TMCVTata Motors Limited

🇮🇳 Hindistan Borsası
471.10
INR
Analysis Scores
Lothien Robustness Score?
64/100
Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
64/100
Dalio Risk ?
83/100
Piotroski ?
-
Bilanço dosyası bulunamadı
Graham ?
-
Bilanço dosyası bulunamadı
Active Metric?
4/4
Confidence?
75%
Valuation
Potential?
+3.2%
ROIC ?
114.6%
DCF Value ?
290.98
Debt Cycle?
Erken Genişleme
Data
Data ?
201
2025-11-12 → 2026-08-31
Risk Analysis (VaR) Yüksek
200 days
Annual Volatility ?
%38.6
VaR 95% ?
%3.80
daily max loss
VaR 99% ?
%5.46
daily max loss
CVaR 95% ?
%5.36
expected loss (tail)
Max Drawdown ?
%29.1
27.02.2026 → 11.06.2026
Skewness ?
0.25
Parametrik%3.80
Historik%3.56
Cornish-Fisher%3.51
Return Distribution
Fundamental & Technical Analysis
TRAMA-99 Trend — Yükseliş Trendi
Fiyat (471.10), TRAMA-99 çizgisinin %13.7 üzerinde. Yükseliş trendi sürmekte; trend değişimi için TRAMA'ya yaklaşma takip edilmeli.
Price:: 471.1000061035156
TRAMA: 414.4749
Difference: %+13.7
Profitability
No balance sheet data
Valuation
F/K Oranı 10.3x Sector: 14.9x
F/K 10.3x — sektör medyanının (14.9x) %31 altında. Değer yatırımı açısından cazip.
PD/DD Oranı 13.62x Sector: 4.79x
PD/DD 13.62x — sektör medyanının %184 üzerinde. Pahalı defter değeri.
EV/EBITDA 4.8x Sector: 7.1x
EV/EBITDA 4.8x — sektör medyanının (7.1x) %32 altında. EBITDA’ya göre ucuz.
Indebtedness
Net Borç / EBITDA 0.2x
Net Borç/EBITDA 0.2x — çok düşük borç yükü. Şirket hızla borcunu ödeyebilir.
Borç / Özkaynak 0.44x
Düşük kaldıraç — varlıkların büyük çoğunluğu özkaynak ile finanse ediliyor.
Faiz Karşılama Oranı 68.7x
Faiz karşılama 68.7x — faiz giderlerini ödeyebilmek için çok geniş marj.
Growth
No balance sheet data
Score Explanations
Lothien Sağlamlık
64/100
İyi sağlamlık (64/100). Şirket genel olarak dengeli bir finansal profil gösteriyor; bazı alanlarda iyileştirme potansiyeli mevcut.
Güçlü
Potansiyel
+3.2%
Artı %3.2 beklenen değer (486.43) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli 'AL' sinyali veriyor. Model güveni %75.
Bileşenler: FK hedefi: 680.03 | PD/DD hedefi: 220.18 | EV/EBITDA hedefi: 697.16 | DCF hedefi: 290.98
Damodaran Değerleme
64/100
Orta Damodaran skoru (64/100). ROIC (%114.6) – WACC (%14.9) farkı +99.7 baz puan. Değer yaratma kapasitesi sınırlı.
Orta
Dalio Risk Analizi
83/100
Düşük borç riski (83/100). Faiz karşılama oranı 68.7x — güçlü. Borç/EBITDA 0.2x — sağlıklı aralıkta.
Kaldıraç: 91/100 | Borç Servis: 100/100 | Kalite: 37/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%114.6
ROIC (%114.6) sermaye maliyetini 99.7 puan aşıyor → şirket değer yaratıyor.
WACC: %14.9
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
290.98
DCF (290.98) güncel fiyatın %38.2 altında — nakit akışları mevcut fiyatı desteklemiyor.
Mevcut fiyat: 471.10
Borç Döngüsü Fazı
Erken Genişleme
Borç azalıyor, büyüme ivme kazanıyor. Şirket bilanço temizliği döneminde — piyasal açıdan olumlu.
Piotroski F-Score
Bilanço dosyası bulunamadı
Graham İçsel Değer
Bilanço dosyası bulunamadı
⚖️ Sector Comparison
F/K Oranı
10.3x vs 14.9x
Sektör medyanının %31 altında — ucuz
PD/DD Oranı
13.62x vs 4.79x
Sektörden %184 daha pahalı (defter değerine göre)
EV/EBITDA
4.8x vs 7.1x
Sektörden %32 daha düşük EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%114.6 vs %14.9 WACC
ROIC 99.7 baz puan sermaye maliyetini aşıyor
Charts
Indicators
BB deviation ?
RSI thresholds ?

Price Chart ?
RSI (14) ?
Bollinger Bands ?
MACD ?
Gold-Based Price + TRAMA (Stock / Gram Gold) ?
TMCV — Participation Finance Compliance
Loading…
The Lothien health scores and analyses on this page are for informational purposes only. They do not constitute investment advice. Please consult a licensed investment advisor before making investment decisions.
A
AirSelim
Online
A
Hello! I am AirSelim, your Lothien finance assistant.

I can answer questions about market data, news, technical analysis, portfolio analysis and more.

I cover 26 exchanges (BIST, US, LSE, Xetra, Tadawul, KASE and others) — plus crypto.