YARO

NORDIC
412.10
EUR
Analysis Scores
Lothien Robustness Score?
65/100
Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
41/100
Dalio Risk ?
79/100
Piotroski ?
5/9
Nötr
Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Önceki yıl verisi yok → marj karşılaştırılamadı (C8)
Graham ?
€62.5
Pahalı
Active Metric?
4/4
Confidence?
72%
Lothien Robustness Summary
60/100
Lothien Sağlamlık: Güçlü (60/100)
Genel tablo olumlu. Finansal yapı sağlam, bazı riskler mevcut. | Kısa Vade: Olumlu | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 4 | Negatif: 2 | Nötr: 1
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte €477M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Çeyreklik Kâr Artışı
Net kâr bir önceki çeyreğe göre %+66.6 arttı (€286M → €477M). Kısa vadede olumlu momentum.
Yıllık Kâr Büyümesi Güçlü
Geçen yılın aynı dönemine göre net kâr %+31.8 arttı. Büyüme trendi sağlıklı.
FAVÖK Büyümesi
FAVÖK çeyreklik %+34.5 arttı (€689M → €927M). Operasyonel verimlilik artıyor.
Yüksek F/K Uyarısı
Trailing F/K: 74.0. Piyasa yüksek büyüme bekliyor ya da hisse pahalı. Büyüme gerçekleşmezse düşüş riski yüksek.
Yüksek PD/DD
PD/DD: 13.27. Piyasa defter değerinin çok üstünde fiyatlıyor. Büyüme beklentisi primli.
Yüksek EV/EBITDA
EV/EBITDA: 35.2. Pahalı değerleme.

Data date 2026-10-16 Not investment advice; the figures are rule-based model output. How the scores are computed

Score record
Data date 2026-10-16
Update frequency Scheduled analysis run on business days at 19:30 Istanbul time; not every symbol is refreshed in every run

Method summaryThe Lothien Robustness Score (0-100) is a weighted combination of sub-scores computed by fixed rules from published financial statements and price data (Damodaran valuation, Dalio risk, Piotroski F-score, earnings quality, momentum and others). The rules are applied automatically to every covered stock, with weights that vary by sector.

AssumptionsCalculations rest on the company's latest published financial statements and on price data that may be delayed. Where four quarters have not been published, annual figures may be scaled from the available quarters. Model parameters such as the risk-free rate, the risk premium and long-term growth are fixed assumptions per exchange and contain no company-specific expectation.

Conflict of interestNo statement has been published on whether MIDAK, the operator of Lothien, or its team hold positions in these stocks. The figures are produced automatically by the same rules, without regard to any such position.

WarningThis information is not within the scope of investment advisory services and is not investment advice. The figures are the output of rule-based models and may not suit your financial situation or your risk and return preferences. Making an investment decision on the basis of this information alone may not lead to results that meet your expectations.

Model output; not investment advice; different models can disagree. Report an error

