümesi (YoY) %+536.5
Hasılat yıllık %536.5 büyüdü (2026/6) — güçlü büyüme. Sektör genişlemesi ve/veya pazar payı artışı.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+461.1
Net kâr yıllık %461.1 artmış (2026/6) — olağanüstü kâr büyümesi.
Sezonsellik Analizi Q2 (Nis-Haz)
Tarihsel olarak en güçlü çeyrek: Q2 (Nis-Haz) (ort. kâr 11.8M). En zayıf çeyrek: Q4 (Eki-Ara) (ort. kâr 3.6M).
Score Explanations
Lothien Sağlamlık
56/100
İyi sağlamlık (56/100). Şirket genel olarak dengeli bir finansal profil gösteriyor; bazı alanlarda iyileştirme potansiyeli mevcut.
Güçlü
Potansiyel
-21.3%
Eksi %21.3 beklenen değer (0.59) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %72.
Bileşenler: FK hedefi: 0.96 | PD/DD hedefi: 0.19 | EV/EBITDA hedefi: 0.49 | DCF hedefi: 0.33
Damodaran Değerleme
36/100
Düşük Damodaran skoru (36/100). DCF analizi mevcut fiyatı desteklemiyor.
Zayıf
Dalio Risk Analizi
87/100
Düşük borç riski (87/100). Faiz karşılama oranı 71.1x — güçlü. Borç/EBITDA 0.8x — sağlıklı aralıkta.
Kaldıraç: 89/100 | Borç Servis: 93/100 | Kalite: 70/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%14.7
ROIC (%14.7) sermaye maliyetini hafifçe (2.2 puan) aşıyor.
WACC: %12.5
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
0.33
DCF (0.33) güncel fiyatın %56.6 altında — nakit akışları mevcut fiyatı desteklemiyor.
Mevcut fiyat: 0.75
Borç Döngüsü Fazı
Erken Genişleme
Borç azalıyor, büyüme ivme kazanıyor. Şirket bilanço temizliği döneminde — piyasal açıdan olumlu.
Piotroski F-Score
4/9
Zayıf Piotroski (4/9). Çok sayıda bilanço kalitesi kriteri karşılanamıyor.
Nötr
Graham İçsel Değer
S$0.3
Graham içsel değer: S$0.3. Pahalı
Pahalı
⚖️ Sector Comparison
F/K Oranı
7.4x vs 9.2x
Sektör medyanının %20 altında — ucuz
PD/DD Oranı
5.19x vs 1.07x
Sektörden %385 daha pahalı (defter değerine göre)
EV/EBITDA
8.9x vs 5.8x
Sektörden %53 daha yüksek EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%14.7 vs %12.5 WACC
ROIC 2.2 baz puan sermaye maliyetini aşıyor
Net Kâr Marjı (TTM)
%15.9 vs %16.0 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %15.9
TRAMA-99 Trend — Yükseliş Trendi
Fiyat (0.76), TRAMA-99 çizgisinin %6.0 üzerinde. Yükseliş trendi sürmekte; trend değişimi için TRAMA'ya yaklaşma takip edilmeli.
Price:: 0.76
TRAMA: 0.72
Difference: %+6.0
Charts
Indicators
BB deviation ?
RSI thresholds ?

Price Chart ?
RSI (14) ?
Bollinger Bands ?
MACD ?
Gold-Based Price + TRAMA (Stock / Gram Gold) ?
P/E Ratio ?
P/B Ratio ?
EBITDA ?
Net Working Capital ?
Current Ratio ?
ZKX — Participation Finance Compliance
Loading…
The Lothien health scores and analyses on this page are for informational purposes only. They do not constitute investment advice. Please consult a licensed investment advisor before making investment decisions.