THLTourism Holdings Limited

🇦🇺 Avustralya Borsası
2.23
AUD
Analysis Scores
Lothien Robustness Score?
63/100
Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
25/100
ROIC banka/finans için tanımsız — mevduat/prim fonlaması borç değil hammaddedir; değerleme öz-sermaye (P/DD) tabanlı yapılır
Dalio Risk ?
49/100
Piotroski ?
4/9
Nötr
Faaliyet nakit akışı verisi yok (C3, C4)
Graham ?
A$2.7
Makul
Active Metric?
4/4
Confidence?
67%
Lothien Robustness Summary
60/100
Lothien Sağlamlık: Güçlü (60/100)
Genel tablo olumlu. Finansal yapı sağlam, bazı riskler mevcut. | Kısa Vade: Nötr | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 4 | Negatif: 2 | Nötr: 2
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte A$8M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Kâr Stabil
Net kâr bir önceki çeyreğe göre fazla değişmedi (%+0.0). İstikrarlı seyir.
Yıllık Kâr Büyümesi Güçlü
Geçen yılın aynı dönemine göre net kâr %+249.1 arttı. Büyüme trendi sağlıklı.
Yıllık Hasılatta Daralma
Yıllık hasılat %-9.0 düştü. Şirket daralmada.
Orta Seviye Borç
Net borç/özkaynak 1.01x. Yönetilebilir seviyede ama takip edilmeli.
Güçlü Nakit Üretimi
Serbest nakit akışı (A$12M) kârın %152'sini nakit olarak üretiyor. Kâr kalitesi yüksek.
Defter Değerinin Altında
PD/DD: 0.95. Hisse defter değerinin altında işlem görüyor. Değer tuzağı mı yoksa fırsat mı iyi analiz edilmeli.
Sonraki Çeyrek: Düşüş Beklentisi
Tahminine göre kâr %-21.1 düşebilir. Sonraki bilançoya dikkat.

Data date 2026-10-16 Not investment advice; the figures are rule-based model output. How the scores are computed

Score record
Data date 2026-10-16
Update frequency Scheduled analysis run on business days at 19:30 Istanbul time; not every symbol is refreshed in every run

Method summaryThe Lothien Robustness Score (0-100) is a weighted combination of sub-scores computed by fixed rules from published financial statements and price data (Damodaran valuation, Dalio risk, Piotroski F-score, earnings quality, momentum and others). The rules are applied automatically to every covered stock, with weights that vary by sector.

AssumptionsCalculations rest on the company's latest published financial statements and on price data that may be delayed. Where four quarters have not been published, annual figures may be scaled from the available quarters. Model parameters such as the risk-free rate, the risk premium and long-term growth are fixed assumptions per exchange and contain no company-specific expectation.

Conflict of interestNo statement has been published on whether MIDAK, the operator of Lothien, or its team hold positions in these stocks. The figures are produced automatically by the same rules, without regard to any such position.

WarningThis information is not within the scope of investment advisory services and is not investment advice. The figures are the output of rule-based models and may not suit your financial situation or your risk and return preferences. Making an investment decision on the basis of this information alone may not lead to results that meet your expectations.

Model output; not investment advice; different models can disagree. Report an error

