SYYSysco

🇺🇸 US
Smart Money 45
82.22
USD
Analysis Scores
Lothien Robustness Score?
62/100
Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
58/100
Dalio Risk ?
59/100
Piotroski ?
6/9
Nötr
Graham ?
$21.4
Pahalı
Active Metric?
4/4
Confidence?
72%
Lothien Robustness Summary
52/100
Lothien Sağlamlık: Orta (52/100)
Karışık sinyaller. Hem olumlu hem olumsuz göstergeler mevcut. | Kısa Vade: Olumlu | Uzun Vade: Olumlu | Pozitif: 6 | Negatif: 3 | Nötr: 1
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte $551M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Çeyreklik Kâr Artışı
Net kâr bir önceki çeyreğe göre %+62.1 arttı ($340M → $551M). Kısa vadede olumlu momentum.
4 Çeyrek Üst Üste Düşüş
Son 4 çeyrek üst üste kâr düşüyor. Aşağı trend endişe verici. Sonraki çeyreğe dikkat.
Çok Düşük Net Kâr Marjı
Net kâr marjı sadece %2.5. Küçük bir maliyet artışı şirketi zarara sokabilir.
Yüksek Borçluluk
Net borç/özkaynak oranı 4.94x. Yüksek kaldıraç risk taşır, faiz yükü ağır olabilir.
Güçlü Nakit Üretimi
Serbest nakit akışı ($936M) kârın %170'sini nakit olarak üretiyor. Kâr kalitesi yüksek.
FAVÖK Büyümesi
FAVÖK çeyreklik %+34.8 arttı ($903M → $1.2B). Operasyonel verimlilik artıyor.
Yüksek PD/DD
PD/DD: 15.07. Piyasa defter değerinin çok üstünde fiyatlıyor. Büyüme beklentisi primli.
Yüksek ROE
Özkaynak getirisi (ROE): %70.8. Sermaye verimli kullanılıyor.
Özkaynak Büyümesi
Özkaynak çeyreklik %+16.1 arttı. Şirket içsel birikimle güçleniyor.

Data date 2026-10-16 Not investment advice; the figures are rule-based model output. How the scores are computed

Score record
Data date 2026-10-16
Update frequency Scheduled analysis run on business days at 19:30 Istanbul time; not every symbol is refreshed in every run

Method summaryThe Lothien Robustness Score (0-100) is a weighted combination of sub-scores computed by fixed rules from published financial statements and price data (Damodaran valuation, Dalio risk, Piotroski F-score, earnings quality, momentum and others). The rules are applied automatically to every covered stock, with weights that vary by sector.

AssumptionsCalculations rest on the company's latest published financial statements and on price data that may be delayed. Where four quarters have not been published, annual figures may be scaled from the available quarters. Model parameters such as the risk-free rate, the risk premium and long-term growth are fixed assumptions per exchange and contain no company-specific expectation.

Conflict of interestNo statement has been published on whether MIDAK, the operator of Lothien, or its team hold positions in these stocks. The figures are produced automatically by the same rules, without regard to any such position.

WarningThis information is not within the scope of investment advisory services and is not investment advice. The figures are the output of rule-based models and may not suit your financial situation or your risk and return preferences. Making an investment decision on the basis of this information alone may not lead to results that meet your expectations.

Model output; not investment advice; different models can disagree. Report an error

