RRLRegis Resources Limited

🇦🇺 Avustralya Borsası
7.10
AUD
Оценки анализа
Оценка надежности Lothien?
89/100
Çok Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
82/100
Dalio Risk ?
99/100
Piotroski ?
6/9
Nötr
Faaliyet nakit akışı verisi yok (C3, C4)
Graham ?
A$7.8
Makul
Активная метрика?
4/4
Уверенность?
75%
Сводка надежности Lothien
99/100
Lothien Sağlamlık: Çok Güçlü (99/100)
Temel göstergelerin büyük çoğunluğu pozitif. Kârlılık, büyüme ve değerleme açısından güçlü görünüm. | Kısa Vade: Nötr | Uzun Vade: Olumlu | Pozitif: 12 | Negatif: 0 | Nötr: 1
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte A$179M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Kâr Stabil
Net kâr bir önceki çeyreğe göre fazla değişmedi (%+0.0). İstikrarlı seyir.
Yıllık Kâr Büyümesi Güçlü
Geçen yılın aynı dönemine göre net kâr %+181.1 arttı. Büyüme trendi sağlıklı.
Yıllık Hasılat Büyümesi Güçlü
Yıllık hasılat %+42.6 arttı. Şirket büyüyor.
Yüksek Net Kâr Marjı
Net kâr marjı %30.4. Her 100A$ satıştan 30A$ kâr kalıyor.
Net Nakit Pozisyonu
Şirketin nakdi borçlarından A$1.0B fazla. Borç riski düşük.
Güçlü Likidite
Cari oran 2.94x — kısa vadeli borçları rahat karşılıyor.
Güçlü Nakit Üretimi
Serbest nakit akışı (A$202M) kârın %113'sini nakit olarak üretiyor. Kâr kalitesi yüksek.
Çok Düşük F/K
Trailing F/K: 7.5. Piyasa şirketi kârına göre düşük fiyatlıyor. Ucuz görünüyor ama sebebi araştırılmalı.
Düşük EV/EBITDA
EV/EBITDA: 3.2. Operasyonel kârlılığa göre ucuz değerleme.
Yüksek ROE
Özkaynak getirisi (ROE): %32.8. Sermaye verimli kullanılıyor.
Lothien Sağlamlık Skoru: 89/100
Bileşik algoritma değerlendirmesine göre şirketin finansal yapısı güçlü görünüyor.
Sonraki Çeyrek: Artış Beklentisi
Pusla tahminine göre bir sonraki çeyrekte kâr %+27.7 artabilir (A$179M → A$228M).

Дата данных 2026-10-16 Не является инвестиционной рекомендацией; цифры — результат расчёта по правилам модели. Как рассчитываются оценки

Паспорт оценки
Дата данных 2026-10-16
Периодичность обновления Плановый расчёт в рабочие дни в 19:30 по стамбульскому времени; не каждый символ обновляется при каждом запуске

Кратко о методикеОценка надёжности Lothien (0–100) — взвешенное сочетание частных оценок, рассчитанных по фиксированным правилам на основе опубликованной финансовой отчётности и ценовых данных (оценка по Дамодарану, риск по Далио, F-показатель Пиотроски, качество прибыли, моментум и другие). Правила применяются автоматически к каждой охваченной акции с весами, которые зависят от сектора.

ДопущенияРасчёты опираются на последнюю опубликованную компанией финансовую отчётность и на ценовые данные, которые могут поступать с задержкой. Если отчётность за четыре квартала не опубликована, годовые показатели могут масштабироваться по имеющимся кварталам. Параметры модели — безрисковая ставка, премия за риск и долгосрочный рост — фиксированные допущения для каждой биржи и не содержат ожиданий по конкретной компании.

Конфликт интересовЗаявление о том, владеют ли MIDAK, оператор Lothien, или его команда позициями в этих акциях, не публиковалось. Показатели рассчитываются автоматически по одним и тем же правилам без учёта таких позиций.

ПредупреждениеЭта информация не относится к инвестиционному консультированию и не является инвестиционной рекомендацией. Показатели — результат работы моделей, основанных на правилах, и могут не соответствовать вашему финансовому положению или вашим предпочтениям по риску и доходности. Решение об инвестициях, принятое только на основе этой информации, может не привести к ожидаемым результатам.

