TFIState Street SPDR Nuveen ICE Municipal Bond ETF

🇪🇺 Euronext
5.93
EUR
نتائج التحليل
درجة متانة لوذيان?
77/100
Çok Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
63/100
Dalio Risk ?
79/100
Piotroski ?
4/9
Nötr
Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Önceki yıl borç/varlık verisi yok → kaldıraç azalması kontrol edilemedi (C5); Önceki yıl verisi yok → marj karşılaştırılamadı (C8)
Graham ?
€12.0
Ucuz
مقياس نشط?
4/4
ثقة?
75%
ملخص متانة لوذيان
56/100
Lothien Sağlamlık: Orta (56/100)
Karışık sinyaller. Hem olumlu hem olumsuz göstergeler mevcut. | Kısa Vade: Olumlu | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 6 | Negatif: 4 | Nötr: 3
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte €46M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Çeyreklik Kâr Artışı
Net kâr bir önceki çeyreğe göre %+979.1 arttı (€4M → €46M). Kısa vadede olumlu momentum.
3 Çeyrek Üst Üste Düşüş
Son 3 çeyrek üst üste kâr düşüyor. Aşağı trend endişe verici. Sonraki çeyreğe dikkat.
Yıllık Hasılatta Daralma
Yıllık hasılat %-10.5 düştü. Şirket daralmada.
Net Nakit Pozisyonu
Şirketin nakdi borçlarından €380M fazla. Borç riski düşük.
Düşük Nakit Dönüşümü
FCF/Kâr oranı sadece %13. Kâr kâğıt üzerinde, nakte dönmüyor.
Makul F/K
Trailing F/K: 11.5. Makul değerleme aralığında.
Defter Değerinin Altında
PD/DD: 0.63. Hisse defter değerinin altında işlem görüyor. Değer tuzağı mı yoksa fırsat mı iyi analiz edilmeli.
Düşük EV/EBITDA
EV/EBITDA: 1.4. Operasyonel kârlılığa göre ucuz değerleme.
Düşük ROE
ROE: %4.0. Sermaye getirisi yetersiz — enflasyonun altında.
Lothien Sağlamlık Skoru: 77/100
Bileşik algoritma değerlendirmesine göre şirketin finansal yapısı güçlü görünüyor.
Mevsimsel Toparlanma, Ama Trend Bozuk
Çeyreklik artış (%+979.1) ama yıllık bazda düşüş (%-26.9). Mevsimsel toparlanma var ama uzun vadeli trend zayıf.
Sonraki Çeyrek: Düşüş Beklentisi
Tahminine göre kâr %-15.4 düşebilir. Sonraki bilançoya dikkat.

تاريخ البيانات 2026-10-16 ليست نصيحة استثمارية؛ الأرقام مخرجات نماذج قائمة على قواعد. كيف تُحسب الدرجات

بطاقة تعريف الدرجة
تاريخ البيانات 2026-10-16
وتيرة التحديث تشغيل تحليلي مجدول في أيام العمل الساعة 19:30 بتوقيت إسطنبول؛ لا يُحدَّث كل رمز في كل تشغيل

ملخص المنهجيةدرجة متانة لوذيان (0-100) مزيج مرجّح من درجات فرعية تُحسب وفق قواعد ثابتة من القوائم المالية المنشورة وبيانات الأسعار (تقييم داموداران، ومخاطر داليو، ومؤشر بيوتروسكي F، وجودة الأرباح، والزخم وغيرها). وتُطبَّق القواعد تلقائيًا على كل سهم مشمول، بأوزان تختلف حسب القطاع.

الافتراضاتتستند الحسابات إلى أحدث القوائم المالية التي نشرتها الشركة وإلى بيانات أسعار قد تكون متأخرة. وحين لا تُنشر أربعة أرباع، قد تُقدَّر الأرقام السنوية بالتناسب من الأرباع المتاحة. ومعايير النموذج مثل معدل الفائدة الخالي من المخاطر وعلاوة المخاطر والنمو طويل الأجل افتراضات ثابتة لكل بورصة، ولا تتضمن توقعًا خاصًا بالشركة.

تضارب المصالحلم يُنشر أي بيان بشأن ما إذا كانت شركة MIDAK المشغّلة للوذيان أو فريقها يملكون مراكز في هذه الأسهم. وتُنتَج الأرقام تلقائيًا بالقواعد نفسها ودون اعتبار لأي مركز من هذا النوع.

