WIEWienerberger AG

🇦🇹 Avusturya Borsası
16.04
EUR
Analysis Scores
Lothien Robustness Score?
59/100
Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
58/100
Dalio Risk ?
47/100
Piotroski ?
5/9
Nötr
Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Önceki yıl borç/varlık verisi yok → kaldıraç azalması kontrol edilemedi (C5); Önceki yıl verisi yok → marj karşılaştırılamadı (C8)
Graham ?
€17.6
Makul
Active Metric?
4/4
Confidence?
72%
Lothien Robustness Summary
61/100
Lothien Sağlamlık: Güçlü (61/100)
Genel tablo olumlu. Finansal yapı sağlam, bazı riskler mevcut. | Kısa Vade: Olumlu | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 9 | Negatif: 4 | Nötr: 1
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte €30M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Çeyreklik Kâr Artışı
Net kâr bir önceki çeyreğe göre %+200.0 arttı (-€30M → €30M). Kısa vadede olumlu momentum.
Yıllık Kâr Geriledi
Geçen yılın aynı dönemine göre net kâr %-70.6 düştü. Uzun vadede endişe verici.
4 Çeyrek Üst Üste Düşüş
Son 4 çeyrek üst üste kâr düşüyor. Aşağı trend endişe verici. Sonraki çeyreğe dikkat.
Hasılat Büyümesi Güçlü
Satış gelirleri çeyreklik %+37.5 arttı (€1.0B → €1.4B). Talep güçlü.
Brüt Marj Genişliyor
Brüt kâr marjı %32.1 → %36.3 (+4.2 puan). Fiyatlama gücü artıyor veya maliyetler düşüyor.
Çok Düşük Net Kâr Marjı
Net kâr marjı sadece %2.1. Küçük bir maliyet artışı şirketi zarara sokabilir.
Güçlü Nakit Üretimi
Serbest nakit akışı (€89M) kârın %297'sini nakit olarak üretiyor. Kâr kalitesi yüksek.
FAVÖK Büyümesi
FAVÖK çeyreklik %+79.8 arttı (€89M → €160M). Operasyonel verimlilik artıyor.
Defter Değerinin Altında
PD/DD: 0.64. Hisse defter değerinin altında işlem görüyor. Değer tuzağı mı yoksa fırsat mı iyi analiz edilmeli.
Düşük EV/EBITDA
EV/EBITDA: 3.0. Operasyonel kârlılığa göre ucuz değerleme.
Düşük ROE
ROE: %2.2. Sermaye getirisi yetersiz — enflasyonun altında.
Mevsimsel Toparlanma, Ama Trend Bozuk
Çeyreklik artış (%+200.0) ama yıllık bazda düşüş (%-70.6). Mevsimsel toparlanma var ama uzun vadeli trend zayıf.
Sonraki Çeyrek: Artış Beklentisi
Pusla tahminine göre bir sonraki çeyrekte kâr %+17.7 artabilir (€30M → €35M).

Data date 2026-10-16 Not investment advice; the figures are rule-based model output. How the scores are computed

Score record
Data date 2026-10-16
Update frequency Scheduled analysis run on business days at 19:30 Istanbul time; not every symbol is refreshed in every run

Method summaryThe Lothien Robustness Score (0-100) is a weighted combination of sub-scores computed by fixed rules from published financial statements and price data (Damodaran valuation, Dalio risk, Piotroski F-score, earnings quality, momentum and others). The rules are applied automatically to every covered stock, with weights that vary by sector.

AssumptionsCalculations rest on the company's latest published financial statements and on price data that may be delayed. Where four quarters have not been published, annual figures may be scaled from the available quarters. Model parameters such as the risk-free rate, the risk premium and long-term growth are fixed assumptions per exchange and contain no company-specific expectation.

Conflict of interestNo statement has been published on whether MIDAK, the operator of Lothien, or its team hold positions in these stocks. The figures are produced automatically by the same rules, without regard to any such position.