Risk Analysis (VaR) Yüksek
252 days
Annual Volatility ?
%52.7
VaR 95% ?
%5.41
daily max loss
VaR 99% ?
%7.67
daily max loss
CVaR 95% ?
%5.78
expected loss (tail)
Max Drawdown ?
%31.9
23.01.2026 → 30.04.2026
Skewness ?
2.12
Parametrik%5.41
Historik%4.94
Cornish-Fisher%2.15
Return Distribution
Valuation
Potential?
+28.7%
DCF Value ?
0.51
Debt Cycle?
Geç Genişleme
Balance Sheet Analysis? Q2026/6
Net kâr çeyreklik yatay seyrede (7.8M AUD, %+0.0)
Yıllık net kâr büyümesi %+249.1
Hasılat çeyreklik yatay kaldı (172.2M AUD)
Yıllık hasılat daraldı (%-9.0)
Brüt kâr marjı güçlü: %66.8
Net kâr marjı düşük: %4.5
FAVÖK yatay seyrede (41.6M AUD)
FAVÖK marjı: %24.1
Toplam borç: 559.7M AUD
Net borç hasılatın üzerinde: 522.3M AUD
Borç/Özkaynak oranı: 1.08x
Cari oran < 1: 0.97x — likidite riski
Nakit ve benzerleri: 37.5M AUD
İşletme nakit akışı pozitif: 71.6M AUD
Serbest nakit akışı pozitif: 11.8M AUD
ROE düşük: %1.5
ROA düşük: %0.6
Toplam varlıklar: 1.3B AUD (%+0.0)
Özkaynak: 517.9M AUD (%+0.0)
İşletme kârı pozitif: 18.8M AUD
Faiz karşılama oranı güçlü: 5.5x (Faiz: 7.5M AUD)
Ödenmiş sermaye: 221.5M AUD
Net işletme sermayesi negatif: -6.6M AUD — kısa vadeli baskı
CAPEX: 2.6M AUD (Hasılatın %1.5'i)
Son 4 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 hafif üzerinde: %+3.3
Destek seviyesi: TRAMA-99 = 2.16 AUD
Sabit varlık ağırlıklı bilanço: Dönen varlıklar %15
Fundamental & Technical Analysis
Profitability
Net Kâr Marjı %4.5
Net kâr marjı %4.5 — pozitif ancak düşük. Bir önceki çeyreğe göre +0.0 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %6.0
ROE %6.0 — düşük özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %24.1
FAVÖK marjı %24.1 — iyi operasyonel performans.
Brüt Kâr Marjı %66.8
Hasılat başına brüt kâr %66.8. Güçlü fiyatlama gücü.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %6.9
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %6.9'i. Orta FCF — yatırım harcamaları operasyonel kârı kısıyor.
Valuation
F/K Oranı 15.9x Sector: 18.2x
F/K 15.9x — sektör medyanına (18.2x) kıyasla makul seviyelerde.
PD/DD Oranı 0.95x Sector: 2.37x
PD/DD 0.95x — sektör medyanının (2.37x) çok altında. Defter değerine göre ucuz.
EV/EBITDA 6.1x Sector: 10.3x
EV/EBITDA 6.1x — sektör medyanının (10.3x) %41 altında. EBITDA’ya göre ucuz.
Indebtedness
Cari Oran 0.97x
Cari oran 0.97x — kısa vadeli yükümlülükler dönen varlıkları aşıyor. Likidite riski.
Net Borç / EBITDA 3.4x
Net Borç/EBITDA 3.4x — yüksek borç yükü. Borç servisi baskı oluşturuyor.
Borç / Özkaynak 1.08x
Borç/Özkaynak 1.08x — orta düzey finansal kaldıraç.
Faiz Karşılama Oranı 5.5x
Faiz karşılama 5.5x — faiz yükümlülükleri rahatça karşılanıyor.
Growth
Hasılat Büyümesi (YoY) %-9.0
Hasılat yıllık %-9.0 geriledi — hafif düşüş, yakından izlenmeli.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+249.1
Net kâr zararlıdan kârlıya döndü (2026/6). Önemli iyileşme.
Sezonsellik Analizi Q1 (Oca-Mar)
Tarihsel olarak en güçlü çeyrek: Q1 (Oca-Mar) (ort. kâr 3.5M). En zayıf çeyrek: Q4 (Eki-Ara) (ort. kâr 1.3M).
Score Explanations
Lothien Sağlamlık
63/100
İyi sağlamlık (63/100). Şirket genel olarak dengeli bir finansal profil gösteriyor; bazı alanlarda iyileştirme potansiyeli mevcut.
Güçlü
Potansiyel
+28.7%
Artı %28.7 beklenen değer (2.87) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %67.
Bileşenler: FK hedefi: 2.41 | PD/DD hedefi: 5.61 | EV/EBITDA hedefi: 3.77 | DCF hedefi: 0.56
Damodaran Değerleme
25/100
Düşük Damodaran skoru (25/100). DCF analizi mevcut fiyatı desteklemiyor. Eksik/sorunlu: ROIC banka/finans için tanımsız — mevduat/prim fonlaması borç değil hammaddedir; değerleme öz-sermaye (P/DD) tabanlı yapılır.
Çok Zayıf
Dalio Risk Analizi
49/100
Yüksek borç riski (49/100). Faiz karşılama oranı 5.5x — güçlü. Borç/EBITDA 3.4x — yönetilebilir.
Kaldıraç: 50/100 | Borç Servis: 71/100 | Kalite: 42/100
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
0.51
DCF (0.51) güncel fiyatın %77.2 altında — nakit akışları mevcut fiyatı desteklemiyor.
Mevcut fiyat: 2.23
Borç Döngüsü Fazı
Geç Genişleme
Borç döngüsü fazı: Geç Genişleme
Piotroski F-Score
4/9
Zayıf Piotroski (4/9). Çok sayıda bilanço kalitesi kriteri karşılanamıyor. Not: Faaliyet nakit akışı verisi yok (C3, C4)
Nötr
Graham İçsel Değer
A$2.7
Graham içsel değer: A$2.7. Makul
Makul
⚖️ Sector Comparison
F/K Oranı
15.9x vs 18.2x
Sektör medyanının %12 altında — ucuz
PD/DD Oranı
0.95x vs 2.37x
Sektörden %60 daha ucuz (defter değerine göre)
EV/EBITDA
6.1x vs 10.3x
Sektörden %41 daha düşük EV/EBITDA
Net Kâr Marjı (TTM)
%4.5 vs %24.1 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %4.5
↔
TRAMA-99 Trend — TRAMA Yakınında
Fiyat (2.23), TRAMA-99 çizgisi (2.16) ile yakın seviyede (%+3.3). Önemli karar bölgesi — kırılım yönü trendi belirleyecek.
Price:: 2.23
TRAMA: 2.16
Difference: %+3.3
Charts
Indicators
BB deviation ?
RSI thresholds ?

Price Chart ?
RSI (14) ?
Bollinger Bands ?
MACD ?
Gold-Based Price + TRAMA (Stock / Gram Gold) ?
P/E Ratio ?
P/B Ratio ?
EBITDA ?
Net Working Capital ?
Current Ratio ?
THL — Participation Finance Compliance
Loading…
The Lothien health scores and analyses on this page are for informational purposes only. They do not constitute investment advice. Please consult a licensed investment advisor before making investment decisions.