TSHTSH Resources Berhad

🇸🇬 Singapur Borsası
0.37
SGD
نتائج التحليل
درجة متانة لوذيان?
65/100
Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
53/100
Dalio Risk ?
88/100
Piotroski ?
4/9
Nötr
Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Önceki yıl verisi yok → marj karşılaştırılamadı (C8)
Graham ?
S$0.6
Ucuz
مقياس نشط?
4/4
ثقة?
75%
ملخص متانة لوذيان
76/100
Lothien Sağlamlık: Çok Güçlü (76/100)
Temel göstergelerin büyük çoğunluğu pozitif. Kârlılık, büyüme ve değerleme açısından güçlü görünüm. | Kısa Vade: Olumlu | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 8 | Negatif: 1 | Nötr: 1
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte S$16M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Çeyreklik Kâr Artışı
Net kâr bir önceki çeyreğe göre %+146.7 arttı (S$7M → S$16M). Kısa vadede olumlu momentum.
Hasılat Büyümesi Güçlü
Satış gelirleri çeyreklik %+22.3 arttı (S$64M → S$78M). Talep güçlü.
Yıllık Hasılatta Daralma
Yıllık hasılat %-6.6 düştü. Şirket daralmada.
Yüksek Net Kâr Marjı
Net kâr marjı %20.9. Her 100S$ satıştan 21S$ kâr kalıyor.
Net Nakit Pozisyonu
Şirketin nakdi borçlarından S$443,892 fazla. Borç riski düşük.
FAVÖK Büyümesi
FAVÖK çeyreklik %+45.4 arttı (S$23M → S$34M). Operasyonel verimlilik artıyor.
Makul F/K
Trailing F/K: 9.2. Makul değerleme aralığında.
Defter Değerinin Altında
PD/DD: 0.82. Hisse defter değerinin altında işlem görüyor. Değer tuzağı mı yoksa fırsat mı iyi analiz edilmeli.
Düşük EV/EBITDA
EV/EBITDA: 3.7. Operasyonel kârlılığa göre ucuz değerleme.

تاريخ البيانات 2026-10-16 ليست نصيحة استثمارية؛ الأرقام مخرجات نماذج قائمة على قواعد. كيف تُحسب الدرجات

بطاقة تعريف الدرجة
تاريخ البيانات 2026-10-16
وتيرة التحديث تشغيل تحليلي مجدول في أيام العمل الساعة 19:30 بتوقيت إسطنبول؛ لا يُحدَّث كل رمز في كل تشغيل

ملخص المنهجيةدرجة متانة لوذيان (0-100) مزيج مرجّح من درجات فرعية تُحسب وفق قواعد ثابتة من القوائم المالية المنشورة وبيانات الأسعار (تقييم داموداران، ومخاطر داليو، ومؤشر بيوتروسكي F، وجودة الأرباح، والزخم وغيرها). وتُطبَّق القواعد تلقائيًا على كل سهم مشمول، بأوزان تختلف حسب القطاع.

الافتراضاتتستند الحسابات إلى أحدث القوائم المالية التي نشرتها الشركة وإلى بيانات أسعار قد تكون متأخرة. وحين لا تُنشر أربعة أرباع، قد تُقدَّر الأرقام السنوية بالتناسب من الأرباع المتاحة. ومعايير النموذج مثل معدل الفائدة الخالي من المخاطر وعلاوة المخاطر والنمو طويل الأجل افتراضات ثابتة لكل بورصة، ولا تتضمن توقعًا خاصًا بالشركة.

تضارب المصالحلم يُنشر أي بيان بشأن ما إذا كانت شركة MIDAK المشغّلة للوذيان أو فريقها يملكون مراكز في هذه الأسهم. وتُنتَج الأرقام تلقائيًا بالقواعد نفسها ودون اعتبار لأي مركز من هذا النوع.

تحذيرهذه المعلومات لا تندرج ضمن نطاق الاستشارات الاستثمارية وليست نصيحة استثمارية. والأرقام ناتج نماذج قائمة على قواعد، وقد لا تناسب وضعك المالي أو تفضيلاتك في المخاطرة والعائد. واتخاذ قرار استثماري بالاعتماد على هذه المعلومات وحدها قد لا يؤدي إلى نتائج تلبي توقعاتك.

