SWKSSkyworks Solutions

🇺🇸 US
79.70
USD
Analysis Scores
Lothien Robustness Score?
47/100
Orta
Neden bu skor?
Damodaran ?
27/100
Dalio Risk ?
92/100
Piotroski ?
6/9
Nötr
Graham ?
$40.7
Pahalı
Active Metric?
4/4
Confidence?
72%
Lothien Robustness Summary
37/100
Lothien Sağlamlık: Zayıf (37/100)
Olumsuz göstergeler ağır basıyor. Finansal yapıda zayıflıklar mevcut. | Kısa Vade: Olumlu | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 5 | Negatif: 6 | Nötr: 1
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte $34M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Kâr Stabil
Net kâr bir önceki çeyreğe göre fazla değişmedi (%-4.8). İstikrarlı seyir.
Yıllık Kâr Geriledi
Geçen yılın aynı dönemine göre net kâr %-67.7 düştü. Uzun vadede endişe verici.
4 Çeyrek Üst Üste Düşüş
Son 4 çeyrek üst üste kâr düşüyor. Aşağı trend endişe verici. Sonraki çeyreğe dikkat.
Yıllık Hasılatta Daralma
Yıllık hasılat %-3.1 düştü. Şirket daralmada.
Net Nakit Pozisyonu
Şirketin nakdi borçlarından $109M fazla. Borç riski düşük.
Güçlü Likidite
Cari oran 3.10x — kısa vadeli borçları rahat karşılıyor.
Borç Azalıyor
Toplam borç çeyreklik %-42.7 düştü. Bilanço güçleniyor.
Kârlı ama Nakit Üretemiyor
Net kâr pozitif ($34M) ama FCF negatif (-$17M). Yatırım harcamaları yüksek veya alacak birikimi var.
Yüksek F/K Uyarısı
Trailing F/K: 65.7. Piyasa yüksek büyüme bekliyor ya da hisse pahalı. Büyüme gerçekleşmezse düşüş riski yüksek.
Yüksek EV/EBITDA
EV/EBITDA: 23.2. Pahalı değerleme.
Sonraki Çeyrek: Artış Beklentisi
Pusla tahminine göre bir sonraki çeyrekte kâr %+240.9 artabilir ($34M → $116M).

Data date 2026-10-16 Not investment advice; the figures are rule-based model output. How the scores are computed

Score record
Data date 2026-10-16
Update frequency Scheduled analysis run on business days at 19:30 Istanbul time; not every symbol is refreshed in every run

Method summaryThe Lothien Robustness Score (0-100) is a weighted combination of sub-scores computed by fixed rules from published financial statements and price data (Damodaran valuation, Dalio risk, Piotroski F-score, earnings quality, momentum and others). The rules are applied automatically to every covered stock, with weights that vary by sector.

AssumptionsCalculations rest on the company's latest published financial statements and on price data that may be delayed. Where four quarters have not been published, annual figures may be scaled from the available quarters. Model parameters such as the risk-free rate, the risk premium and long-term growth are fixed assumptions per exchange and contain no company-specific expectation.

Conflict of interestNo statement has been published on whether MIDAK, the operator of Lothien, or its team hold positions in these stocks. The figures are produced automatically by the same rules, without regard to any such position.

WarningThis information is not within the scope of investment advisory services and is not investment advice. The figures are the output of rule-based models and may not suit your financial situation or your risk and return preferences. Making an investment decision on the basis of this information alone may not lead to results that meet your expectations.

