S3NGlobal Resource Construction Ltd.

🇸🇬 Singapur Borsası
0.09
SGD
نتائج التحليل
درجة متانة لوذيان?
67/100
Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
57/100
ROIC banka/finans için tanımsız — mevduat/prim fonlaması borç değil hammaddedir; değerleme öz-sermaye (P/DD) tabanlı yapılır
Dalio Risk ?
66/100
Piotroski ?
7/9
Güçlü
Graham ?
Veri Yetersiz
Ödenmiş sermaye verisi yok — hisse başı değer hesaplanamaz
مقياس نشط?
4/4
ثقة?
75%
ملخص متانة لوذيان
75/100
Lothien Sağlamlık: Çok Güçlü (75/100)
Temel göstergelerin büyük çoğunluğu pozitif. Kârlılık, büyüme ve değerleme açısından güçlü görünüm. | Kısa Vade: Nötr | Uzun Vade: Olumlu | Pozitif: 6 | Negatif: 0 | Nötr: 2
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte S$8M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Kâr Stabil
Net kâr bir önceki çeyreğe göre fazla değişmedi (%+0.0). İstikrarlı seyir.
Yıllık Kâr Büyümesi Güçlü
Geçen yılın aynı dönemine göre net kâr %+817.3 arttı. Büyüme trendi sağlıklı.
Yıllık Hasılat Büyümesi Güçlü
Yıllık hasılat %+7285.3 arttı. Şirket büyüyor.
Net Nakit Pozisyonu
Şirketin nakdi borçlarından S$67M fazla. Borç riski düşük.
Makul F/K
Trailing F/K: 8.2. Makul değerleme aralığında.
Düşük EV/EBITDA
EV/EBITDA: 3.8. Operasyonel kârlılığa göre ucuz değerleme.
Sonraki Çeyrek: Artış Beklentisi
Pusla tahminine göre bir sonraki çeyrekte kâr %+26.8 artabilir (S$8M → S$11M).

تاريخ البيانات 2026-10-16 ليست نصيحة استثمارية؛ الأرقام مخرجات نماذج قائمة على قواعد. كيف تُحسب الدرجات

بطاقة تعريف الدرجة
تاريخ البيانات 2026-10-16
وتيرة التحديث تشغيل تحليلي مجدول في أيام العمل الساعة 19:30 بتوقيت إسطنبول؛ لا يُحدَّث كل رمز في كل تشغيل

ملخص المنهجيةدرجة متانة لوذيان (0-100) مزيج مرجّح من درجات فرعية تُحسب وفق قواعد ثابتة من القوائم المالية المنشورة وبيانات الأسعار (تقييم داموداران، ومخاطر داليو، ومؤشر بيوتروسكي F، وجودة الأرباح، والزخم وغيرها). وتُطبَّق القواعد تلقائيًا على كل سهم مشمول، بأوزان تختلف حسب القطاع.

الافتراضاتتستند الحسابات إلى أحدث القوائم المالية التي نشرتها الشركة وإلى بيانات أسعار قد تكون متأخرة. وحين لا تُنشر أربعة أرباع، قد تُقدَّر الأرقام السنوية بالتناسب من الأرباع المتاحة. ومعايير النموذج مثل معدل الفائدة الخالي من المخاطر وعلاوة المخاطر والنمو طويل الأجل افتراضات ثابتة لكل بورصة، ولا تتضمن توقعًا خاصًا بالشركة.

تضارب المصالحلم يُنشر أي بيان بشأن ما إذا كانت شركة MIDAK المشغّلة للوذيان أو فريقها يملكون مراكز في هذه الأسهم. وتُنتَج الأرقام تلقائيًا بالقواعد نفسها ودون اعتبار لأي مركز من هذا النوع.

