VAUVLTMINLTD FPO [VAU]

🇦🇺 Avustralya Borsası
5.94
AUD
Оценки анализа
Оценка надежности Lothien?
70/100
Çok Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
67/100
Dalio Risk ?
92/100
Piotroski ?
7/9
Güçlü
Faaliyet nakit akışı verisi yok (C3, C4)
Graham ?
A$3.5
Pahalı
Активная метрика?
4/4
Уверенность?
75%
Сводка надежности Lothien
83/100
Lothien Sağlamlık: Çok Güçlü (83/100)
Temel göstergelerin büyük çoğunluğu pozitif. Kârlılık, büyüme ve değerleme açısından güçlü görünüm. | Kısa Vade: Nötr | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 8 | Negatif: 1 | Nötr: 1
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte A$70M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Kâr Stabil
Net kâr bir önceki çeyreğe göre fazla değişmedi (%+0.0). İstikrarlı seyir.
Yıllık Kâr Büyümesi Güçlü
Geçen yılın aynı dönemine göre net kâr %+5219.7 arttı. Büyüme trendi sağlıklı.
Yıllık Hasılat Büyümesi Güçlü
Yıllık hasılat %+210.7 arttı. Şirket büyüyor.
Net Nakit Pozisyonu
Şirketin nakdi borçlarından A$751M fazla. Borç riski düşük.
Güçlü Likidite
Cari oran 3.67x — kısa vadeli borçları rahat karşılıyor.
Güçlü Nakit Üretimi
Serbest nakit akışı (A$131M) kârın %188'sini nakit olarak üretiyor. Kâr kalitesi yüksek.
Düşük EV/EBITDA
EV/EBITDA: 5.2. Operasyonel kârlılığa göre ucuz değerleme.
Lothien Sağlamlık Skoru: 70/100
Bileşik algoritma değerlendirmesine göre şirketin finansal yapısı güçlü görünüyor.
Sonraki Çeyrek: Düşüş Beklentisi
Tahminine göre kâr %-18.7 düşebilir. Sonraki bilançoya dikkat.

Дата данных 2026-10-16 Не является инвестиционной рекомендацией; цифры — результат расчёта по правилам модели. Как рассчитываются оценки

Паспорт оценки
Дата данных 2026-10-16
Периодичность обновления Плановый расчёт в рабочие дни в 19:30 по стамбульскому времени; не каждый символ обновляется при каждом запуске

Кратко о методикеОценка надёжности Lothien (0–100) — взвешенное сочетание частных оценок, рассчитанных по фиксированным правилам на основе опубликованной финансовой отчётности и ценовых данных (оценка по Дамодарану, риск по Далио, F-показатель Пиотроски, качество прибыли, моментум и другие). Правила применяются автоматически к каждой охваченной акции с весами, которые зависят от сектора.

ДопущенияРасчёты опираются на последнюю опубликованную компанией финансовую отчётность и на ценовые данные, которые могут поступать с задержкой. Если отчётность за четыре квартала не опубликована, годовые показатели могут масштабироваться по имеющимся кварталам. Параметры модели — безрисковая ставка, премия за риск и долгосрочный рост — фиксированные допущения для каждой биржи и не содержат ожиданий по конкретной компании.

Конфликт интересовЗаявление о том, владеют ли MIDAK, оператор Lothien, или его команда позициями в этих акциях, не публиковалось. Показатели рассчитываются автоматически по одним и тем же правилам без учёта таких позиций.

ПредупреждениеЭта информация не относится к инвестиционному консультированию и не является инвестиционной рекомендацией. Показатели — результат работы моделей, основанных на правилах, и могут не соответствовать вашему финансовому положению или вашим предпочтениям по риску и доходности. Решение об инвестициях, принятое только на основе этой информации, может не привести к ожидаемым результатам.

