U96Sembcorp Industries Ltd

🇸🇬 Singapur Borsası
5.92
SGD
Analysis Scores
Lothien Robustness Score?
68/100
Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
60/100
Dalio Risk ?
56/100
Piotroski ?
4/9
Nötr
Graham ?
S$6.2
Makul
Active Metric?
4/4
Confidence?
72%
Lothien Robustness Summary
62/100
Lothien Sağlamlık: Güçlü (62/100)
Genel tablo olumlu. Finansal yapı sağlam, bazı riskler mevcut. | Kısa Vade: Olumlu | Uzun Vade: Olumlu | Pozitif: 7 | Negatif: 5 | Nötr: 0
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte S$598M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Çeyreklik Kâr Artışı
Net kâr bir önceki çeyreğe göre %+143.1 arttı (S$246M → S$598M). Kısa vadede olumlu momentum.
Yıllık Kâr Büyümesi Güçlü
Geçen yılın aynı dönemine göre net kâr %+143.1 arttı. Büyüme trendi sağlıklı.
Hasılat Büyümesi Güçlü
Satış gelirleri çeyreklik %+357.2 arttı (S$1.4B → S$6.6B). Talep güçlü.
Yıllık Hasılat Büyümesi Güçlü
Yıllık hasılat %+357.2 arttı. Şirket büyüyor.
Brüt Marj Daraldı
Brüt kâr marjı %22.4 → %18.4 (-4.0 puan). Maliyet baskısı veya rekabet artıyor.
Yüksek Borçluluk
Net borç/özkaynak oranı 2.59x. Yüksek kaldıraç risk taşır, faiz yükü ağır olabilir.
Borç Hızla Artıyor
Toplam borç çeyreklik %+59.7 arttı. Finansman maliyetleri yükselir.
Kârlı ama Nakit Üretemiyor
Net kâr pozitif (S$598M) ama FCF negatif (-S$631M). Yatırım harcamaları yüksek veya alacak birikimi var.
FAVÖK Büyümesi
FAVÖK çeyreklik %+154.8 arttı (S$510M → S$1.3B). Operasyonel verimlilik artıyor.
Çok Düşük F/K
Trailing F/K: 7.3. Piyasa şirketi kârına göre düşük fiyatlıyor. Ucuz görünüyor ama sebebi araştırılmalı.
Sonraki Çeyrek: Düşüş Beklentisi
Tahminine göre kâr %-55.6 düşebilir. Sonraki bilançoya dikkat.

Data date 2026-10-16 Not investment advice; the figures are rule-based model output. How the scores are computed

Score record
Data date 2026-10-16
Update frequency Scheduled analysis run on business days at 19:30 Istanbul time; not every symbol is refreshed in every run

Method summaryThe Lothien Robustness Score (0-100) is a weighted combination of sub-scores computed by fixed rules from published financial statements and price data (Damodaran valuation, Dalio risk, Piotroski F-score, earnings quality, momentum and others). The rules are applied automatically to every covered stock, with weights that vary by sector.

AssumptionsCalculations rest on the company's latest published financial statements and on price data that may be delayed. Where four quarters have not been published, annual figures may be scaled from the available quarters. Model parameters such as the risk-free rate, the risk premium and long-term growth are fixed assumptions per exchange and contain no company-specific expectation.

Conflict of interestNo statement has been published on whether MIDAK, the operator of Lothien, or its team hold positions in these stocks. The figures are produced automatically by the same rules, without regard to any such position.

WarningThis information is not within the scope of investment advisory services and is not investment advice. The figures are the output of rule-based models and may not suit your financial situation or your risk and return preferences. Making an investment decision on the basis of this information alone may not lead to results that meet your expectations.

Model output; not investment advice; different models can disagree. Report an error