Model output; not investment advice; different models can disagree. Report an error

Risk Analysis (VaR) Yüksek
252 days
Annual Volatility ?
%51.6
VaR 95% ?
%5.26
daily max loss
VaR 99% ?
%7.48
daily max loss
CVaR 95% ?
%7.11
expected loss (tail)
Max Drawdown ?
%34.6
28.10.2025 → 30.03.2026
Skewness ?
0.37
Parametrik%5.26
Historik%5.23
Cornish-Fisher%4.72
Return Distribution
Valuation
Potential?
-19.2%
ROIC ?
4.3%
DCF Value ?
28.08
Debt Cycle?
Erken Genişleme
Balance Sheet Analysis? Q2026/6
Net kâr çeyreklik yatay seyrede (33.9M USD, %-4.8)
Yıllık net kâr %-67.7 geriledi
Hasılat çeyreklik yatay kaldı (934.8M USD)
Yıllık hasılat büyümesi ılımlı (%-3.1)
Brüt kâr marjı güçlü: %40.1
Net kâr marjı düşük: %3.6
FAVÖK yatay seyrede (171.4M USD)
FAVÖK marjı: %18.3
Toplam borç %-42.7 azaldı → 681.1M USD
Net nakit pozisyonunda: -108.9M USD (borçsuz)
Borç/Özkaynak oranı düşük: 0.12x
Cari oran güçlü: 3.10x — yükümlülükler rahat karşılanıyor
Nakit %-44.1 azaldı → 790.0M USD
İşletme nakit akışı pozitif: 70.4M USD
Serbest nakit akışı negatif: -16.9M USD — yatırımlar nakdi aşıyor
ROE düşük: %0.6
ROA düşük: %0.5
Toplam varlıklar %-6.0 küçüldü → 7.4B USD
Özkaynak: 5.7B USD (%-0.5)
İşletme kârı pozitif: 68.3M USD
İşletme kârı büyüme: %+28.9
Faiz karşılama oranı güçlü: 13.8x (Faiz: 12.4M USD)
Ödenmiş sermaye: 150.5M USD
Net işletme sermayesi pozitif: 1.8B USD
CAPEX: 87.3M USD (Hasılatın %9.3'i)
Son 8 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 üzerinde: %+13.2 — teknik trend olumlu
Destek seviyesi: TRAMA-99 = 70.41 USD
Fundamental & Technical Analysis
Profitability
Net Kâr Marjı %3.6
Net kâr marjı %3.6 — pozitif ancak düşük. Bir önceki çeyreğe göre -0.1 puan düşüş.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %5.0
ROE %5.0 — düşük özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %18.3
FAVÖK marjı %18.3 — iyi operasyonel performans.
Brüt Kâr Marjı %40.1
Hasılat başına brüt kâr %40.1. Güçlü fiyatlama gücü.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %10.2
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %10.2'i. Güçlü FCF üretimi — kâr kalitesi yüksek.
Valuation
F/K Oranı 65.7x Sector: 54.4x
F/K 65.7x — sektör medyanının (54.4x) %21 üzerinde. Hafif premium.
PD/DD Oranı 3.32x Sector: 4.51x
PD/DD 3.32x — sektör medyanı (4.51x) altında veya yakın. Makul değerleme.
EV/EBITDA 23.2x Sector: 21.4x
EV/EBITDA 23.2x — sektör medyanının (21.4x) %8 üzerinde. EBITDA’ya göre pahalı.
Indebtedness
Cari Oran 3.10x
Cari oran 3.10x — kısa vadeli yükümlülüklerin 2 katı dönen varlık mevcut. Çok sağlıklı likidite.
Net Borç / EBITDA 0.8x
Net Borç/EBITDA 0.8x — çok düşük borç yükü. Şirket hızla borcunu ödeyebilir.
Borç / Özkaynak 0.12x
Düşük kaldıraç — varlıkların büyük çoğunluğu özkaynak ile finanse ediliyor.
Faiz Karşılama Oranı 32.1x
Faiz karşılama 32.1x — faiz giderlerini ödeyebilmek için çok geniş marj.
Growth
Hasılat Büyümesi (YoY) %-3.1
Hasılat yıllık %-3.1 geriledi — hafif düşüş, yakından izlenmeli.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %-67.7