تحذيرهذه المعلومات لا تندرج ضمن نطاق الاستشارات الاستثمارية وليست نصيحة استثمارية. والأرقام ناتج نماذج قائمة على قواعد، وقد لا تناسب وضعك المالي أو تفضيلاتك في المخاطرة والعائد. واتخاذ قرار استثماري بالاعتماد على هذه المعلومات وحدها قد لا يؤدي إلى نتائج تلبي توقعاتك.

ناتج نموذج؛ ليس نصيحة استثمارية؛ وقد تختلف النماذج فيما بينها. الإبلاغ عن خطأ

تحليل المخاطر (VaR) Orta
252 أيام
التقلب السنوي ?
%21.1
VaR 95% ?
%2.32
أقصى خسارة يومية
VaR 99% ?
%3.23
أقصى خسارة يومية
CVaR 95% ?
%3.78
الخسارة المتوقعة (الذيل)
أقصى تراجع ?
%33.4
30.09.2025 → 13.10.2026
الانحراف ?
-1.72
Parametrik%2.32
Historik%1.81
Cornish-Fisher%2.70
توزيع العوائد
التقييم
إمكانية?
+92.4%
ROIC ?
9.3%
قيمة DCF ?
11.40
دورة الديون?
Erken Genişleme
تحليل الميزانية العمومية? Q2026/6
Net kâr çeyreklik %+979.1 artarak 46.4M EUR oldu
Yıllık net kâr %-26.9 geriledi
Hasılat çeyreklik %+10.5 büyüdü (521.5M EUR)
Yıllık hasılat daraldı (%-10.5)
Brüt kâr marjı güçlü: %62.1
Brüt marj değişimi: %+1.1 puan
Net kâr marjı: %8.9
FAVÖK çeyreklik %+15.9 büyüdü (116.8M EUR)
FAVÖK marjı: %22.4
Toplam borç: 205.9M EUR
Net nakit pozisyonunda: -380.0M EUR (borçsuz)
Borç/Özkaynak oranı düşük: 0.10x
Cari oran: 1.47x — yeterli likidite
Nakit %-18.4 azaldı → 585.9M EUR
İşletme nakit akışı pozitif: 30.9M EUR
Serbest nakit akışı pozitif: 6.2M EUR
ROE düşük: %2.4
ROA düşük: %1.3
Toplam varlıklar: 3.7B EUR (%-3.3)
Özkaynak: 2.0B EUR (%-4.5)
İşletme kârı pozitif: 60.7M EUR
İşletme kârı büyüme: %+792.6
Faiz karşılama oranı güçlü: 106.2x (Faiz: 1.1M EUR)
Ödenmiş sermaye: 210.3M EUR
Net işletme sermayesi pozitif: 736.2M EUR
İşletme sermayesi değişimi: %-7.2
CAPEX: 24.7M EUR (Hasılatın %4.7'i)
Son 6 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 altında: %-15.7 — teknik trend olumsuz
Direnç seviyesi: TRAMA-99 = 7.04 EUR
التحليل الأساسي والفني
الربحية
Net Kâr Marjı %8.9
Net kâr marjı %8.9 — pozitif ancak düşük. Bir önceki çeyreğe göre +8.0 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %4.0
ROE %4.0 — düşük özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %22.4
FAVÖK marjı %22.4 — iyi operasyonel performans.
Brüt Kâr Marjı %62.1
Hasılat başına brüt kâr %62.1. Güçlü fiyatlama gücü.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %5.7
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %5.7'i. Orta FCF — yatırım harcamaları operasyonel kârı kısıyor.
التقييم
F/K Oranı 11.5x القطاع: 14.8x
F/K 11.5x — sektör medyanına (14.8x) kıyasla makul seviyelerde.
PD/DD Oranı 0.63x القطاع: 1.66x
PD/DD 0.63x — sektör medyanının (1.66x) çok altında. Defter değerine göre ucuz.
EV/EBITDA 1.4x القطاع: 5.9x
EV/EBITDA 1.4x — sektör medyanının (5.9x) %76 altında. EBITDA’ya göre ucuz.
المديونية
Cari Oran 1.47x
Cari oran 1.47x — kısa vadeli borçları rahatlıkla karşılayabilir.
Net Borç / EBITDA 0.3x
Net Borç/EBITDA 0.3x — çok düşük borç yükü. Şirket hızla borcunu ödeyebilir.
Borç / Özkaynak 0.10x
