THLTourism Holdings Limited

🇦🇺 Avustralya Borsası
2.23
AUD
Analiz Skorları
Lothien Sağlamlık Skoru?
63/100
Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
25/100
ROIC banka/finans için tanımsız — mevduat/prim fonlaması borç değil hammaddedir; değerleme öz-sermaye (P/DD) tabanlı yapılır
Dalio Risk ?
49/100
Piotroski ?
4/9
Nötr
Faaliyet nakit akışı verisi yok (C3, C4)
Graham ?
A$2.7
Makul
Aktif Metrik?
4/4
Güven?
67%
Lothien Sağlamlık Özeti
60/100
Lothien Sağlamlık: Güçlü (60/100)
Genel tablo olumlu. Finansal yapı sağlam, bazı riskler mevcut. | Kısa Vade: Nötr | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 4 | Negatif: 2 | Nötr: 2
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte A$8M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Kâr Stabil
Net kâr bir önceki çeyreğe göre fazla değişmedi (%+0.0). İstikrarlı seyir.
Yıllık Kâr Büyümesi Güçlü
Geçen yılın aynı dönemine göre net kâr %+249.1 arttı. Büyüme trendi sağlıklı.
Yıllık Hasılatta Daralma
Yıllık hasılat %-9.0 düştü. Şirket daralmada.
Orta Seviye Borç
Net borç/özkaynak 1.01x. Yönetilebilir seviyede ama takip edilmeli.
Güçlü Nakit Üretimi
Serbest nakit akışı (A$12M) kârın %152'sini nakit olarak üretiyor. Kâr kalitesi yüksek.
Defter Değerinin Altında
PD/DD: 0.95. Hisse defter değerinin altında işlem görüyor. Değer tuzağı mı yoksa fırsat mı iyi analiz edilmeli.
Sonraki Çeyrek: Düşüş Beklentisi
Tahminine göre kâr %-21.1 düşebilir. Sonraki bilançoya dikkat.

Veri tarihi 2026-10-16 Yatırım tavsiyesi değildir; sayılar kural tabanlı model çıktısıdır. Skorlar nasıl hesaplanır

Skor künyesi
Veri tarihi 2026-10-16
Güncelleme sıklığı İş günleri TSİ 19:30 planlı analiz koşumu; her sembol her koşumda yenilenmeyebilir

Yöntem özetiLothien Sağlamlık Skoru (0-100), yayımlanmış finansal tablolardan ve fiyat verisinden sabit kurallarla hesaplanan alt skorların (Damodaran değerleme, Dalio risk, Piotroski F-skoru, kazanç kalitesi, momentum ve diğerleri) ağırlıklı bileşimidir. Kurallar, sektöre göre değişen ağırlıklarla kapsamdaki her hisseye otomatik uygulanır.

VarsayımlarHesaplar şirketin açıkladığı son dönem finansal tablolarına ve gecikmeli olabilen fiyat verisine dayanır. Dört çeyreği açıklanmamış dönemlerde yıllık rakamlar mevcut çeyreklerden ölçeklenebilir. Risksiz faiz, risk primi ve uzun vadeli büyüme gibi model parametreleri borsa bazında sabit varsayımlardır; şirkete özel beklenti içermez.

Çıkar çatışmasıLothien'i işleten MİDAK'ın ve ekibinin bu hisselerde pozisyonu olup olmadığına dair bir beyan yayımlanmamıştır. Sayılar böyle bir pozisyon dikkate alınmadan, aynı kurallarla otomatik üretilir.

UyarıBu bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir ve yatırım tavsiyesi değildir. Sayılar kural tabanlı modellerin çıktısıdır; mali durumunuza, risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Yalnız bu bilgilere dayanarak yatırım kararı vermek beklentilerinize uygun sonuç doğurmayabilir.

