VVisa

🇺🇸 US
Smart Money 29
402.61
USD
نتائج التحليل
درجة متانة لوذيان?
60/100
Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
37/100
ROIC banka/finans için tanımsız — mevduat/prim fonlaması borç değil hammaddedir; değerleme öz-sermaye (P/DD) tabanlı yapılır
Dalio Risk ?
89/100
Piotroski ?
5/9
Nötr
önceki yıl brüt kâr verisi eksik → marj karşılaştırılamadı (C8)
Graham ?
$71.2
Pahalı
مقياس نشط?
4/4
ثقة?
75%
ملخص متانة لوذيان
61/100
Lothien Sağlamlık: Güçlü (61/100)
Genel tablo olumlu. Finansal yapı sağlam, bazı riskler mevcut. | Kısa Vade: Olumlu | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 5 | Negatif: 3 | Nötr: 2
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte $5.6B net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Kâr Stabil
Net kâr bir önceki çeyreğe göre fazla değişmedi (%-6.5). İstikrarlı seyir.
3 Çeyrek Üst Üste Artış
Son 3 çeyrek üst üste kâr artıyor. Güçlü yukarı trend devam ediyor.
Brüt Marj Daraldı
Brüt kâr marjı %81.3 → %76.5 (-4.8 puan). Maliyet baskısı veya rekabet artıyor.
Yüksek Net Kâr Marjı
Net kâr marjı %48.4. Her 100$ satıştan 48$ kâr kalıyor.
Güçlü Nakit Üretimi
Serbest nakit akışı ($6.1B) kârın %109'sini nakit olarak üretiyor. Kâr kalitesi yüksek.
Yüksek F/K Uyarısı
Trailing F/K: 30.3. Piyasa yüksek büyüme bekliyor ya da hisse pahalı. Büyüme gerçekleşmezse düşüş riski yüksek.
Yüksek PD/DD
PD/DD: 19.47. Piyasa defter değerinin çok üstünde fiyatlıyor. Büyüme beklentisi primli.
Yüksek EV/EBITDA
EV/EBITDA: 24.0. Pahalı değerleme.
Yüksek ROE
Özkaynak getirisi (ROE): %63.8. Sermaye verimli kullanılıyor.

تاريخ البيانات 2026-10-16 ليست نصيحة استثمارية؛ الأرقام مخرجات نماذج قائمة على قواعد. كيف تُحسب الدرجات

بطاقة تعريف الدرجة
تاريخ البيانات 2026-10-16
وتيرة التحديث تشغيل تحليلي مجدول في أيام العمل الساعة 19:30 بتوقيت إسطنبول؛ لا يُحدَّث كل رمز في كل تشغيل

ملخص المنهجيةدرجة متانة لوذيان (0-100) مزيج مرجّح من درجات فرعية تُحسب وفق قواعد ثابتة من القوائم المالية المنشورة وبيانات الأسعار (تقييم داموداران، ومخاطر داليو، ومؤشر بيوتروسكي F، وجودة الأرباح، والزخم وغيرها). وتُطبَّق القواعد تلقائيًا على كل سهم مشمول، بأوزان تختلف حسب القطاع.

الافتراضاتتستند الحسابات إلى أحدث القوائم المالية التي نشرتها الشركة وإلى بيانات أسعار قد تكون متأخرة. وحين لا تُنشر أربعة أرباع، قد تُقدَّر الأرقام السنوية بالتناسب من الأرباع المتاحة. ومعايير النموذج مثل معدل الفائدة الخالي من المخاطر وعلاوة المخاطر والنمو طويل الأجل افتراضات ثابتة لكل بورصة، ولا تتضمن توقعًا خاصًا بالشركة.

تضارب المصالحلم يُنشر أي بيان بشأن ما إذا كانت شركة MIDAK المشغّلة للوذيان أو فريقها يملكون مراكز في هذه الأسهم. وتُنتَج الأرقام تلقائيًا بالقواعد نفسها ودون اعتبار لأي مركز من هذا النوع.

تحذيرهذه المعلومات لا تندرج ضمن نطاق الاستشارات الاستثمارية وليست نصيحة استثمارية. والأرقام ناتج نماذج قائمة على قواعد، وقد لا تناسب وضعك المالي أو تفضيلاتك في المخاطرة والعائد. واتخاذ قرار استثماري بالاعتماد على هذه المعلومات وحدها قد لا يؤدي إلى نتائج تلبي توقعاتك.

