S85Straco Corporation Limited

🇸🇬 Singapur Borsası
0.30
SGD
Analysis Scores
Lothien Robustness Score?
71/100
Çok Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
58/100
Dalio Risk ?
92/100
Piotroski ?
6/9
Nötr
Graham ?
S$0.4
Makul
Active Metric?
4/4
Confidence?
75%
Lothien Robustness Summary
66/100
Lothien Sağlamlık: Güçlü (66/100)
Genel tablo olumlu. Finansal yapı sağlam, bazı riskler mevcut. | Kısa Vade: Nötr | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 8 | Negatif: 3 | Nötr: 2
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte S$4M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Kâr Stabil
Net kâr bir önceki çeyreğe göre fazla değişmedi (%+0.0). İstikrarlı seyir.
Yıllık Kâr Geriledi
Geçen yılın aynı dönemine göre net kâr %-34.0 düştü. Uzun vadede endişe verici.
Yıllık Hasılatta Daralma
Yıllık hasılat %-8.7 düştü. Şirket daralmada.
Yüksek Net Kâr Marjı
Net kâr marjı %24.1. Her 100S$ satıştan 24S$ kâr kalıyor.
Net Nakit Pozisyonu
Şirketin nakdi borçlarından S$147M fazla. Borç riski düşük.
Güçlü Likidite
Cari oran 15.11x — kısa vadeli borçları rahat karşılıyor.
Güçlü Nakit Üretimi
Serbest nakit akışı (S$5M) kârın %110'sini nakit olarak üretiyor. Kâr kalitesi yüksek.
Makul F/K
Trailing F/K: 14.3. Makul değerleme aralığında.
Defter Değerinin Altında
PD/DD: 0.96. Hisse defter değerinin altında işlem görüyor. Değer tuzağı mı yoksa fırsat mı iyi analiz edilmeli.
Düşük EV/EBITDA
EV/EBITDA: 3.0. Operasyonel kârlılığa göre ucuz değerleme.
Düşük ROE
ROE: %3.3. Sermaye getirisi yetersiz — enflasyonun altında.
Lothien Sağlamlık Skoru: 71/100
Bileşik algoritma değerlendirmesine göre şirketin finansal yapısı güçlü görünüyor.

Data date 2026-10-16 Not investment advice; the figures are rule-based model output. How the scores are computed

Score record
Data date 2026-10-16
Update frequency Scheduled analysis run on business days at 19:30 Istanbul time; not every symbol is refreshed in every run

Method summaryThe Lothien Robustness Score (0-100) is a weighted combination of sub-scores computed by fixed rules from published financial statements and price data (Damodaran valuation, Dalio risk, Piotroski F-score, earnings quality, momentum and others). The rules are applied automatically to every covered stock, with weights that vary by sector.

AssumptionsCalculations rest on the company's latest published financial statements and on price data that may be delayed. Where four quarters have not been published, annual figures may be scaled from the available quarters. Model parameters such as the risk-free rate, the risk premium and long-term growth are fixed assumptions per exchange and contain no company-specific expectation.

Conflict of interestNo statement has been published on whether MIDAK, the operator of Lothien, or its team hold positions in these stocks. The figures are produced automatically by the same rules, without regard to any such position.

WarningThis information is not within the scope of investment advisory services and is not investment advice. The figures are the output of rule-based models and may not suit your financial situation or your risk and return preferences. Making an investment decision on the basis of this information alone may not lead to results that meet your expectations.

Model output; not investment advice; different models can disagree. Report an error