Model çıktısıdır; yatırım tavsiyesi değildir; modeller arası fark olabilir. Hata bildir

Risk Analizi (VaR) Yüksek
252 gün
Yıllık Volatilite ?
%52.7
VaR 95% ?
%5.41
günlük maks kayıp
VaR 99% ?
%7.67
günlük maks kayıp
CVaR 95% ?
%5.78
beklenen kayıp (kuyruk)
Maks Düşüş ?
%31.9
23.01.2026 → 30.04.2026
Çarpıklık ?
2.12
Parametrik%5.41
Historik%4.94
Cornish-Fisher%2.15
Getiri Dağılımı
Değerleme
Potansiyel?
+28.7%
DCF Değer ?
0.51
Borç Döngüsü?
Geç Genişleme
Bilanço Analizi? Q2026/6
Net kâr çeyreklik yatay seyrede (7.8M AUD, %+0.0)
Yıllık net kâr büyümesi %+249.1
Hasılat çeyreklik yatay kaldı (172.2M AUD)
Yıllık hasılat daraldı (%-9.0)
Brüt kâr marjı güçlü: %66.8
Net kâr marjı düşük: %4.5
FAVÖK yatay seyrede (41.6M AUD)
FAVÖK marjı: %24.1
Toplam borç: 559.7M AUD
Net borç hasılatın üzerinde: 522.3M AUD
Borç/Özkaynak oranı: 1.08x
Cari oran < 1: 0.97x — likidite riski
Nakit ve benzerleri: 37.5M AUD
İşletme nakit akışı pozitif: 71.6M AUD
Serbest nakit akışı pozitif: 11.8M AUD
ROE düşük: %1.5
ROA düşük: %0.6
Toplam varlıklar: 1.3B AUD (%+0.0)
Özkaynak: 517.9M AUD (%+0.0)
İşletme kârı pozitif: 18.8M AUD
Faiz karşılama oranı güçlü: 5.5x (Faiz: 7.5M AUD)
Ödenmiş sermaye: 221.5M AUD
Net işletme sermayesi negatif: -6.6M AUD — kısa vadeli baskı
CAPEX: 2.6M AUD (Hasılatın %1.5'i)
Son 4 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 hafif üzerinde: %+3.3
Destek seviyesi: TRAMA-99 = 2.16 AUD
Sabit varlık ağırlıklı bilanço: Dönen varlıklar %15
Temel & Teknik Analiz
Karlılık
Net Kâr Marjı %4.5
Net kâr marjı %4.5 — pozitif ancak düşük. Bir önceki çeyreğe göre +0.0 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %6.0
ROE %6.0 — düşük özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %24.1
FAVÖK marjı %24.1 — iyi operasyonel performans.
Brüt Kâr Marjı %66.8
Hasılat başına brüt kâr %66.8. Güçlü fiyatlama gücü.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %6.9
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %6.9'i. Orta FCF — yatırım harcamaları operasyonel kârı kısıyor.
Değerleme
F/K Oranı 15.9x Sektör: 18.2x
F/K 15.9x — sektör medyanına (18.2x) kıyasla makul seviyelerde.
PD/DD Oranı 0.95x Sektör: 2.37x
PD/DD 0.95x — sektör medyanının (2.37x) çok altında. Defter değerine göre ucuz.
EV/EBITDA 6.1x Sektör: 10.3x
EV/EBITDA 6.1x — sektör medyanının (10.3x) %41 altında. EBITDA’ya göre ucuz.
Borçluluk
Cari Oran 0.97x
Cari oran 0.97x — kısa vadeli yükümlülükler dönen varlıkları aşıyor. Likidite riski.
Net Borç / EBITDA 3.4x
Net Borç/EBITDA 3.4x — yüksek borç yükü. Borç servisi baskı oluşturuyor.
Borç / Özkaynak 1.08x
Borç/Özkaynak 1.08x — orta düzey finansal kaldıraç.
Faiz Karşılama Oranı 5.5x
Faiz karşılama 5.5x — faiz yükümlülükleri rahatça karşılanıyor.
Büyüme