ناتج نموذج؛ ليس نصيحة استثمارية؛ وقد تختلف النماذج فيما بينها. الإبلاغ عن خطأ

تحليل المخاطر (VaR) Orta
252 أيام
التقلب السنوي ?
%22.4
VaR 95% ?
%2.25
أقصى خسارة يومية
VaR 99% ?
%3.22
أقصى خسارة يومية
CVaR 95% ?
%2.80
الخسارة المتوقعة (الذيل)
أقصى تراجع ?
%17.4
06.01.2026 → 27.03.2026
الانحراف ?
0.85
Parametrik%2.25
Historik%1.81
Cornish-Fisher%1.74
توزيع العوائد
التقييم
إمكانية?
-45.8%
قيمة DCF ?
82.57
دورة الديون?
Erken Genişleme
تحليل الميزانية العمومية? Q2026/6
Net kâr çeyreklik %-6.5 düşerek 5.6B USD oldu
Yıllık net kâr büyümesi sınırlı (%+6.8)
Hasılat çeyreklik %+3.6 büyüdü (11.6B USD)
Yıllık hasılat büyümesi güçlü (%+14.4)
Brüt kâr marjı güçlü: %76.5
Brüt marj değişimi: %-4.8 puan
Net kâr marjı yüksek: %48.4
FAVÖK yatay seyrede (7.4B USD)
FAVÖK marjı güçlü: %63.6
Toplam borç: 23.9B USD
Net borç: 11.5B USD
Borç/Özkaynak oranı: 0.68x
Cari oran < 1: 0.99x — likidite riski
Nakit ve benzerleri: 12.4B USD
İşletme nakit akışı pozitif: 6.6B USD
Serbest nakit akışı pozitif: 6.1B USD
ROE: %16.0
ROA: %5.9
Toplam varlıklar: 94.6B USD (%-0.5)
Özkaynak: 35.2B USD (%-1.4)
İşletme kârı pozitif: 7.1B USD
Faiz karşılama oranı güçlü: 21.8x (Faiz: 339.0M USD)
Ödenmiş sermaye: 1.9B USD
Net işletme sermayesi negatif: -465.0M USD — kısa vadeli baskı
İşletme sermayesi değişimi: %-118.2
CAPEX: 417.0M USD (Hasılatın %3.6'i)
Son 8 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 üzerinde: %+11.6 — teknik trend olumlu
Destek seviyesi: TRAMA-99 = 360.63 USD
التحليل الأساسي والفني
الربحية
Net Kâr Marjı %48.4
Net kâr marjı %48.4 — çok güçlü. Bir önceki çeyreğe göre -5.2 puan düşüş.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %63.8
ROE %63.8 — yüksek özkaynak verimliliği.
FAVÖK Marjı %63.6
FAVÖK marjı %63.6 — operasyonel olarak çok verimli.
Brüt Kâr Marjı %76.5
Hasılat başına brüt kâr %76.5. Güçlü fiyatlama gücü.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %47.2
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %47.2'i. Güçlü FCF üretimi — kâr kalitesi yüksek.
التقييم
F/K Oranı 30.3x القطاع: 23.3x
F/K 30.3x — sektör medyanının (23.3x) %30 üzerinde. Pahalı bölge.
PD/DD Oranı 19.47x القطاع: 4.19x
PD/DD 19.47x — sektör medyanının %365 üzerinde. Pahalı defter değeri.
EV/EBITDA 24.0x القطاع: 14.2x
EV/EBITDA 24.0x — sektör medyanının (14.2x) %69 üzerinde. EBITDA’ya göre pahalı.
المديونية
Cari Oran 0.99x
Cari oran 0.99x — kısa vadeli yükümlülükler dönen varlıkları aşıyor. Likidite riski.
Net Borç / EBITDA 0.8x
Net Borç/EBITDA 0.8x — çok düşük borç yükü. Şirket hızla borcunu ödeyebilir.
Borç / Özkaynak 0.68x
Borç/Özkaynak 0.68x — orta düzey finansal kaldıraç.
Faiz Karşılama Oranı 44.9x
Faiz karşılama 44.9x — faiz giderlerini ödeyebilmek için çok geniş marj.
النمو
Hasılat Büyümesi (YoY) %+14.4
Hasılat yıllık %14.4 büyüdü — sağlıklı büyüme hızı.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+6.8
