S07Shangri-La Asia Limited

🇸🇬 Singapur Borsası
3.89
SGD
نتائج التحليل
درجة متانة لوذيان?
39/100
Zayıf
Neden bu skor?
Damodaran ?
30/100
Dalio Risk ?
46/100
Piotroski ?
5/9
Nötr
Graham ?
S$1.3
Pahalı
مقياس نشط?
3/4
ثقة?
64%
ملخص متانة لوذيان
65/100
Lothien Sağlamlık: Güçlü (65/100)
Genel tablo olumlu. Finansal yapı sağlam, bazı riskler mevcut. | Kısa Vade: Olumlu | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 7 | Negatif: 4 | Nötr: 1
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte S$143M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Çeyreklik Kâr Artışı
Net kâr bir önceki çeyreğe göre %+299.1 arttı (S$36M → S$143M). Kısa vadede olumlu momentum.
Yıllık Kâr Büyümesi Güçlü
Geçen yılın aynı dönemine göre net kâr %+299.1 arttı. Büyüme trendi sağlıklı.
Hasılat Büyümesi Güçlü
Satış gelirleri çeyreklik %+222.1 arttı (S$715M → S$2.3B). Talep güçlü.
Yıllık Hasılat Büyümesi Güçlü
Yıllık hasılat %+222.1 arttı. Şirket büyüyor.
Orta Seviye Borç
Net borç/özkaynak 1.26x. Yönetilebilir seviyede ama takip edilmeli.
Güçlü Likidite
Cari oran 2.01x — kısa vadeli borçları rahat karşılıyor.
FAVÖK Büyümesi
FAVÖK çeyreklik %+90.4 arttı (S$257M → S$489M). Operasyonel verimlilik artıyor.
Yüksek F/K Uyarısı
Trailing F/K: 49.0. Piyasa yüksek büyüme bekliyor ya da hisse pahalı. Büyüme gerçekleşmezse düşüş riski yüksek.
Yüksek EV/EBITDA
EV/EBITDA: 18.0. Pahalı değerleme.
Düşük ROE
ROE: %3.1. Sermaye getirisi yetersiz — enflasyonun altında.
Sonraki Çeyrek: Düşüş Beklentisi
Tahminine göre kâr %-36.2 düşebilir. Sonraki bilançoya dikkat.

تاريخ البيانات 2026-10-16 ليست نصيحة استثمارية؛ الأرقام مخرجات نماذج قائمة على قواعد. كيف تُحسب الدرجات

بطاقة تعريف الدرجة
تاريخ البيانات 2026-10-16
وتيرة التحديث تشغيل تحليلي مجدول في أيام العمل الساعة 19:30 بتوقيت إسطنبول؛ لا يُحدَّث كل رمز في كل تشغيل

ملخص المنهجيةدرجة متانة لوذيان (0-100) مزيج مرجّح من درجات فرعية تُحسب وفق قواعد ثابتة من القوائم المالية المنشورة وبيانات الأسعار (تقييم داموداران، ومخاطر داليو، ومؤشر بيوتروسكي F، وجودة الأرباح، والزخم وغيرها). وتُطبَّق القواعد تلقائيًا على كل سهم مشمول، بأوزان تختلف حسب القطاع.

الافتراضاتتستند الحسابات إلى أحدث القوائم المالية التي نشرتها الشركة وإلى بيانات أسعار قد تكون متأخرة. وحين لا تُنشر أربعة أرباع، قد تُقدَّر الأرقام السنوية بالتناسب من الأرباع المتاحة. ومعايير النموذج مثل معدل الفائدة الخالي من المخاطر وعلاوة المخاطر والنمو طويل الأجل افتراضات ثابتة لكل بورصة، ولا تتضمن توقعًا خاصًا بالشركة.

تضارب المصالحلم يُنشر أي بيان بشأن ما إذا كانت شركة MIDAK المشغّلة للوذيان أو فريقها يملكون مراكز في هذه الأسهم. وتُنتَج الأرقام تلقائيًا بالقواعد نفسها ودون اعتبار لأي مركز من هذا النوع.