Результат модели; не является инвестиционной рекомендацией; разные модели могут расходиться. Сообщить об ошибке

Анализ рисков (VaR) Çok Yüksek
252 дней
Годовая волатильность ?
%56.6
VaR 95% ?
%5.72
макс. дневной убыток
VaR 99% ?
%8.15
макс. дневной убыток
CVaR 95% ?
%7.36
ожидаемый убыток (хвост)
Макс. просадка ?
%42.6
21.01.2026 → 23.03.2026
Асимметрия ?
0.22
Parametrik%5.72
Historik%5.70
Cornish-Fisher%5.39
Распределение доходности
Оценка стоимости
Потенциал?
+23.4%
ROIC ?
31.0%
Значение DCF ?
9.34
Долговой цикл?
Erken Genişleme
Анализ баланса? Q2026/6
Net kâr çeyreklik yatay seyrede (69.6M AUD, %+0.0)
Hasılat çeyreklik yatay kaldı (481.7M AUD)
Brüt kâr marjı güçlü: %54.7
Net kâr marjı: %14.5
FAVÖK yatay seyrede (254.4M AUD)
FAVÖK marjı güçlü: %52.8
Toplam borç: 74.3M AUD
Net nakit pozisyonunda: -751.4M AUD (borçsuz)
Borç/Özkaynak oranı düşük: 0.03x
Cari oran güçlü: 3.67x — yükümlülükler rahat karşılanıyor
Nakit ve benzerleri: 825.8M AUD
İşletme nakit akışı pozitif: 888.0M AUD
Serbest nakit akışı pozitif: 130.9M AUD
ROE düşük: %3.3
ROA: %2.6
Toplam varlıklar: 2.7B AUD (%+0.0)
Özkaynak: 2.1B AUD (%+0.0)
İşletme kârı pozitif: 160.5M AUD
Faiz karşılama oranı güçlü: 137.2x (Faiz: 1.9M AUD)
Ödenmiş sermaye: 1.0B AUD
Net işletme sermayesi pozitif: 761.2M AUD
CAPEX: 91.1M AUD (Hasılatın %18.9'i)
Son 4 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 üzerinde: %+9.5 — teknik trend olumlu
Destek seviyesi: TRAMA-99 = 5.43 AUD
Фундаментальный и технический анализ
Рентабельность
Net Kâr Marjı %14.5
Net kâr marjı %14.5 — sağlıklı seviyede. Bir önceki çeyreğe göre +0.0 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %13.0
ROE %13.0 — orta düzey özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %52.8
FAVÖK marjı %52.8 — operasyonel olarak çok verimli.
Brüt Kâr Marjı %54.7
Hasılat başına brüt kâr %54.7. Güçlü fiyatlama gücü.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %27.2
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %27.2'i. Güçlü FCF üretimi — kâr kalitesi yüksek.
Оценка
F/K Oranı 21.8x Сектор: 20.9x
F/K 21.8x — sektör medyanının (20.9x) %4 üzerinde. Hafif premium.
PD/DD Oranı 2.84x Сектор: 2.98x
PD/DD 2.84x — sektör medyanı (2.98x) altında veya yakın. Makul değerleme.
EV/EBITDA 5.2x Сектор: 9.5x
EV/EBITDA 5.2x — sektör medyanının (9.5x) %45 altında. EBITDA’ya göre ucuz.
Задолженность
Cari Oran 3.67x
Cari oran 3.67x — kısa vadeli yükümlülüklerin 2 katı dönen varlık mevcut. Çok sağlıklı likidite.
Net Borç / EBITDA 0.1x
Net Borç/EBITDA 0.1x — çok düşük borç yükü. Şirket hızla borcunu ödeyebilir.
Borç / Özkaynak 0.03x
Düşük kaldıraç — varlıkların büyük çoğunluğu özkaynak ile finanse ediliyor.
Faiz Karşılama Oranı 137.2x
Faiz karşılama 137.2x — faiz giderlerini ödeyebilmek için çok geniş marj.
Рост
Hasılat Büyümesi (YoY) %+210.7