Hasılat Büyümesi (YoY) %-9.0
Hasılat yıllık %-9.0 geriledi — hafif düşüş, yakından izlenmeli.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+249.1
Net kâr zararlıdan kârlıya döndü (2026/6). Önemli iyileşme.
Sezonsellik Analizi Q1 (Oca-Mar)
Tarihsel olarak en güçlü çeyrek: Q1 (Oca-Mar) (ort. kâr 3.5M). En zayıf çeyrek: Q4 (Eki-Ara) (ort. kâr 1.3M).
Skor Açıklamaları
Lothien Sağlamlık
63/100
İyi sağlamlık (63/100). Şirket genel olarak dengeli bir finansal profil gösteriyor; bazı alanlarda iyileştirme potansiyeli mevcut.
Güçlü
Potansiyel
+28.7%
Artı %28.7 beklenen değer (2.87) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %67.
Bileşenler: FK hedefi: 2.41 | PD/DD hedefi: 5.61 | EV/EBITDA hedefi: 3.77 | DCF hedefi: 0.56
Damodaran Değerleme
25/100
Düşük Damodaran skoru (25/100). DCF analizi mevcut fiyatı desteklemiyor. Eksik/sorunlu: ROIC banka/finans için tanımsız — mevduat/prim fonlaması borç değil hammaddedir; değerleme öz-sermaye (P/DD) tabanlı yapılır.
Çok Zayıf
Dalio Risk Analizi
49/100
Yüksek borç riski (49/100). Faiz karşılama oranı 5.5x — güçlü. Borç/EBITDA 3.4x — yönetilebilir.
Kaldıraç: 50/100 | Borç Servis: 71/100 | Kalite: 42/100
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
0.51
DCF (0.51) güncel fiyatın %77.2 altında — nakit akışları mevcut fiyatı desteklemiyor.
Mevcut fiyat: 2.23
Borç Döngüsü Fazı
Geç Genişleme
Borç döngüsü fazı: Geç Genişleme
Piotroski F-Score
4/9
Zayıf Piotroski (4/9). Çok sayıda bilanço kalitesi kriteri karşılanamıyor. Not: Faaliyet nakit akışı verisi yok (C3, C4)
Nötr
Graham İçsel Değer
A$2.7
Graham içsel değer: A$2.7. Makul
Makul
⚖️ Sektör Karşılaştırması
F/K Oranı
15.9x vs 18.2x
Sektör medyanının %12 altında — ucuz
PD/DD Oranı
0.95x vs 2.37x
Sektörden %60 daha ucuz (defter değerine göre)
EV/EBITDA
6.1x vs 10.3x
Sektörden %41 daha düşük EV/EBITDA
Net Kâr Marjı (TTM)
%4.5 vs %24.1 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %4.5
↔
TRAMA-99 Trend — TRAMA Yakınında
Fiyat (2.23), TRAMA-99 çizgisi (2.16) ile yakın seviyede (%+3.3). Önemli karar bölgesi — kırılım yönü trendi belirleyecek.
Fiyat:: 2.23
TRAMA: 2.16
Fark: %+3.3
Grafikler
Göstergeler
BB sapması ?
RSI eşikleri ?

Fiyat Grafiği ?
RSI (14) ?
Bollinger Bantları ?
MACD ?
Altın Bazlı Fiyat + TRAMA (Hisse / Gram Altın) ?
F/K Oranı ?
PD/DD Oranı ?
FAVÖK ?
Net İşletme Sermayesi ?
Cari Oran ?
THL — Katılım Finans Uygunluğu
Yükleniyor…
Bu sayfadaki Lothien sağlamlık skorları, DCF teorik değerler ve analizler yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. SPK (Sermaye Piyasası Kurulu) düzenlemelerine tabidir. Yatırım kararlarınızı almadan önce lisanslı bir yatırım danışmanına başvurunuz. Geçmiş performans gelecekteki sonuçların garantisi değildir.