Результат модели; не является инвестиционной рекомендацией; разные модели могут расходиться. Сообщить об ошибке

Анализ рисков (VaR) Çok Yüksek
252 дней
Годовая волатильность ?
%55.1
VaR 95% ?
%5.60
макс. дневной убыток
VaR 99% ?
%7.97
макс. дневной убыток
CVaR 95% ?
%7.38
ожидаемый убыток (хвост)
Макс. просадка ?
%42.8
02.03.2026 → 10.06.2026
Асимметрия ?
0.19
Parametrik%5.60
Historik%5.85
Cornish-Fisher%5.33
Распределение доходности
Оценка стоимости
Потенциал?
+113.7%
ROIC ?
61.5%
Значение DCF ?
19.40
Долговой цикл?
Erken Genişleme
Анализ баланса? Q2026/6
Net kâr çeyreklik yatay seyrede (178.8M AUD, %+0.0)
Yıllık net kâr büyümesi %+181.1
Hasılat çeyreklik yatay kaldı (587.3M AUD)
Yıllık hasılat büyümesi güçlü (%+42.6)
Brüt kâr marjı güçlü: %59.8
Net kâr marjı yüksek: %30.4
FAVÖK yatay seyrede (340.6M AUD)
FAVÖK marjı güçlü: %58.0
Toplam borç: 101.7M AUD
Net nakit pozisyonunda: -1.0B AUD (borçsuz)
Borç/Özkaynak oranı düşük: 0.05x
Cari oran güçlü: 2.94x — yükümlülükler rahat karşılanıyor
Nakit ve benzerleri: 1.1B AUD
İşletme nakit akışı pozitif: 1.2B AUD
Serbest nakit akışı pozitif: 201.5M AUD
ROE: %8.2
ROA: %5.9
Toplam varlıklar: 3.0B AUD (%+0.0)
Özkaynak: 2.2B AUD (%+0.0)
İşletme kârı pozitif: 250.5M AUD
Faiz karşılama oranı güçlü: 182.7x (Faiz: 1.9M AUD)
Ödenmiş sermaye: 757.3M AUD
Net işletme sermayesi pozitif: 873.6M AUD
CAPEX: 110.2M AUD (Hasılatın %18.8'i)
Son 8 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 hafif üzerinde: %+2.3
Destek seviyesi: TRAMA-99 = 6.94 AUD
Фундаментальный и технический анализ
Рентабельность
Net Kâr Marjı %30.4
Net kâr marjı %30.4 — çok güçlü. Bir önceki çeyreğe göre +0.0 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %32.8
ROE %32.8 — yüksek özkaynak verimliliği.
FAVÖK Marjı %58.0
FAVÖK marjı %58.0 — operasyonel olarak çok verimli.
Brüt Kâr Marjı %59.8
Hasılat başına brüt kâr %59.8. Güçlü fiyatlama gücü.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %34.3
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %34.3'i. Güçlü FCF üretimi — kâr kalitesi yüksek.
Оценка
F/K Oranı 7.5x Сектор: 20.9x
F/K 7.5x — sektör medyanının (20.9x) %64 altında. Değer yatırımı açısından cazip.
PD/DD Oranı 2.47x Сектор: 2.98x
PD/DD 2.47x — sektör medyanı (2.98x) altında veya yakın. Makul değerleme.
EV/EBITDA 3.2x Сектор: 9.5x
EV/EBITDA 3.2x — sektör medyanının (9.5x) %66 altında. EBITDA’ya göre ucuz.
Задолженность
Cari Oran 2.94x
Cari oran 2.94x — kısa vadeli yükümlülüklerin 2 katı dönen varlık mevcut. Çok sağlıklı likidite.
Net Borç / EBITDA 0.1x
Net Borç/EBITDA 0.1x — çok düşük borç yükü. Şirket hızla borcunu ödeyebilir.
Borç / Özkaynak 0.05x
Düşük kaldıraç — varlıkların büyük çoğunluğu özkaynak ile finanse ediliyor.
Faiz Karşılama Oranı 182.7x
Faiz karşılama 182.7x — faiz giderlerini ödeyebilmek için çok geniş marj.
Рост
Hasılat Büyümesi (YoY) %+42.6