Net kâr yıllık %6.8 artmış — pozitif ancak ılımlı büyüme.
Sezonsellik Analizi Q4 (Eki-Ara)
Tarihsel olarak en güçlü çeyrek: Q4 (Eki-Ara) (ort. kâr 5.5B). En zayıf çeyrek: Q1 (Oca-Mar) (ort. kâr 5.1B).
شرح النتائج
Lothien Sağlamlık
60/100
İyi sağlamlık (60/100). Şirket genel olarak dengeli bir finansal profil gösteriyor; bazı alanlarda iyileştirme potansiyeli mevcut.
Güçlü
Potansiyel
-45.8%
Eksi %45.8 beklenen değer (217.90) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %75.
Bileşenler: FK hedefi: 312.20 | PD/DD hedefi: 100.47 | EV/EBITDA hedefi: 237.96 | DCF hedefi: 100.47
Damodaran Değerleme
37/100
Düşük Damodaran skoru (37/100). DCF analizi mevcut fiyatı desteklemiyor. Eksik/sorunlu: ROIC banka/finans için tanımsız — mevduat/prim fonlaması borç değil hammaddedir; değerleme öz-sermaye (P/DD) tabanlı yapılır.
Zayıf
Dalio Risk Analizi
89/100
Düşük borç riski (89/100). Faiz karşılama oranı 44.9x — güçlü. Borç/EBITDA 0.8x — sağlıklı aralıkta.
Kaldıraç: 50/100 | Borç Servis: 75/100 | Kalite: 100/100
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
82.57
DCF (82.57) güncel fiyatın %79.5 altında — nakit akışları mevcut fiyatı desteklemiyor.
Mevcut fiyat: 401.89
Borç Döngüsü Fazı
Erken Genişleme
Borç azalıyor, büyüme ivme kazanıyor. Şirket bilanço temizliği döneminde — piyasal açıdan olumlu.
Piotroski F-Score
5/9
Orta Piotroski (5/9). Bazı bilanço kriterleri karşılanmış, bazıları eksik. Not: önceki yıl brüt kâr verisi eksik → marj karşılaştırılamadı (C8)
Nötr
Graham İçsel Değer
$71.2
Güncel fiyat Graham değerinin %82.3 üzerinde ($71.2) — Graham'a göre pahalı.
Pahalı
⚖️ مقارنة القطاع
F/K Oranı
30.3x vs 23.3x
Sektör medyanının %30 üzerinde — pahalı
PD/DD Oranı
19.47x vs 4.19x
Sektörden %365 daha pahalı (defter değerine göre)
EV/EBITDA
24.0x vs 14.2x
Sektörden %69 daha yüksek EV/EBITDA
Net Kâr Marjı (TTM)
%50.8 vs %65.4 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %50.8
TRAMA-99 Trend — Yükseliş Trendi
Fiyat (402.61), TRAMA-99 çizgisinin %11.6 üzerinde. Yükseliş trendi sürmekte; trend değişimi için TRAMA'ya yaklaşma takip edilmeli.
السعر:: 402.61
TRAMA: 360.63
الفرق: %+11.6
الرسوم البيانية
المؤشرات
انحراف بولينجر ?
عتبات RSI ?

مخطط الأسعار ?
▲ içeriden alım · ▼ içeriden satım · ★ katalizör (haber-sezgisel) · ■ 13D aktivist · ■ 13G pasif — SEC Form 4 ~2 gün gecikmeli, yalnız yönetici/direktör/%10+ sahip; katalizör = haber-sezgisel; 13D/G = %5+ pay bildirimi ~5 iş günü gecikmeli.
مؤشر القوة النسبية (14) ?
نطاقات بولينجر ?
MACD ?
السعر على أساس الذهب + TRAMA (السهم / غرام ذهب) ?
نسبة السعر/الأرباح ?
نسبة السعر/القيمة الدفترية ?
الأرباح قبل الفوائد والضرائب والاستهلاك ?
صافي رأس المال العامل ?
النسبة الجارية ?
Kurumsal Holdings — 13F (çeyreklik) ?

İçeriden Alım-Satım Akışı

Kim aldı, kim sattı, ne kadar

V — التوافق مع التمويل التشاركي
جارٍ التحميل…
درجات صحة لوذيان والتحليلات في هذه الصفحة لأغراض إعلامية فقط. لا تشكل نصيحة استثمارية.