تحذيرهذه المعلومات لا تندرج ضمن نطاق الاستشارات الاستثمارية وليست نصيحة استثمارية. والأرقام ناتج نماذج قائمة على قواعد، وقد لا تناسب وضعك المالي أو تفضيلاتك في المخاطرة والعائد. واتخاذ قرار استثماري بالاعتماد على هذه المعلومات وحدها قد لا يؤدي إلى نتائج تلبي توقعاتك.

ناتج نموذج؛ ليس نصيحة استثمارية؛ وقد تختلف النماذج فيما بينها. الإبلاغ عن خطأ

تحليل المخاطر (VaR) Yüksek
252 أيام
التقلب السنوي ?
%37.4
VaR 95% ?
%3.91
أقصى خسارة يومية
VaR 99% ?
%5.51
أقصى خسارة يومية
CVaR 95% ?
%6.22
الخسارة المتوقعة (الذيل)
أقصى تراجع ?
%30.4
11.02.2026 → 23.09.2026
الانحراف ?
-0.35
Parametrik%3.91
Historik%4.48
Cornish-Fisher%3.96
توزيع العوائد
التقييم
إمكانية?
-35.5%
ROIC ?
0.9%
دورة الديون?
Daralma
تحليل الميزانية العمومية? Q2026/6
Yıllık net kâr büyümesi %+299.1
Yıllık hasılat büyümesi güçlü (%+222.1)
Brüt kâr marjı güçlü: %56.2
Net kâr marjı: %6.2
FAVÖK marjı: %21.2
Toplam borç: 10.3B SGD
Net borç hasılatın üzerinde: 8.7B SGD
Borç/Özkaynak oranı: 1.50x
Cari oran güçlü: 2.01x — yükümlülükler rahat karşılanıyor
Nakit ve benzerleri: 1.6B SGD
ROE düşük: %2.1
ROA düşük: %0.8
Ödenmiş sermaye: 3.6B SGD
Net işletme sermayesi pozitif: 2.0B SGD
Son 7 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 altında: %-20.9 — teknik trend olumsuz
Direnç seviyesi: TRAMA-99 = 4.92 SGD
Sabit varlık ağırlıklı bilanço: Dönen varlıklar %21
التحليل الأساسي والفني
الربحية
Net Kâr Marjı %6.2
Net kâr marjı %6.2 — pozitif ancak düşük. Bir önceki çeyreğe göre +1.2 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %3.1
ROE %3.1 — düşük özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %21.2
FAVÖK marjı %21.2 — iyi operasyonel performans.
Brüt Kâr Marjı %56.2
Hasılat başına brüt kâr %56.2. Güçlü fiyatlama gücü.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %4.1
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %4.1'i. Orta FCF — yatırım harcamaları operasyonel kârı kısıyor.
التقييم
F/K Oranı 49.0x القطاع: 17.7x
F/K 49.0x — sektör medyanının (17.7x) %177 üzerinde. Pahalı bölge.
PD/DD Oranı 2.05x القطاع: 1.11x
PD/DD 2.05x — sektör medyanının %85 üzerinde. Pahalı defter değeri.
EV/EBITDA 18.0x القطاع: 7.4x
EV/EBITDA 18.0x — sektör medyanının (7.4x) %143 üzerinde. EBITDA’ya göre pahalı.
المديونية
Cari Oran 2.01x
Cari oran 2.01x — kısa vadeli yükümlülüklerin 2 katı dönen varlık mevcut. Çok sağlıklı likidite.
Net Borç / EBITDA 8.2x
Net Borç/EBITDA 8.2x — aşırı kaldıraç. Kırılgan borç profili.
Borç / Özkaynak 1.50x
Borç/Özkaynak 1.50x — orta düzey finansal kaldıraç.
Faiz Karşılama Oranı 3.2x
Faiz karşılama 3.2x — faiz yükümlülükleri rahatça karşılanıyor.
