TALABATTALABAT HOLDING PL

🇦🇪 DFM
1.11
AED
نتائج التحليل
درجة متانة لوذيان?
67/100
Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
73/100
Dalio Risk ?
93/100
Piotroski ?
4/9
Nötr
Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Önceki yıl borç/varlık verisi yok → kaldıraç azalması kontrol edilemedi (C5); Önceki yıl cari oran verisi yok (C6); Önceki yıl verisi yok → marj karşılaştırılamadı (C8)
Graham ?
AED0.4
Pahalı
مقياس نشط?
4/4
ثقة?
75%
ملخص متانة لوذيان
63/100
Lothien Sağlamlık: Güçlü (63/100)
Genel tablo olumlu. Finansal yapı sağlam, bazı riskler mevcut. | Kısa Vade: Olumlu | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 4 | Negatif: 1 | Nötr: 2
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte AED366M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Kâr Stabil
Net kâr bir önceki çeyreğe göre fazla değişmedi (%+15.0). İstikrarlı seyir.
Net Nakit Pozisyonu
Şirketin nakdi borçlarından AED2.2B fazla. Borç riski düşük.
Güçlü Nakit Üretimi
Serbest nakit akışı (AED635M) kârın %174'sini nakit olarak üretiyor. Kâr kalitesi yüksek.
Yüksek PD/DD
PD/DD: 10.54. Piyasa defter değerinin çok üstünde fiyatlıyor. Büyüme beklentisi primli.
Yüksek ROE
Özkaynak getirisi (ROE): %42.8. Sermaye verimli kullanılıyor.
Özkaynak Eriyor
Özkaynak çeyreklik %-14.7 düştü. Zarar veya temettü ile sermaye eriyor.

تاريخ البيانات 2026-10-16 ليست نصيحة استثمارية؛ الأرقام مخرجات نماذج قائمة على قواعد. كيف تُحسب الدرجات

بطاقة تعريف الدرجة
تاريخ البيانات 2026-10-16
وتيرة التحديث تشغيل تحليلي مجدول في أيام العمل الساعة 19:30 بتوقيت إسطنبول؛ لا يُحدَّث كل رمز في كل تشغيل

ملخص المنهجيةدرجة متانة لوذيان (0-100) مزيج مرجّح من درجات فرعية تُحسب وفق قواعد ثابتة من القوائم المالية المنشورة وبيانات الأسعار (تقييم داموداران، ومخاطر داليو، ومؤشر بيوتروسكي F، وجودة الأرباح، والزخم وغيرها). وتُطبَّق القواعد تلقائيًا على كل سهم مشمول، بأوزان تختلف حسب القطاع.

الافتراضاتتستند الحسابات إلى أحدث القوائم المالية التي نشرتها الشركة وإلى بيانات أسعار قد تكون متأخرة. وحين لا تُنشر أربعة أرباع، قد تُقدَّر الأرقام السنوية بالتناسب من الأرباع المتاحة. ومعايير النموذج مثل معدل الفائدة الخالي من المخاطر وعلاوة المخاطر والنمو طويل الأجل افتراضات ثابتة لكل بورصة، ولا تتضمن توقعًا خاصًا بالشركة.

تضارب المصالحلم يُنشر أي بيان بشأن ما إذا كانت شركة MIDAK المشغّلة للوذيان أو فريقها يملكون مراكز في هذه الأسهم. وتُنتَج الأرقام تلقائيًا بالقواعد نفسها ودون اعتبار لأي مركز من هذا النوع.

تحذيرهذه المعلومات لا تندرج ضمن نطاق الاستشارات الاستثمارية وليست نصيحة استثمارية. والأرقام ناتج نماذج قائمة على قواعد، وقد لا تناسب وضعك المالي أو تفضيلاتك في المخاطرة والعائد. واتخاذ قرار استثماري بالاعتماد على هذه المعلومات وحدها قد لا يؤدي إلى نتائج تلبي توقعاتك.