Düşük kaldıraç — varlıkların büyük çoğunluğu özkaynak ile finanse ediliyor.
Faiz Karşılama Oranı 42.2x
Faiz karşılama 42.2x — faiz giderlerini ödeyebilmek için çok geniş marj.
النمو
Hasılat Büyümesi (YoY) %-10.5
Hasılat yıllık %-10.5 geriledi — önemli ciro düşüşü.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %-26.9
Net kâr yıllık %-26.9 gerilemiş (2026/6) — ciddi kâr erimesi.
شرح النتائج
Lothien Sağlamlık
77/100
Çok güçlü sağlamlık skoru (77/100). Damodaran değerlemesi, Dalio risk analizi ve bilanço kalite kriterleri büyük ölçüde karşılanmış.
Çok Güçlü
Potansiyel
+92.4%
Artı %92.4 beklenen değer (11.41) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %75.
Bileşenler: FK hedefi: 8.44 | PD/DD hedefi: 15.89 | EV/EBITDA hedefi: 17.79 | DCF hedefi: 11.40
Damodaran Değerleme
63/100
Orta Damodaran skoru (63/100). ROIC (%9.3) – WACC (%11.0) farkı -1.6 baz puan. Değer yaratma kapasitesi sınırlı.
Orta
Dalio Risk Analizi
79/100
Düşük borç riski (79/100). Faiz karşılama oranı 42.2x — güçlü. Borç/EBITDA 0.3x — sağlıklı aralıkta.
Kaldıraç: 95/100 | Borç Servis: 87/100 | Kalite: 72/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%9.3
ROIC (%9.3) sermaye maliyetinin (11.0%) altında → değer imha ediyor.
WACC: %11.0
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
11.40
DCF modeli 11.40 hedef değer üretmiş — güncel fiyata göre %92.3 ucuz.
Mevcut fiyat: 5.93
Borç Döngüsü Fazı
Erken Genişleme
Borç azalıyor, büyüme ivme kazanıyor. Şirket bilanço temizliği döneminde — piyasal açıdan olumlu.
Piotroski F-Score
4/9
Zayıf Piotroski (4/9). Çok sayıda bilanço kalitesi kriteri karşılanamıyor. Not: Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Önceki yıl borç/varlık verisi yok → kaldıraç azalması kontrol edilemedi (C5)
Nötr
Graham İçsel Değer
€12.0
Graham değeri (€12.0) güncel fiyatın %102.4 üzerinde — değer yatırımı açısından cazip.
Ucuz
⚖️ مقارنة القطاع
F/K Oranı
11.5x vs 14.8x
Sektör medyanının %22 altında — ucuz
PD/DD Oranı
0.63x vs 1.66x
Sektörden %62 daha ucuz (defter değerine göre)
EV/EBITDA
1.4x vs 5.9x
Sektörden %76 daha düşük EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%9.3 vs %11.0 WACC
ROIC 1.6 baz puan sermaye maliyetinin altında
Net Kâr Marjı (TTM)
%6.4 vs %26.7 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %6.4
TRAMA-99 Trend — Güçlü Düşüş Trendi
Fiyat (5.93), TRAMA-99 çizgisinin %15.7 altında. Belirgin düşüş trendi. Teknik açıdan güçlü direnç TRAMA çizgisi.
السعر:: 5.93
TRAMA: 7.04
الفرق: %-15.7
الرسوم البيانية
المؤشرات
انحراف بولينجر ?
عتبات RSI ?

مخطط الأسعار ?
مؤشر القوة النسبية (14) ?
نطاقات بولينجر ?
MACD ?
السعر على أساس الذهب + TRAMA (السهم / غرام ذهب) ?
نسبة السعر/الأرباح ?
نسبة السعر/القيمة الدفترية ?
الأرباح قبل الفوائد والضرائب والاستهلاك ?
صافي رأس المال العامل ?
النسبة الجارية ?
TFI — التوافق مع التمويل التشاركي
جارٍ التحميل…
درجات صحة لوذيان والتحليلات في هذه الصفحة لأغراض إعلامية فقط. لا تشكل نصيحة استثمارية.