Hasılat yıllık %42.6 büyüdü (2026/6) — güçlü büyüme. Sektör genişlemesi ve/veya pazar payı artışı.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+181.1
Net kâr yıllık %181.1 artmış (2026/6) — olağanüstü kâr büyümesi.
Sezonsellik Analizi Q4 (Eki-Ara)
Tarihsel olarak en güçlü çeyrek: Q4 (Eki-Ara) (ort. kâr 121.2M). En zayıf çeyrek: Q1 (Oca-Mar) (ort. kâr 65.3M).
Пояснения к оценкам
Lothien Sağlamlık
89/100
Çok güçlü sağlamlık skoru (89/100). Damodaran değerlemesi, Dalio risk analizi ve bilanço kalite kriterleri büyük ölçüde karşılanmış.
Çok Güçlü
Potansiyel
+113.7%
Artı %113.7 beklenen değer (15.17) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %75.
Bileşenler: FK hedefi: 21.09 | PD/DD hedefi: 9.46 | EV/EBITDA hedefi: 21.17 | DCF hedefi: 19.40
Damodaran Değerleme
82/100
Güçlü Damodaran değerlemesi (82/100). ROIC (%61.5) sermaye maliyetini aşıyor, şirket değer yaratıyor.
Çok Güçlü
Dalio Risk Analizi
99/100
Düşük borç riski (99/100). Faiz karşılama oranı 182.7x — güçlü. Borç/EBITDA 0.1x — sağlıklı aralıkta.
Kaldıraç: 99/100 | Borç Servis: 100/100 | Kalite: 96/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%61.5
ROIC (%61.5) sermaye maliyetini 49.0 puan aşıyor → şirket değer yaratıyor.
WACC: %12.6
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
19.40
DCF modeli 19.40 hedef değer üretmiş — güncel fiyata göre %173.3 ucuz.
Mevcut fiyat: 7.10
Borç Döngüsü Fazı
Erken Genişleme
Borç azalıyor, büyüme ivme kazanıyor. Şirket bilanço temizliği döneminde — piyasal açıdan olumlu.
Piotroski F-Score
6/9
Orta Piotroski (6/9). Bazı bilanço kriterleri karşılanmış, bazıları eksik. Not: Faaliyet nakit akışı verisi yok (C3, C4)
Nötr
Graham İçsel Değer
A$7.8
Graham içsel değer: A$7.8. Makul
Makul
⚖️ Сравнение секторов
F/K Oranı
7.5x vs 20.9x
Sektör medyanının %64 altında — ucuz
PD/DD Oranı
2.47x vs 2.98x
Sektörden %17 daha ucuz (defter değerine göre)
EV/EBITDA
3.2x vs 9.5x
Sektörden %66 daha düşük EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%61.5 vs %12.6 WACC
ROIC 49.0 baz puan sermaye maliyetini aşıyor
Net Kâr Marjı (TTM)
%30.4 vs %58.0 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %30.4
↔
TRAMA-99 Trend — TRAMA Yakınında
Fiyat (7.10), TRAMA-99 çizgisi (6.94) ile yakın seviyede (%+2.3). Önemli karar bölgesi — kırılım yönü trendi belirleyecek.
Цена:: 7.10
TRAMA: 6.94
Разница: %+2.3
Графики
Индикаторы
Отклонение BB ?
Пороги RSI ?

График цен ?
RSI (14) ?
Полосы Боллинджера ?
MACD ?
Цена на базе золота + TRAMA (Акция / Грамм золота) ?
Коэффициент P/E ?
Коэффициент P/B ?
EBITDA ?
Чистый оборотный капитал ?
Коэффициент текущей ликвидности ?
RRL — Соответствие нормам исламских финансов
Загрузка…
Баллы надёжности Lothien и анализы на этой странице предназначены только для информационных целей. Они не являются инвестиционной рекомендацией. Перед принятием инвестиционных решений проконсультируйтесь с лицензированным инвестиционным консультантом.