S63Singapore Technologies Engineering Ltd

🇸🇬 Singapur Borsası
10.39
SGD
نتائج التحليل
درجة متانة لوذيان?
43/100
Orta
Neden bu skor?
Damodaran ?
37/100
Dalio Risk ?
60/100
Piotroski ?
6/9
Nötr
Graham ?
S$1.7
Pahalı
مقياس نشط?
4/4
ثقة?
67%
ملخص متانة لوذيان
73/100
Lothien Sağlamlık: Güçlü (73/100)
Genel tablo olumlu. Finansal yapı sağlam, bazı riskler mevcut. | Kısa Vade: Olumlu | Uzun Vade: Olumlu | Pozitif: 8 | Negatif: 2 | Nötr: 1
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte S$572M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Çeyreklik Kâr Artışı
Net kâr bir önceki çeyreğe göre %+394.5 arttı (S$116M → S$572M). Kısa vadede olumlu momentum.
Yıllık Kâr Büyümesi Güçlü
Geçen yılın aynı dönemine göre net kâr %+394.5 arttı. Büyüme trendi sağlıklı.
Hasılat Büyümesi Güçlü
Satış gelirleri çeyreklik %+321.3 arttı (S$3.1B → S$13.0B). Talep güçlü.
Yıllık Hasılat Büyümesi Güçlü
Yıllık hasılat %+321.3 arttı. Şirket büyüyor.
Yüksek Borçluluk
Net borç/özkaynak oranı 1.76x. Yüksek kaldıraç risk taşır, faiz yükü ağır olabilir.
Güçlü Nakit Üretimi
Serbest nakit akışı (S$879M) kârın %154'sini nakit olarak üretiyor. Kâr kalitesi yüksek.
FAVÖK Büyümesi
FAVÖK çeyreklik %+363.2 arttı (S$357M → S$1.7B). Operasyonel verimlilik artıyor.
Yüksek PD/DD
PD/DD: 12.66. Piyasa defter değerinin çok üstünde fiyatlıyor. Büyüme beklentisi primli.
Yüksek ROE
Özkaynak getirisi (ROE): %31.5. Sermaye verimli kullanılıyor.
Sonraki Çeyrek: Düşüş Beklentisi
Tahminine göre kâr %-40.5 düşebilir. Sonraki bilançoya dikkat.

تاريخ البيانات 2026-10-16 ليست نصيحة استثمارية؛ الأرقام مخرجات نماذج قائمة على قواعد. كيف تُحسب الدرجات

بطاقة تعريف الدرجة
تاريخ البيانات 2026-10-16
وتيرة التحديث تشغيل تحليلي مجدول في أيام العمل الساعة 19:30 بتوقيت إسطنبول؛ لا يُحدَّث كل رمز في كل تشغيل

ملخص المنهجيةدرجة متانة لوذيان (0-100) مزيج مرجّح من درجات فرعية تُحسب وفق قواعد ثابتة من القوائم المالية المنشورة وبيانات الأسعار (تقييم داموداران، ومخاطر داليو، ومؤشر بيوتروسكي F، وجودة الأرباح، والزخم وغيرها). وتُطبَّق القواعد تلقائيًا على كل سهم مشمول، بأوزان تختلف حسب القطاع.

الافتراضاتتستند الحسابات إلى أحدث القوائم المالية التي نشرتها الشركة وإلى بيانات أسعار قد تكون متأخرة. وحين لا تُنشر أربعة أرباع، قد تُقدَّر الأرقام السنوية بالتناسب من الأرباع المتاحة. ومعايير النموذج مثل معدل الفائدة الخالي من المخاطر وعلاوة المخاطر والنمو طويل الأجل افتراضات ثابتة لكل بورصة، ولا تتضمن توقعًا خاصًا بالشركة.

تضارب المصالحلم يُنشر أي بيان بشأن ما إذا كانت شركة MIDAK المشغّلة للوذيان أو فريقها يملكون مراكز في هذه الأسهم. وتُنتَج الأرقام تلقائيًا بالقواعد نفسها ودون اعتبار لأي مركز من هذا النوع.

