WPCW. P. Carey Inc.

🇺🇸 US
Smart Money 30
65.14
USD
Analysis Scores
Lothien Robustness Score?
69/100
Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
53/100
Dalio Risk ?
49/100
Piotroski ?
6/9
Nötr
önceki yıl brüt kâr verisi eksik → marj karşılaştırılamadı (C8)
Graham ?
$49.5
Pahalı
Active Metric?
3/4
Confidence?
69%
Lothien Robustness Summary
66/100
Lothien Sağlamlık: Güçlü (66/100)
Genel tablo olumlu. Finansal yapı sağlam, bazı riskler mevcut. | Kısa Vade: Olumlu | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 5 | Negatif: 2 | Nötr: 2
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte $185M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Kâr Stabil
Net kâr bir önceki çeyreğe göre fazla değişmedi (%+5.2). İstikrarlı seyir.
Yıllık Kâr Büyümesi Güçlü
Geçen yılın aynı dönemine göre net kâr %+261.9 arttı. Büyüme trendi sağlıklı.
5 Çeyrek Üst Üste Artış
Son 5 çeyrek üst üste kâr artıyor. Güçlü yukarı trend devam ediyor.
Yüksek Net Kâr Marjı
Net kâr marjı %40.2. Her 100$ satıştan 40$ kâr kalıyor.
Orta Seviye Borç
Net borç/özkaynak 1.00x. Yönetilebilir seviyede ama takip edilmeli.
Likidite Riski
Cari oran 0.21x — kısa vadeli borçları karşılama kapasitesi düşük. Nakit sıkışıklığı riski var.
Güçlü Nakit Üretimi
Serbest nakit akışı ($333M) kârın %180'sini nakit olarak üretiyor. Kâr kalitesi yüksek.
Yüksek EV/EBITDA
EV/EBITDA: 15.1. Pahalı değerleme.

Data date 2026-10-16 Not investment advice; the figures are rule-based model output. How the scores are computed

Score record
Data date 2026-10-16
Update frequency Scheduled analysis run on business days at 19:30 Istanbul time; not every symbol is refreshed in every run

Method summaryThe Lothien Robustness Score (0-100) is a weighted combination of sub-scores computed by fixed rules from published financial statements and price data (Damodaran valuation, Dalio risk, Piotroski F-score, earnings quality, momentum and others). The rules are applied automatically to every covered stock, with weights that vary by sector.

AssumptionsCalculations rest on the company's latest published financial statements and on price data that may be delayed. Where four quarters have not been published, annual figures may be scaled from the available quarters. Model parameters such as the risk-free rate, the risk premium and long-term growth are fixed assumptions per exchange and contain no company-specific expectation.

Conflict of interestNo statement has been published on whether MIDAK, the operator of Lothien, or its team hold positions in these stocks. The figures are produced automatically by the same rules, without regard to any such position.

WarningThis information is not within the scope of investment advisory services and is not investment advice. The figures are the output of rule-based models and may not suit your financial situation or your risk and return preferences. Making an investment decision on the basis of this information alone may not lead to results that meet your expectations.

Model output; not investment advice; different models can disagree. Report an error