ناتج نموذج؛ ليس نصيحة استثمارية؛ وقد تختلف النماذج فيما بينها. الإبلاغ عن خطأ

تحليل المخاطر (VaR) Yüksek
252 أيام
التقلب السنوي ?
%43.1
VaR 95% ?
%4.45
أقصى خسارة يومية
VaR 99% ?
%6.30
أقصى خسارة يومية
CVaR 95% ?
%5.62
الخسارة المتوقعة (الذيل)
أقصى تراجع ?
%46.9
04.09.2025 → 04.03.2026
الانحراف ?
-0.07
Parametrik%4.45
Historik%3.73
Cornish-Fisher%3.96
توزيع العوائد
التقييم
إمكانية?
+9.1%
ROIC ?
405.6%
قيمة DCF ?
2.08
دورة الديون?
Erken Genişleme
تحليل الميزانية العمومية? Q2026/6
Net kâr çeyreklik %+15.0 artarak 365.8M AED oldu
Yıllık net kâr %-17.9 geriledi
Hasılat çeyreklik %+8.9 büyüdü (4.2B AED)
Yıllık hasılat büyümesi güçlü (%+16.3)
Brüt kâr marjı: %25.1
Net kâr marjı: %8.7
FAVÖK çeyreklik %+7.2 büyüdü (480.9M AED)
FAVÖK marjı düşük: %11.5
Toplam borç %+17.6 arttı → 723.4M AED
Net nakit pozisyonunda: -2.2B AED (borçsuz)
Borç/Özkaynak oranı düşük: 0.30x
Cari oran: 1.27x — yeterli likidite
Nakit ve benzerleri: 3.0B AED
İşletme nakit akışı pozitif: 708.5M AED
Serbest nakit akışı pozitif: 634.8M AED
ROE: %15.1
ROA: %5.8
Toplam varlıklar: 6.4B AED (%-0.1)
Özkaynak %-14.7 azaldı → 2.4B AED
İşletme kârı pozitif: 405.4M AED
Faiz karşılama oranı güçlü: 39.4x (Faiz: 12.2M AED)
Ödenmiş sermaye: 23.2B AED
Net işletme sermayesi pozitif: 873.0M AED
İşletme sermayesi değişimi: %-33.1
CAPEX: 73.7M AED (Hasılatın %1.8'i)
Son 5 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 üzerinde: %+6.7 — teknik trend olumlu
Destek seviyesi: TRAMA-99 = 1.04 AED
Likit varlık ağırlığı yüksek: Dönen varlıklar toplam varlıkların %64'i
التحليل الأساسي والفني
الربحية
Net Kâr Marjı %8.7
Net kâr marjı %8.7 — pozitif ancak düşük. Bir önceki çeyreğe göre +0.5 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %42.8
ROE %42.8 — yüksek özkaynak verimliliği.
FAVÖK Marjı %11.5
FAVÖK marjı %11.5 — orta seviye operasyonel verimlilik.
Brüt Kâr Marjı %25.1
Hasılat başına brüt kâr %25.1. Sektöre bağlı olarak değerlendirin.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %16.9
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %16.9'i. Güçlü FCF üretimi — kâr kalitesi yüksek.
التقييم
F/K Oranı 17.0x القطاع: 16.9x
F/K 17.0x — sektör medyanının (16.9x) %0 üzerinde. Hafif premium.
PD/DD Oranı 10.54x القطاع: 3.24x
PD/DD 10.54x — sektör medyanının %225 üzerinde. Pahalı defter değeri.
EV/EBITDA 11.8x القطاع: 10.1x
EV/EBITDA 11.8x — sektör medyanının (10.1x) %17 üzerinde. EBITDA’ya göre pahalı.
المديونية
Cari Oran 1.27x
Cari oran 1.27x — kısa vadeli borçları rahatlıkla karşılayabilir.
Net Borç / EBITDA 0.4x
Net Borç/EBITDA 0.4x — çok düşük borç yükü. Şirket hızla borcunu ödeyebilir.
Borç / Özkaynak 0.30x
Düşük kaldıraç — varlıkların büyük çoğunluğu özkaynak ile finanse ediliyor.
Faiz Karşılama Oranı 58.7x