تحذيرهذه المعلومات لا تندرج ضمن نطاق الاستشارات الاستثمارية وليست نصيحة استثمارية. والأرقام ناتج نماذج قائمة على قواعد، وقد لا تناسب وضعك المالي أو تفضيلاتك في المخاطرة والعائد. واتخاذ قرار استثماري بالاعتماد على هذه المعلومات وحدها قد لا يؤدي إلى نتائج تلبي توقعاتك.

ناتج نموذج؛ ليس نصيحة استثمارية؛ وقد تختلف النماذج فيما بينها. الإبلاغ عن خطأ

تحليل المخاطر (VaR) Orta
252 أيام
التقلب السنوي ?
%25.1
VaR 95% ?
%2.50
أقصى خسارة يومية
VaR 99% ?
%3.58
أقصى خسارة يومية
CVaR 95% ?
%3.10
الخسارة المتوقعة (الذيل)
أقصى تراجع ?
%12.0
08.04.2026 → 31.07.2026
الانحراف ?
0.46
Parametrik%2.50
Historik%2.20
Cornish-Fisher%2.19
توزيع العوائد
التقييم
إمكانية?
-26.1%
ROIC ?
4.2%
قيمة DCF ?
12.34
دورة الديون?
Geç Genişleme
تحليل الميزانية العمومية? Q2026/6
Yıllık net kâr büyümesi %+394.5
Yıllık hasılat büyümesi güçlü (%+321.3)
Brüt kâr marjı düşük: %19.3
Net kâr marjı düşük: %4.4
FAVÖK marjı: %12.7
Toplam borç: 4.7B SGD
Net borç: 4.4B SGD
Borç/Özkaynak oranı yüksek: 1.87x
Cari oran < 1: 0.95x — likidite riski
Nakit ve benzerleri: 293.6M SGD
İşletme nakit akışı pozitif: 1.9B SGD
Serbest nakit akışı pozitif: 879.0M SGD
ROE yüksek: %22.7 — özkaynak verimli kullanılıyor
ROA: %3.4
Ödenmiş sermaye: 3.1B SGD
Net işletme sermayesi negatif: -401.0M SGD — kısa vadeli baskı
Son 7 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 hafif altında: %-3.4
Direnç seviyesi: TRAMA-99 = 10.76 SGD
التحليل الأساسي والفني
الربحية
Net Kâr Marjı %4.4
Net kâr marjı %4.4 — pozitif ancak düşük. Bir önceki çeyreğe göre +0.7 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %31.5
ROE %31.5 — yüksek özkaynak verimliliği.
FAVÖK Marjı %12.7
FAVÖK marjı %12.7 — orta seviye operasyonel verimlilik.
Brüt Kâr Marjı %19.3
Hasılat başına brüt kâr %19.3. Sektöre bağlı olarak değerlendirin.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %7.7
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %7.7'i. Orta FCF — yatırım harcamaları operasyonel kârı kısıyor.
التقييم
F/K Oranı 29.8x القطاع: 15.9x
F/K 29.8x — sektör medyanının (15.9x) %88 üzerinde. Pahalı bölge.
PD/DD Oranı 12.66x القطاع: 2.44x
PD/DD 12.66x — sektör medyanının %419 üzerinde. Pahalı defter değeri.
EV/EBITDA 13.3x القطاع: 7.3x
EV/EBITDA 13.3x — sektör medyanının (7.3x) %83 üzerinde. EBITDA’ya göre pahalı.
المديونية
Cari Oran 0.95x
Cari oran 0.95x — kısa vadeli yükümlülükler dönen varlıkları aşıyor. Likidite riski.
Net Borç / EBITDA 1.7x
Net Borç/EBITDA 1.7x — yönetilebilir borç seviyesi.
Borç / Özkaynak 1.87x
Borç/Özkaynak 1.87x — yüksek kaldıraç. Borç döngüsü değişimlerine karşı hassas.
Faiz Karşılama Oranı 14.4x
Faiz karşılama 14.4x — faiz giderlerini ödeyebilmek için çok geniş marj.
النمو
