RWERWE

🇩🇪 Xetra
59.04
EUR
Analiz Skorları
Lothien Sağlamlık Skoru?
58/100
Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
25/100
Dalio Risk ?
53/100
Piotroski ?
6/9
Nötr
Önceki yıl borç/varlık verisi yok → kaldıraç azalması kontrol edilemedi (C5)
Graham ?
€71.6
Makul
Aktif Metrik?
4/4
Güven?
67%
Lothien Sağlamlık Özeti
64/100
Lothien Sağlamlık: Güçlü (64/100)
Genel tablo olumlu. Finansal yapı sağlam, bazı riskler mevcut. | Kısa Vade: Olumlu | Uzun Vade: Olumlu | Pozitif: 6 | Negatif: 5 | Nötr: 1
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte €1.5B net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Çeyreklik Kâr Artışı
Net kâr bir önceki çeyreğe göre %+7585.0 arttı (€20M → €1.5B). Kısa vadede olumlu momentum.
Yıllık Kâr Büyümesi Güçlü
Geçen yılın aynı dönemine göre net kâr %+131.8 arttı. Büyüme trendi sağlıklı.
3 Çeyrek Üst Üste Artış
Son 3 çeyrek üst üste kâr artıyor. Güçlü yukarı trend devam ediyor.
Hasılat Geriledi
Satış gelirleri çeyreklik %-22.2 düştü. Talep zayıflıyor veya mevsimsel etki var.
Yıllık Hasılatta Daralma
Yıllık hasılat %-9.1 düştü. Şirket daralmada.
Brüt Marj Daraldı
Brüt kâr marjı %40.3 → %25.6 (-14.7 puan). Maliyet baskısı veya rekabet artıyor.
Yüksek Net Kâr Marjı
Net kâr marjı %46.1. Her 100€ satıştan 46€ kâr kalıyor.
Kârlı ama Nakit Üretemiyor
Net kâr pozitif (€1.5B) ama FCF negatif (-€1.3B). Yatırım harcamaları yüksek veya alacak birikimi var.
FAVÖK Büyümesi
FAVÖK çeyreklik %+61.5 arttı (€1.8B → €3.0B). Operasyonel verimlilik artıyor.
Makul F/K
Trailing F/K: 14.2. Makul değerleme aralığında.
Sonraki Çeyrek: Düşüş Beklentisi
Tahminine göre kâr %-42.1 düşebilir. Sonraki bilançoya dikkat.

Veri tarihi 2026-10-16 Yatırım tavsiyesi değildir; sayılar kural tabanlı model çıktısıdır. Skorlar nasıl hesaplanır

Skor künyesi
Veri tarihi 2026-10-16
Güncelleme sıklığı İş günleri TSİ 19:30 planlı analiz koşumu; her sembol her koşumda yenilenmeyebilir

Yöntem özetiLothien Sağlamlık Skoru (0-100), yayımlanmış finansal tablolardan ve fiyat verisinden sabit kurallarla hesaplanan alt skorların (Damodaran değerleme, Dalio risk, Piotroski F-skoru, kazanç kalitesi, momentum ve diğerleri) ağırlıklı bileşimidir. Kurallar, sektöre göre değişen ağırlıklarla kapsamdaki her hisseye otomatik uygulanır.

VarsayımlarHesaplar şirketin açıkladığı son dönem finansal tablolarına ve gecikmeli olabilen fiyat verisine dayanır. Dört çeyreği açıklanmamış dönemlerde yıllık rakamlar mevcut çeyreklerden ölçeklenebilir. Risksiz faiz, risk primi ve uzun vadeli büyüme gibi model parametreleri borsa bazında sabit varsayımlardır; şirkete özel beklenti içermez.

Çıkar çatışmasıLothien'i işleten MİDAK'ın ve ekibinin bu hisselerde pozisyonu olup olmadığına dair bir beyan yayımlanmamıştır. Sayılar böyle bir pozisyon dikkate alınmadan, aynı kurallarla otomatik üretilir.

UyarıBu bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir ve yatırım tavsiyesi değildir. Sayılar kural tabanlı modellerin çıktısıdır; mali durumunuza, risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Yalnız bu bilgilere dayanarak yatırım kararı vermek beklentilerinize uygun sonuç doğurmayabilir.