Faiz karşılama 58.7x — faiz giderlerini ödeyebilmek için çok geniş marj.
النمو
Hasılat Büyümesi (YoY) %+16.3
Hasılat yıllık %16.3 büyüdü — sağlıklı büyüme hızı.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %-17.9
Net kâr yıllık %-17.9 gerilemiş — kârlılık baskı altında.
شرح النتائج
Lothien Sağlamlık
67/100
İyi sağlamlık (67/100). Şirket genel olarak dengeli bir finansal profil gösteriyor; bazı alanlarda iyileştirme potansiyeli mevcut.
Güçlü
Potansiyel
+9.1%
Artı %9.1 beklenen değer (1.20) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %75.
Bileşenler: FK hedefi: 1.10 | PD/DD hedefi: 0.39 | EV/EBITDA hedefi: 0.94 | DCF hedefi: 2.08
Damodaran Değerleme
73/100
Güçlü Damodaran değerlemesi (73/100). ROIC (%405.6) sermaye maliyetini aşıyor, şirket değer yaratıyor.
Güçlü
Dalio Risk Analizi
93/100
Düşük borç riski (93/100). Faiz karşılama oranı 58.7x — güçlü. Borç/EBITDA 0.4x — sağlıklı aralıkta.
Kaldıraç: 95/100 | Borç Servis: 82/100 | Kalite: 92/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%405.6
ROIC (%405.6) sermaye maliyetini 393.0 puan aşıyor → şirket değer yaratıyor.
WACC: %12.6
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
2.08
DCF modeli 2.08 hedef değer üretmiş — güncel fiyata göre %88.8 ucuz.
Mevcut fiyat: 1.10
Borç Döngüsü Fazı
Erken Genişleme
Borç azalıyor, büyüme ivme kazanıyor. Şirket bilanço temizliği döneminde — piyasal açıdan olumlu.
Piotroski F-Score
4/9
Zayıf Piotroski (4/9). Çok sayıda bilanço kalitesi kriteri karşılanamıyor. Not: Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Önceki yıl borç/varlık verisi yok → kaldıraç azalması kontrol edilemedi (C5)
Nötr
Graham İçsel Değer
AED0.4
Graham içsel değer: AED0.4. Pahalı
Pahalı
⚖️ مقارنة القطاع
F/K Oranı
17.0x vs 16.9x
Sektör medyanının %0 üzerinde — pahalı
PD/DD Oranı
10.54x vs 3.24x
Sektörden %225 daha pahalı (defter değerine göre)
EV/EBITDA
11.8x vs 10.1x
Sektörden %17 daha yüksek EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%405.6 vs %12.6 WACC
ROIC 393.0 baz puan sermaye maliyetini aşıyor
Net Kâr Marjı (TTM)
%10.3 vs %12.9 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %10.3
TRAMA-99 Trend — Yükseliş Trendi
Fiyat (1.11), TRAMA-99 çizgisinin %6.7 üzerinde. Yükseliş trendi sürmekte; trend değişimi için TRAMA'ya yaklaşma takip edilmeli.
السعر:: 1.11
TRAMA: 1.04
الفرق: %+6.7
الرسوم البيانية
المؤشرات
انحراف بولينجر ?
عتبات RSI ?

مخطط الأسعار ?
مؤشر القوة النسبية (14) ?
نطاقات بولينجر ?
MACD ?
السعر على أساس الذهب + TRAMA (السهم / غرام ذهب) ?
نسبة السعر/الأرباح ?
نسبة السعر/القيمة الدفترية ?
الأرباح قبل الفوائد والضرائب والاستهلاك ?
صافي رأس المال العامل ?
النسبة الجارية ?
TALABAT — التوافق مع التمويل التشاركي
جارٍ التحميل…
درجات صحة لوذيان والتحليلات في هذه الصفحة لأغراض إعلامية فقط. لا تشكل نصيحة استثمارية.