Risk Analysis (VaR) Orta
252 days
Annual Volatility ?
%26.9
VaR 95% ?
%2.89
daily max loss
VaR 99% ?
%4.05
daily max loss
CVaR 95% ?
%4.42
expected loss (tail)
Max Drawdown ?
%28.4
04.11.2025 → 14.09.2026
Skewness ?
-0.03
Parametrik%2.89
Historik%2.94
Cornish-Fisher%2.77
Return Distribution
Valuation
Potential?
+46.7%
ROIC ?
13.2%
DCF Value ?
0.50
Debt Cycle?
Erken Genişleme
Balance Sheet Analysis? Q2026/6
Toplam borç: 39.3M SGD
Net nakit pozisyonunda: -140.0M SGD (borçsuz)
Borç/Özkaynak oranı düşük: 0.15x
Cari oran güçlü: 14.75x — yükümlülükler rahat karşılanıyor
Nakit ve benzerleri: 179.3M SGD
Ödenmiş sermaye: 855.2M SGD
Net işletme sermayesi pozitif: 174.5M SGD
Son 6 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 altında: %-25.4 — teknik trend olumsuz
Direnç seviyesi: TRAMA-99 = 0.40 SGD
Fundamental & Technical Analysis
Profitability
Net Kâr Marjı %24.1
Net kâr marjı %24.1 — çok güçlü. Bir önceki çeyreğe göre +0.0 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %3.3
ROE %3.3 — düşük özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %52.4
FAVÖK marjı %52.4 — operasyonel olarak çok verimli.
Brüt Kâr Marjı %98.1
Hasılat başına brüt kâr %98.1. Güçlü fiyatlama gücü.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %26.6
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %26.6'i. Güçlü FCF üretimi — kâr kalitesi yüksek.
Valuation
F/K Oranı 14.3x Sector: 17.7x
F/K 14.3x — sektör medyanına (17.7x) kıyasla makul seviyelerde.
PD/DD Oranı 0.96x Sector: 1.11x
PD/DD 0.96x — sektör medyanı (1.11x) altında veya yakın. Makul değerleme.
EV/EBITDA 3.0x Sector: 7.4x
EV/EBITDA 3.0x — sektör medyanının (7.4x) %60 altında. EBITDA’ya göre ucuz.
Indebtedness
Cari Oran 14.75x
Cari oran 14.75x — kısa vadeli yükümlülüklerin 2 katı dönen varlık mevcut. Çok sağlıklı likidite.
Net Borç / EBITDA 1.0x
Net Borç/EBITDA 1.0x — çok düşük borç yükü. Şirket hızla borcunu ödeyebilir.
Borç / Özkaynak 0.15x
Düşük kaldıraç — varlıkların büyük çoğunluğu özkaynak ile finanse ediliyor.
Faiz Karşılama Oranı 30.2x
Faiz karşılama 30.2x — faiz giderlerini ödeyebilmek için çok geniş marj.
Growth
Hasılat Büyümesi (YoY) %-8.7
Hasılat yıllık %-8.7 geriledi — hafif düşüş, yakından izlenmeli.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %-34.0
Net kâr yıllık %-34.0 gerilemiş (2025/12) — ciddi kâr erimesi.
Score Explanations
Lothien Sağlamlık
71/100
Çok güçlü sağlamlık skoru (71/100). Damodaran değerlemesi, Dalio risk analizi ve bilanço kalite kriterleri büyük ölçüde karşılanmış.
Çok Güçlü
Potansiyel
+46.7%
Artı %46.7 beklenen değer (0.44) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %75.
Bileşenler: FK hedefi: 0.36 | PD/DD hedefi: 0.35 | EV/EBITDA hedefi: 0.74 | DCF hedefi: 0.50
Damodaran Değerleme
58/100
Orta Damodaran skoru (58/100). ROIC (%13.2) – WACC (%11.5) farkı +1.7 baz puan. Değer yaratma kapasitesi sınırlı.
Orta
Dalio Risk Analizi
92/100
Düşük borç riski (92/100). Faiz karşılama oranı 30.2x — güçlü. Borç/EBITDA 1.0x — sağlıklı aralıkta.
Kaldıraç: 89/100 | Borç Servis: 100/100 | Kalite: 89/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%13.2
ROIC (%13.2) sermaye maliyetini hafifçe (1.7 puan) aşıyor.
WACC: %11.5
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
0.50
DCF modeli 0.50 hedef değer üretmiş — güncel fiyata göre %66.5 ucuz.
Mevcut fiyat: 0.30
Borç Döngüsü Fazı
Erken Genişleme
Borç azalıyor, büyüme ivme kazanıyor. Şirket bilanço temizliği döneminde — piyasal açıdan olumlu.
Piotroski F-Score
6/9
Orta Piotroski (6/9). Bazı bilanço kriterleri karşılanmış, bazıları eksik.
Nötr
Graham İçsel Değer
S$0.4
Graham içsel değer: S$0.4. Makul
Makul
⚖️ Sector Comparison
F/K Oranı
14.3x vs 17.7x
Sektör medyanının %19 altında — ucuz
PD/DD Oranı
0.96x vs 1.11x
Sektörden %13 daha ucuz (defter değerine göre)
EV/EBITDA
3.0x vs 7.4x
Sektörden %60 daha düşük EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%13.2 vs %11.5 WACC
ROIC 1.7 baz puan sermaye maliyetini aşıyor
Net Kâr Marjı (TTM)
%24.1 vs %52.4 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %24.1
TRAMA-99 Trend — Güçlü Düşüş Trendi
Fiyat (0.30), TRAMA-99 çizgisinin %25.4 altında. Belirgin düşüş trendi. Teknik açıdan güçlü direnç TRAMA çizgisi.
Price:: 0.30
TRAMA: 0.40
Difference: %-25.4
Charts
Indicators
BB deviation ?
RSI thresholds ?

Price Chart ?
RSI (14) ?
Bollinger Bands ?
MACD ?
Gold-Based Price + TRAMA (Stock / Gram Gold) ?
P/E Ratio ?
P/B Ratio ?
EBITDA ?
Net Working Capital ?
Current Ratio ?
S85 — Participation Finance Compliance
Loading…
The Lothien health scores and analyses on this page are for informational purposes only. They do not constitute investment advice. Please consult a licensed investment advisor before making investment decisions.