ناتج نموذج؛ ليس نصيحة استثمارية؛ وقد تختلف النماذج فيما بينها. الإبلاغ عن خطأ

تحليل المخاطر (VaR) Yüksek
252 أيام
التقلب السنوي ?
%40.6
VaR 95% ?
%4.16
أقصى خسارة يومية
VaR 99% ?
%5.90
أقصى خسارة يومية
CVaR 95% ?
%6.44
الخسارة المتوقعة (الذيل)
أقصى تراجع ?
%22.3
09.09.2026 → 08.10.2026
الانحراف ?
-1.88
Parametrik%4.16
Historik%3.04
Cornish-Fisher%4.11
توزيع العوائد
التقييم
إمكانية?
+24.3%
ROIC ?
14.1%
قيمة DCF ?
0.52
دورة الديون?
Erken Genişleme
تحليل الميزانية العمومية? Q2026/6
Net kâr çeyreklik %+146.7 artarak 16.4M SGD oldu
Yıllık net kâr büyümesi sınırlı (%+6.7)
Hasılat çeyreklik %+22.3 büyüdü (78.5M SGD)
Yıllık hasılat daraldı (%-6.6)
Brüt kâr marjı güçlü: %45.0
Brüt marj değişimi: %+2.6 puan
Net kâr marjı yüksek: %20.9
FAVÖK çeyreklik %+45.4 büyüdü (33.7M SGD)
FAVÖK marjı güçlü: %42.9
Toplam borç: 94.4M SGD
Net nakit pozisyonunda: -443,892 SGD (borçsuz)
Borç/Özkaynak oranı düşük: 0.17x
Cari oran: 1.47x — yeterli likidite
Nakit %-18.4 azaldı → 94.9M SGD
İşletme nakit akışı pozitif: 18.0M SGD
Serbest nakit akışı pozitif: 8.7M SGD
ROE düşük: %2.9
ROA: %2.1
Toplam varlıklar: 795.3M SGD (%-3.5)
Özkaynak: 563.4M SGD (%-4.2)
İşletme kârı pozitif: 24.0M SGD
İşletme kârı büyüme: %+49.2
Faiz karşılama oranı güçlü: 41.3x (Faiz: 814,636 SGD)
Ödenmiş sermaye: 1.2B SGD
Net işletme sermayesi pozitif: 50.0M SGD
İşletme sermayesi değişimi: %-27.2
CAPEX: 9.3M SGD (Hasılatın %11.8'i)
Son 5 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 hafif altında: %-1.6
Direnç seviyesi: TRAMA-99 = 0.37 SGD
التحليل الأساسي والفني
الربحية
Net Kâr Marjı %20.9
Net kâr marjı %20.9 — çok güçlü. Bir önceki çeyreğe göre +10.5 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %8.7
ROE %8.7 — düşük özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %42.9
FAVÖK marjı %42.9 — operasyonel olarak çok verimli.
Brüt Kâr Marjı %45.0
Hasılat başına brüt kâr %45.0. Güçlü fiyatlama gücü.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %15.0
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %15.0'i. Güçlü FCF üretimi — kâr kalitesi yüksek.
التقييم
F/K Oranı 9.2x القطاع: 10.2x
F/K 9.2x — sektör medyanına (10.2x) kıyasla makul seviyelerde.
PD/DD Oranı 0.82x القطاع: 1.18x
PD/DD 0.82x — sektör medyanının (1.18x) çok altında. Defter değerine göre ucuz.
EV/EBITDA 3.7x القطاع: 5.6x
EV/EBITDA 3.7x — sektör medyanının (5.6x) %33 altında. EBITDA’ya göre ucuz.
المديونية
Cari Oran 1.47x
Cari oran 1.47x — kısa vadeli borçları rahatlıkla karşılayabilir.
Net Borç / EBITDA 0.8x
Net Borç/EBITDA 0.8x — çok düşük borç yükü. Şirket hızla borcunu ödeyebilir.
Borç / Özkaynak 0.17x
Düşük kaldıraç — varlıkların büyük çoğunluğu özkaynak ile finanse ediliyor.
Faiz Karşılama Oranı 36.6x
