S68Singapore Exchange Limited

🇸🇬 Singapur Borsası
21.00
SGD
Analiz Skorları
Lothien Sağlamlık Skoru?
48/100
Orta
Neden bu skor?
Damodaran ?
52/100
Dalio Risk ?
96/100
Piotroski ?
7/9
Güçlü
Graham ?
S$5.7
Pahalı
Aktif Metrik?
4/4
Güven?
75%
Lothien Sağlamlık Özeti
61/100
Lothien Sağlamlık: Güçlü (61/100)
Genel tablo olumlu. Finansal yapı sağlam, bazı riskler mevcut. | Kısa Vade: Nötr | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 5 | Negatif: 2 | Nötr: 2
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte S$175M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Kâr Stabil
Net kâr bir önceki çeyreğe göre fazla değişmedi (%+0.0). İstikrarlı seyir.
Yüksek Net Kâr Marjı
Net kâr marjı %44.8. Her 100S$ satıştan 45S$ kâr kalıyor.
Net Nakit Pozisyonu
Şirketin nakdi borçlarından S$1.1B fazla. Borç riski düşük.
Güçlü Nakit Üretimi
Serbest nakit akışı (S$197M) kârın %113'sini nakit olarak üretiyor. Kâr kalitesi yüksek.
Yüksek F/K Uyarısı
Trailing F/K: 32.0. Piyasa yüksek büyüme bekliyor ya da hisse pahalı. Büyüme gerçekleşmezse düşüş riski yüksek.
Yüksek PD/DD
PD/DD: 9.45. Piyasa defter değerinin çok üstünde fiyatlıyor. Büyüme beklentisi primli.
Yüksek EV/EBITDA
EV/EBITDA: 22.1. Pahalı değerleme.
Yüksek ROE
Özkaynak getirisi (ROE): %29.6. Sermaye verimli kullanılıyor.

Veri tarihi 2026-10-16 Yatırım tavsiyesi değildir; sayılar kural tabanlı model çıktısıdır. Skorlar nasıl hesaplanır

Skor künyesi
Veri tarihi 2026-10-16
Güncelleme sıklığı İş günleri TSİ 19:30 planlı analiz koşumu; her sembol her koşumda yenilenmeyebilir

Yöntem özetiLothien Sağlamlık Skoru (0-100), yayımlanmış finansal tablolardan ve fiyat verisinden sabit kurallarla hesaplanan alt skorların (Damodaran değerleme, Dalio risk, Piotroski F-skoru, kazanç kalitesi, momentum ve diğerleri) ağırlıklı bileşimidir. Kurallar, sektöre göre değişen ağırlıklarla kapsamdaki her hisseye otomatik uygulanır.

VarsayımlarHesaplar şirketin açıkladığı son dönem finansal tablolarına ve gecikmeli olabilen fiyat verisine dayanır. Dört çeyreği açıklanmamış dönemlerde yıllık rakamlar mevcut çeyreklerden ölçeklenebilir. Risksiz faiz, risk primi ve uzun vadeli büyüme gibi model parametreleri borsa bazında sabit varsayımlardır; şirkete özel beklenti içermez.

Çıkar çatışmasıLothien'i işleten MİDAK'ın ve ekibinin bu hisselerde pozisyonu olup olmadığına dair bir beyan yayımlanmamıştır. Sayılar böyle bir pozisyon dikkate alınmadan, aynı kurallarla otomatik üretilir.

UyarıBu bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir ve yatırım tavsiyesi değildir. Sayılar kural tabanlı modellerin çıktısıdır; mali durumunuza, risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Yalnız bu bilgilere dayanarak yatırım kararı vermek beklentilerinize uygun sonuç doğurmayabilir.

