WORWorley Limited

🇦🇺 Avustralya Borsası
9.31
AUD
Analysis Scores
Lothien Robustness Score?
64/100
Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
50/100
Dalio Risk ?
59/100
Piotroski ?
3/9
Zayıf
Faaliyet nakit akışı verisi yok (C3, C4)
Graham ?
A$10.5
Makul
Active Metric?
4/4
Confidence?
72%
Lothien Robustness Summary
44/100
Lothien Sağlamlık: Zayıf (44/100)
Olumsuz göstergeler ağır basıyor. Finansal yapıda zayıflıklar mevcut. | Kısa Vade: Nötr | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 3 | Negatif: 4 | Nötr: 1
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte A$60M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Kâr Stabil
Net kâr bir önceki çeyreğe göre fazla değişmedi (%+0.0). İstikrarlı seyir.
Yıllık Kâr Geriledi
Geçen yılın aynı dönemine göre net kâr %-41.8 düştü. Uzun vadede endişe verici.
Yıllık Hasılatta Daralma
Yıllık hasılat %-4.8 düştü. Şirket daralmada.
Çok Düşük Net Kâr Marjı
Net kâr marjı sadece %2.2. Küçük bir maliyet artışı şirketi zarara sokabilir.
Güçlü Nakit Üretimi
Serbest nakit akışı (A$84M) kârın %142'sini nakit olarak üretiyor. Kâr kalitesi yüksek.
Defter Değerinin Altında
PD/DD: 0.93. Hisse defter değerinin altında işlem görüyor. Değer tuzağı mı yoksa fırsat mı iyi analiz edilmeli.
Düşük ROE
ROE: %4.9. Sermaye getirisi yetersiz — enflasyonun altında.

Data date 2026-10-16 Not investment advice; the figures are rule-based model output. How the scores are computed

Score record
Data date 2026-10-16
Update frequency Scheduled analysis run on business days at 19:30 Istanbul time; not every symbol is refreshed in every run

Method summaryThe Lothien Robustness Score (0-100) is a weighted combination of sub-scores computed by fixed rules from published financial statements and price data (Damodaran valuation, Dalio risk, Piotroski F-score, earnings quality, momentum and others). The rules are applied automatically to every covered stock, with weights that vary by sector.

AssumptionsCalculations rest on the company's latest published financial statements and on price data that may be delayed. Where four quarters have not been published, annual figures may be scaled from the available quarters. Model parameters such as the risk-free rate, the risk premium and long-term growth are fixed assumptions per exchange and contain no company-specific expectation.

Conflict of interestNo statement has been published on whether MIDAK, the operator of Lothien, or its team hold positions in these stocks. The figures are produced automatically by the same rules, without regard to any such position.

WarningThis information is not within the scope of investment advisory services and is not investment advice. The figures are the output of rule-based models and may not suit your financial situation or your risk and return preferences. Making an investment decision on the basis of this information alone may not lead to results that meet your expectations.

Model output; not investment advice; different models can disagree. Report an error