Net kâr yıllık %-67.7 gerilemiş (2026/6) — ciddi kâr erimesi.
Sezonsellik Analizi Q4 (Eki-Ara)
Tarihsel olarak en güçlü çeyrek: Q4 (Eki-Ara) (ort. kâr 120.6M). En zayıf çeyrek: Q2 (Nis-Haz) (ort. kâr 86.6M).
Score Explanations
Lothien Sağlamlık
47/100
Orta düzey sağlamlık (47/100). Değerleme ve risk kriterleri karma sinyal veriyor. Detaylı inceleme önerilir.
Orta
Potansiyel
-19.2%
Eksi %19.2 beklenen değer (65.48) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %72.
Bileşenler: FK hedefi: 61.13 | PD/DD hedefi: 112.19 | EV/EBITDA hedefi: 74.71 | DCF hedefi: 28.08
Damodaran Değerleme
27/100
Düşük Damodaran skoru (27/100). ROIC (%4.3) sermaye maliyetinin altında. DCF analizi mevcut fiyatı desteklemiyor.
Çok Zayıf
Dalio Risk Analizi
92/100
Düşük borç riski (92/100). Faiz karşılama oranı 32.1x — güçlü. Borç/EBITDA 0.8x — sağlıklı aralıkta.
Kaldıraç: 89/100 | Borç Servis: 100/100 | Kalite: 73/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%4.3
ROIC (%4.3) sermaye maliyetinin (11.1%) altında → değer imha ediyor.
WACC: %11.1
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
28.08
DCF (28.08) güncel fiyatın %65.4 altında — nakit akışları mevcut fiyatı desteklemiyor.
Mevcut fiyat: 81.05
Borç Döngüsü Fazı
Erken Genişleme
Borç azalıyor, büyüme ivme kazanıyor. Şirket bilanço temizliği döneminde — piyasal açıdan olumlu.
Piotroski F-Score
6/9
Orta Piotroski (6/9). Bazı bilanço kriterleri karşılanmış, bazıları eksik.
Nötr
Graham İçsel Değer
$40.7
Güncel fiyat Graham değerinin %49.8 üzerinde ($40.7) — Graham'a göre pahalı.
Pahalı
⚖️ Sector Comparison
F/K Oranı
65.7x vs 54.4x
Sektör medyanının %21 üzerinde — pahalı
PD/DD Oranı
3.32x vs 4.51x
Sektörden %26 daha ucuz (defter değerine göre)
EV/EBITDA
23.2x vs 21.4x
Sektörden %8 daha yüksek EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%4.3 vs %11.1 WACC
ROIC 6.8 baz puan sermaye maliyetinin altında
Net Kâr Marjı (TTM)
%7.2 vs %20.3 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %7.2
TRAMA-99 Trend — Yükseliş Trendi
Fiyat (79.70), TRAMA-99 çizgisinin %13.2 üzerinde. Yükseliş trendi sürmekte; trend değişimi için TRAMA'ya yaklaşma takip edilmeli.
Price:: 79.70
TRAMA: 70.41
Difference: %+13.2
Charts
Indicators
BB deviation ?
RSI thresholds ?

Price Chart ?
▲ içeriden alım · ▼ içeriden satım · ★ katalizör (haber-sezgisel) · ■ 13D aktivist · ■ 13G pasif — SEC Form 4 ~2 gün gecikmeli, yalnız yönetici/direktör/%10+ sahip; katalizör = haber-sezgisel; 13D/G = %5+ pay bildirimi ~5 iş günü gecikmeli.
RSI (14) ?
Bollinger Bands ?
MACD ?
Gold-Based Price + TRAMA (Stock / Gram Gold) ?
P/E Ratio ?
P/B Ratio ?
EBITDA ?
Net Working Capital ?
Current Ratio ?
Kurumsal Holdings — 13F (çeyreklik) ?

İçeriden Alım-Satım Akışı

Kim aldı, kim sattı, ne kadar

SWKS — Participation Finance Compliance
Loading…
The Lothien health scores and analyses on this page are for informational purposes only. They do not constitute investment advice. Please consult a licensed investment advisor before making investment decisions.