Model çıktısıdır; yatırım tavsiyesi değildir; modeller arası fark olabilir. Hata bildir

Risk Analizi (VaR) Orta
252 gün
Yıllık Volatilite ?
%22.6
VaR 95% ?
%2.25
günlük maks kayıp
VaR 99% ?
%3.22
günlük maks kayıp
CVaR 95% ?
%3.12
beklenen kayıp (kuyruk)
Maks Düşüş ?
%19.3
26.08.2026 → 08.10.2026
Çarpıklık ?
-0.36
Parametrik%2.25
Historik%1.99
Cornish-Fisher%2.29
Getiri Dağılımı
Değerleme
Potansiyel?
-40.5%
ROIC ?
58.6%
DCF Değer ?
16.52
Borç Döngüsü?
Erken Genişleme
Bilanço Analizi? Q2026/6
Net kâr çeyreklik yatay seyrede (174.6M SGD, %+0.0)
Yıllık net kâr büyümesi sınırlı (%+7.8)
Hasılat çeyreklik yatay kaldı (389.9M SGD)
Yıllık hasılat büyümesi güçlü (%+13.8)
Brüt kâr marjı güçlü: %74.4
Net kâr marjı yüksek: %44.8
FAVÖK yatay seyrede (239.3M SGD)
FAVÖK marjı güçlü: %61.4
Toplam borç: 675.8M SGD
Net nakit pozisyonunda: -1.1B SGD (borçsuz)
Borç/Özkaynak oranı düşük: 0.29x
Cari oran: 1.62x — yeterli likidite
Nakit ve benzerleri: 1.8B SGD
İşletme nakit akışı pozitif: 217.7M SGD
Serbest nakit akışı pozitif: 197.2M SGD
ROE düşük: %7.4
ROA: %3.8
Toplam varlıklar: 4.5B SGD (%+0.0)
Özkaynak: 2.4B SGD (%+0.0)
İşletme kârı pozitif: 221.9M SGD
Faiz karşılama oranı güçlü: 67.0x (Faiz: 3.6M SGD)
Ödenmiş sermaye: 1.1B SGD
Net işletme sermayesi pozitif: 1.3B SGD
CAPEX: 20.5M SGD (Hasılatın %5.3'i)
Son 8 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 altında: %-10.9 — teknik trend olumsuz
Direnç seviyesi: TRAMA-99 = 23.57 SGD
Likit varlık ağırlığı yüksek: Dönen varlıklar toplam varlıkların %75'i
Temel & Teknik Analiz
Karlılık
Net Kâr Marjı %44.8
Net kâr marjı %44.8 — çok güçlü. Bir önceki çeyreğe göre +0.0 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %29.6
ROE %29.6 — yüksek özkaynak verimliliği.
FAVÖK Marjı %61.4
FAVÖK marjı %61.4 — operasyonel olarak çok verimli.
Brüt Kâr Marjı %74.4
Hasılat başına brüt kâr %74.4. Güçlü fiyatlama gücü.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %50.6
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %50.6'i. Güçlü FCF üretimi — kâr kalitesi yüksek.
Değerleme
F/K Oranı 32.0x Sektör: 15.9x
F/K 32.0x — sektör medyanının (15.9x) %101 üzerinde. Pahalı bölge.
PD/DD Oranı 9.45x Sektör: 2.44x
PD/DD 9.45x — sektör medyanının %287 üzerinde. Pahalı defter değeri.
EV/EBITDA 22.1x Sektör: 7.3x
EV/EBITDA 22.1x — sektör medyanının (7.3x) %204 üzerinde. EBITDA’ya göre pahalı.
Borçluluk
Cari Oran 1.62x
Cari oran 1.62x — kısa vadeli borçları rahatlıkla karşılayabilir.
Net Borç / EBITDA 0.7x
Net Borç/EBITDA 0.7x — çok düşük borç yükü. Şirket hızla borcunu ödeyebilir.
Borç / Özkaynak 0.29x
Düşük kaldıraç — varlıkların büyük çoğunluğu özkaynak ile finanse ediliyor.
Faiz Karşılama Oranı 67.0x
Faiz karşılama 67.0x — faiz giderlerini ödeyebilmek için çok geniş marj.
Büyüme
Hasılat Büyümesi (YoY) %+13.8
Hasılat yıllık %13.8 büyüdü — sağlıklı büyüme hızı.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+7.8