تحذيرهذه المعلومات لا تندرج ضمن نطاق الاستشارات الاستثمارية وليست نصيحة استثمارية. والأرقام ناتج نماذج قائمة على قواعد، وقد لا تناسب وضعك المالي أو تفضيلاتك في المخاطرة والعائد. واتخاذ قرار استثماري بالاعتماد على هذه المعلومات وحدها قد لا يؤدي إلى نتائج تلبي توقعاتك.

ناتج نموذج؛ ليس نصيحة استثمارية؛ وقد تختلف النماذج فيما بينها. الإبلاغ عن خطأ

تحليل المخاطر (VaR) Yüksek
252 أيام
التقلب السنوي ?
%47.2
VaR 95% ?
%4.84
أقصى خسارة يومية
VaR 99% ?
%6.87
أقصى خسارة يومية
CVaR 95% ?
%4.85
الخسارة المتوقعة (الذيل)
أقصى تراجع ?
%44.3
15.01.2026 → 15.10.2026
الانحراف ?
1.78
Parametrik%4.84
Historik%3.89
Cornish-Fisher%2.67
توزيع العوائد
التقييم
إمكانية?
+25.0%
قيمة DCF ?
0.09
دورة الديون?
Erken Genişleme
تحليل الميزانية العمومية? Q2026/6
Net kâr çeyreklik yatay seyrede (8.3M SGD, %+0.0)
Hasılat çeyreklik yatay kaldı (201.1M SGD)
Brüt kâr marjı düşük: %9.8
Net kâr marjı düşük: %4.1
FAVÖK yatay seyrede (13.3M SGD)
FAVÖK marjı düşük: %6.6
Toplam borç: 52.8M SGD
Net nakit pozisyonunda: -66.9M SGD (borçsuz)
Borç/Özkaynak oranı düşük: 0.31x
Cari oran: 1.32x — yeterli likidite
Nakit ve benzerleri: 119.8M SGD
İşletme nakit akışı pozitif: 5.7M SGD
Serbest nakit akışı pozitif: 4.1M SGD
ROE düşük: %4.8
ROA düşük: %1.4
Toplam varlıklar: 573.9M SGD (%+0.0)
Özkaynak: 172.8M SGD (%+0.0)
İşletme kârı pozitif: 8.7M SGD
Faiz karşılama oranı güçlü: 31.0x (Faiz: 429,250 SGD)
Net işletme sermayesi pozitif: 101.2M SGD
CAPEX: 1.6M SGD (Hasılatın %0.8'i)
Son 4 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 hafif altında: %-3.7
Direnç seviyesi: TRAMA-99 = 0.09 SGD
Likit varlık ağırlığı yüksek: Dönen varlıklar toplam varlıkların %72'i
التحليل الأساسي والفني
الربحية
Net Kâr Marjı %4.1
Net kâr marjı %4.1 — pozitif ancak düşük. Bir önceki çeyreğe göre +0.0 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %19.2
ROE %19.2 — orta düzey özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %6.6
FAVÖK marjı %6.6 — orta seviye operasyonel verimlilik.
Brüt Kâr Marjı %9.8
Hasılat başına brüt kâr %9.8. Sektöre bağlı olarak değerlendirin.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %2.0
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %2.0'i. Orta FCF — yatırım harcamaları operasyonel kârı kısıyor.
التقييم
F/K Oranı 8.2x القطاع: 10.6x
F/K 8.2x — sektör medyanına (10.6x) kıyasla makul seviyelerde.
PD/DD Oranı 1.57x القطاع: 0.88x
PD/DD 1.57x — sektör medyanının %78 üzerinde. Pahalı defter değeri.
EV/EBITDA 3.8x القطاع: 9.2x
EV/EBITDA 3.8x — sektör medyanının (9.2x) %58 altında. EBITDA’ya göre ucuz.
المديونية
Cari Oran 1.32x
Cari oran 1.32x — kısa vadeli borçları rahatlıkla karşılayabilir.
Net Borç / EBITDA 1.0x
Net Borç/EBITDA 1.0x — çok düşük borç yükü. Şirket hızla borcunu ödeyebilir.