Model çıktısıdır; yatırım tavsiyesi değildir; modeller arası fark olabilir. Hata bildir

Risk Analizi (VaR) Orta
252 gün
Yıllık Volatilite ?
%26.6
VaR 95% ?
%2.60
günlük maks kayıp
VaR 99% ?
%3.74
günlük maks kayıp
CVaR 95% ?
%3.19
beklenen kayıp (kuyruk)
Maks Düşüş ?
%12.8
30.04.2026 → 26.06.2026
Çarpıklık ?
0.49
Parametrik%2.60
Historik%2.43
Cornish-Fisher%2.27
Getiri Dağılımı
Değerleme
Potansiyel?
+23.2%
ROIC ?
2.0%
DCF Değer ?
28.36
Borç Döngüsü?
Geç Genişleme
Bilanço Analizi? Q2026/6
Net kâr çeyreklik %+7585.0 artarak 1.5B EUR oldu
Yıllık net kâr büyümesi %+131.8
Hasılat çeyreklik %-22.2 düştü (3.3B EUR)
Yıllık hasılat daraldı (%-9.1)
Brüt kâr marjı: %25.6
Brüt marj değişimi: %-14.7 puan
Net kâr marjı yüksek: %46.1
FAVÖK çeyreklik %+61.5 büyüdü (3.0B EUR)
FAVÖK marjı güçlü: %89.2
Cari oran: 1.35x — yeterli likidite
Nakit %-11.0 azaldı → 6.1B EUR
İşletme nakit akışı pozitif: 1.5B EUR
Serbest nakit akışı negatif: -1.3B EUR — yatırımlar nakdi aşıyor
ROE düşük: %3.9
ROA düşük: %1.3
Toplam varlıklar: 115.7B EUR (%-0.9)
Özkaynak %+12.3 arttı → 39.6B EUR
İşletme kârı pozitif: 1.4B EUR
İşletme kârı büyüme: %+1090.6
Faiz karşılama oranı güçlü: 4.4x (Faiz: 675.0M EUR)
Ödenmiş sermaye: 749.7M EUR
Net işletme sermayesi pozitif: 10.7B EUR
İşletme sermayesi değişimi: %+14.6
Yoğun yatırım dönemi: CAPEX/Hasılat %83.0 (2.8B EUR)
Son 6 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 hafif üzerinde: %+4.2
Destek seviyesi: TRAMA-99 = 56.66 EUR
Temel & Teknik Analiz
Karlılık
Net Kâr Marjı %46.1
Net kâr marjı %46.1 — çok güçlü. Bir önceki çeyreğe göre +45.6 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %8.6
ROE %8.6 — düşük özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %89.2
FAVÖK marjı %89.2 — operasyonel olarak çok verimli.
Brüt Kâr Marjı %25.6
Hasılat başına brüt kâr %25.6. Sektöre bağlı olarak değerlendirin.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %-26.2
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %-26.2'i. Negatif FCF — şirket nakit tüketiyor.
Değerleme
F/K Oranı 14.2x Sektör: 16.4x
F/K 14.2x — sektör medyanına (16.4x) kıyasla makul seviyelerde.
PD/DD Oranı 1.16x Sektör: 2.38x
PD/DD 1.16x — sektör medyanının (2.38x) çok altında. Defter değerine göre ucuz.
EV/EBITDA 6.5x Sektör: 9.7x
EV/EBITDA 6.5x — sektör medyanının (9.7x) %33 altında. EBITDA’ya göre ucuz.
Borçluluk
Cari Oran 1.35x
Cari oran 1.35x — kısa vadeli borçları rahatlıkla karşılayabilir.
Net Borç / EBITDA 3.4x
Net Borç/EBITDA 3.4x — yüksek borç yükü. Borç servisi baskı oluşturuyor.
Borç / Özkaynak 0.61x
Borç/Özkaynak 0.61x — orta düzey finansal kaldıraç.
Faiz Karşılama Oranı 1.9x
Faiz karşılama 1.9x — sınırlı tampon. Kârlılık düşerse sıkışabilir.
Büyüme
Hasılat Büyümesi (YoY) %-9.1
Hasılat yıllık %-9.1 geriledi — hafif düşüş, yakından izlenmeli.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+131.8