النمو
Hasılat Büyümesi (YoY) %+222.1
Hasılat yıllık %222.1 büyüdü (2026/6) — güçlü büyüme. Sektör genişlemesi ve/veya pazar payı artışı.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+299.1
Net kâr yıllık %299.1 artmış (2026/6) — olağanüstü kâr büyümesi.
Sezonsellik Analizi Q2 (Nis-Haz)
Tarihsel olarak en güçlü çeyrek: Q2 (Nis-Haz) (ort. kâr 77.0M). En zayıf çeyrek: Q4 (Eki-Ara) (ort. kâr 43.8M).
شرح النتائج
Lothien Sağlamlık
39/100
Zayıf sağlamlık (39/100). Değerleme metrikleri ve/veya borç profili olumsuz; dikkatli olmak gerekiyor.
Zayıf
Potansiyel
-35.5%
Eksi %35.5 beklenen değer (2.54) ile güncel fiyat karşılaştırması. 3/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %64.
Bileşenler: FK hedefi: 1.52 | PD/DD hedefi: 2.16 | EV/EBITDA hedefi: 1.62
Damodaran Değerleme
30/100
Düşük Damodaran skoru (30/100). ROIC (%0.9) sermaye maliyetinin altında. DCF analizi mevcut fiyatı desteklemiyor.
Çok Zayıf
Dalio Risk Analizi
46/100
Yüksek borç riski (46/100). Faiz karşılama oranı 3.2x — kabul edilebilir. Borç/EBITDA 8.2x — yüksek borç yükü.
Kaldıraç: 25/100 | Borç Servis: 83/100 | Kalite: 69/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%0.9
ROIC (%0.9) sermaye maliyetinin (6.2%) altında → değer imha ediyor.
WACC: %6.2
Borç Döngüsü Fazı
Daralma
Yüksek borç servisi + düşen gelirler kombinasyonu. Bilanço baskı altında.
Piotroski F-Score
5/9
Orta Piotroski (5/9). Bazı bilanço kriterleri karşılanmış, bazıları eksik.
Nötr
Graham İçsel Değer
S$1.3
Graham içsel değer: S$1.3. Pahalı
Pahalı
⚖️ مقارنة القطاع
F/K Oranı
49.0x vs 17.7x
Sektör medyanının %177 üzerinde — pahalı
PD/DD Oranı
2.05x vs 1.11x
Sektörden %85 daha pahalı (defter değerine göre)
EV/EBITDA
18.0x vs 7.4x
Sektörden %143 daha yüksek EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%0.9 vs %6.2 WACC
ROIC 5.3 baz puan sermaye maliyetinin altında
Net Kâr Marjı (TTM)
%5.6 vs %28.3 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %5.6
TRAMA-99 Trend — Güçlü Düşüş Trendi
Fiyat (3.89), TRAMA-99 çizgisinin %20.9 altında. Belirgin düşüş trendi. Teknik açıdan güçlü direnç TRAMA çizgisi.
السعر:: 3.89
TRAMA: 4.92
الفرق: %-20.9
الرسوم البيانية
المؤشرات
انحراف بولينجر ?
عتبات RSI ?

مخطط الأسعار ?
مؤشر القوة النسبية (14) ?
نطاقات بولينجر ?
MACD ?
السعر على أساس الذهب + TRAMA (السهم / غرام ذهب) ?
نسبة السعر/الأرباح ?
نسبة السعر/القيمة الدفترية ?
الأرباح قبل الفوائد والضرائب والاستهلاك ?
صافي رأس المال العامل ?
النسبة الجارية ?
S07 — التوافق مع التمويل التشاركي
جارٍ التحميل…
درجات صحة لوذيان والتحليلات في هذه الصفحة لأغراض إعلامية فقط. لا تشكل نصيحة استثمارية.