Borç / Özkaynak 0.31x
Düşük kaldıraç — varlıkların büyük çoğunluğu özkaynak ile finanse ediliyor.
Faiz Karşılama Oranı 31.0x
Faiz karşılama 31.0x — faiz giderlerini ödeyebilmek için çok geniş marj.
النمو
Hasılat Büyümesi (YoY) %+7285.3
Hasılat yıllık %7285.3 büyüdü (2026/6) — güçlü büyüme. Sektör genişlemesi ve/veya pazar payı artışı.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+817.3
Net kâr yıllık %817.3 artmış (2026/6) — olağanüstü kâr büyümesi.
شرح النتائج
Lothien Sağlamlık
67/100
İyi sağlamlık (67/100). Şirket genel olarak dengeli bir finansal profil gösteriyor; bazı alanlarda iyileştirme potansiyeli mevcut.
Güçlü
Potansiyel
+25.0%
Artı %25.0 beklenen değer (0.10) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %75.
Bileşenler: FK hedefi: 0.11 | PD/DD hedefi: 0.05 | EV/EBITDA hedefi: 0.19 | DCF hedefi: 0.09
Damodaran Değerleme
57/100
Orta Damodaran skoru (57/100). Değer yaratma kapasitesi sınırlı. Eksik/sorunlu: ROIC banka/finans için tanımsız — mevduat/prim fonlaması borç değil hammaddedir; değerleme öz-sermaye (P/DD) tabanlı yapılır.
Orta
Dalio Risk Analizi
66/100
Orta düzey borç riski (66/100). Faiz karşılama oranı 31.0x — güçlü. Borç/EBITDA 1.0x — sağlıklı aralıkta.
Kaldıraç: 50/100 | Borç Servis: 83/100 | Kalite: 67/100
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
0.09
DCF (0.09) güncel fiyatla (%+7.1) yakın — adil değer bölgesinde.
Mevcut fiyat: 0.08
Borç Döngüsü Fazı
Erken Genişleme
Borç azalıyor, büyüme ivme kazanıyor. Şirket bilanço temizliği döneminde — piyasal açıdan olumlu.
Piotroski F-Score
7/9
Güçlü Piotroski F-Score (7/9). Karlılık, kaldıraç ve operasyonel verimlilik kriterleri büyük ölçüde karşılanmış.
Güçlü
Graham İçsel Değer
—
Ödenmiş sermaye verisi yok — hisse başı değer hesaplanamaz
⚖️ مقارنة القطاع
F/K Oranı
8.2x vs 10.6x
Sektör medyanının %23 altında — ucuz
PD/DD Oranı
1.57x vs 0.88x
Sektörden %78 daha pahalı (defter değerine göre)
EV/EBITDA
3.8x vs 9.2x
Sektörden %58 daha düşük EV/EBITDA
Net Kâr Marjı (TTM)
%4.1 vs %6.6 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %4.1
↔
TRAMA-99 Trend — TRAMA Yakınında
Fiyat (0.09), TRAMA-99 çizgisi (0.09) ile yakın seviyede (%-3.7). Önemli karar bölgesi — kırılım yönü trendi belirleyecek.
السعر:: 0.09
TRAMA: 0.09
الفرق: %-3.7
الرسوم البيانية
المؤشرات
انحراف بولينجر ?
عتبات RSI ?

مخطط الأسعار ?
مؤشر القوة النسبية (14) ?
نطاقات بولينجر ?
MACD ?
السعر على أساس الذهب + TRAMA (السهم / غرام ذهب) ?
نسبة السعر/الأرباح ?
نسبة السعر/القيمة الدفترية ?
الأرباح قبل الفوائد والضرائب والاستهلاك ?
صافي رأس المال العامل ?
النسبة الجارية ?
S3N — التوافق مع التمويل التشاركي
جارٍ التحميل…
درجات صحة لوذيان والتحليلات في هذه الصفحة لأغراض إعلامية فقط. لا تشكل نصيحة استثمارية.