Hasılat Büyümesi (YoY) %+321.3
Hasılat yıllık %321.3 büyüdü (2026/6) — güçlü büyüme. Sektör genişlemesi ve/veya pazar payı artışı.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+394.5
Net kâr yıllık %394.5 artmış (2026/6) — olağanüstü kâr büyümesi.
Sezonsellik Analizi Q2 (Nis-Haz)
Tarihsel olarak en güçlü çeyrek: Q2 (Nis-Haz) (ort. kâr 287.8M). En zayıf çeyrek: Q4 (Eki-Ara) (ort. kâr 145.6M).
شرح النتائج
Lothien Sağlamlık
43/100
Orta düzey sağlamlık (43/100). Değerleme ve risk kriterleri karma sinyal veriyor. Detaylı inceleme önerilir.
Orta
Potansiyel
-26.1%
Eksi %26.1 beklenen değer (7.57) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %67.
Bileşenler: FK hedefi: 5.82 | PD/DD hedefi: 2.56 | EV/EBITDA hedefi: 5.60 | DCF hedefi: 12.34
Damodaran Değerleme
37/100
Düşük Damodaran skoru (37/100). ROIC (%4.2) sermaye maliyetinin altında. DCF analizi mevcut fiyatı desteklemiyor.
Zayıf
Dalio Risk Analizi
60/100
Orta düzey borç riski (60/100). Faiz karşılama oranı 14.4x — güçlü. Borç/EBITDA 1.7x — sağlıklı aralıkta.
Kaldıraç: 66/100 | Borç Servis: 74/100 | Kalite: 74/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%4.2
ROIC (%4.2) sermaye maliyetinin (9.1%) altında → değer imha ediyor.
WACC: %9.1
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
12.34
DCF modeli 12.34 hedef değer üretmiş — güncel fiyata göre %20.4 ucuz.
Mevcut fiyat: 10.25
Borç Döngüsü Fazı
Geç Genişleme
Borç döngüsü fazı: Geç Genişleme
Piotroski F-Score
6/9
Orta Piotroski (6/9). Bazı bilanço kriterleri karşılanmış, bazıları eksik.
Nötr
Graham İçsel Değer
S$1.7
Graham içsel değer: S$1.7. Pahalı
Pahalı
⚖️ مقارنة القطاع
F/K Oranı
29.8x vs 15.9x
Sektör medyanının %88 üzerinde — pahalı
PD/DD Oranı
12.66x vs 2.44x
Sektörden %419 daha pahalı (defter değerine göre)
EV/EBITDA
13.3x vs 7.3x
Sektörden %83 daha yüksek EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%4.2 vs %9.1 WACC
ROIC 4.8 baz puan sermaye maliyetinin altında
Net Kâr Marjı (TTM)
%4.1 vs %12.3 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %4.1
↔
TRAMA-99 Trend — TRAMA Yakınında
Fiyat (10.39), TRAMA-99 çizgisi (10.76) ile yakın seviyede (%-3.4). Önemli karar bölgesi — kırılım yönü trendi belirleyecek.
السعر:: 10.39
TRAMA: 10.76
الفرق: %-3.4
الرسوم البيانية
المؤشرات
انحراف بولينجر ?
عتبات RSI ?

مخطط الأسعار ?
مؤشر القوة النسبية (14) ?
نطاقات بولينجر ?
MACD ?
السعر على أساس الذهب + TRAMA (السهم / غرام ذهب) ?
نسبة السعر/الأرباح ?
نسبة السعر/القيمة الدفترية ?
الأرباح قبل الفوائد والضرائب والاستهلاك ?
صافي رأس المال العامل ?
النسبة الجارية ?
S63 — التوافق مع التمويل التشاركي
جارٍ التحميل…
درجات صحة لوذيان والتحليلات في هذه الصفحة لأغراض إعلامية فقط. لا تشكل نصيحة استثمارية.