WarningThis information is not within the scope of investment advisory services and is not investment advice. The figures are the output of rule-based models and may not suit your financial situation or your risk and return preferences. Making an investment decision on the basis of this information alone may not lead to results that meet your expectations.

Model output; not investment advice; different models can disagree. Report an error

Risk Analysis (VaR) Yüksek
252 days
Annual Volatility ?
%35.5
VaR 95% ?
%3.85
daily max loss
VaR 99% ?
%5.37
daily max loss
CVaR 95% ?
%4.52
expected loss (tail)
Max Drawdown ?
%50.9
16.12.2025 → 13.10.2026
Skewness ?
0.26
Parametrik%3.85
Historik%3.74
Cornish-Fisher%3.64
Return Distribution
Valuation
Potential?
+46.0%
ROIC ?
2.4%
DCF Value ?
69.78
Debt Cycle?
Daralma
Balance Sheet Analysis? Q2026/6
Net kâr çeyreklik %+200.0 artarak 30.0M EUR oldu
Yıllık net kâr %-70.6 geriledi
Hasılat çeyreklik %+37.5 büyüdü (1.4B EUR)
Yıllık hasılat büyümesi güçlü (%+13.0)
Brüt kâr marjı güçlü: %36.3
Brüt marj değişimi: %+4.2 puan
Net kâr marjı düşük: %2.1
FAVÖK çeyreklik %+79.8 büyüdü (160.0M EUR)
FAVÖK marjı düşük: %11.4
Cari oran: 1.39x — yeterli likidite
Nakit %+31.4 arttı → 138.0M EUR
İşletme nakit akışı pozitif: 133.0M EUR
Serbest nakit akışı pozitif: 89.0M EUR
ROE düşük: %1.1
ROA düşük: %0.4
Toplam varlıklar %+11.8 büyüdü → 7.0B EUR
Özkaynak: 2.7B EUR (%-2.2)
İşletme kârı pozitif: 66.0M EUR
İşletme kârı büyüme: %+3400.0
Faiz karşılama oranı güçlü: 11.4x (Faiz: 14.0M EUR)
Ödenmiş sermaye: 109.2M EUR
Net işletme sermayesi pozitif: 710.0M EUR
İşletme sermayesi değişimi: %+6.8
CAPEX: 44.0M EUR (Hasılatın %3.1'i)
Fiyat TRAMA-99 altında: %-22.1 — teknik trend olumsuz
Direnç seviyesi: TRAMA-99 = 20.58 EUR
Fundamental & Technical Analysis
Profitability
Net Kâr Marjı %2.1
Net kâr marjı %2.1 — pozitif ancak düşük. Bir önceki çeyreğe göre +5.1 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %2.2
ROE %2.2 — düşük özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %11.4
FAVÖK marjı %11.4 — orta seviye operasyonel verimlilik.
Brüt Kâr Marjı %36.3
Hasılat başına brüt kâr %36.3. Sektöre bağlı olarak değerlendirin.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %4.6
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %4.6'i. Orta FCF — yatırım harcamaları operasyonel kârı kısıyor.
Valuation
F/K Oranı 29.2x Sector: 14.6x
F/K 29.2x — sektör medyanının (14.6x) %100 üzerinde. Pahalı bölge.
PD/DD Oranı 0.64x Sector: 1.24x
PD/DD 0.64x — sektör medyanının (1.24x) çok altında. Defter değerine göre ucuz.
EV/EBITDA 3.0x Sector: 5.7x
EV/EBITDA 3.0x — sektör medyanının (5.7x) %47 altında. EBITDA’ya göre ucuz.
Indebtedness
Cari Oran 1.39x
Cari oran 1.39x — kısa vadeli borçları rahatlıkla karşılayabilir.
Net Borç / EBITDA 4.5x
Net Borç/EBITDA 4.5x — yüksek borç yükü. Borç servisi baskı oluşturuyor.
Borç / Özkaynak 0.96x
Borç/Özkaynak 0.96x — orta düzey finansal kaldıraç.
Faiz Karşılama Oranı 5.8x