Risk Analysis (VaR) Orta
252 days
Annual Volatility ?
%27.2
VaR 95% ?
%2.79
daily max loss
VaR 99% ?
%3.96
daily max loss
CVaR 95% ?
%3.73
expected loss (tail)
Max Drawdown ?
%24.0
27.02.2026 → 30.03.2026
Skewness ?
-1.84
Parametrik%2.79
Historik%2.11
Cornish-Fisher%2.54
Return Distribution
Valuation
Potential?
-0.6%
ROIC ?
14.9%
DCF Value ?
112.28
Debt Cycle?
Daralma
Balance Sheet Analysis? Q2026/6
Net kâr çeyreklik %+62.1 artarak 551.0M USD oldu
Yıllık net kâr büyümesi sınırlı (%+3.8)
Hasılat çeyreklik %+7.8 büyüdü (22.1B USD)
Yıllık hasılat büyümesi ılımlı (%+4.7)
Brüt kâr marjı düşük: %18.7
Net kâr marjı düşük: %2.5
FAVÖK çeyreklik %+34.8 büyüdü (1.2B USD)
FAVÖK marjı düşük: %5.5
Toplam borç: 15.0B USD
Net borç: 13.2B USD
Borç/Özkaynak oranı yüksek: 5.61x
Cari oran: 1.28x — yeterli likidite
Nakit ve benzerleri: 1.8B USD
İşletme nakit akışı pozitif: 1.2B USD
Serbest nakit akışı pozitif: 936.0M USD
ROE yüksek: %20.7 — özkaynak verimli kullanılıyor
ROA düşük: %1.9
Toplam varlıklar: 28.4B USD (%+1.5)
Özkaynak %+16.1 arttı → 2.7B USD
İşletme kârı pozitif: 983.0M USD
İşletme kârı büyüme: %+58.8
Faiz karşılama oranı güçlü: 8.2x (Faiz: 149.0M USD)
Ödenmiş sermaye: 478.5M USD
Net işletme sermayesi pozitif: 2.9B USD
İşletme sermayesi değişimi: %-12.1
CAPEX: 239.0M USD (Hasılatın %1.1'i)
Son 8 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 üzerinde: %+5.8 — teknik trend olumlu
Destek seviyesi: TRAMA-99 = 77.74 USD
Fundamental & Technical Analysis
Profitability
Net Kâr Marjı %2.5
Net kâr marjı %2.5 — pozitif ancak düşük. Bir önceki çeyreğe göre +0.8 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %70.8
ROE %70.8 — yüksek özkaynak verimliliği.
FAVÖK Marjı %5.5
FAVÖK marjı %5.5 — orta seviye operasyonel verimlilik.
Brüt Kâr Marjı %18.7
Hasılat başına brüt kâr %18.7. Sektöre bağlı olarak değerlendirin.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %2.3
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %2.3'i. Orta FCF — yatırım harcamaları operasyonel kârı kısıyor.
Valuation
F/K Oranı 22.9x Sector: 25.4x
F/K 22.9x — sektör medyanına (25.4x) kıyasla makul seviyelerde.
PD/DD Oranı 15.07x Sector: 3.78x
PD/DD 15.07x — sektör medyanının %299 üzerinde. Pahalı defter değeri.
EV/EBITDA 12.9x Sector: 15.1x
EV/EBITDA 12.9x — sektör medyanı (15.1x) ile uyumlu.
Indebtedness
Cari Oran 1.28x
Cari oran 1.28x — kısa vadeli borçları rahatlıkla karşılayabilir.
Net Borç / EBITDA 3.6x
Net Borç/EBITDA 3.6x — yüksek borç yükü. Borç servisi baskı oluşturuyor.
Borç / Özkaynak 5.61x
Borç/Özkaynak 5.61x — çok yüksek kaldıraç.
Faiz Karşılama Oranı 6.2x
Faiz karşılama 6.2x — faiz yükümlülükleri rahatça karşılanıyor.
Growth
Hasılat Büyümesi (YoY) %+4.7
Hasılat yıllık %4.7 büyüdü — pozitif ancak yavaş büyüme.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+3.8
Net kâr yıllık %3.8 artmış — pozitif ancak ılımlı büyüme.
Sezonsellik Analizi Q2 (Nis-Haz)
Tarihsel olarak en güçlü çeyrek: Q2 (Nis-Haz) (ort. kâr 564.7M). En zayıf çeyrek: Q1 (Oca-Mar) (ort. kâr 388.7M).
Score Explanations
Lothien Sağlamlık
62/100
İyi sağlamlık (62/100). Şirket genel olarak dengeli bir finansal profil gösteriyor; bazı alanlarda iyileştirme potansiyeli mevcut.
Güçlü
Potansiyel
-0.6%
Eksi %0.6 beklenen değer (81.14) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %72.
Bileşenler: FK hedefi: 94.98 | PD/DD hedefi: 24.76 | EV/EBITDA hedefi: 95.17 | DCF hedefi: 112.28
Damodaran Değerleme
58/100
Orta Damodaran skoru (58/100). ROIC (%14.9) – WACC (%7.2) farkı +7.7 baz puan. Değer yaratma kapasitesi sınırlı.
Orta
Dalio Risk Analizi
59/100
Orta düzey borç riski (59/100). Faiz karşılama oranı 6.2x — güçlü. Borç/EBITDA 3.6x — yönetilebilir.
Kaldıraç: 20/100 | Borç Servis: 82/100 | Kalite: 85/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%14.9
ROIC (%14.9) sermaye maliyetini 7.7 puan aşıyor → şirket değer yaratıyor.
WACC: %7.2
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
112.28
DCF modeli 112.28 hedef değer üretmiş — güncel fiyata göre %37.5 ucuz.
Mevcut fiyat: 81.67
Borç Döngüsü Fazı
Daralma
Yüksek borç servisi + düşen gelirler kombinasyonu. Bilanço baskı altında.
Piotroski F-Score
6/9
Orta Piotroski (6/9). Bazı bilanço kriterleri karşılanmış, bazıları eksik.
Nötr
Graham İçsel Değer
$21.4
Güncel fiyat Graham değerinin %73.8 üzerinde ($21.4) — Graham'a göre pahalı.
Pahalı
⚖️ Sector Comparison
F/K Oranı
22.9x vs 25.4x
Sektör medyanının %10 altında — ucuz
PD/DD Oranı
15.07x vs 3.78x
Sektörden %299 daha pahalı (defter değerine göre)
EV/EBITDA
12.9x vs 15.1x
Sektörden %14 daha düşük EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%14.9 vs %7.2 WACC
ROIC 7.7 baz puan sermaye maliyetini aşıyor
Net Kâr Marjı (TTM)
%2.1 vs %4.9 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %2.1
TRAMA-99 Trend — Yükseliş Trendi
Fiyat (82.22), TRAMA-99 çizgisinin %5.8 üzerinde. Yükseliş trendi sürmekte; trend değişimi için TRAMA'ya yaklaşma takip edilmeli.
Price:: 82.22
TRAMA: 77.74
Difference: %+5.8
Charts
Indicators
BB deviation ?
RSI thresholds ?

Price Chart ?
▲ içeriden alım · ▼ içeriden satım · ★ katalizör (haber-sezgisel) · ■ 13D aktivist · ■ 13G pasif — SEC Form 4 ~2 gün gecikmeli, yalnız yönetici/direktör/%10+ sahip; katalizör = haber-sezgisel; 13D/G = %5+ pay bildirimi ~5 iş günü gecikmeli.
RSI (14) ?
Bollinger Bands ?
MACD ?
Gold-Based Price + TRAMA (Stock / Gram Gold) ?
P/E Ratio ?
P/B Ratio ?
EBITDA ?
Net Working Capital ?
Current Ratio ?
Kurumsal Holdings — 13F (çeyreklik) ?

İçeriden Alım-Satım Akışı

Kim aldı, kim sattı, ne kadar

SYY — Participation Finance Compliance
Loading…
The Lothien health scores and analyses on this page are for informational purposes only. They do not constitute investment advice. Please consult a licensed investment advisor before making investment decisions.