SFRSandfire Resources Limited

🇦🇺 Avustralya Borsası
20.55
AUD
نتائج التحليل
درجة متانة لوذيان?
68/100
Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
50/100
Dalio Risk ?
97/100
Piotroski ?
5/9
Nötr
Faaliyet nakit akışı verisi yok (C3, C4)
Graham ?
A$13.0
Pahalı
مقياس نشط?
4/4
ثقة?
75%
ملخص متانة لوذيان
79/100
Lothien Sağlamlık: Çok Güçlü (79/100)
Temel göstergelerin büyük çoğunluğu pozitif. Kârlılık, büyüme ve değerleme açısından güçlü görünüm. | Kısa Vade: Nötr | Uzun Vade: Olumlu | Pozitif: 7 | Negatif: 0 | Nötr: 1
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte A$128M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Kâr Stabil
Net kâr bir önceki çeyreğe göre fazla değişmedi (%+0.0). İstikrarlı seyir.
Yıllık Kâr Büyümesi Güçlü
Geçen yılın aynı dönemine göre net kâr %+281.6 arttı. Büyüme trendi sağlıklı.
Yüksek Net Kâr Marjı
Net kâr marjı %21.6. Her 100A$ satıştan 22A$ kâr kalıyor.
Net Nakit Pozisyonu
Şirketin nakdi borçlarından A$454M fazla. Borç riski düşük.
Güçlü Likidite
Cari oran 2.08x — kısa vadeli borçları rahat karşılıyor.
Güçlü Nakit Üretimi
Serbest nakit akışı (A$182M) kârın %142'sini nakit olarak üretiyor. Kâr kalitesi yüksek.
Sonraki Çeyrek: Artış Beklentisi
Pusla tahminine göre bir sonraki çeyrekte kâr %+27.3 artabilir (A$128M → A$163M).

تاريخ البيانات 2026-10-16 ليست نصيحة استثمارية؛ الأرقام مخرجات نماذج قائمة على قواعد. كيف تُحسب الدرجات

بطاقة تعريف الدرجة
تاريخ البيانات 2026-10-16
وتيرة التحديث تشغيل تحليلي مجدول في أيام العمل الساعة 19:30 بتوقيت إسطنبول؛ لا يُحدَّث كل رمز في كل تشغيل

ملخص المنهجيةدرجة متانة لوذيان (0-100) مزيج مرجّح من درجات فرعية تُحسب وفق قواعد ثابتة من القوائم المالية المنشورة وبيانات الأسعار (تقييم داموداران، ومخاطر داليو، ومؤشر بيوتروسكي F، وجودة الأرباح، والزخم وغيرها). وتُطبَّق القواعد تلقائيًا على كل سهم مشمول، بأوزان تختلف حسب القطاع.

الافتراضاتتستند الحسابات إلى أحدث القوائم المالية التي نشرتها الشركة وإلى بيانات أسعار قد تكون متأخرة. وحين لا تُنشر أربعة أرباع، قد تُقدَّر الأرقام السنوية بالتناسب من الأرباع المتاحة. ومعايير النموذج مثل معدل الفائدة الخالي من المخاطر وعلاوة المخاطر والنمو طويل الأجل افتراضات ثابتة لكل بورصة، ولا تتضمن توقعًا خاصًا بالشركة.

تضارب المصالحلم يُنشر أي بيان بشأن ما إذا كانت شركة MIDAK المشغّلة للوذيان أو فريقها يملكون مراكز في هذه الأسهم. وتُنتَج الأرقام تلقائيًا بالقواعد نفسها ودون اعتبار لأي مركز من هذا النوع.

تحذيرهذه المعلومات لا تندرج ضمن نطاق الاستشارات الاستثمارية وليست نصيحة استثمارية. والأرقام ناتج نماذج قائمة على قواعد، وقد لا تناسب وضعك المالي أو تفضيلاتك في المخاطرة والعائد. واتخاذ قرار استثماري بالاعتماد على هذه المعلومات وحدها قد لا يؤدي إلى نتائج تلبي توقعاتك.