Risk Analysis (VaR) Orta
252 days
Annual Volatility ?
%20.4
VaR 95% ?
%2.13
daily max loss
VaR 99% ?
%3.01
daily max loss
CVaR 95% ?
%2.84
expected loss (tail)
Max Drawdown ?
%25.8
15.04.2026 → 24.07.2026
Skewness ?
0.13
Parametrik%2.13
Historik%2.04
Cornish-Fisher%2.06
Return Distribution
Valuation
Potential?
+28.2%
ROIC ?
3.8%
DCF Value ?
22.73
Debt Cycle?
Geç Genişleme
Balance Sheet Analysis? Q2026/6
Yıllık net kâr büyümesi %+143.1
Yıllık hasılat büyümesi güçlü (%+357.2)
Brüt kâr marjı düşük: %18.4
Net kâr marjı: %9.0
FAVÖK marjı: %19.6
Toplam borç: 15.5B SGD
Net borç hasılatın üzerinde: 14.2B SGD
Borç/Özkaynak oranı yüksek: 2.83x
Cari oran: 1.16x — yeterli likidite
Nakit ve benzerleri: 1.3B SGD
İşletme nakit akışı pozitif: 817.0M SGD
Serbest nakit akışı negatif: -630.8M SGD — yatırımlar nakdi aşıyor
ROE: %10.9
ROA: %2.3
Ödenmiş sermaye: 1.8B SGD
Net işletme sermayesi pozitif: 672.0M SGD
Son 7 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 hafif altında: %-1.6
Direnç seviyesi: TRAMA-99 = 6.02 SGD
Sabit varlık ağırlıklı bilanço: Dönen varlıklar %19
Fundamental & Technical Analysis
Profitability
Net Kâr Marjı %9.0
Net kâr marjı %9.0 — pozitif ancak düşük. Bir önceki çeyreğe göre -7.9 puan düşüş.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %19.8
ROE %19.8 — orta düzey özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %19.6
FAVÖK marjı %19.6 — iyi operasyonel performans.
Brüt Kâr Marjı %18.4
Hasılat başına brüt kâr %18.4. Sektöre bağlı olarak değerlendirin.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %-4.3
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %-4.3'i. Negatif FCF — şirket nakit tüketiyor.
Valuation
F/K Oranı 7.3x Sector: 10.4x
F/K 7.3x — sektör medyanının (10.4x) %31 altında. Değer yatırımı açısından cazip.
PD/DD Oranı 1.93x Sector: 1.29x
PD/DD 1.93x — sektör medyanının (1.29x) %49 üzerinde.
EV/EBITDA 8.7x Sector: 7.5x
EV/EBITDA 8.7x — sektör medyanının (7.5x) %16 üzerinde. EBITDA’ya göre pahalı.
Indebtedness
Cari Oran 1.16x
Cari oran 1.16x — sınırda, dikkat gerektirir.
Net Borç / EBITDA 5.5x
Net Borç/EBITDA 5.5x — aşırı kaldıraç. Kırılgan borç profili.
Borç / Özkaynak 2.83x
Borç/Özkaynak 2.83x — yüksek kaldıraç. Borç döngüsü değişimlerine karşı hassas.
Faiz Karşılama Oranı 7.0x
Faiz karşılama 7.0x — faiz yükümlülükleri rahatça karşılanıyor.
Growth
Hasılat Büyümesi (YoY) %+357.2
Hasılat yıllık %357.2 büyüdü (2026/6) — güçlü büyüme. Sektör genişlemesi ve/veya pazar payı artışı.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+143.1
Net kâr yıllık %143.1 artmış (2026/6) — olağanüstü kâr büyümesi.
Sezonsellik Analizi Q2 (Nis-Haz)
Tarihsel olarak en güçlü çeyrek: Q2 (Nis-Haz) (ort. kâr 366.0M). En zayıf çeyrek: Q4 (Eki-Ara) (ort. kâr 250.0M).
Score Explanations
Lothien Sağlamlık
68/100
İyi sağlamlık (68/100). Şirket genel olarak dengeli bir finansal profil gösteriyor; bazı alanlarda iyileştirme potansiyeli mevcut.
Güçlü
Potansiyel
+28.2%
Artı %28.2 beklenen değer (7.59) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %72.
Bileşenler: FK hedefi: 7.96 | PD/DD hedefi: 4.14 | EV/EBITDA hedefi: 5.09 | DCF hedefi: 17.76
Damodaran Değerleme
60/100
Orta Damodaran skoru (60/100). ROIC (%3.8) – WACC (%5.3) farkı -1.5 baz puan. Değer yaratma kapasitesi sınırlı.
Orta
Dalio Risk Analizi
56/100
Orta düzey borç riski (56/100). Faiz karşılama oranı 7.0x — güçlü. Borç/EBITDA 5.5x — yüksek borç yükü.
Kaldıraç: 37/100 | Borç Servis: 79/100 | Kalite: 86/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%3.8
ROIC (%3.8) sermaye maliyetinin (5.3%) altında → değer imha ediyor.
WACC: %5.3
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
22.73
DCF modeli 22.73 hedef değer üretmiş — güncel fiyata göre %283.9 ucuz.
Mevcut fiyat: 5.92
Borç Döngüsü Fazı
Geç Genişleme
Borç döngüsü fazı: Geç Genişleme
Piotroski F-Score
4/9
Zayıf Piotroski (4/9). Çok sayıda bilanço kalitesi kriteri karşılanamıyor.
Nötr
Graham İçsel Değer
S$6.2
Graham içsel değer: S$6.2. Makul
Makul
⚖️ Sector Comparison
F/K Oranı
7.3x vs 10.4x
Sektör medyanının %31 altında — ucuz
PD/DD Oranı
1.93x vs 1.29x
Sektörden %49 daha pahalı (defter değerine göre)
EV/EBITDA
8.7x vs 7.5x
Sektörden %16 daha yüksek EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%3.8 vs %5.3 WACC
ROIC 1.5 baz puan sermaye maliyetinin altında
Net Kâr Marjı (TTM)
%12.2 vs %25.7 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %12.2
↔
TRAMA-99 Trend — TRAMA Yakınında
Fiyat (5.92), TRAMA-99 çizgisi (6.02) ile yakın seviyede (%-1.6). Önemli karar bölgesi — kırılım yönü trendi belirleyecek.
Price:: 5.92
TRAMA: 6.02
Difference: %-1.6
Charts
Indicators
BB deviation ?
RSI thresholds ?

Price Chart ?
RSI (14) ?
Bollinger Bands ?
MACD ?
Gold-Based Price + TRAMA (Stock / Gram Gold) ?
P/E Ratio ?
P/B Ratio ?
EBITDA ?
Net Working Capital ?
Current Ratio ?
U96 — Participation Finance Compliance
Loading…
The Lothien health scores and analyses on this page are for informational purposes only. They do not constitute investment advice. Please consult a licensed investment advisor before making investment decisions.