Risk Analysis (VaR) Orta
252 days
Annual Volatility ?
%29.2
VaR 95% ?
%3.17
daily max loss
VaR 99% ?
%4.43
daily max loss
CVaR 95% ?
%5.35
expected loss (tail)
Max Drawdown ?
%36.5
27.10.2025 → 15.10.2026
Skewness ?
-2.05
Parametrik%3.17
Historik%2.27
Cornish-Fisher%3.73
Return Distribution
Valuation
Potential?
+53.6%
ROIC ?
3.9%
DCF Value ?
18.65
Debt Cycle?
Erken Genişleme
Balance Sheet Analysis? Q2026/6
Net kâr çeyreklik yatay seyrede (59.5M AUD, %+0.0)
Yıllık net kâr %-41.8 geriledi
Hasılat çeyreklik yatay kaldı (2.7B AUD)
Yıllık hasılat büyümesi ılımlı (%-4.8)
Brüt kâr marjı düşük: %5.6
Net kâr marjı düşük: %2.2
FAVÖK yatay seyrede (135.2M AUD)
FAVÖK marjı düşük: %5.1
Toplam borç: 2.8B AUD
Net borç: 1.7B AUD
Borç/Özkaynak oranı: 0.58x
Cari oran: 1.04x — yeterli likidite
Nakit ve benzerleri: 1.1B AUD
İşletme nakit akışı pozitif: 401.0M AUD
Serbest nakit akışı pozitif: 84.5M AUD
ROE düşük: %1.2
ROA düşük: %0.6
Toplam varlıklar: 10.7B AUD (%+0.0)
Özkaynak: 4.9B AUD (%+0.0)
İşletme kârı pozitif: 99.8M AUD
Ödenmiş sermaye: 488.0M AUD
Net işletme sermayesi pozitif: 159.0M AUD
CAPEX: 15.8M AUD (Hasılatın %0.6'i)
Son 8 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 altında: %-21.5 — teknik trend olumsuz
Direnç seviyesi: TRAMA-99 = 11.86 AUD
Fundamental & Technical Analysis
Profitability
Net Kâr Marjı %2.2
Net kâr marjı %2.2 — pozitif ancak düşük. Bir önceki çeyreğe göre +0.0 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %4.9
ROE %4.9 — düşük özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %5.1
FAVÖK marjı %5.1 — orta seviye operasyonel verimlilik.
Brüt Kâr Marjı %5.6
Hasılat başına brüt kâr %5.6. Sektöre bağlı olarak değerlendirin.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %3.2
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %3.2'i. Orta FCF — yatırım harcamaları operasyonel kârı kısıyor.
Valuation
F/K Oranı 19.0x Sector: 22.9x
F/K 19.0x — sektör medyanına (22.9x) kıyasla makul seviyelerde.
PD/DD Oranı 0.93x Sector: 3.44x
PD/DD 0.93x — sektör medyanının (3.44x) çok altında. Defter değerine göre ucuz.
EV/EBITDA 11.6x Sector: 11.2x
EV/EBITDA 11.6x — sektör medyanının (11.2x) %4 üzerinde. EBITDA’ya göre pahalı.
Indebtedness
Cari Oran 1.04x
Cari oran 1.04x — sınırda, dikkat gerektirir.
Net Borç / EBITDA 5.3x
Net Borç/EBITDA 5.3x — aşırı kaldıraç. Kırılgan borç profili.
Borç / Özkaynak 0.58x
Borç/Özkaynak 0.58x — orta düzey finansal kaldıraç.
Faiz Karşılama Oranı 10.6x
Faiz karşılama 10.6x — faiz giderlerini ödeyebilmek için çok geniş marj.
Growth
Hasılat Büyümesi (YoY) %-4.8
Hasılat yıllık %-4.8 geriledi — hafif düşüş, yakından izlenmeli.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %-41.8
Net kâr yıllık %-41.8 gerilemiş (2026/6) — ciddi kâr erimesi.
Sezonsellik Analizi Q4 (Eki-Ara)
Tarihsel olarak en güçlü çeyrek: Q4 (Eki-Ara) (ort. kâr 80.9M). En zayıf çeyrek: Q1 (Oca-Mar) (ort. kâr 79.2M).
Score Explanations
Lothien Sağlamlık
64/100
İyi sağlamlık (64/100). Şirket genel olarak dengeli bir finansal profil gösteriyor; bazı alanlarda iyileştirme potansiyeli mevcut.
Güçlü
Potansiyel
+53.6%
Artı %53.6 beklenen değer (14.30) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %72.
Bileşenler: FK hedefi: 10.93 | PD/DD hedefi: 27.93 | EV/EBITDA hedefi: 8.97 | DCF hedefi: 18.65
Damodaran Değerleme
50/100
Orta Damodaran skoru (50/100). ROIC (%3.9) – WACC (%7.9) farkı -4.0 baz puan. Değer yaratma kapasitesi sınırlı.
Orta
Dalio Risk Analizi
59/100
Orta düzey borç riski (59/100). Faiz karşılama oranı 10.6x — güçlü. Borç/EBITDA 5.3x — yüksek borç yükü.
Kaldıraç: 60/100 | Borç Servis: 76/100 | Kalite: 74/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%3.9
ROIC (%3.9) sermaye maliyetinin (7.9%) altında → değer imha ediyor.
WACC: %7.9
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
18.65
DCF modeli 18.65 hedef değer üretmiş — güncel fiyata göre %100.4 ucuz.
Mevcut fiyat: 9.31
Borç Döngüsü Fazı
Erken Genişleme
Borç azalıyor, büyüme ivme kazanıyor. Şirket bilanço temizliği döneminde — piyasal açıdan olumlu.
Piotroski F-Score
3/9
Zayıf Piotroski (3/9). Çok sayıda bilanço kalitesi kriteri karşılanamıyor. Not: Faaliyet nakit akışı verisi yok (C3, C4)
Zayıf
Graham İçsel Değer
A$10.5
Graham içsel değer: A$10.5. Makul
Makul
⚖️ Sector Comparison
F/K Oranı
19.0x vs 22.9x
Sektör medyanının %17 altında — ucuz
PD/DD Oranı
0.93x vs 3.44x
Sektörden %73 daha ucuz (defter değerine göre)
EV/EBITDA
11.6x vs 11.2x
Sektörden %4 daha yüksek EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%3.9 vs %7.9 WACC
ROIC 4.0 baz puan sermaye maliyetinin altında
Net Kâr Marjı (TTM)
%2.2 vs %5.1 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %2.2
TRAMA-99 Trend — Güçlü Düşüş Trendi
Fiyat (9.31), TRAMA-99 çizgisinin %21.5 altında. Belirgin düşüş trendi. Teknik açıdan güçlü direnç TRAMA çizgisi.
Price:: 9.31
TRAMA: 11.86
Difference: %-21.5
Charts
Indicators
BB deviation ?
RSI thresholds ?

Price Chart ?
RSI (14) ?
Bollinger Bands ?
MACD ?
Gold-Based Price + TRAMA (Stock / Gram Gold) ?
P/E Ratio ?
P/B Ratio ?
EBITDA ?
Net Working Capital ?
Current Ratio ?
WOR — Participation Finance Compliance
Loading…
The Lothien health scores and analyses on this page are for informational purposes only. They do not constitute investment advice. Please consult a licensed investment advisor before making investment decisions.