Net kâr yıllık %7.8 artmış — pozitif ancak ılımlı büyüme.
Sezonsellik Analizi Q4 (Eki-Ara)
Tarihsel olarak en güçlü çeyrek: Q4 (Eki-Ara) (ort. kâr 168.3M). En zayıf çeyrek: Q1 (Oca-Mar) (ort. kâr 162.0M).
Skor Açıklamaları
Lothien Sağlamlık
48/100
Orta düzey sağlamlık (48/100). Değerleme ve risk kriterleri karma sinyal veriyor. Detaylı inceleme önerilir.
Orta
Potansiyel
-40.5%
Eksi %40.5 beklenen değer (12.43) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %75.
Bileşenler: FK hedefi: 10.43 | PD/DD hedefi: 5.81 | EV/EBITDA hedefi: 6.88 | DCF hedefi: 16.52
Damodaran Değerleme
52/100
Orta Damodaran skoru (52/100). ROIC (%58.6) – WACC (%9.7) farkı +48.8 baz puan. Değer yaratma kapasitesi sınırlı.
Orta
Dalio Risk Analizi
96/100
Düşük borç riski (96/100). Faiz karşılama oranı 67.0x — güçlü. Borç/EBITDA 0.7x — sağlıklı aralıkta.
Kaldıraç: 92/100 | Borç Servis: 90/100 | Kalite: 100/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%58.6
ROIC (%58.6) sermaye maliyetini 48.8 puan aşıyor → şirket değer yaratıyor.
WACC: %9.7
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
16.52
DCF (16.52) güncel fiyatın %20.9 altında — nakit akışları mevcut fiyatı desteklemiyor.
Mevcut fiyat: 20.89
Borç Döngüsü Fazı
Erken Genişleme
Borç azalıyor, büyüme ivme kazanıyor. Şirket bilanço temizliği döneminde — piyasal açıdan olumlu.
Piotroski F-Score
7/9
Güçlü Piotroski F-Score (7/9). Karlılık, kaldıraç ve operasyonel verimlilik kriterleri büyük ölçüde karşılanmış.
Güçlü
Graham İçsel Değer
S$5.7
Graham içsel değer: S$5.7. Pahalı
Pahalı
⚖️ Sektör Karşılaştırması
F/K Oranı
32.0x vs 15.9x
Sektör medyanının %101 üzerinde — pahalı
PD/DD Oranı
9.45x vs 2.44x
Sektörden %287 daha pahalı (defter değerine göre)
EV/EBITDA
22.1x vs 7.3x
Sektörden %204 daha yüksek EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%58.6 vs %9.7 WACC
ROIC 48.8 baz puan sermaye maliyetini aşıyor
Net Kâr Marjı (TTM)
%44.8 vs %61.4 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %44.8
TRAMA-99 Trend — Düşüş Trendi
Fiyat (21.00), TRAMA-99 çizgisinin %10.9 altında. Düşüş trendi sürüyor — teknik görünüm olumsuz. TRAMA, üstüne kırılana kadar baskı devam edebilir.
Fiyat:: 21.00
TRAMA: 23.57
Fark: %-10.9
Grafikler
Göstergeler
BB sapması ?
RSI eşikleri ?

Fiyat Grafiği ?
RSI (14) ?
Bollinger Bantları ?
MACD ?
Altın Bazlı Fiyat + TRAMA (Hisse / Gram Altın) ?
F/K Oranı ?
PD/DD Oranı ?
FAVÖK ?
Net İşletme Sermayesi ?
Cari Oran ?
S68 — Katılım Finans Uygunluğu
Yükleniyor…
Bu sayfadaki Lothien sağlamlık skorları, DCF teorik değerler ve analizler yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. SPK (Sermaye Piyasası Kurulu) düzenlemelerine tabidir. Yatırım kararlarınızı almadan önce lisanslı bir yatırım danışmanına başvurunuz. Geçmiş performans gelecekteki sonuçların garantisi değildir.