SKCSkyCity Entertainment Group Limited

🇦🇺 Avustralya Borsası
0.55
AUD
Analysis Scores
Lothien Robustness Score?
50/100
Orta
Neden bu skor?
Damodaran ?
36/100
Dalio Risk ?
45/100
Piotroski ?
4/9
Nötr
Faaliyet nakit akışı verisi yok (C3, C4)
Graham ?
A$0.6
Makul
Active Metric?
3/4
Confidence?
59%
Lothien Robustness Summary
29/100
Lothien Sağlamlık: Çok Zayıf (29/100)
Temel göstergelerin çoğu olumsuz. Lothien sağlamlık skoru düşük seviyede. | Kısa Vade: Nötr | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 2 | Negatif: 6 | Nötr: 1
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte A$4M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Kâr Stabil
Net kâr bir önceki çeyreğe göre fazla değişmedi (%+0.0). İstikrarlı seyir.
Yıllık Kâr Geriledi
Geçen yılın aynı dönemine göre net kâr %-37.6 düştü. Uzun vadede endişe verici.
Yıllık Hasılatta Daralma
Yıllık hasılat %-0.9 düştü. Şirket daralmada.
Çok Düşük Net Kâr Marjı
Net kâr marjı sadece %2.2. Küçük bir maliyet artışı şirketi zarara sokabilir.
Likidite Riski
Cari oran 0.76x — kısa vadeli borçları karşılama kapasitesi düşük. Nakit sıkışıklığı riski var.
Yüksek F/K Uyarısı
Trailing F/K: 41.2. Piyasa yüksek büyüme bekliyor ya da hisse pahalı. Büyüme gerçekleşmezse düşüş riski yüksek.
Defter Değerinin Altında
PD/DD: 0.49. Hisse defter değerinin altında işlem görüyor. Değer tuzağı mı yoksa fırsat mı iyi analiz edilmeli.
Düşük ROE
ROE: %1.2. Sermaye getirisi yetersiz — enflasyonun altında.

Data date 2026-10-16 Not investment advice; the figures are rule-based model output. How the scores are computed

Score record
Data date 2026-10-16
Update frequency Scheduled analysis run on business days at 19:30 Istanbul time; not every symbol is refreshed in every run

Method summaryThe Lothien Robustness Score (0-100) is a weighted combination of sub-scores computed by fixed rules from published financial statements and price data (Damodaran valuation, Dalio risk, Piotroski F-score, earnings quality, momentum and others). The rules are applied automatically to every covered stock, with weights that vary by sector.

AssumptionsCalculations rest on the company's latest published financial statements and on price data that may be delayed. Where four quarters have not been published, annual figures may be scaled from the available quarters. Model parameters such as the risk-free rate, the risk premium and long-term growth are fixed assumptions per exchange and contain no company-specific expectation.

Conflict of interestNo statement has been published on whether MIDAK, the operator of Lothien, or its team hold positions in these stocks. The figures are produced automatically by the same rules, without regard to any such position.

WarningThis information is not within the scope of investment advisory services and is not investment advice. The figures are the output of rule-based models and may not suit your financial situation or your risk and return preferences. Making an investment decision on the basis of this information alone may not lead to results that meet your expectations.

Model output; not investment advice; different models can disagree. Report an error