Risk Analysis (VaR) Düşük
252 days
Annual Volatility ?
%17.1
VaR 95% ?
%1.79
daily max loss
VaR 99% ?
%2.52
daily max loss
CVaR 95% ?
%2.49
expected loss (tail)
Max Drawdown ?
%18.2
12.06.2026 → 07.10.2026
Skewness ?
-0.18
Parametrik%1.79
Historik%1.72
Cornish-Fisher%1.82
Return Distribution
Valuation
Potential?
+75.2%
ROIC ?
5.1%
DCF Value ?
160.77
Debt Cycle?
Geç Genişleme
Balance Sheet Analysis? Q2026/6
Net kâr çeyreklik %+5.2 artarak 185.4M USD oldu
Yıllık net kâr büyümesi %+261.9
Hasılat çeyreklik yatay kaldı (461.1M USD)
Yıllık hasılat büyümesi ılımlı (%+7.0)
Brüt kâr marjı güçlü: %90.6
Net kâr marjı yüksek: %40.2
FAVÖK yatay seyrede (413.0M USD)
FAVÖK marjı güçlü: %89.6
Toplam borç: 8.9B USD
Net borç hasılatın üzerinde: 8.7B USD
Borç/Özkaynak oranı: 1.02x
Cari oran < 1: 0.21x — likidite riski
Nakit %-31.7 azaldı → 163.5M USD
İşletme nakit akışı pozitif: 333.1M USD
Serbest nakit akışı pozitif: 333.1M USD
ROE düşük: %2.1
ROA düşük: %1.0
Toplam varlıklar: 18.6B USD (%+2.4)
Özkaynak: 8.7B USD (%+3.9)
İşletme kârı pozitif: 237.2M USD
Faiz karşılama oranı güçlü: 5.2x (Faiz: 79.0M USD)
Ödenmiş sermaye: 227.8M USD
Net işletme sermayesi negatif: -665.9M USD — kısa vadeli baskı
İşletme sermayesi değişimi: %-13.7
Son 8 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 hafif altında: %-3.5
Direnç seviyesi: TRAMA-99 = 67.49 USD
Sabit varlık ağırlıklı bilanço: Dönen varlıklar %1
Fundamental & Technical Analysis
Profitability
Net Kâr Marjı %40.2
Net kâr marjı %40.2 — çok güçlü. Bir önceki çeyreğe göre +1.4 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %7.7
ROE %7.7 — düşük özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %89.6
FAVÖK marjı %89.6 — operasyonel olarak çok verimli.
Brüt Kâr Marjı %90.6
Hasılat başına brüt kâr %90.6. Güçlü fiyatlama gücü.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %68.2
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %68.2'i. Güçlü FCF üretimi — kâr kalitesi yüksek.
Valuation
F/K Oranı 22.7x Sector: 30.2x
F/K 22.7x — sektör medyanına (30.2x) kıyasla makul seviyelerde.
PD/DD Oranı 1.71x Sector: 3.75x
PD/DD 1.71x — sektör medyanının (3.75x) çok altında. Defter değerine göre ucuz.
EV/EBITDA 15.1x Sector: 16.4x
EV/EBITDA 15.1x — sektör medyanı (16.4x) ile uyumlu.
Indebtedness
Cari Oran 0.21x
Cari oran 0.21x — kısa vadeli yükümlülükler dönen varlıkları aşıyor. Likidite riski.
Net Borç / EBITDA 5.7x
Net Borç/EBITDA 5.7x — aşırı kaldıraç. Kırılgan borç profili.
Borç / Özkaynak 1.02x
Borç/Özkaynak 1.02x — orta düzey finansal kaldıraç.
Faiz Karşılama Oranı 5.0x
Faiz karşılama 5.0x — faiz yükümlülükleri rahatça karşılanıyor.
Growth
Hasılat Büyümesi (YoY) %+7.0
Hasılat yıllık %7.0 büyüdü — pozitif ancak yavaş büyüme.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+261.9
Net kâr yıllık %261.9 artmış (2026/6) — olağanüstü kâr büyümesi.
Sezonsellik Analizi Q1 (Oca-Mar)
Tarihsel olarak en güçlü çeyrek: Q1 (Oca-Mar) (ort. kâr 153.8M). En zayıf çeyrek: Q4 (Eki-Ara) (ort. kâr 97.7M).
Score Explanations
Lothien Sağlamlık
69/100
İyi sağlamlık (69/100). Şirket genel olarak dengeli bir finansal profil gösteriyor; bazı alanlarda iyileştirme potansiyeli mevcut.
Güçlü
Potansiyel
+75.2%
Artı %75.2 beklenen değer (113.87) ile güncel fiyat karşılaştırması. 3/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %69.
Bileşenler: PD/DD hedefi: 145.60 | EV/EBITDA hedefi: 70.22 | DCF hedefi: 160.77
Damodaran Değerleme
53/100
Orta Damodaran skoru (53/100). ROIC (%5.1) – WACC (%6.8) farkı -1.7 baz puan. Değer yaratma kapasitesi sınırlı.
Orta
Dalio Risk Analizi
49/100
Yüksek borç riski (49/100). Faiz karşılama oranı 5.0x — güçlü. Borç/EBITDA 5.7x — yüksek borç yükü.
Kaldıraç: 66/100 | Borç Servis: 49/100 | Kalite: 87/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%5.1
ROIC (%5.1) sermaye maliyetinin (6.8%) altında → değer imha ediyor.
WACC: %6.8
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
160.77
DCF modeli 160.77 hedef değer üretmiş — güncel fiyata göre %147.4 ucuz.
Mevcut fiyat: 64.98
Borç Döngüsü Fazı
Geç Genişleme
Borç döngüsü fazı: Geç Genişleme
Piotroski F-Score
6/9
Orta Piotroski (6/9). Bazı bilanço kriterleri karşılanmış, bazıları eksik. Not: önceki yıl brüt kâr verisi eksik → marj karşılaştırılamadı (C8)
Nötr
Graham İçsel Değer
$49.5
Güncel fiyat Graham değerinin %23.8 üzerinde ($49.5) — Graham'a göre pahalı.
Pahalı
⚖️ Sector Comparison
F/K Oranı
22.7x vs 30.2x
Sektör medyanının %25 altında — ucuz
PD/DD Oranı
1.71x vs 3.75x
Sektörden %54 daha ucuz (defter değerine göre)
EV/EBITDA
15.1x vs 16.4x
Sektörden %7 daha düşük EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%5.1 vs %6.8 WACC
ROIC 1.7 baz puan sermaye maliyetinin altında
Net Kâr Marjı (TTM)
%36.3 vs %86.6 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %36.3
↔
TRAMA-99 Trend — TRAMA Yakınında
Fiyat (65.14), TRAMA-99 çizgisi (67.49) ile yakın seviyede (%-3.5). Önemli karar bölgesi — kırılım yönü trendi belirleyecek.
Price:: 65.14
TRAMA: 67.49
Difference: %-3.5
Charts
Indicators
BB deviation ?
RSI thresholds ?

Price Chart ?
▲ içeriden alım · ▼ içeriden satım · ★ katalizör (haber-sezgisel) · ■ 13D aktivist · ■ 13G pasif — SEC Form 4 ~2 gün gecikmeli, yalnız yönetici/direktör/%10+ sahip; katalizör = haber-sezgisel; 13D/G = %5+ pay bildirimi ~5 iş günü gecikmeli.
RSI (14) ?
Bollinger Bands ?
MACD ?
Gold-Based Price + TRAMA (Stock / Gram Gold) ?
P/E Ratio ?
P/B Ratio ?
EBITDA ?
Net Working Capital ?
Current Ratio ?
Kurumsal Holdings — 13F (çeyreklik) ?

İçeriden Alım-Satım Akışı

Kim aldı, kim sattı, ne kadar

WPC — Participation Finance Compliance
Loading…
The Lothien health scores and analyses on this page are for informational purposes only. They do not constitute investment advice. Please consult a licensed investment advisor before making investment decisions.