Hasılat yıllık %210.7 büyüdü (2026/6) — güçlü büyüme. Sektör genişlemesi ve/veya pazar payı artışı.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+5219.7
Net kâr zararlıdan kârlıya döndü (2026/6). Önemli iyileşme.
Пояснения к оценкам
Lothien Sağlamlık
70/100
Çok güçlü sağlamlık skoru (70/100). Damodaran değerlemesi, Dalio risk analizi ve bilanço kalite kriterleri büyük ölçüde karşılanmış.
Çok Güçlü
Potansiyel
+23.4%
Artı %23.4 beklenen değer (7.33) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %75.
Bileşenler: FK hedefi: 5.43 | PD/DD hedefi: 6.39 | EV/EBITDA hedefi: 10.81 | DCF hedefi: 9.34
Damodaran Değerleme
67/100
Orta Damodaran skoru (67/100). ROIC (%31.0) – WACC (%12.6) farkı +18.4 baz puan. Değer yaratma kapasitesi sınırlı.
Güçlü
Dalio Risk Analizi
92/100
Düşük borç riski (92/100). Faiz karşılama oranı 137.2x — güçlü. Borç/EBITDA 0.1x — sağlıklı aralıkta.
Kaldıraç: 99/100 | Borç Servis: 100/100 | Kalite: 63/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%31.0
ROIC (%31.0) sermaye maliyetini 18.4 puan aşıyor → şirket değer yaratıyor.
WACC: %12.6
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
9.34
DCF modeli 9.34 hedef değer üretmiş — güncel fiyata göre %57.2 ucuz.
Mevcut fiyat: 5.94
Borç Döngüsü Fazı
Erken Genişleme
Borç azalıyor, büyüme ivme kazanıyor. Şirket bilanço temizliği döneminde — piyasal açıdan olumlu.
Piotroski F-Score
7/9
Güçlü Piotroski F-Score (7/9). Karlılık, kaldıraç ve operasyonel verimlilik kriterleri büyük ölçüde karşılanmış. Not: Faaliyet nakit akışı verisi yok (C3, C4)
Güçlü
Graham İçsel Değer
A$3.5
Graham içsel değer: A$3.5. Pahalı
Pahalı
⚖️ Сравнение секторов
F/K Oranı
21.8x vs 20.9x
Sektör medyanının %4 üzerinde — pahalı
PD/DD Oranı
2.84x vs 2.98x
Sektörden %5 daha ucuz (defter değerine göre)
EV/EBITDA
5.2x vs 9.5x
Sektörden %45 daha düşük EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%31.0 vs %12.6 WACC
ROIC 18.4 baz puan sermaye maliyetini aşıyor
Net Kâr Marjı (TTM)
%14.5 vs %52.8 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %14.5
TRAMA-99 Trend — Yükseliş Trendi
Fiyat (5.94), TRAMA-99 çizgisinin %9.5 üzerinde. Yükseliş trendi sürmekte; trend değişimi için TRAMA'ya yaklaşma takip edilmeli.
Цена:: 5.94
TRAMA: 5.43
Разница: %+9.5
Графики
Индикаторы
Отклонение BB ?
Пороги RSI ?

График цен ?
RSI (14) ?
Полосы Боллинджера ?
MACD ?
Цена на базе золота + TRAMA (Акция / Грамм золота) ?
Коэффициент P/E ?
Коэффициент P/B ?
EBITDA ?
Чистый оборотный капитал ?
Коэффициент текущей ликвидности ?
VAU — Соответствие нормам исламских финансов
Загрузка…
Баллы надёжности Lothien и анализы на этой странице предназначены только для информационных целей. Они не являются инвестиционной рекомендацией. Перед принятием инвестиционных решений проконсультируйтесь с лицензированным инвестиционным консультантом.