Risk Analysis (VaR) Yüksek
252 days
Annual Volatility ?
%44.8
VaR 95% ?
%4.68
daily max loss
VaR 99% ?
%6.60
daily max loss
CVaR 95% ?
%4.79
expected loss (tail)
Max Drawdown ?
%55.3
13.01.2026 → 12.06.2026
Skewness ?
1.44
Parametrik%4.68
Historik%3.87
Cornish-Fisher%3.14
Return Distribution
Valuation
Potential?
+25.4%
ROIC ?
0.7%
Debt Cycle?
Daralma
Balance Sheet Analysis? Q2026/6
Net kâr çeyreklik yatay seyrede (3.7M AUD, %+0.0)
Yıllık net kâr %-37.6 geriledi
Hasılat çeyreklik yatay kaldı (164.3M AUD)
Yıllık hasılat büyümesi ılımlı (%-0.9)
Brüt kâr marjı güçlü: %91.3
Net kâr marjı düşük: %2.2
FAVÖK yatay seyrede (28.3M AUD)
FAVÖK marjı: %17.2
Toplam borç: 581.1M AUD
Net borç hasılatın üzerinde: 512.9M AUD
Borç/Özkaynak oranı düşük: 0.47x
Cari oran < 1: 0.76x — likidite riski
Nakit ve benzerleri: 68.2M AUD
İşletme nakit akışı pozitif: 121.7M AUD
Serbest nakit akışı pozitif: 1.6M AUD
ROE düşük: %0.3
ROA düşük: %0.2
Toplam varlıklar: 2.1B AUD (%+0.0)
Özkaynak: 1.2B AUD (%+0.0)
İşletme kârı pozitif: 4.0M AUD
Faiz karşılama oranı güçlü: 4.3x (Faiz: 6.5M AUD)
Ödenmiş sermaye: 1.1B AUD
Net işletme sermayesi negatif: -63.7M AUD — kısa vadeli baskı
CAPEX: 22.9M AUD (Hasılatın %14.0'i)
Son 8 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 üzerinde: %+5.5 — teknik trend olumlu
Destek seviyesi: TRAMA-99 = 0.52 AUD
Sabit varlık ağırlıklı bilanço: Dönen varlıklar %10
Fundamental & Technical Analysis
Profitability
Net Kâr Marjı %2.2
Net kâr marjı %2.2 — pozitif ancak düşük. Bir önceki çeyreğe göre +0.0 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %1.2
ROE %1.2 — düşük özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %17.2
FAVÖK marjı %17.2 — iyi operasyonel performans.
Brüt Kâr Marjı %91.3
Hasılat başına brüt kâr %91.3. Güçlü fiyatlama gücü.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %1.0
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %1.0'i. Orta FCF — yatırım harcamaları operasyonel kârı kısıyor.
Valuation
F/K Oranı 41.2x Sector: 22.8x
F/K 41.2x — sektör medyanının (22.8x) %81 üzerinde. Pahalı bölge.
PD/DD Oranı 0.49x Sector: 2.72x
PD/DD 0.49x — sektör medyanının (2.72x) çok altında. Defter değerine göre ucuz.
EV/EBITDA 9.9x Sector: 9.4x
EV/EBITDA 9.9x — sektör medyanının (9.4x) %6 üzerinde. EBITDA’ya göre pahalı.
Indebtedness
Cari Oran 0.76x
Cari oran 0.76x — kısa vadeli yükümlülükler dönen varlıkları aşıyor. Likidite riski.
Net Borç / EBITDA 5.1x
Net Borç/EBITDA 5.1x — aşırı kaldıraç. Kırılgan borç profili.
Borç / Özkaynak 0.47x
Düşük kaldıraç — varlıkların büyük çoğunluğu özkaynak ile finanse ediliyor.
Faiz Karşılama Oranı 4.3x
Faiz karşılama 4.3x — faiz yükümlülükleri rahatça karşılanıyor.
Growth
Hasılat Büyümesi (YoY) %-0.9
Hasılat yıllık %-0.9 geriledi — hafif düşüş, yakından izlenmeli.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %-37.6
Net kâr yıllık %-37.6 gerilemiş (2026/6) — ciddi kâr erimesi.
Sezonsellik Analizi Q4 (Eki-Ara)
Tarihsel olarak en güçlü çeyrek: Q4 (Eki-Ara) (ort. kâr 4.8M). En zayıf çeyrek: Q1 (Oca-Mar) (ort. kâr -6.5M).
Score Explanations
Lothien Sağlamlık
50/100
Orta düzey sağlamlık (50/100). Değerleme ve risk kriterleri karma sinyal veriyor. Detaylı inceleme önerilir.
Orta
Potansiyel
+25.4%
Artı %25.4 beklenen değer (0.69) ile güncel fiyat karşılaştırması. 3/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %59.
Bileşenler: FK hedefi: 0.30 | PD/DD hedefi: 1.65 | EV/EBITDA hedefi: 0.52
Damodaran Değerleme
36/100
Düşük Damodaran skoru (36/100). ROIC (%0.7) sermaye maliyetinin altında. DCF analizi mevcut fiyatı desteklemiyor.
Zayıf
Dalio Risk Analizi
45/100
Yüksek borç riski (45/100). Faiz karşılama oranı 4.3x — kabul edilebilir. Borç/EBITDA 5.1x — yüksek borç yükü.
Kaldıraç: 49/100 | Borç Servis: 59/100 | Kalite: 72/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%0.7
ROIC (%0.7) sermaye maliyetinin (8.9%) altında → değer imha ediyor.
WACC: %8.9
Borç Döngüsü Fazı
Daralma
Yüksek borç servisi + düşen gelirler kombinasyonu. Bilanço baskı altında.
Piotroski F-Score
4/9
Zayıf Piotroski (4/9). Çok sayıda bilanço kalitesi kriteri karşılanamıyor. Not: Faaliyet nakit akışı verisi yok (C3, C4)
Nötr
Graham İçsel Değer
A$0.6
Graham içsel değer: A$0.6. Makul
Makul
⚖️ Sector Comparison
F/K Oranı
41.2x vs 22.8x
Sektör medyanının %81 üzerinde — pahalı
PD/DD Oranı
0.49x vs 2.72x
Sektörden %82 daha ucuz (defter değerine göre)
EV/EBITDA
9.9x vs 9.4x
Sektörden %6 daha yüksek EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%0.7 vs %8.9 WACC
ROIC 8.2 baz puan sermaye maliyetinin altında
Net Kâr Marjı (TTM)
%2.2 vs %17.2 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %2.2
TRAMA-99 Trend — Yükseliş Trendi
Fiyat (0.55), TRAMA-99 çizgisinin %5.5 üzerinde. Yükseliş trendi sürmekte; trend değişimi için TRAMA'ya yaklaşma takip edilmeli.
Price:: 0.55
TRAMA: 0.52
Difference: %+5.5
Charts
Indicators
BB deviation ?
RSI thresholds ?

Price Chart ?
RSI (14) ?
Bollinger Bands ?
MACD ?
Gold-Based Price + TRAMA (Stock / Gram Gold) ?
P/E Ratio ?
P/B Ratio ?
EBITDA ?
Net Working Capital ?
Current Ratio ?
SKC — Participation Finance Compliance
Loading…
The Lothien health scores and analyses on this page are for informational purposes only. They do not constitute investment advice. Please consult a licensed investment advisor before making investment decisions.