ناتج نموذج؛ ليس نصيحة استثمارية؛ وقد تختلف النماذج فيما بينها. الإبلاغ عن خطأ

تحليل المخاطر (VaR) Yüksek
252 أيام
التقلب السنوي ?
%44.0
VaR 95% ?
%4.41
أقصى خسارة يومية
VaR 99% ?
%6.30
أقصى خسارة يومية
CVaR 95% ?
%5.97
الخسارة المتوقعة (الذيل)
أقصى تراجع ?
%30.9
29.01.2026 → 23.03.2026
الانحراف ?
-0.14
Parametrik%4.41
Historik%4.30
Cornish-Fisher%4.48
توزيع العوائد
التقييم
إمكانية?
+15.1%
ROIC ?
15.1%
قيمة DCF ?
26.67
دورة الديون?
Erken Genişleme
تحليل الميزانية العمومية? Q2026/6
Net kâr çeyreklik yatay seyrede (127.8M AUD, %+0.0)
Yıllık net kâr büyümesi %+281.6
Hasılat çeyreklik yatay kaldı (591.1M AUD)
Yıllık hasılat büyümesi güçlü (%+38.8)
Brüt kâr marjı güçlü: %100.6
Net kâr marjı yüksek: %21.6
FAVÖK yatay seyrede (312.9M AUD)
FAVÖK marjı güçlü: %52.9
Toplam borç: 52.4M AUD
Net nakit pozisyonunda: -454.4M AUD (borçsuz)
Borç/Özkaynak oranı düşük: 0.02x
Cari oran güçlü: 2.08x — yükümlülükler rahat karşılanıyor
Nakit ve benzerleri: 506.8M AUD
İşletme nakit akışı pozitif: 746.8M AUD
Serbest nakit akışı pozitif: 182.1M AUD
ROE düşük: %4.0
ROA: %2.8
Toplam varlıklar: 4.6B AUD (%+0.0)
Özkaynak: 3.2B AUD (%+0.0)
İşletme kârı pozitif: 202.3M AUD
Faiz karşılama oranı güçlü: 54.0x (Faiz: 5.8M AUD)
Ödenmiş sermaye: 466.9M AUD
Net işletme sermayesi pozitif: 439.8M AUD
CAPEX: 86.2M AUD (Hasılatın %14.6'i)
Son 8 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 üzerinde: %+12.6 — teknik trend olumlu
Destek seviyesi: TRAMA-99 = 18.25 AUD
Sabit varlık ağırlıklı bilanço: Dönen varlıklar %18
التحليل الأساسي والفني
الربحية
Net Kâr Marjı %21.6
Net kâr marjı %21.6 — çok güçlü. Bir önceki çeyreğe göre +0.0 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %16.0
ROE %16.0 — orta düzey özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %52.9
FAVÖK marjı %52.9 — operasyonel olarak çok verimli.
Brüt Kâr Marjı %100.6
Hasılat başına brüt kâr %100.6. Güçlü fiyatlama gücü.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %30.8
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %30.8'i. Güçlü FCF üretimi — kâr kalitesi yüksek.
التقييم
F/K Oranı 18.8x القطاع: 20.9x
F/K 18.8x — sektör medyanına (20.9x) kıyasla makul seviyelerde.
PD/DD Oranı 3.02x القطاع: 2.98x
PD/DD 3.02x — sektör medyanının (2.98x) %1 üzerinde.
EV/EBITDA 7.3x القطاع: 9.5x
EV/EBITDA 7.3x — sektör medyanı (9.5x) ile uyumlu.
المديونية
Cari Oran 2.08x
Cari oran 2.08x — kısa vadeli yükümlülüklerin 2 katı dönen varlık mevcut. Çok sağlıklı likidite.
Net Borç / EBITDA 0.0x
Net Borç/EBITDA 0.0x — çok düşük borç yükü. Şirket hızla borcunu ödeyebilir.
Borç / Özkaynak 0.02x
Düşük kaldıraç — varlıkların büyük çoğunluğu özkaynak ile finanse ediliyor.
Faiz Karşılama Oranı 54.0x
Faiz karşılama 54.0x — faiz giderlerini ödeyebilmek için çok geniş marj.
النمو