Faiz karşılama 36.6x — faiz giderlerini ödeyebilmek için çok geniş marj.
النمو
Hasılat Büyümesi (YoY) %-6.6
Hasılat yıllık %-6.6 geriledi — hafif düşüş, yakından izlenmeli.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+6.7
Net kâr yıllık %6.7 artmış — pozitif ancak ılımlı büyüme.
شرح النتائج
Lothien Sağlamlık
65/100
İyi sağlamlık (65/100). Şirket genel olarak dengeli bir finansal profil gösteriyor; bazı alanlarda iyileştirme potansiyeli mevcut.
Güçlü
Potansiyel
+24.3%
Artı %24.3 beklenen değer (0.46) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %75.
Bileşenler: FK hedefi: 0.39 | PD/DD hedefi: 0.55 | EV/EBITDA hedefi: 0.55 | DCF hedefi: 0.52
Damodaran Değerleme
53/100
Orta Damodaran skoru (53/100). ROIC (%14.1) – WACC (%12.2) farkı +1.9 baz puan. Değer yaratma kapasitesi sınırlı.
Orta
Dalio Risk Analizi
88/100
Düşük borç riski (88/100). Faiz karşılama oranı 36.6x — güçlü. Borç/EBITDA 0.8x — sağlıklı aralıkta.
Kaldıraç: 92/100 | Borç Servis: 87/100 | Kalite: 89/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%14.1
ROIC (%14.1) sermaye maliyetini hafifçe (1.9 puan) aşıyor.
WACC: %12.2
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
0.52
DCF modeli 0.52 hedef değer üretmiş — güncel fiyata göre %41.7 ucuz.
Mevcut fiyat: 0.37
Borç Döngüsü Fazı
Erken Genişleme
Borç azalıyor, büyüme ivme kazanıyor. Şirket bilanço temizliği döneminde — piyasal açıdan olumlu.
Piotroski F-Score
4/9
Zayıf Piotroski (4/9). Çok sayıda bilanço kalitesi kriteri karşılanamıyor. Not: Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Önceki yıl verisi yok → marj karşılaştırılamadı (C8)
Nötr
Graham İçsel Değer
S$0.6
Graham içsel değer: S$0.6. Ucuz
Ucuz
⚖️ مقارنة القطاع
F/K Oranı
9.2x vs 10.2x
Sektör medyanının %10 altında — ucuz
PD/DD Oranı
0.82x vs 1.18x
Sektörden %31 daha ucuz (defter değerine göre)
EV/EBITDA
3.7x vs 5.6x
Sektörden %33 daha düşük EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%14.1 vs %12.2 WACC
ROIC 1.9 baz puan sermaye maliyetini aşıyor
Net Kâr Marjı (TTM)
%16.4 vs %40.4 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %16.4
↔
TRAMA-99 Trend — TRAMA Yakınında
Fiyat (0.37), TRAMA-99 çizgisi (0.37) ile yakın seviyede (%-1.6). Önemli karar bölgesi — kırılım yönü trendi belirleyecek.
السعر:: 0.37
TRAMA: 0.37
الفرق: %-1.6
الرسوم البيانية
المؤشرات
انحراف بولينجر ?
عتبات RSI ?

مخطط الأسعار ?
مؤشر القوة النسبية (14) ?
نطاقات بولينجر ?
MACD ?
السعر على أساس الذهب + TRAMA (السهم / غرام ذهب) ?
نسبة السعر/الأرباح ?
نسبة السعر/القيمة الدفترية ?
الأرباح قبل الفوائد والضرائب والاستهلاك ?
صافي رأس المال العامل ?
النسبة الجارية ?
TSH — التوافق مع التمويل التشاركي
جارٍ التحميل…
درجات صحة لوذيان والتحليلات في هذه الصفحة لأغراض إعلامية فقط. لا تشكل نصيحة استثمارية.