Faiz karşılama 5.8x — faiz yükümlülükleri rahatça karşılanıyor.
Growth
Hasılat Büyümesi (YoY) %+13.0
Hasılat yıllık %13.0 büyüdü — sağlıklı büyüme hızı.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %-70.6
Net kâr yıllık %-70.6 gerilemiş (2026/6) — ciddi kâr erimesi.
Sezonsellik Analizi Q2 (Nis-Haz)
Tarihsel olarak en güçlü çeyrek: Q2 (Nis-Haz) (ort. kâr 65.9M). En zayıf çeyrek: Q1 (Oca-Mar) (ort. kâr -12.5M).
Score Explanations
Lothien Sağlamlık
59/100
İyi sağlamlık (59/100). Şirket genel olarak dengeli bir finansal profil gösteriyor; bazı alanlarda iyileştirme potansiyeli mevcut.
Güçlü
Potansiyel
+46.0%
Artı %46.0 beklenen değer (23.42) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %72.
Bileşenler: FK hedefi: 4.05 | PD/DD hedefi: 31.23 | EV/EBITDA hedefi: 30.56 | DCF hedefi: 48.12
Damodaran Değerleme
58/100
Orta Damodaran skoru (58/100). ROIC (%2.4) – WACC (%5.5) farkı -3.1 baz puan. Değer yaratma kapasitesi sınırlı.
Orta
Dalio Risk Analizi
47/100
Yüksek borç riski (47/100). Faiz karşılama oranı 5.8x — güçlü. Borç/EBITDA 4.5x — yüksek borç yükü.
Kaldıraç: 47/100 | Borç Servis: 84/100 | Kalite: 50/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%2.4
ROIC (%2.4) sermaye maliyetinin (5.5%) altında → değer imha ediyor.
WACC: %5.5
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
69.78
DCF modeli 69.78 hedef değer üretmiş — güncel fiyata göre %335.1 ucuz.
Mevcut fiyat: 16.04
Borç Döngüsü Fazı
Daralma
Yüksek borç servisi + düşen gelirler kombinasyonu. Bilanço baskı altında.
Piotroski F-Score
5/9
Orta Piotroski (5/9). Bazı bilanço kriterleri karşılanmış, bazıları eksik. Not: Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Önceki yıl borç/varlık verisi yok → kaldıraç azalması kontrol edilemedi (C5)
Nötr
Graham İçsel Değer
€17.6
Graham değeri (€17.6) güncel fiyata yakın (%+9.7). Adil fiyat bölgesinde.
Makul
⚖️ Sector Comparison
F/K Oranı
29.2x vs 14.6x
Sektör medyanının %100 üzerinde — pahalı
PD/DD Oranı
0.64x vs 1.24x
Sektörden %48 daha ucuz (defter değerine göre)
EV/EBITDA
3.0x vs 5.7x
Sektörden %47 daha düşük EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%2.4 vs %5.5 WACC
ROIC 3.1 baz puan sermaye maliyetinin altında
Net Kâr Marjı (TTM)
%1.3 vs %12.5 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %1.3
TRAMA-99 Trend — Güçlü Düşüş Trendi
Fiyat (16.04), TRAMA-99 çizgisinin %22.1 altında. Belirgin düşüş trendi. Teknik açıdan güçlü direnç TRAMA çizgisi.
Price:: 16.04
TRAMA: 20.58
Difference: %-22.1
Charts
Indicators
BB deviation ?
RSI thresholds ?

Price Chart ?
RSI (14) ?
Bollinger Bands ?
MACD ?
Gold-Based Price + TRAMA (Stock / Gram Gold) ?
P/E Ratio ?
P/B Ratio ?
EBITDA ?
Net Working Capital ?
Current Ratio ?
WIE — Participation Finance Compliance
Loading…
The Lothien health scores and analyses on this page are for informational purposes only. They do not constitute investment advice. Please consult a licensed investment advisor before making investment decisions.