Hasılat Büyümesi (YoY) %+38.8
Hasılat yıllık %38.8 büyüdü (2026/6) — güçlü büyüme. Sektör genişlemesi ve/veya pazar payı artışı.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+281.6
Net kâr yıllık %281.6 artmış (2026/6) — olağanüstü kâr büyümesi.
Sezonsellik Analizi Q4 (Eki-Ara)
Tarihsel olarak en güçlü çeyrek: Q4 (Eki-Ara) (ort. kâr 80.7M). En zayıf çeyrek: Q1 (Oca-Mar) (ort. kâr 51.7M).
شرح النتائج
Lothien Sağlamlık
68/100
İyi sağlamlık (68/100). Şirket genel olarak dengeli bir finansal profil gösteriyor; bazı alanlarda iyileştirme potansiyeli mevcut.
Güçlü
Potansiyel
+15.1%
Artı %15.1 beklenen değer (23.65) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %75.
Bileşenler: FK hedefi: 24.44 | PD/DD hedefi: 21.33 | EV/EBITDA hedefi: 26.73 | DCF hedefi: 26.67
Damodaran Değerleme
50/100
Düşük Damodaran skoru (50/100). DCF analizi mevcut fiyatı desteklemiyor.
Orta
Dalio Risk Analizi
97/100
Düşük borç riski (97/100). Faiz karşılama oranı 54.0x — güçlü. Borç/EBITDA 0.0x — sağlıklı aralıkta.
Kaldıraç: 99/100 | Borç Servis: 100/100 | Kalite: 85/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%15.1
ROIC (%15.1) sermaye maliyetini hafifçe (2.4 puan) aşıyor.
WACC: %12.8
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
26.67
DCF modeli 26.67 hedef değer üretmiş — güncel fiyata göre %29.8 ucuz.
Mevcut fiyat: 20.55
Borç Döngüsü Fazı
Erken Genişleme
Borç azalıyor, büyüme ivme kazanıyor. Şirket bilanço temizliği döneminde — piyasal açıdan olumlu.
Piotroski F-Score
5/9
Orta Piotroski (5/9). Bazı bilanço kriterleri karşılanmış, bazıları eksik. Not: Faaliyet nakit akışı verisi yok (C3, C4)
Nötr
Graham İçsel Değer
A$13.0
Graham içsel değer: A$13.0. Pahalı
Pahalı
⚖️ مقارنة القطاع
F/K Oranı
18.8x vs 20.9x
Sektör medyanının %10 altında — ucuz
PD/DD Oranı
3.02x vs 2.98x
Sektörden %1 daha pahalı (defter değerine göre)
EV/EBITDA
7.3x vs 9.5x
Sektörden %23 daha düşük EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%15.1 vs %12.8 WACC
ROIC 2.4 baz puan sermaye maliyetini aşıyor
Net Kâr Marjı (TTM)
%21.6 vs %52.9 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %21.6
TRAMA-99 Trend — Yükseliş Trendi
Fiyat (20.55), TRAMA-99 çizgisinin %12.6 üzerinde. Yükseliş trendi sürmekte; trend değişimi için TRAMA'ya yaklaşma takip edilmeli.
السعر:: 20.55
TRAMA: 18.25
الفرق: %+12.6
الرسوم البيانية
المؤشرات
انحراف بولينجر ?
عتبات RSI ?

مخطط الأسعار ?
مؤشر القوة النسبية (14) ?
نطاقات بولينجر ?
MACD ?
السعر على أساس الذهب + TRAMA (السهم / غرام ذهب) ?
نسبة السعر/الأرباح ?
نسبة السعر/القيمة الدفترية ?
الأرباح قبل الفوائد والضرائب والاستهلاك ?
صافي رأس المال العامل ?
النسبة الجارية ?
SFR — التوافق مع التمويل التشاركي
جارٍ التحميل…
درجات صحة لوذيان والتحليلات في هذه الصفحة لأغراض إعلامية فقط. لا تشكل نصيحة استثمارية.