Net kâr yıllık %131.8 artmış (2026/6) — olağanüstü kâr büyümesi.
Sezonsellik Analizi Q2 (Nis-Haz)
Tarihsel olarak en güçlü çeyrek: Q2 (Nis-Haz) (ort. kâr 1.4B). En zayıf çeyrek: Q4 (Eki-Ara) (ort. kâr 398.5M).
Skor Açıklamaları
Lothien Sağlamlık
58/100
İyi sağlamlık (58/100). Şirket genel olarak dengeli bir finansal profil gösteriyor; bazı alanlarda iyileştirme potansiyeli mevcut.
Güçlü
Potansiyel
+23.2%
Artı %23.2 beklenen değer (72.75) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %67.
Bileşenler: FK hedefi: 69.02 | PD/DD hedefi: 123.84 | EV/EBITDA hedefi: 88.64 | DCF hedefi: 28.36
Damodaran Değerleme
25/100
Düşük Damodaran skoru (25/100). ROIC (%2.0) sermaye maliyetinin altında. DCF analizi mevcut fiyatı desteklemiyor.
Çok Zayıf
Dalio Risk Analizi
53/100
Orta düzey borç riski (53/100). Faiz karşılama oranı 1.9x — zayıf, kırılgan. Borç/EBITDA 3.4x — yönetilebilir.
Kaldıraç: 76/100 | Borç Servis: 57/100 | Kalite: 67/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%2.0
ROIC (%2.0) sermaye maliyetinin (11.3%) altında → değer imha ediyor.
WACC: %11.3
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
28.36
DCF (28.36) güncel fiyatın %52.0 altında — nakit akışları mevcut fiyatı desteklemiyor.
Mevcut fiyat: 59.04
Borç Döngüsü Fazı
Geç Genişleme
Borç döngüsü fazı: Geç Genişleme
Piotroski F-Score
6/9
Orta Piotroski (6/9). Bazı bilanço kriterleri karşılanmış, bazıları eksik. Not: Önceki yıl borç/varlık verisi yok → kaldıraç azalması kontrol edilemedi (C5)
Nötr
Graham İçsel Değer
€71.6
Graham değeri (€71.6) güncel fiyatın %21.3 üzerinde — değer yatırımı açısından cazip.
Makul
⚖️ Sektör Karşılaştırması
F/K Oranı
14.2x vs 16.4x
Sektör medyanının %13 altında — ucuz
PD/DD Oranı
1.16x vs 2.38x
Sektörden %51 daha ucuz (defter değerine göre)
EV/EBITDA
6.5x vs 9.7x
Sektörden %33 daha düşük EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%2.0 vs %11.3 WACC
ROIC 9.2 baz puan sermaye maliyetinin altında
Net Kâr Marjı (TTM)
%21.3 vs %46.7 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %21.3
↔
TRAMA-99 Trend — TRAMA Yakınında
Fiyat (59.04), TRAMA-99 çizgisi (56.66) ile yakın seviyede (%+4.2). Önemli karar bölgesi — kırılım yönü trendi belirleyecek.
Fiyat:: 59.04
TRAMA: 56.66
Fark: %+4.2
Grafikler
Göstergeler
BB sapması ?
RSI eşikleri ?

Fiyat Grafiği ?
RSI (14) ?
Bollinger Bantları ?
MACD ?
Altın Bazlı Fiyat + TRAMA (Hisse / Gram Altın) ?
F/K Oranı ?
PD/DD Oranı ?
FAVÖK ?
Net İşletme Sermayesi ?
Cari Oran ?
RWE — Katılım Finans Uygunluğu
Yükleniyor…
Bu sayfadaki Lothien sağlamlık skorları, DCF teorik değerler ve analizler yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. SPK (Sermaye Piyasası Kurulu) düzenlemelerine tabidir. Yatırım kararlarınızı almadan önce lisanslı bir yatırım danışmanına başvurunuz. Geçmiş performans gelecekteki sonuçların garantisi değildir.