Risk Analysis (VaR) Yüksek
252 days
Annual Volatility ?
%41.6
VaR 95% ?
%4.23
daily max loss
VaR 99% ?
%6.02
daily max loss
CVaR 95% ?
%5.84
expected loss (tail)
Max Drawdown ?
%35.4
31.03.2026 → 12.10.2026
Skewness ?
-0.24
Parametrik%4.23
Historik%3.18
Cornish-Fisher%4.11
Return Distribution
Valuation
Potential?
+25.4%
ROIC ?
12.5%
DCF Value ?
111.57
Debt Cycle?
Erken Genişleme
Balance Sheet Analysis? Q2026/6
Net kâr çeyreklik %+66.6 artarak 476.5M EUR oldu
Yıllık net kâr büyümesi %+31.8
Hasılat çeyreklik yatay kaldı (3.7B EUR)
Yıllık hasılat büyümesi güçlü (%+8.1)
Brüt kâr marjı: %31.1
Net kâr marjı: %12.7
FAVÖK çeyreklik %+34.5 büyüdü (926.7M EUR)
FAVÖK marjı: %24.8
Toplam borç %-11.6 azaldı → 3.3B EUR
Net borç: 2.7B EUR
Borç/Özkaynak oranı düşük: 0.42x
Cari oran: 1.78x — yeterli likidite
Nakit %-42.1 azaldı → 618.7M EUR
İşletme nakit akışı pozitif: 598.5M EUR
Serbest nakit akışı pozitif: 374.7M EUR
ROE düşük: %6.0
ROA: %3.1
Toplam varlıklar: 15.4B EUR (%-1.7)
Özkaynak: 7.9B EUR (%-0.9)
İşletme kârı pozitif: 505.5M EUR
Faiz karşılama oranı güçlü: 10.9x (Faiz: 85.1M EUR)
Ödenmiş sermaye: 254.7M EUR
Net işletme sermayesi pozitif: 2.9B EUR
CAPEX: 223.8M EUR (Hasılatın %6.0'i)
Son 5 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 altında: %-14.4 — teknik trend olumsuz
Direnç seviyesi: TRAMA-99 = 481.60 EUR
Fundamental & Technical Analysis
Profitability
Net Kâr Marjı %12.7
Net kâr marjı %12.7 — sağlıklı seviyede. Bir önceki çeyreğe göre +5.0 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %13.4
ROE %13.4 — orta düzey özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %24.8
FAVÖK marjı %24.8 — iyi operasyonel performans.
Brüt Kâr Marjı %31.1
Hasılat başına brüt kâr %31.1. Sektöre bağlı olarak değerlendirin.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %9.0
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %9.0'i. Orta FCF — yatırım harcamaları operasyonel kârı kısıyor.
Valuation
F/K Oranı 74.0x Sector: 81.9x
F/K 74.0x — sektör medyanına (81.9x) kıyasla makul seviyelerde.
PD/DD Oranı 13.27x Sector: 9.66x
PD/DD 13.27x — sektör medyanının (9.66x) %37 üzerinde.
EV/EBITDA 35.2x Sector: 107.9x
EV/EBITDA 35.2x — sektör medyanının (107.9x) %67 altında. EBITDA’ya göre ucuz.
Indebtedness
Cari Oran 1.78x
Cari oran 1.78x — kısa vadeli borçları rahatlıkla karşılayabilir.
Net Borç / EBITDA 1.1x
Net Borç/EBITDA 1.1x — çok düşük borç yükü. Şirket hızla borcunu ödeyebilir.
Borç / Özkaynak 0.42x
Düşük kaldıraç — varlıkların büyük çoğunluğu özkaynak ile finanse ediliyor.
Faiz Karşılama Oranı 10.7x
Faiz karşılama 10.7x — faiz giderlerini ödeyebilmek için çok geniş marj.
Growth
Hasılat Büyümesi (YoY) %+8.1
Hasılat yıllık %8.1 büyüdü — pozitif ancak yavaş büyüme.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+31.8
Net kâr yıllık %31.8 artmış — güçlü kâr büyümesi.
Score Explanations
Lothien Sağlamlık
65/100
İyi sağlamlık (65/100). Şirket genel olarak dengeli bir finansal profil gösteriyor; bazı alanlarda iyileştirme potansiyeli mevcut.
Güçlü
Potansiyel
+25.4%
Artı %25.4 beklenen değer (516.81) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %72.
Bileşenler: FK hedefi: 489.46 | PD/DD hedefi: 317.23 | EV/EBITDA hedefi: 1236.30 | DCF hedefi: 111.57
Damodaran Değerleme
41/100
Düşük Damodaran skoru (41/100). DCF analizi mevcut fiyatı desteklemiyor.
Zayıf
Dalio Risk Analizi
79/100
Düşük borç riski (79/100). Faiz karşılama oranı 10.7x — güçlü. Borç/EBITDA 1.1x — sağlıklı aralıkta.
Kaldıraç: 84/100 | Borç Servis: 95/100 | Kalite: 84/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%12.5
ROIC (%12.5) sermaye maliyetini hafifçe (3.4 puan) aşıyor.
WACC: %9.1
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
111.57
DCF (111.57) güncel fiyatın %72.9 altında — nakit akışları mevcut fiyatı desteklemiyor.
Mevcut fiyat: 412.10
Borç Döngüsü Fazı
Erken Genişleme
Borç azalıyor, büyüme ivme kazanıyor. Şirket bilanço temizliği döneminde — piyasal açıdan olumlu.
Piotroski F-Score
5/9
Orta Piotroski (5/9). Bazı bilanço kriterleri karşılanmış, bazıları eksik. Not: Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Önceki yıl verisi yok → marj karşılaştırılamadı (C8)
Nötr
Graham İçsel Değer
€62.5
Güncel fiyat Graham değerinin %84.8 üzerinde (€62.5) — Graham'a göre pahalı.
Pahalı
⚖️ Sector Comparison
F/K Oranı
74.0x vs 81.9x
Sektör medyanının %10 altında — ucuz
PD/DD Oranı
13.27x vs 9.66x
Sektörden %37 daha pahalı (defter değerine göre)
EV/EBITDA
35.2x vs 107.9x
Sektörden %67 daha düşük EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%12.5 vs %9.1 WACC
ROIC 3.4 baz puan sermaye maliyetini aşıyor
Net Kâr Marjı (TTM)
%9.9 vs %21.3 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %9.9
TRAMA-99 Trend — Düşüş Trendi
Fiyat (412.10), TRAMA-99 çizgisinin %14.4 altında. Düşüş trendi sürüyor — teknik görünüm olumsuz. TRAMA, üstüne kırılana kadar baskı devam edebilir.
Price:: 412.10
TRAMA: 481.60
Difference: %-14.4
Charts
Indicators
BB deviation ?
RSI thresholds ?

Price Chart ?
RSI (14) ?
Bollinger Bands ?
MACD ?
Gold-Based Price + TRAMA (Stock / Gram Gold) ?
P/E Ratio ?
P/B Ratio ?
EBITDA ?
Net Working Capital ?
Current Ratio ?
YARO — Participation Finance Compliance
Loading…
The Lothien health scores and analyses on this page are for informational purposes only. They do not constitute investment advice. Please consult a licensed investment advisor before making investment decisions.